Uherský Brod – Příjemné besedovací atmosféry si ve středu 16. ledna večer vychutnávalo několik desítek návštěvníků uherskobrodské literární kavárny Ulité Kafé, kam přijel představit svou nejnovější, v pořadí jedenáctou knihu s názvem Stroj se (ne) zadrhl, zlínský spisovatel a soudce původem ze Skoronic Josef Holcman.
Náchod - Splývavé dlouhé šaty z výrazného materiálu nebo střihu v barvě zlaté, stříbrné či smaragdové. Takový je trend letošní plesové sezony. „Nadýchané sukně s korzetem se už opravdu nenosí," tvrdí Eva Doležalová z Náchoda, která se společenskou módou zabývá.
Moskva - Šéf baletu moskevského Velkého divadla Sergej Filin je po brutálním pátečním útoku kyselinou ve stabilizovaném stavu, ale již v úterý či ve středu jej čeká další operace. Na Filina zaútočil neznámý maskovaný pachatel, který jeho tvář polil žíravinou. Ještě v pátek byl šéf baletu operován a dnes byl přemístěn z jednotky intenzivní péče na lůžkové oddělení.
Zlín - Zpravidla se kvůli obrovskému zájmu lidé tísnili v jedné ulici. Letos už tomu bude zcela jinak. Jedna z nejlákavějších zlínských akcí Lešetínský fašank se totiž rozšíří i do sousední ulice: Lešetín II. Sdělili to organizátoři tradiční veselice, která se uskuteční v sobotu 9. února od 10 hodin.
Ostrava - S Lumírem Olšovským jsme se setkali pro umělce dost brzy po ránu v ostravském Divadle Jiřího Myrona. Před zkouškou, kde v těchto dnech pohostinsky režijně připravuje Kálmánovu klasickou operetu Čardášová princezna.
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Už pátým rokem je spjata s udílením divadelních cen Největší z pierotů v Uherském Hradišti také společnost Hamé. Její generální ředitel Martin Štrupl v rozhovoru pro čtenáře Slováckého deníku vysekl hercům Slováckého divadla poklonu, když poznamenal, že firmu Hamé s hradišťským divadelním ansámblem spojuje stejná filosofie, totiž snaha vytvářet pro lidi kvalitu.
Hradec Králové – Chcete-li získat dvě volné vstupenky na slavný broadwayský muzikál Muž z kraje La Mancha, který ve čtvrtek 24. ledna od 19.00 hodin v Klicperově divadle odehrají herci Východočeského divadla, stačí odpovědět na otázku: Kdo muzikál režíroval?
Praha /ROZHOVOR/ – Schůzku na rozhovor do Pražského deníku jsme s Vandou Károlyi měly domluvenou na stanici metra Skalka. Náhodou jsem ale herečku „objevila" už o sedm stanic dříve, na Můstku. Už samotná cesta metrem a hereččino vyprávění během ní by vydalo na obsáhlý a rozhodně ne nezajímavý rozhovor.
Hořovice - Úctyhodné číslo. Tak zhodnotila auditorka Helena Mitwalyová počet dětí, které tráví volný čas v Domečku Hořovice na Berounsku. Personální audit se totiž zaměřil nejen na vytížení úředníků hořovického městského úřadu, ale právě i na práci příspěvkových organizací.
Hradec Králové – Jako velký úspěch se dá popsat týdenní cesta královéhradeckého Divadla Drak do New Yorku. Může za to inscenace Zlatovláska podle Magdaleny Dobromily Rettigové, kterou divadlo představilo v newyorském Českém centru jako součást programu světového veletrhu umění APAP.
Okres Louny /FOTOGALERIE/ - Blšanská cyklistka zopakovala triumf z roku 2011, druhé místo vylovil plavec Tomáš Plevko, bronzová je cyklokrosařka Mikulášková.
České Budějovice /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ - V Jihočeském divadle finišuje inscenace antické tragédie v režii Martina Glasera. Herci absolvovali první hlavní zkoušku a zkusili si kostýmy.
Chrudim - Obvyklý obraz, který si návštěvník každého, tedy i našeho, muzea vytvoří, je, že je to poklidné místo, kde pracují ty dvě paní na recepci. V momentě, když se dozví, že v muzeu pracuje 15 osob, v jeho očích se začne zračit špatně potlačovaný údiv a většinou dojde na tiše pronesenou otázku: A co tam všichni dělají?
Praha/VIDEO/ - U příležitosti šedesátin básníka, písničkáře a spisovatele Jiřího Dědečka, které připadají na 13. února, vychází poprvé na CD jeho album Zabili trafikantku se záznamem vystoupení v divadle Semafor v březnu roku 1989. Ke svému jubileu připravuje Dědeček na pátek i narozeninový koncert v pražské Malostranské besedě.
Plzeň – V Divadle pod lampou skončilo ve čtvrtek 17. ledna první kolo hudební soutěže Múza, která letos vstoupila už do jednadvacátého ročníku, do něhož se přihlásilo na šest desítek kapel.
Uherské Hradiště – Už zítra se mohou první diváci těšit na úvodní letošní novinku Slováckého divadla. Režisér Jakub Maceček se pustil do odvážného kousku. Jako první nastudoval slavný Cybercomics Egona Bondyho.
Praha, New York - Ve dnech 11. – 15. ledna proběhl v New Yorku nejvýznamnější světový veletrh scénických umění APAP|NYC, letos s výraznou účastí České republiky.
