Nové Oldřůvky v rytmu techna
Nové Oldřůvky /FOTOGALERIE, SLEDUJEME/ - Policisté řídí kyvadlově dopravu a navigují řidiče, kudy mají jet. Čtyřdenní technoparty začala ve čtvrtek ráno.
Nové Oldřůvky /FOTOGALERIE, SLEDUJEME/ - Policisté řídí kyvadlově dopravu a navigují řidiče, kudy mají jet. Čtyřdenní technoparty začala ve čtvrtek ráno.
Seč - Ve čtvrtek došlo mezi 14. a 15. hodinou na silnici třetí třídy č. 337 mezi Sečí a Kraskovem k dopravní nehodě, při níž řidič nákladního vozu jedoucího směrem od Seče, nejspíše vinou nepřiměřené rychlosti nezvládl prudkou levotočivou zatáčku a skončil na boku v příkopě.
Ústí nad Labem - Kamiony od 1. května budo mít problém, protože bude uzavřena silnice I/30 – Přístavní ulice asi po dobu půl roku.
Brno - Železniční uzel zkolaboval kvůli úderu blesku. Zpožďuje se doprava na Prahu i na Blansko.
Karviná - Řidiči v Karviné se musí obrnit trpělivostí.
Kutná Hora - Výtvarnou soutěž „Bezpečnost v dopravě“ spojenou s besedou o značkách vyhodnotila ve družině kutnohorské Základní školy v Kremnické ulici městská policistka Pavlína Jindrová.
Otrokovice /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Kamion s melasou se ve čtvrtek odpoledne převrátil na obchvatu Otrokovic. Nehoda na místě zkomplikovala dopravu.
Trhosvinensko - Auto zaklíněné mezi stromy, řidič s lehkým zraněním v péči lékaře, tak skončila úterní nehoda dvaapadesátiletého muže. Se svou felicií mířil ráno z Trhových Svinů do Ločenic. Vinou mikrospánku ale zaparkoval v houští.
Pelhřimov - Pelhřimovští se ve čtvrtek dočkali otevření dalšího obchodního domu ve městě.
Kolín - K dopravní nehodě došlo před novým mostem v Kolíně. Osobní automobil škoda se střetl s kamionem jedoucím právě z nového mostu.
Benešovsko - Horniny ve Vlčí rokli jsou pevné hlubinné vyvřeliny karbonského stáří, vznikly tedy asi před 330 miliony let
Pelhřimovsko - Do celorepublikové protestní akce zemědělců se zapojili i rolníci na Pelhřimovsku. Od osmi do desíti hodin dopoledne brzdily traktory a těžká technika některé hlavní tahy v okrese.
Břeclav - Břeclavští zastupitelé se opět pohádali kvůli zamýšlené výstavbě hobby marketu. Podle místostarosty nový obchod nezatíží dopravu.
Český Těšín - Smíšené hlídky české Městské policie i polské Stražy Miejskiej a také státní policie z obou států vyrazí do ulic ve dnech 1. a 2. května. V obou částech Těšína jsou v těchto dnech tisíce návštěvníků XI. ročníku mezinárodního filmového festivalu Kino na Hranici.
Brno - Prvomájový průvod ultrapravicové Dělnické strany ohlídá v centru Brna asi tisícovka policistů a strážníků. Dopravní podnik chystá výjimečná omezení provozu tramvají.
Vítkov, Rakvice /AKTUALIZOVÁNO/ - Policisté řídí kyvadlově dopravu a navigují řidiče, kudy mají jet. Kvůli čtyřdenní technoparty přijíždějí již od čtvrtečního rána do Nových Oldřůvek na Vítkovsku stovky lidí. Naopak v Rakvicích technoparty zarazili.
Liberec - Příští domácí utkání BK Kondorů Liberec ve čtvrtfinálové sérii play off Mattoni NBL proti celku BK Prostějov se kvůli vytíženosti Tipsport areny odehraje v pátek 1. května od 18 hodin v Děčíně v hale ČEZ Sportcentrum, kde nastupují ke svým domácím mistrovským zápasům basketbalisté BK Děčín.
