Plzeňský kraj - Kvůli silnému sněžení byly během neděle některé silnice nesjízdné. Na Šumavě napadlo více než čtvrt metru sněhu. Pod jeho tíhou padaly na mnoha místech kraje větve i celé stromy.
Jižní Čechy - Až třicet centimetrů sněhu napadlo v noci ze soboty na neděli v Jihočeském kraji. Sníh zkomplikoval dopravu i dodávky elektrického proudu.
Čechy ovlivňuje od noci silné sněžení. Ve většině regionů napadlo i kolem 15 centimetrů sněhu. Na Šumavě pak dokonce místy téměř čtvrt metru. Velké komplikace pak působí bílá nadílka na dálnicích a silnicích. Kladno dokonce vyhlásilo kalamitní stav. Sníh zasypal také Prahu, v metropoli byly vidět blesky a vánice ovlivnila městskou i železniční dopravu. Problémy se zpožděním spojů hlásí i letiště. Chumelit by mělo do pondělního rána.
Dopravní komplikace způsobilo dnes husté sněžení na severu Itálie a v Rakousku. Sobota se přitom v Alpách nese ve znamení zvýšeného provozu kvůli výměně hostů v horských střediscích. Kvůli nebezpečí lavin je uzavřeno několik důležitých silnic včetně části dálnice vedoucí Brennerským průsmykem, informovala agentura APA.
Ústecký kraj - Kraj během neděle zasáhne silné sněžení. Vydatně sněžit by mělo podle varování meteorologů hlavně na severovýchodě regionu, tedy na Litoměřicku, Ústecku a Děčínsku.
První česká rychlodráha má už pevnější obrysy. Část studie, která zkoumá jak spojit českou metropoli se saskými Drážďany, je hotová. Železničáři plánují vést rychlodráhu přímo krajským městem. Linku mají obsluhovat rychlovlaky, pojedou dvakrát rychleji než dosud. Spojení do Prahy by se v celém regionu zrychlilo o desítky minut.
Rychlost aut na průtahu Jeseníkem by mohl od poloviny letošního roku nepřetržitě hlídat radar. O jeho osazení uvažuje místní samospráva. Jeseník by tak byl prvním městem v severní části Olomouckého kraje, které by k podobnému kroku přistoupilo.
Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Meteorologové vydali varování před silným větrem s nárazy až 90 kilometrů v hodině. Hrozí pády stromů i poškození budov. Doporučuje se omezit horské túry a nevydávat se do hřebenových partií. Lze pak očekávat i komplikace v dopravě. Výstraha potrvá do sobotní 14. hodiny.
ROZHOVOR / Na hranické radnici sedí teprve několik měsíců. Pozice místostarosty však příliš času na rozkoukávání nenabízí a tak již Danielu Vitonskému leží na stole zcela zásadní projekty, kterými se musí zabývat.
Kladno /FOTOGALERIE/ - Zastaralé plynové potrubí v sídlišti v kladenských Kročehlavech je na hranici životnosti a je potřeba ho vyměnit i z bezpečnostních důvodů. Svému účelu slouží zhruba čtyřicet roků. Rozvody plynu do stovek domácností budou proto obnoveny ve čtyřech etapách v rozmezí několika let.
Babín – Pod vlivem amfetaminu řídil osobní automobil Škoda čtyřiadvacetiletý muž z Pelhřimovska, když ho policejní hlídka z Kamenice nad Lipou kontrolovala v pondělí 28. ledna kolem půl čtvrté odpoledne v katastrálním území obce Babín.
Břeclav – Řidič kamionu zabloudil a uvízl ve čtvrtek před polednem nedaleko zámečku na Pohansku. Zavedla ho sem navigace, kvůli které vjel až do obory. „Strážníci zajistili ošetření cesty, kamion se podařilo vyprostit až za pomoci lesnického traktoru,“ popsala mluvčí břeclavských strážníků Lenka Rigó.
Dráchov – Poblíž Dráchova a Řípce by měla v nejbližších letech vzniknout nová pískovna. Nahradit má pískovnu v Plané nad Lužnicí, která má být dotěžena v letech 2020 až 2021. Místní se však obávají hluku, zvýšeného provozu i prachu. Požadují proto přemístění vjezdu a výjezdu z pískovny.
Kostelec nad Černými lesy /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Tragická nehoda s mimořádně smutnými souvislostmi uzavřela v pátek u Kostelce nad Černými lesy na pomezí Kolínska a Prahy-východ frekventovanou spojnici Kutné Hory s Říčany a hlavním městem.
Britské ostrovy zasáhl v noci na pátek sněhový blizard, který přinesl nejnižší teploty za posledních nejméně sedm let. Dopravu v zemi včetně hlavního města Londýna komplikuje na britské poměry extrémní sněžení, na některých místech napadlo až 25 centimetrů sněhu.
Mělnicko - Areál stávající Elektrárny Mělník v Horních Počaplech patřil v úterý 29. ledna společnému jednání starostů obcí dotčených připravovaným Zařízením pro energetické využití odpadu (ZEVO) a souvisejícího záměru Nové dopravní značení řešící dopravní obslužnost ZEVO. Dopravní obslužnost se týká lokalit Horní Počaply, Dolní Beřkovice a Cítov v katastrálním území Horní Počaply, Křivenice, Dolní Beřkovice, Vliněves, Brozánky, Cítov a Býkev. Jednání se zúčastnil i senátor obvodu Jiří Vosecký.
Pařezov – Námraza na vozovkách stále komplikuje dopravu. Minulý týden se stalo hned několik dopravních nehod, které zapříčinila mokrá nebo zledovatělá silnice.