Teplice – Jahůdkou na sladkém dortu si vychutnalo teplické vzpírání v úterý večer, kde se konalo slavnostní vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec Teplicka 2012. V teplickém divadle vzpěračský oddíl z Letné vyhrál nejen mezi kolektivy, ale díky Janu Zajanovi bral zlato i v hlavní kategorii jednotlivců.
Praha /FOTOGALERIE/ – Textař, básník, scenárista, spisovatel, producent, malíř a fotograf Jiří Štaidl by své sedmdesáté narozeniny oslavil sice až v úterý (narodil se 22. ledna 1943), už v pátek ale Supraphon vydává exkluzivní 3CD Karel Gott zpívá texty Jiřího Štaidla – Konec ptačích árií.
Písecko - Divadlo Fráni Šrámka v Písku uvádí Zločin v Posázavském pacifiku. Milevské kino Bios eM připravilo pro děti francouzskou kreslenou pohádku O myšce a medvědovi.
Vyškov - /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ Jako malá se chvíli věnovala country tancům, dělala keramiku, plavala, ale daleko víc jí učarovala kytara a v posledních pěti letech také divadlo. Diváci ji naposledy mohli vidět v její největší roli. Tou byla Yerma v představení Pláňka vyškovského Divadla Haná. A teď se dvacetiletá studentka Andrea Špaková představuje v pravidelném seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.
Žatec - V 18 hodin začíná oblíbený galavečer s vyhlášením ankety našeho deníku a ČSTV. O hudební doprovod se postarají zpěváci Olga Lounová a Jiří Zonyga.
Ostrava /ROZHOVOR/ - S Lumírem Olšovským jsme se setkali pro umělce dost brzy po ránu v ostravském Divadle Jiřího Myrona. Před zkouškou, kde v těchto dnech pohostinsky režijně připravuje Kálmánovu klasickou operetu Čardášová princezna.
Praha /ROZHOVOR/ – Jiřina Bohdalová se s Milošem Zemanem zná už dlouho a nyní se rozhodla, že je ten pravý čas ukázat lidem, že i přes mediální tlak na volbu protikandidáta se nebojí projevit svůj názor a říct, že volí Miloše Zemana. Dává tak návod ostatním, aby se nenechali strhnout davem a volili toho, komu důvěřují. Budou to voliči, kteří rozhodnou, ne média, říká.
Moskva - Neznámý pachatel v noci na dnešek v ruské metropoli přepadl uměleckého šéfa baletu legendárního moskevského Velkého divadla. Podle agentury AP mu vchrstnul do obličeje kyselinu a Sergeji Filinovi údajně hrozí ztráta zraku. Policie stíhá neznámého pachatele za úmyslné způsobení těžké újmy na zdraví, za což hrozí až osm let vězení.
Hradec Králové – Chcete-li získat dvě volné vstupenky na slavný broadwayský muzikál Muž z kraje La Mancha, který ve čtvrtek 24. ledna od 19 hodin v Klicperově divadle odehrají herci Východočeského divadla, stačí odpovědět na otázku: Kdo hraje hlavní ženskou postavu muzikálu?
Kladno - V Kladně se opět stalo přepadení. Zatím neznámý pachatel vyhlédl zlatnictví v ulici Osvobozených politických vězňů poblíž pěší zóny. S pistolí v ruce poté ukradl desítky prstenů. Od posledního přepadení v Kladně přitom uplynul přesně týden.
Brno - Festival Trialog přivítá letos už pojedenadvacáté činohry národních divadel z České a Slovenské republiky. Představí se i Marián Labuda. Témata zkorumpované společnosti a celosvětové finanční krize doplněná o ruskou klasiku a příběh z Anglie na prahu druhé světové války nabídne letos festival Trialog.
Ostrava - Kampaně prezidentských kandidátů sílí. Co chystají v našem kraji? Zatímco Miloš Zeman spoléhá na svůj zdejší dobrý výsledek, Karel Schwarzenberg přijede oslovit lidi osobně v rámci série celorepublikových debat.
Most - Pro rok 2013 jsme připravili pro naše čtenáře soutěž o dvě vstupenky na vybraná představení Městského divadla v Mostě, a to představení, označená v programu Městského divadla v Mostě „Fan club ticket".
Praha /ROZHOVOR/ – Schůzku na rozhovor do Pražského deníku jsme s Vandou Károlyi měly domluvenou na stanici metra Skalka. Náhodou jsem ale herečku „objevila" už o sedm stanic dříve, na Můstku. Už samotná cesta metrem a hereččino vyprávění během ní by vydalo na obsáhlý a rozhodně ne nezajímavý rozhovor.
Kladno – V Kladně se opět stalo přepadení. Zatím neznámý pachatel vyhlédl zlatnictví v ulici Osvobozených politických vězňů poblíž pěší zóny. S pistolí v ruce poté ukradl desítky prstenů. Od posledního přepadení v Kladně přitom uplynul přesně týden.
Zlín - /ROZHOVOR/ Představení určené dětem zcela jistě pobaví i dospělé diváky. Příběh O človíčkovi, který všichni znají z televizních obrazovek, přichází na zlínská divadelní prkna. Děti i jejich rodiče si mohou užít zábavu plnou pohybu i akrobatických výkonů všech herců.
Zlín – „Vydejte se s námi do pravěku a uvidíte, jak si Človíček rozdělal oheň, jak se oblékl, jak vyzrál na Šavlozubého tygra, jak napálil škodolibou Opici, jak si našel věrného přítele Psa a jak pro svou milovanou Človíčku složil první písničku," láká režisérka představení a umělecká šéfka Městského divadla Zlín Hana Mikolášková na první letošní premiéru Městského divadla Zlín.