
V Bellarii se dochovaly skvosty
Rekonstrukce letohrádku u otáčivého hlediště v Českém Krumlově se už blíží. Divadelníci budou muset omezit svou činnost před točnou.
Rekonstrukce letohrádku u otáčivého hlediště v Českém Krumlově se už blíží. Divadelníci budou muset omezit svou činnost před točnou.
12 vystupujících, 2 stage, doprovodný program, divadlo, hudba a tanec. To vše a mnoho dalšího.
Divadlo Brod se rozhodlo oslavit 30 let svobody společně se svými příznivci. Přímo na neděli 17. listopadu připravilo premiéru hry Deník Leošky Kutheilové. Vlastně hned dvě premiéry, protože lístky na první ohlášený termín byly za tři dny vyprodány a tak se přidávalo ještě druhé představení.
V iráskově divadle v České Lípě bude večer veselo.
/FOTOGALERIE/ Kytarový recitál i folkové koncerty, divadelní představení, ukázky zvyků a řemesel, výstavy a kostýmované prohlídky - to vše přinese letošní Advent na zámku v Národním zemědělském muzeu Kačina. V neděli 1. prosince od 10.00 do 17.30 hodin se koná již třetí ročník a na návštěvníky opět čeká den plný předvánoční pohody a společenského setkávání.
Hořičáci dnes za divadlem nikam jezdit nemusí.
Mladý jičínský písničkář vystoupí v Jičíně.
Milion chvilek pro demokracii pořádá 20. listopadu od 17 hodin akci Po stopách listopadu 1989 v Klatovech.
Zajít si do divadla, vzít své děti do knihovny anebo si jít zabruslit. To vše a mnohem více můžete podniknout o víkendu 23. a 24. listopadu.
Amatérské divadlo Propadlo z Václavovic pobaví v pátek 22. listopadu publikum hrou s názvem Člověka nepochopíš v restauraci U Toflů v Janovicích.
Známý český písničkář přijede do Litoměřic.
Pohádka na motivy knížky Zdeňka Svěráka.
Kdy: V sobotu 23. a neděli 24. listopadu Kde: Kulturní dům Jistebnice
Kdy: V pondělí 25. listopadu od 19 hodin Kde: Divadlo Oskara Nedbala v Táboře
Sedmdesát let od svého založení si připomíná Střední zdravotnická škola v Šumperku. Oslavy vyvrcholily v pátek 14. listopadu v šumperském divadle slavnostní akademií.
Ve věku třiadevadesát let zemřel uznávaný český režisér Vojtěch Jasný. Poslední sbohem věhlasnému režisérovi a scénáristovi přijdou říct nejbližší, přátelé i příznivci v sobotu 23. listopadu.
Ve věku třiadevadesát let zemřel uznávaný český režisér Vojtěch Jasný. Poslední sbohem věhlasnému režisérovi a scénáristovi přijdou říct nejbližší, přátelé i příznivci v sobotu 23. listopadu.
Letitá tradice a den plný tance. Taneční centrum Z.I.P. Písek zve do divadla všechny příznivce tance na 14. ročník poháru Let's Dance. Ten se bude konat 23. listopadu v píseckém Divadle Fráni Šrámka. Soutěž vypukne v půl jedenácté dopoledne slavnostním zahájením – konec se očekává kolem sedmé hodiny večerní.
Noví hudební talentové se postaví vedle zkušených hudebníků na scénu otevřeného koncertu Open Mic Polabí.
Brilantní komedie kanadské autorky Caroline Smith. Kuchařky Dolly Biddleová a Isabel Lomaxová mají každá svou televizní kuchařskou show. Každá se orientuje na jinou kuchyni a příšerně na sebe žárlí. Doslova se nesnáší, a to je slabé slovo. Nejen kvůli konkurenci, ale i kvůli dávnému hříchu z mládí.
Strážnice - Zavzpomínat si na časy minulé přijedou do Strážnice herci Východočeského divadla. Diváky potěší hrou nazvanou Normální debil s podtitulem Deník puberťáka aneb Mé dětství v socialismu.
/FOTOGALERIE/ Neformální setkání čáslavských občanů se konalo v neděli 17. listopadu na Nové scéně Dusíkova divadla. Bylo to příjemné zakončení oslav třicátého výročí „sametové revoluce“.
Do Mariánských Lázní míří další oblíbené představení.
Příběh o lidském osamění a životní vitalitě v podání pražského Divadla bez hranic. Erži Orbánové se v představení Kočičí hra povedlo to, co se mnohým nepodařilo nikdy – žít svůj život naplno. Uvidíte dnes v Domě kultury Ostrov od 19:30. Hrají V. Zawadská, M. Vašinka, J. Bartoška a další.
Znojmo – Divadelní představení podle eseje Václava Havla Moc bezmocných nabídne v GaPu ve Znojmě Divadlo Feste. „Hrát se bude 20. a 22. 11. Doporučujeme zakoupit si vstupenky co nejdříve. Předprodej začal 20. 10. v GaPu,“ sdělila umělecká vedoucí galerie Andrea Krejčí.
Milion chvilek pro demokracii pořádá 20. listopadu od 17 hodin akci Po stopách listopadu 1989 v Klatovech.
V Tylově divadle Rakovník se v úterý 19. listopadu a ve středu 20. listopadu vždy od 8:15 a 10 hodin loutkovou revue Vánoční čas v podání loutkoherecké skupiny Loudadlo spolupracující s ČT Praha.
