Ústí nad Labem - Na tradiční termín říjen listopad chystá agentura For do domu kultury další ročník Ústecké forbíny, divadelní přehlídky zaměřené téměř jen na komedie. „Letos pouze na ně," doplňuje Zdeněk Kymlička ze zmíněné agentury.
Duchcov, Ústí nad Labem, Ploskovice - V rámci tradičních Mezinárodních dirigentských kurzů zve SDOB v pátek 31. srpna na balet Láska a vášeň a na operu Komedianti.
Drážďany - Přísná pravidla stanovovala v minulosti, kdo, jaký kroj a při jakých příležitostech si smí obléci. Sledujeme-li ale dnes současný styl v různých subkulturách hip hop, punk, gothic, sport či business najdeme tam podobně komplikované a striktní normy.
Praha /FOTOGALERIE/ - Princezna, čerti, nebo vodníci nesmí chybět snad v žádné pohádce. Ani připravovaný muzikálový příběh Kapka medu pro Verunku, který by měl mít premiéru 15. září v divadle Hybernia, není výjimkou. Chystané pohádkové představení tedy slibuje nejen chytlavé písničky, ale i velkolepou kostýmní podívanou.
Východní Čechy – Divadelní společnost Geisslers Hofcomoedianten už bez rozpaků zahájila svou spanilou jízdu po východních Čechách se svým druhým ročníkem Festivalu zámeckých a klášterních divadel.
Praha – Nadcházející 130. sezona Národního divadla v Praze (ND) bude podle ředitele Ondřeje Černého přelomová vzhledem k novému propojení české první scény se Státní operou, kdy se její budova i soubory stanou součástí uměleckého programu. Nabídne 16 premiér všech žánrů spolu se 70 tituly stálého repertoáru na pěti scénách. Novou osobností v týmu je šéfdirigent Jaroslav Kyzlink.
Praha – Princezna, čerti, nebo vodníci nesmí chybět snad v žádné pohádce. Ani připravovaný muzikálový příběh Kapka medu pro Verunku, který by měl mít premiéru 15. září v divadle Hybernia, není výjimkou.
Jičín - Podtitul festivalu Pohádkové Pimprlatérium napovídá, že středem pohádkového dění bude LOUTKA a ústřední postavou našeho pohádkování je loutka – Kašpárek.
Podlesí – Loučení s prázdninami je už tradiční akce, která se už koná v sobotu na hřišti Sokola Podlesí a začíná ve 13 hodin. Na programu je odpoledne plné zábavy a her.
Hradec Králové – Slavnosti královny Elišky jsou tradiční událostí, která se koná v Hradci Králové od roku 2002. Akce připomíná významnou epochu v dějinách královského věnného města, kdy si je za své sídlo zvolila královna Eliška Rejčka.
Hradec Králové – Slavnosti královny Elišky jsou tradiční událostí, která se koná v Hradci Králové od roku 2002. Akce připomíná významnou epochu v dějinách královského věnného města, kdy si je za své sídlo zvolila královna Eliška Rejčka.
Uherské Hradiště – Charitativní nádech bude mít dnešní start divadelní sezony v Uherském Hradišti. V tamním Slováckém divadle bude kromě hry Oskar a růžová paní na programu také předávání šeku, který pomůže malým pacientům.
Hradec Králové – Slavnosti královny Elišky jsou tradiční událostí, která se koná v Hradci Králové od roku 2002. Akce připomíná významnou epochu v dějinách královského věnného města, kdy si je za své sídlo zvolila královna Eliška Rejčka.
Hradec Králové – Slavnosti královny Elišky jsou tradiční událostí, která se koná v Hradci Králové od roku 2002. Akce připomíná významnou epochu v dějinách královského věnného města, kdy si je za své sídlo zvolila královna Eliška Rejčka.
Praha /ROZHOVOR/ – Na natáčení retro seriálu České televize Vyprávěj je v těchto dnech – kdy vzniká jeho závěrečná, čtvrtá řada – rušno. Takže „urvat" k povídání přímo na place jeho scenáristu Rudolfa Merknera dá trošku práci. „Nemůžeme sehnat archivy Národního divadla ze 17. listopadu 1989. A tak se radíme, jak to vyřešit," omlouvá se za své zpoždění scenárista. „Asi budeme muset pohledat v některém z jiných divadel, do toho namixujeme herce, uděláme dotáčku a nějaký trik…," uvažuje nahlas Rudolf Merkner v jednom z hektických pracovních dopolední. Se scenáristou Rudolfem Merknerem jsme si povídali o seriálu Vyprávěj, který se v září překlene do své čtvrté série popisující devadesátá léta.
Červený mlýn – Nejen milovníci dobré hudby již mají ve svých kalendářích zapsaný první zářijový víkend, kdy se tradičně koná v Červeném mlýně manželů Daniely a Karla Houdkových, alias Koudelkových, Mlejnfest 2012.
Prostějov – Volejbal, florbal, tenis, zpěv, loutkové divadlo, počítače, keramika. Takové tradiční i méně obvyklé kroužky budou příští školní rok otevírat některé prostějovské základní školy. Vybere si tedy téměř každé dítě.
Uherské Hradiště – Charitativní nádech bude mít dnešní start divadelní sezony v Uherském Hradišti. V tamním Slováckém divadle bude kromě hry Oskar a růžová paní na programu také předávání šeku, který pomůže malým pacientům.