Brno - Prvomájový průvod ultrapravicové Dělnické strany ohlídá v centru Brna asi tisícovka policistů a strážníků. Dopravní podnik chystá výjimečná omezení provozu tramvají.
Vítkov, Budišov nad Budišovkou - Tisíce technařů se začnou dnes sjíždět do Nových Oldřůvek u Budišova nad Budišovkou, kde bude až do neděle probíhat technoparty.
Brno - Čtvrteční oslava pálení čarodějnic se v Brně ponese hlavně v duchu jednodenního hudebního festivalu s názvem Čarodějáles. Může se na něj sjet až deset tisíc lidí, kteří zaplní městskou hromadnou dopravu. A to může způsobit problémy.
Bystřice nad Pernštejnem - S dopravními komplikacemi se nyní potýkají šoféři na Masarykově náměstí v Bystřici nad Pernštejnem.
Žamberk - Zemědělci z Orlickoústecka včera podpořili demonstraci českých i evropských farmářů kvůli cenám mléka.
Dětmarovice – Je tu opět svátek ženské cyklistiky. Ve čtvrtek v pravé poledne startuje další ročník cyklistického závodu žen – Gracia Orlová 2009. Pro řidiče na cestách na Ostravsku a Novojičínsku to však znamená omezení dopravy v nejbližších čtyřech dnech až do neděle.
Hradec Králové - Do městského rozpočtu vloni výrazně promluvili i městští strážníci. Na pokutách vybrali 5,8 milionu korun, výdaje policie za rok oproti tomu přesáhly 60 milionů korun. Vyplývá to ze závěrečné zprávy, kterou v úterý schválili zastupitelé.
Nové Hrady -O nastávajícím prodlouženém víkendu otevřou letní turistickou sezonu v městečku pod Novohradskými horami. Od 1. do 3. května vypukne v Nových Hradech smršť kulturních, tvořivých i turistických akcí, během nichž si přijde na své každá generace návštěvníků.
Liberecký kraj - Na pátém místě z dvanácti finalistů skončila v letošním ročníku tradiční antiekologické ankety Ropák roku prezidentka organizačního výrobu MS v klasickém lyžování Liberec 2009, Kateřina Neumannová.
Dětmarovice, Frýdeckomístecko - Je tu oěpt svátek ženské cyklistiky. Zítra v poledne startuje další ročník cyklistického závodu žen – Gracia Orlová 2009. Pro řidiče na cestách na Ostravsku a Novojičínsku to však znamená omezení dopravy v nejbližších čtyřech dnech až do neděle.
Plzeňsko - „V roce 1989 jsme chovali 2200 krav a dnes jich máme méně než tisíc. Výkupní cena mléka navíc klesá, my proděláváme a kvůli vybíjení zvířat nám budou zmodernizované stáje brzy nanic. Jsme zadlužení, a nikdo nám nepomáhá,“ rozčilovali se ve středu zemědělci v jihoplzeňských Nezvěsticích.
Jihlavsko - Blokáda silnic? Nakonec nebyla tak strašná. Zemědělci třeba ani nevjeli do Jihlavy. S traktory se otáčeli kousek za Helenínem nebo před Antonínovým Dolem.
Dětmarovice, Novojičínsko - Je tu opět svátek ženské cyklistiky. Zítra v poledne startuje další ročník cyklistického závodu žen – Gracia Orlová 2009. Pro řidiče na cestách na Ostravsku a Novojičínsku to však znamená omezení dopravy v nejbližších čtyřech dnech až do neděle.
Zábřeh/ Mohelnice - Jestli se výkupní ceny mléka nezvýší, nezbude nám, než stáda dojnic zlikvidovat. A to by byl nevratný krok. To jsou slova zemědělců ze Zábřežska, kteří ve středu 29. dubna uspořádali protestní jízdu.
Benešov - Havárie přípojky vodovodního potrubí v Jiráskově ulici ve středu 29. dubna zcela zastavila dopravu v této části silniční sítě města
Roštín - Namol opilého řidiče zastavili v pondělí kolem druhé odpoledne morkovičtí policisté v Roštíně. V dechu mu naměřili necelé tři promile, nebyl schopný ani chodit.
