
Komedianti v ulicích pobavili stovky Táboráků
Tábor /OBRAZEM/ - Žongléři, akrobaté, klauni, mimové či chůdaři. Ti všichni předvedli svůj um v ulicích Starého Města na divadelním festivalu Komedianti v ulicích.
Tábor /OBRAZEM/ - Žongléři, akrobaté, klauni, mimové či chůdaři. Ti všichni předvedli svůj um v ulicích Starého Města na divadelním festivalu Komedianti v ulicích.
Pražmo /FOTOGALERIE/ – Stovky dozlatova osmažených bramborových placků spořádali o víkendu lidé v Pražmě. Z tamního areálu hasičské zbrojnice u svatého Floriána se vůně oblíbené pochutiny linula už od sobotního odpoledne.
Spokojení fanoušci tančící pod pódiem při koncertu Tatabojs, řada příjemných hudebních zážitků, sympatické prostředí karvinských Lodiček a bezbariérové vstupy.
Plumlov – Šplhá do výšek, a pak zprudka padá, aby se za údivu diváků zastavil metr nad zemí a na šále opět létal ve výškách, tvořil motýla, a pak zas slétl k zemi. O jedinečnou podívanou nepřišel ten, kdo v sobotu večer zavítal do Kempu Žralok.
České Budějovice - Herec, legenda Jihočeského divadla, má 10. srpna 2014 jubileum. Kolegové i blízcí vzpomínají na jeho role i skromnost.
České Budějovice - Herec, legenda Jihočeského divadla, má 10. srpna 2014 jubileum. Kolegové i blízcí vzpomínají na jeho role i skromnost.
Zlín /ROZHOVOR/ - Mladá, krásná, úspěšná. To je Simona Mrázová. Pětadvacetiletá rodačka ze Zlína, která patří mezi nejnadějnější pěvkyně v České republice. A míří výš, byť jak říká: Nechávám věci plynout a přijímám to, co přichází. Rozhodně to není jediný z jejích zajímavých názorů.
Brno /ROZHOVOR/ - Naplno koncertuje, fotí, právě vydává knihu o léčitelství a finišuje s přípravou nových písniček, receptů a fotoobrázků. Zpěvačka Eva Pilarová, která v sobotu slaví své pětasedmdesáté narozeniny, ve svém obdivuhodném pracovním nasazení nepolevuje ani o letních prázdninách. „A je mi to příjemnější než třeba povalování u moře," naznačuje brněnská rodačka.
Zlín - /ROZHOVOR/ Mladá, krásná, úspěšná. To je Simona Mrázová. Pětadvacetiletá rodačka ze Zlína, která patří mezi nejnadějnější pěvkyně v České republice. A míří výš, byť jak říká: Nechávám věci plynout a přijímám to, co přichází. Rozhodně to není jediný z jejích zajímavých názorů.
Brno /ROZHOVOR/ - Naplno koncertuje, fotí, právě vydává knihu o léčitelství a finišuje s přípravou nových písniček, receptů a fotoobrázků. Zpěvačka Eva Pilarová, která v sobotu slaví své pětasedmdesáté narozeniny, ve svém obdivuhodném pracovním nasazení nepolevuje ani o letních prázdninách. „A je mi to příjemnější než třeba povalování u moře," naznačuje brněnská rodačka.
Strašice - Posvícení je impulzem pro pořadatele kulturních i sportovních podniků ve Strašicích.
Brno - Jeho práce si většinou nezkušení lidé vůbec nevšimnou. Přesto ji mnozí obdivují. Restaurátor Pavel Kučera už opravil mnohé poničené památky. Teď pracuje se svými kolegy na obnově stropu v Mahenově divadle v Brně. První diváci si jeho práci prohlédnou na začátku září.
Bojkovice, Hluk - Ve dvou městech na Slovácku slaví od pátku až do neděle Svatovavřinecké hody. Na obou místech, v Bojkovicích i Hluku, pojali program po svém. „V roce, kdy jsou v Hluku také Dolňácké slavnosti, míváme hody o něco chudší.
Třebíč – Značný rozruch způsobil mezi Třebíčany obří nápis na fasádě divadla Pasáž. Nejedná se však o dílo vandalů, ale o upoutávkou na Flaming Nigts.
Ostrava - Formace Wariot Ideal v pátek v podvečer překvapila některé Ostravany v centru města, kterým se procházela s rakví a s pohřební kapelou v zádech.
