Metropolitní divadlo Praha přijíždí do Příbrami s pohádkou pro děti s názvem Čarodejnický učeň. jedná se o napínavý a poutavý muzikálový příběh je provázen kouzly na profesionální úrovni, světelnými efekty a samozřejmě pro děti zpěvnými texty písní.
Při devátém ročníku této kulturně výtvarné akce si všichni návštěvníci užili bohatého programu, který byl složen z divadla, besedování, hudby, tvoření a připraveno bylo i dobré občerstvení.
Herec Petr Kostka převzal v Městském divadle v Mostě cenu Forever young 2019. Toto ocenění divadlo uděluje hercům, kteří mají za sebou obdivuhodnou uměleckou kariéru a jsou stále činní, kreativní a mladí duchem.
Divadlo Járy Cimrmana, premiéra filmu Bobule, Dan Bárta, Pokáč, Jaroslav Dušek a hlavně skvělí vinaři mají společného jmenovatele - Táborský festival vína, jídla a kultury.
Nesoutěžní divadelní přehlídka amatérských souborů Šmardovo sousedské divadlo v Hustopečích zakončí dnes pohádkou O třech doktorech, kterou zahraje soubor Haleny v deset hodin dopoledne.
Vychutnat si představení v podání jednoho z nejlepších operních souborů světa, Metropolitní opery New York, mohou v sobotu devátého listopadu i Brňané. Přitom ani nemusí vyjet z Brna. V divadle Reduta se totiž bude promítat přímý přenos jedné z inscenací.
Cyklus scénických čtení INprojekty, v němž Východočeské divadlo Pardubice prezentuje nové divadelní texty, tentokrát ve světové premiéře představí hru Antonína Jiráčka Ribstol, která se věnuje tématu sametové revoluce.
V rámci oslav 60 let existence příbramského divadla se dnes veřejnost může podívat v budově divadla a přilehlého kultuního domu i do míst, které nejsou běžně přístupné.
Na netradiční komponovaný pořad se soutěží pro diváky Divadlo vzpomíná, vážně i nevážně zve 16. listopadu od 19 hodin do sálu Hotelu Slávie v Potštejně Ochotnicko-čtenářská beseda Orlice.
Trampoty čertíka Culínka aneb čertovsky veselý muzikálek Vlasty Fischera ve čtvrtek 14. listopadu pobaví malé i velké diváky v Městském divadle Na Poště od 17 hodiny.
Naivní divadlo si odvezlo z prestižní přehlídky Přelet nad loutkářským hnízdem cenu Erik za nejinspirativnější českou loutkovou inscenaci předchozí sezony. Tou se stalo představení pro nejmenší diváky od dvou let Šššš. Šššš. Hůůů. Haf!
Mě neoklameš, šmejde! Tak zní název preventivního divadelního představení pro seniory, které se odehraje ve středu 13. listopadu od 15.30 hodin v divadle J. K. Tyla na Masarykově náměstí v Třeboni.
O víkendu se dostanou ke slovu svatomartinské slavnosti i divadlo. Už podevatenácté propojí umělecký svět poezie, divadla, hudby i vyprávění nymburská Forbína.
Dočasný divadelní areál Bouda začali stavět ve čtvrtek 7. listopadu. Na staveništi na Mariánském náměstí vyrostla do pátku 8. listopadu bílá kopule geodoma.
Každý, kdo ve čtvrtek 7. 11. 2019 procházel nebo projížděl českobudějovickým Mariánským náměstím, si musel všimnout nezvyklého ruchu, který zde zavládl. Dorazily první náklaďáky s vybavením pro nový projekt Jihočeského divadla. Chystá se zde stavba divadla.
Akce se svěží módou, šperky, sklem a designem, kde se pobavíte a odpočinete si. To budou Martinské trhy, které se v sobotu 9. listopadu konají v Novém Boru. Nabídnou kulinářské speciality, muziku, loutkové divadlo a svatomartinský lampionový průvod s živým koněm.
Severská psychologická krimi s lehce mysteriózním nádechem s názvem V hodině rysa se začne odehrávat v pátek 8. listopadu od 19 hodin v Nové scéně Vlast ve Frýdku-Místku.
Komedii s názvem Člověka nepochopíš uvede Divadelní spolek DIOS Propadlo v pátek 8. listopadu v obecním domě v Ludgeřovicích od 19 hodin. Představení se skládá ze dvou volně propojených jednoaktovek.
V sobotu 9. listopadu se v areálu bývalých Baťových závodů ve Zlíně koná už 6. ročník běžeckého závodu Kovářská pětka. Na trať se opět postaví úspěšný běžec Petr Vabroušek a jeho syn Filip, obhájce loňského vítězství. Nejen to si ale můžete užít o víkendu na Zlínsku. Přijďte třeba také na akci nazvanou Luhačovická husa 2019…
Poslední listopadové pondělí nabídne znojemské Městské divadlo zábavný pohled do světa nejvyšší britské politiky. Komedii Což takhle ke zpovědi? Edwarda Taylora přiveze Agentura Harlekýn.
Známá komedie Carla Goldoniho nabízí komediální příběh ze slunné Itálie, ve kterém nechybí temperament, rvačky, pračky, hádky, rozchody a usmiřování. To vše v režii šéfa uměleckého souboru příbramského divadla Milana Schejbala. Příbramské divadlo představení uvádí na velké scéně v rámci oslav 60 let své existence.
Lepší vzduch a teplo. Ale také vyviklané sedačky, skříňky v orchestřišti a špatná akustika. Před pár dny skončila pětiměsíční rekonstrukce Šaldova divadla v Liberci, během které prošlo opravami topení a vzduchotechnika.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Senátor Marek Hilšer se setkal již podruhé v krátké době s občany Čáslavi, tentokrát na Nové scéně Dusíkova divadla. Čáslavští mu přichystali příjemné překvapení. Zazněla hudba a dvě krásné Čáslavanky ho vyzvaly k tanci. Nezklamal, vždyť tanec je jeho koníčkem!
Sladovna se po měsíční přestávce v úterý 5. listopadu opět otevřela veřejnosti. Konala se totiž slavnostní vernisáž hned pěti nových výstav, které by měly až do jara bavit a vzdělávat děti i náctileté. Tři z nich mají jedno společné téma a tím je papír.
V divadelním sále v sedlčanského kulturního domu se uskuteční třetí představení z letošní série předplatitelského cyklu divadla, kterým je komedie Jaroslava Gillara a Vladimíra Škutiny. Hra pojednává o konfrontaci světů, myšlenek a názorů. Nic není, jak bylo, nic nebude ani v kritickém havlovském „budou-li“, které zmizelo v kremelském orloji.
Tanec, divadlo, hudba, retro móda a erotická smyslnost oslavující ženské i mužské tělo. To vše nabízí burleska. Atraktivní vystoupení burlesque umělců z České republiky i zahraničí si Brňané vychutnají ve čtvrtek sedmého listopadu večer, kdy se v Brně bude konat Bohemian Burlesque Festival.