Praha – Oblíbená Partička, která se při každém živém natáčení ocitá pod palbou plyšáků všemožných velikostí a tvarů, neboť tímto způsobem jí vyjadřuje svou nekonečnou náklonnost vesměs dívčí část publika, se v pondělí vrací s novými díly na obrazovku Prima family. A startuje Brechtovým divadlem.
Svitavy - Už potřetí se sjedou řezbáři z České a Slovenské republiky do Svitav. Celý poslední týden v srpnu se budou před zraky kolemjdoucích ohánět pilou, sekyrkou a dlátem, aby po jejich odjezdu přibylo na Svitavském stadionu devět nových soch.
Žamberk /FOTOGALERIE/ – Že loutkové divadlo není jen kašpárek, princezna a drak, že není jen pro děti a že loutkoherci nemusí být schovaní, dokázal další ročník festivalu Ejhle, loutka v malebném zákoutí Žamberku u kapličky Pod Suticí.
Butov – Letošní filmový tábor určený pro děti, které se chtějí stát filmovými hvězdami se konal v přírodním středisku Butov nedaleko Stříbra na břehu Hracholuské přehrady.
Český Krumlov – Krumlovské zámecké divadlo je jedním z nejstarších barokních divadel tohoto typu dochovaných ve střední Evropě a návštěvníci tu mohou spatřit prakticky nejkomplexněji dochovanou barokní divadelní scénu svého druhu na světě.
Most - Od 1. září nebudou řidiči potřebovat peníze na 2. náměstí u finančního úřadu, na parkovišti mezi divadlem a budovou bývalého OV KSČ a v ulici u přesunutého kostela. Radnice tam zruší parkovací automaty. Parkování bude zadarmo. Novinka se týká celkem 160 parkovacích míst, z toho 148 je v centru města.
Praha /ROZHOVOR/ - Dva měsíce s cirkusovým stanem ChapiteauX letos brázdil Letnou. Teď je Vít Novák aktivní v projektu Letní Letná. A co nevidět mu začne nová cirkusová sezóna. Rok v životě muže, který se stará o cirkusáky?Vítek Novák, manažer a produkční cirkusového souboru Cirk La Putyka, bilancuje uplynulou sezónu… Vít ječlen cirkusové rodiny. Jeho bratr Rosťa je principál, jeho žena Kristina se stará o kostýmy a líčení. A jeho rodiče hrají.
Praha /REPORTÁŽ/ - Prostranství pod Letenským zámečkem se hemží dětmi. Některé si hrají v šapitó, jiné sedí v hloučku kolem dvou kytaristů a učí se zpívat nové písničky, malá děvčata pak dávají přednost společenské hře mikádo.
Když v roce 1988 zavítali členové divadla Sklep do jihočeských Slavonic a v centru malebného městečka viděli historickou ruinu se základy z 13. století, nikdo nemohl tušit, že v ní jednou vznikne mimořádně originální hotel Besídka, jenž bude odrážet mentalitu tohoto legendárního hereckého souboru. Patří mezi architektonicky a designově nejzajímavější hotely, ve kterých se můžete v Česku ubytovat.
Největším sídlem ostrova Korfu a zároveň centrem stejnojmenné řecké prefektury je přístavní město Kerkyra. Na jeho stavbu byl použit materiál z ruin starověkého města Paléopolisu. To bylo zničeno roku 541 při nájezdu Gótů. Kerkyra se v historii často stávala cílem dobyvačných tažení, a tak jsou z mnoha místních památek už jen ruiny. I tak má ale milovníkům historie co nabídnout.
Plzeň – Hudba a divadlo pro děti i dospělé, to vše zdarma. Desetidenní festival Pilsen City Fest / Music & Theatre International Festival, který je součástí tříměsíčního projektu Živá ulice – Plzeňská setkání, na svůj program nalákal 35 tisíc návštěvníků.
Český Krumlov /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Světoznámý tenorista se po roce vrátil do Českého Krumlova, aby zazpíval v opeře Komedianti před otáčivým hledištěm. Těšil se ale i na rafting…
Točník - V sobotu 25. srpna se na hradě Točník uskuteční první ročník Českého PivoPění. Součástí programu je i předpremiéra muzikálu Kapka medu pro Verunku.
Frýdek-Místek - Závěr prázdnin je již tradičně ve znamení Frýdeckých historických slavností. Rytíři na koních, mušketýři, kejklíři, komedianti i tanečníci se usadí v parku Pod zámkem od sobotního večera a návštěvníkům budou předvádět své kousky až do nedělního podvečera.
Mostecko – Divadla na Mostecku se pomalu chystají vykročit do nové sezóny. Od září opět otevřou své brány všem milovníkům kultury. Příznivci Městského divadla v Mostě a litvínovského Docela velkého divadla se mohou těšit nejen na premiérová představení, ve kterých zahrají i známé herecké osobnosti.
Tábor /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ – Když jsem na vlastní kůži šla podstoupit proceduru výběru do komparsu filmu, který v Táboře natáčí Jiří Menzel, šlo mi o to, abych vám tento zážitek mohla zprostředkovat. Nic víc jsem neočekávala, jenže pak se vše k mému velkému překvapení otočilo.