Prostějov – Po webových stránkách města, které dostaly novou tvář začátkem července, zprovoznilo nové internetové stránky i Městské divadlo v Prostějově. Nový web nabízí návštěvníkům od pondělí řadu novinek, jeho součástí je i virtuální prohlídka okolí a budovy, v níž divadlo sídlí. S novou vizáží webových stránek představilo divadlo i novou podobu loga.
Táborsko – O víkendu se dočkáte pouťového veselí, formanské jízdy i kostýmované prohlídky. Ani sportovci nezůstanou ochuzeni. Naši nejmenší si přijdou na své při putování za vílou Jordánkou.
Chomutovsko - Druhý srpnový víkend není tentokrát na počet kulturních, společenských a zábavních akcí v regionu příliš štědrý, i tak je z čeho vybírat.
Olomouc – Rekonstrukce bývalého hodolanského divadla a přístavba nových objektů se blíží do finále. Na podzim se zde otevře i kasino. To se stalo trnem v oku nejen pro místní, ale také pro iniciativu, která bojuje za veřejné hlasování o plošném zákazu hazardu v Olomouci. Nové prostory u frekventované křižovatky nabídnou v lokalitě kromě kasina také čtyřhvězdičkový hotel, restauraci či wellness centrum a další služby pro veřejnost. Místní jsou však i nadále z celého projektu nešťastní.
Mladá Boleslav/Hronov - Hronovská sokolovna praskala ve švech. Divadýlko si i na nejvyšší přehlídce získalo diváky
Blanensko /KAM O VÍKENDU/ - Redaktoři Blanenského deníku Rovnost vybrali pro čtenáře několik tipů, jak si užít tento víkend v regionu.
Znojemsko - Hvězdná herecká jména i méně známá pouliční divadélka. Lukáš Pavlásek, Vladimír Polívka nebo Karel Roden, pohybově cirkusové humoresky, workshopy a šapitó v centru města. To vše nabídne druhý ročník divadelní přehlídky nazvané Znojmo žije divadlem, která odstartuje již příští středu. Nejedná se však o jedinou kulturní akci v regionu. O příštím víkendu ožijí Jevišovice tradičními historickými slavnostmi, pokračuje Vranovské kulturní léto a závěr srpna bude na Krumlovsku patřit tradičně Malému festivalu loutky.
Sovinec – Každý víkend v srpnu čeká na návštěvníky hradu Sovinec zajímavá akce. O tomto víkendu jsou to dvoudenní sokolnické slavnosti pod názvem Past na medvěda.
Sloup v Čechách - Komu se loni v létě nesmazatelně vryly do paměti Monology vagíny, představení Intimního divadla Dáši Bláhové ve sloupském Lesním divadle, může se těšit na pokračování.
Brno – Svůdce žen, filmový Kristián televizní divačky okouzluje dodnes. Jeho představitel herec, režisér, scenárista a muž mnoha dalších povolání Oldřich Nový, který významnou část své kariéry strávil v Brně, by ve čtvrtek oslavil 115 let.
Plzeň - Opona do Nového divadla v Jízdecké ulici v Plzni je hotová. Ještě ve čtvrtek byla zavěšená na boku nové divadelní budovy, kde na ní finišovali výtvarníci, v pátek se stěhuje dovnitř.
Brno – Svůdce žen, filmový Kristián televizní divačky okouzluje dodnes. Jeho představitel herec, režisér, scenárista a muž mnoha dalších povolání Oldřich Nový, který významnou část své kariéry strávil v Brně, by ve čtvrtek oslavil 115 let.
Plzeň – Festival pro všechny, takový podtitul nese Živá ulice 2014, který se uskuteční od 11. do 17. srpna v Plzni.
Chomutov - "Je to paráda, lehnout si na záda a číst knížku…" Máte podobné chutě? Vyražte před chomutovské divadlo, kde zakotvila venkovní knihovna projektu Města čtou.
Kutná Hora – Rok se s rokem sešel a Club Deportivo Kutná Hora pořádá v sobotu v parku Pod Vlašským dvorem 6. ročník populárního dvanáctikilometrového běhu Dačického 12.
Semtěš - /SOUTĚŽ O VSTUPENKY/ Jen kousek od Chrudimi, v podhůří Železných hor, se ještě dlouho po husitských válkách nesmířili s pokatoličtěním země a svoji víru si lidé dále drželi. Pravda, často se museli skrývat po lesích, ukrývat tzv. heretické knihy a svoji víru nedávat na veřejnosti najevo. Na jedno odpoledne se pokusíme přenést do doby ještě přející jejich víře…
Nezdice - Velmi úspěšnou obyvatelkou Nezdic je jednadvacetiletá baletka Kateřina Plachá (na snímcích), která v současné době pracuje v Dánsku. Pochází z dvojčat, má tedy sestru Annu, která se však zabývá úplně jiným oborem než ona.