Kokory - Při hodnocení mnohamilionové ztráty v živočišné výrobě v roce 2007 jsme byli přesvědčeni, že už nemůže být hůře. Opak je však pravdou. Chov prasat v roce 2008 vytvořil další ztrátu, a to ve výši 4 miliony 294 tisíc korun.
Kokory - Při hodnocení mnohamilionové ztráty v živočišné výrobě v roce 2007 jsme byli přesvědčeni, že už nemůže být hůře. Opak je však pravdou. Chov prasat v roce 2008 vytvořil další ztrátu, a to ve výši 4 miliony 294 tisíc korun.
Olomouc - Požár Renaultu Espace zaměstnal ve středu dopoledne hasiče na čtyřproudovce mezi Mohelnicí a Olomoucí. Hořící vůz brzdil dopravu.
Frýdek-Místek - Na sklonku minulého roku dali představitelé Frýdku-Místku „zelenou“ ke konání již 15. ročníku mezinárodního folklorního festivalu, který si získal dobrou pozici a renomé mezi světovými festivaly se znakem CIOFF.
Blanensko /DISKUTUJTE, FOTOGALERIE/ - Kolona aut na cestě do práce ve středu ráno potkala na Blanensku nejednoho řidiče. Dopravu se svými stroji zdržují zemědělci. „Chystáme akci nazvanou Pomalá jízda zemědělskou technikou po komunikacích,“ vysvětlil předseda představenstva Okresní agrární komory Blansko Kamil Vystavěl.
Tábor – Sedm traktorů projelo centrem města. Nápisy za okny či na korbě hlásily, že farmáři nesouhlasí se zemědělskou politikou EU.
Kuřim /FOTOGALERIE/ - Kuřimští školáci vědí, jak správně přecházet silnici. Během policejní akce s názvem Zebra se za tebe nerozhlédne, která probíhala ve středu ráno před základními školami vKuřimi, se otom přesvědčili policisté.
Frýdek-Místek - Město má novou ulici. Jmenuje se Dvorská a bude navazovat na Černou cestu ve Frýdku. Místní komunikaci už na tomto místě město postavilo zhruba před šesti lety.
Olomouc - Nespokojení zemědělci ve středu opět vyjeli s technikou do „ulic“.
Prostějov /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Protestní akce zemědělců, kteří chtějí upozornit na neúnosnou situaci producentů mléka, zasáhla ve středu dopolednei Prostějov. Farmáři s těžkou technikou vyrazili na městský okruh.
Roudnice nad Labem - Roudnická dopravní komise, která je poradním orgánem rady města, projednala a poté doporučila ke schválení úpravu dopravní situace v ulici Jana z Dražic. Toto doporučení schválila na svém jednání i rada města.
Frýdek-Místek - Obyvatelé Frýdku-Místku se mohou těšit na úplně nová parkoviště. Město připravuje výstavbu více než stovky parkovacích míst.
Litoměřice /AKTUALIZOVÁNO/ - Ministry dopravy členských států Evropské unie v Litoměřicích přivítali autodopravci ze sdružení ČESMAD Bohemia protestní akcí
Chrudimsko - Hasiči Pardubického kraje zaznamenali v kraji během pondělí 27. dubna celkem 21 událostí souvisejících s odstraňováním popadaných stromů.
Hronov - Autobusy budou moci stavbou projíždět až do 7. května, od pátku 8. května budou muset jezdit po objízdné trase. Objízdná trasa pro osobní automobily povede přes Vysokou Srbskou. Úplná uzavírka komunikace v Žabokrkách bude od 4. května do 28. června
Tábor /VIDEO/ – Sedm traktorů projelo centrem města.
Ústí nad Labem - Dopravní komplikace, které způsobily opatření kvůli setkání ministrů dopravy EU v Litoměřicích, zkomplikovali situaci i Ústečanům, kteří dnes dopoledne mířili do tohoto města.