/FOTOGALERIE/ Na netradičních místech v Trutnově lidé vzpomínali na osobnost Václava Havla v den 30. výročí Sametové revoluce.
V sobotu v noci se mohli milovníci divadla a netradičních zážitků vypravit do zákulisí Velkého a Nového divadla.
Herečka Dana Černá byla svého času také součástí Městského divadla v Mladé Boleslavi. K této příležitosti poskytla rozhovor, ve kterém nad svým dřívějším angažmá zavzpomínala.
/ROZHOVOR/ Herečka Dana Černá byla svého času také součástí Městského divadla v Mladé Boleslavi. K této příležitosti poskytla rozhovor, ve kterém nad svým dřívějším angažmá zavzpomínala.
„Byli jsme a budem“, „Občanské fórum“ nebo „Generální stávka“. Transparenty na budově zlínské divadelní scény ji vrátily o třicet let zpět. Do doby, kdy i Zlín zasáhlo dění sametové revoluce a Zlíňáci směle vykročili ke svobodě.
Letošní podzim zahajuje Igor Orozovič ve velkém. V Divadle pod Palmovkou představil příběh českého Forresta Gumpa, v Divadle komedie se vtělil do Davida Bowieho a v domovském Národním ho čeká Oidipus s Idiotem. Rozhovor pro časopis Vlasta se ale dotkl i mnoha jiných témat.
Co přesně se dělo při velké jeden a půl rok trvající rekonstrukci Janáčkova divadla, se lidé dozví díky výstavě fotografií z oprav. Zajímavý pohled na rekonstrukci si lidé vychutnají na výstavě Časosběr ve foyer Janáčkova divadla.
Titulek by mohl naznačovat špatný stav jednoho z jevišť příbramského divadla, nicméně jedná se o název hry Studia Ypsilon, které je součástí letošního festivalu Podzim na malé scéně.
Potkat esenbáka nebo veksláka mohly v sobotu děti v plzeňském Divadle Alfa.
/FOTO/ V sobotu 16. listopadu se v broumovském městském divadle uskutečnila Noc divadel, v tomto případě s ochotníky souboru Divadla Broumov. Představení se konalo v předvečer oslav 30. výročí sametové revoluce.
Třebíč - Poslední koncert podzimní sezóny třebíčského Kruhu přátel hudby se uskuteční v úterý 19. listopadu 2019 od 18 hodin ve Foyer divadla Pasáž a představí se v něm formace čtyř mladých dam Beladona Quartet.
Blansko - Sezóna na mnoha památkách sice skončila, ale v Muzeu Blanenska na blanenském zámku se pokračuje i v zimě. Ve čtvrtek 14. listopadu byly zahájeny celkem tři výstavy v muzejních prostorách pro malé i velké návštěvníky.
Výročí sametové revoluce oslavila v neděli Plzeň celodenním happeningem Cesta svobody. Vzpomínalo se, hrála muzika i divadlo. A padla rudá hvězda.
Městské divadlo slaví. Uplynulo 110 let od jeho otevření. K tomuto jubileu se pojí i zvláštní program. Ten si návštěvníci mohou užívat až do pátku.
Na pražské události pátku 17. listopadu v Pardubicích nejprve zareagovalo Východočeské divadlo. Herci vyburcovaní disidentkou Jarmilou Stibicovou, která byla v době zásahu v Praze a přivezla do Pardubic informace, místo představení v pondělí večer s diváky diskutovali o dění. Sama Stibicová ale večer do divadla nedorazila, na cestě ji zadržela Veřejná bezpečnost.
Spojení dvou tragikomických aktovek z let 1975 a 1978, jejichž aktérem je proslulý Ferdinand Vaněk a tématy jsou manipulace, odvaha, svědomí, a především autorovo celoživotní téma: potřeba svobody v nesvobodné společnosti. To vše s humorem patřičně absurdním, který mnohdy vystihuje každodenní realitu lépe než cokoli jiného.
Třebíč - Po několikaleté přestávce se vrací úspěšný slovenský projekt irských tanců v podání tanečního souboru Merlin. Třebíčští díváci jej mohou spatřit v pondělí 18. listopadu 2019 od 19 hodin v divadle Pasáž.
Herečka a zpěvačka Chantal Poullain se kdysi rozhodla, že místo studia v Americe pojede se svou láskou do socialistického Československa. Dnes by to prý udělala znovu.
Tragikomedie Václava Havla nejen o pivu, lidských slabinách a totalitě v podání Divadelního studia Viktorka z Holešova.
Na schodech Východočeského divadla v Pardubicích v neděli večer opět zavlála stejná vlajka jako před třiceti lety. Lidé si na náměstí Republiky připomněli, jak v listopadu 1989 zvonili klíči a volali po svobodě.
Jednou z akcí k 30. výročí sametové revoluce v Novém Boru bylo setkání v divadle na vernisáži fotografa Františka Dostála, který byl jedním z fotografů, kteří zaznamenali listopadové události v Praze.
Divadlo D5 z Prahy přiveze populární postavy z komiksu Čtyřlístek se zbrusu novým a napínavým dobrodružstvím.
Být ve správnou dobu na správné adrese se někdy nedaří a pak dochází k humorným situacím. Divadelní hru Na správné adrese od Marca Camolettiho si vybrali ochotníci z Divadla KRUH Dobříš a pobavili stovku mirovických diváků v sobotu 16. listopadu večer.