Praha /ROZHOVOR/ - Vcházím do bytu paní Aleny Vorlové a přijdu si bez nadsázky jako v pohádkovém království, možná ve starožitnictví nebo v hračkářství. Kam se člověk podívá, všude visí čerti, vodníci, draci, duchové a další pohádkové bytosti.
Praha - Před 115 lety, 7. srpna 1899, se narodil populární operetní, divadelní a filmový herec, zpěvák, režisér, pedagog a dramatik Oldřich Nový. Slavný filmový milovník vnesl na české filmové plátno vzácné spojení noblesy s jemným vtipem a nadsázkou. Jeho největší láskou ale bylo divadlo, zejména komorní hudební komedie, které zasvětil téměř celý svůj život.
Mirotice - Dvoudenní divadelně – hudební festival pro malé i velké Mirotické setkání loutek a hudby vstupuje již do 11. ročníku.
Žatec, Praha – V pražském divadle Broadway se uskuteční společenský večer na podporu veřejné sbírky pro rodiny padlých a zraněných vojáků. Zazpívají Helena Vondráčková, Monika Absolonová nebo Ivan Hlas.
Polička – Je libo dramatická divadelní tvorba, nebo komediantské etudy? Pokud už teď víte, že byste měli těžkou volbu, vybírat si nemusíte. Kočovné divadlo poličských ochotníků veze oba žánry širým okolím.
Jičn - Na naší anketní otázku Co pro vás udělala jičínská radnice během posledních čtyř let? zareagoval čtenář Ivan Matějka.
Po pádu režimu se Panošových her ujala Společnost pro zachování hořických Pašijových her. Představení můžete navštívit 9. a 16. 8. od 16:30 a 20:30 hodin. Konat se bude v přírodním amfiteátru v Hořicích na Šumavě.
Hostín u Kovářova – Letos již počtvrté vyroste ve vesničce vzdálené deset kilometrů od Milevska divadelní stan.
Hradec Králové - Dramaturgický plán počítá s inscenacemi her současných autorů, klasickými tituly i s Drábkovým novým kabaretem.
Praha - Její doménou byly tragické role, které ztvárnila většinou na divadle, ale i v několika desítkách filmů. Nejvíce ji ale proslavila její ojedinělá komediální role hraběnky Stradové ve snímcích Císařův pekař a Pekařův císař. Dlouholetá členka souboru Národního divadla Marie Vášová, která zemřela před 30 lety, 6. srpna 1984, hrála ženy elegantní, energické i vášnivé, často ale byla obsazována i do rolí venkovských žen.
Trutnov - Během čtyř let došlo i na prozaické věci. Kanalizace se dočkaly Bojiště a Volanov.
Trutnov /HLASUJTE/ - Během čtyř let došlo i na prozaické věci. Kanalizace se dočkaly Bojiště a Volanov.
Poběžovice /FOTO/ – Prostory budou hostit od půli srpna výstavu věnovanou výročí divadelních ochotníků.
Lovosice - Ve dnech 8. a 9. srpna se v areálu lesoparku Osmička koná už podeváté multikulturní festival Žafest, který pořádá o. s. Békadilkoš ve spolupráci s Kulturním střediskem Lovoš.
Dubí - Na zahradě Lidového domu v Pozorce v Dubí si užívaly nejvíc zdejší děti.
Praha - Její otec je "vynálezce" Černého divadla Jiří Srnec, matka výtvarnice Emma Srncová. Herečka Barbora Srncová jezdila po světě s Černým divadlem, hrála v divadle Ta Fantastika a proslavila se rolí Rampepurdy v televizním seriálu Bylo nás pět. V úterý 5. srpna oslaví pětačtyřicetiny.
Pontrhydyfen (Wales, Británie)/Praha - Hodně se psalo o jeho bouřlivém osobním životě, ale přesto zůstává Richard Burton hlavně jednou z velkých postav britského poválečného herectví. Světovou popularitu mu přinesla role řeckého imperátora Antonia v historickém velkofilmu Kleopatra s Elizabeth Taylorovou. Vrcholný výkon společně předvedli později ve filmu Kdo se bojí Virginie Woolfové. Jeho život, poznamenaný závislostí na alkoholu, skončil před 30 lety, 5. srpna 1984.
Nová Paka – „Úžasný, ohromný, moc vám fandíme. Smekáme před vaší odvahou a vírou." Tak reagovali lidé na zprávu o oživení hotelu Centrál, který získala v nedávných dnech do pronájmu Jednota bratrská se sídlem v Nové Pace.