Ústecký kraj vyřešil na dva roky problém se zajištěním dopravní obslužnosti v regionech, ze kterých odešla společnost TD Bus (dříve BusLine). Se třemi dopravci uzavřel smlouvy až do konce ledna 2021 na zajištění dopravní obslužnosti Podbořanska, Žatecka a Vejprtska. Kraj za provoz autobusů zaplatí výrazně více, než kolik platil TD Busu.
Zruč nad Sázavou - K dopravní nehodě došlo ve středu 30. ledna před desátou hodinou dopolední ve Zruči nad Sázavou. Osobní automobil se střetl s autobusem v ulici Poštovní, v místě tříramenné křižovatky u náměstí Míru.
Společnost Eurovia CS vyhrála další zakázku na modernizaci dálnice D1. Pro Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) opraví desetikilometrový úsek Soutice–Loket, který vede mezi exity 56 a 66.
Dopravní nehodu dvou vozidel řešila policie v ulici ČSA v Karviné. Na silnici poblíž Mendelovy školy se čelně srazila dvě vozidla, nehoda si vyžádala tři zranění. Došlo k ní ve čtvrtek ráno.
Jak si představuje Moravskoslezský kraj další rozvoj ostravského mezinárodního letiště? Proč se zatím nedaří soutěže na nové linky a starší linky končí? Náměstek hejtmana pro dopravu Jakub Unucka má jasno: „Ideální by bylo spojení do jednoho z německých letišť, jako je třeba Mnichov, Düsseldorf, Frankfurt nad Mohanem.
Široko daleko jediná dopravní spojnice přes řeku Moravu mezi Uherským Hradištěm, Starým Městem a blízkými obcemi. Dopravní vytíženost Moravního mostu je rok od roku intenzivnější.
/INFOGRAFIKA/ Pražskou dopravu oživí několik desítek bateriových trolejbusů a elektrobusů. Během tří let se má rozšířit počet tras, kde tyto ekologické dopravní prostředky budou jezdit.
Hroznětín – Zajistit co nejlepší život mladým rodinám s dětmi, je jednou z priorit vedení radnice v Hroznětíně. I proto zde nedávno postavili devatenáct nových bytů a dalších sto si udržují ve svém bytovém fondu.
/VIDEO/ K vážné dopravní nehodě došlo ve středu krátce před čtvrt na osm ráno v pražských Košířích. Tramvaj se na světelné křižovatce ulic Erbenova a Plzeňská srazila s osobním autem. Řidič vozu Kia Sportage byl se zraněním hlavy převezen do nemocnice. Událost výrazně ovlivnila tramvajovou dopravu v ranní špičce.
Ranní nehoda kamionu s osobním vozidlem zkomplikovala dopravu na dálnici D46 ve směru na Olomouc. Dle sdělení policejního mluvčího Františka Kořínka, se střetl nákladní automobil s osobním, jenž vjížděl na D46 nájezdem od Olšan u Prostějova.
Beroun - Město Beroun by se mělo dočkat nového osvětlení, které bude zapadat do poslední dobou často skloňované koncepce tzv. smart city. Znamená to možnost jeho ovládání podle aktuálních potřeb. Místostarosta Michal Mišina hovořil o tom, že by se město mohlo dočkat takového veřejného osvětlení, které může být v určité noční hodiny méně intenzivnější - a to i podle toho, pro koho je určené.
Kralupy - Obce a města stále příliš nevyužívají možnosti ke snižování znečištění ovzduší, které jim umožňuje zákon o ochraně ovzduší. ČTK to sdělil Ondřej Charvát z tiskového oddělení ministerstva životního prostředí. Hlavní příčinou je podle ministerstva nedostatečná vybavenost obcí.
Silničáři v Libereckém kraji varují před namrzáním vozovek. Pozor by si měli dát řidiči i na mrznoucí mlhy. Výrazně se ochladilo a k ránu byly teploty mezi minus dvěma až minus deseti stupni Celsia, v noci na Jizerce v Jizerských horách dokonce klesly pod minus 15 stupňů.
Vysočina – Krajští zastupitelé na úterním zasedání po dlouhé diskuzi poměrně jednoznačně schválili modernizaci kolejových vozidel. Dojde k ní za necelých pět let.
Téměř tři tisíce aut projelo ulicemi Bartošova a Bratří Mrštíků v otrokovické části Kvítkovice minulé pondělí. Jediný přechod pro chodce, který se zde nachází, je v Bartošově ulici, kousek od hasičské stanice.
Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Až desítky metrů kloužou auta při brzdění na zamrzlých silnicích, upozorňuje odborník na dopravu z Besipu Pavel Čížek. V pondělí se o pravdivosti jeho slov přesvědčily při kalamitě na jižní Moravě desítky řidičů. Nebezpečí náledí kvůli teplotám kolem nuly hrozí dále.
Pro České dráhy byl rok 2018 mimořádně úspěšný. Jejich služeb loni využilo přes 179 milionů cestujících, což je meziroční nárůst o 4,5 milionu. Pasažéři pak vlaky státního dopravce najezdili nejvíc kilometrů od roku 2003, kdy se podnik změnil na akciovou společnost.
V noci z pondělí na úterý začala další etapa průzkumu Hlávkova mostu, který spojuje Karlín a Holešovice. Pražská Technická správa komunikací (TSK) na jedné z jeho částí provádí dynamické zkoušky. Práce nijak neomezí provoz, pouze chodit v nočních hodinách až do pátku budou muset využít jen jeden ze dvou chodníků.