Cesta z Mostu do Žatce a Plzně bude rychlejší
Most - Na silnici I/27 Plzeň – Most se na Žatecku připravují dvě významné stavby. V příštím roce by se měly začít stavět obchvaty u Žiželic a Velemyšlevsi.
Most - Na silnici I/27 Plzeň – Most se na Žatecku připravují dvě významné stavby. V příštím roce by se měly začít stavět obchvaty u Žiželic a Velemyšlevsi.
Zlešice - Převrácený nákladní automobil čekal hodiny na vytažení.
BOCHOVSKO - Na soukromé louce u Bochova se o tomto víkendu má sjet až patnáct set technařů.
Praha - Magistrát vyčlenil jen polovinu původně plánované částky. Vjezd do centra metropole se má zpoplatnit napřesrok. Má stát až 100 korun.
Zlínský kraj/ Svézt se výletní lodí po Baťově kanále z Kroměříže až do Hodonína a nazpět bude možné asi za tři roky. Na trase by se totiž měly začít v příštím roce budovat plavební komory na bělovském jezu a v Rohatci u Hodonína. Právě ty by umožnily plynulý průjezd lodí v délce bezmála osmdesát kilometrů. Stát vyjdou téměř na tři sta milionů.
Pelhřimov - Radní si lebedí, motoristé láteří. Závora, která před necelými třemi týdny přehradila vjezd na největší parkoviště uprostřed Pelhřimova, zcela obrátila koloběh parkování v celém centru.
Liptál - Dva hektary mladého lesa padly ve čtvrtek večer nedaleko Liptálu za oběť plamenům. Hasiči bojovaly s ohnivým živlem přibližně tři hodiny.
Ostrava - Jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Ostravě-Zábřehu se dvěma vozidly a vyprošťovací speciál Mercedes Benz Bizon zasahovaly v pátek 20. června odpoledne u dopravní nehody autojeřábu AD 28 v Plzeňské ulici.
Jablonecko - Vúterý proběhne po celé republice hodinová výstražná stávka. Stávkovat se bude například ivjablonecké nemocnici, městem nepojedou autobusyČSAD.
Blansko - FOTOGALERIE - Střecha Druhé slévárny Blansko v plamenech, proti ohni bojující hasiči i zaměstnanci podniku. Požárníci tak mají za sebou druhý největší požár, jaký letos na Blanensku zdolávali.
Zlínský kraj - Pomníčků, které se objevují u silnic po smrtelných autonehodách, v posledních letech přibývá. Většinou však bez patřičných povolení.
Praha - Večer a noc ze čtvrtka na pátek byla nepříjemná pro Pražany a hlavně pražské policisty. Příčinou byly výhrůžky bombovými útoky na Nádraží Holešovice, nákupní centrum na Smíchově a na Barrandovský most.
Břeclavsko - Krátce po půlnoci na dálnici D2 za Hustopečemi směrem na Podivín havaroval nákladní vůz. Převrátil se a zablokoval dopravu. Dálniční policisté, kteří k nehodě vyjeli, se srazili u Hustopečí s kamionem. Celá situace velmi zkomplikovala provoz.
KARLOVY VARY - Na úterý 24. června plánují šoféři karlovarské hromadné dopravy protest.
Mladá Boleslav/ Pestré víkendové dění mohou využít obyvatelé Mladé Boleslavi. Kromě Dobového leteckého dne se totiž v centru města koná také jubilejní Středověký jarmark.
Ludgeřovice - Stavba rychlostní silnice R56 z Ostravy do Opavy, která podle plánu povede přes Kravaře a Hlučín, dělá problémy obci Ludgeřovice. Firma SHB Ostrava, zpracovávající technickou studii, určila její trasu obcí rovnou přes odpočinkovou zónu s pěti rybníky a biokoridorem.
Jindřichohradecko - Teplé a vlhké počasí nahrává bujné vegetaci. Přerostlá tráva okolo silnic na Jindřichohradecku dělá starosti silničářům i řidičům.
Břeclavsko - (AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE) Krátce po půlnoci na dálnici D2 za Hustopečemi směrem na Podivín havaroval náklaďák. Převrátil se a zablokoval dopravu. Dálniční policisté, kteří k nehodě vyjeli, se srazili u Hustopečí s kamionem. Celá situace velmi zkomplikovala provoz.
Aš - Otevření přechodu nemá podporu místních
České Budějovice - „Přišel jste s křížkem po funuse,“ dozvěděl se včera od českobudějovické radnice architekt Ladislav Vonášek. Jeho návrh, zahájit nyní novou debatu o dálnici, radnice ostře odmítla.
Svitavy -Na hlavní silnici I/34 ze Svitav směrem na Poličku sev pátekráno před osmou hodinou srazily tři osobní vozy. Policisté odkláněli dopravu přes obec Vendolí.
Břeclavsko - /AKTUALIZOVÁNO/ - Krátce po půlnoci na dálnici D2 za Hustopečemi směrem na Podivín havaroval náklaďák. Převrátil se a zablokoval dopravu. Dálniční policisté, kteří k nehodě vyjeli, se srazili u Hustopečí s kamionem. Celá situace velmi zkomplikovala provoz.
Opava - Dopravní kolaps. Tomu chce svými opatřeními zabránit vedení Městského dopravního podniku Opava (MDPO). Důvod? Odbory při MDPO se totiž rozhodly, že se nadcházející úterý čtyřiadvacátého června připojí k výstražné hodinové stávce, kterou vyhlásila Českomoravská konfederace odborových svazů.
Když vám firma ukáže hotový byt nebo dům, nesmíte podlehnout euforii. Čeká vás několik hodin poctivé práce. A pravděpodobně také nepříjemné jednání o tom, co požadujete opravit.
Netolice - Na pondělí 23. června má být připravené nové napojení na silnici II. třídy č 145 u Petrova Dvora, přesněji u křižovatky u bývalé prádelny v Netolicích. „Napojení vytvoříme z asfaltového recyklátu,“ řekl stavbyvedoucí Vladislav Pletka.
Východní Čechy - Policisté ČR na silnicích regionu zaznamenali za prvních pět měsíců letošního roku 6782 dopravních nehod. „Je to o 760 havárií méně než ve stejném období loňského roku,“ řekla mluvčí východočeské policie Lenka Burýšková.
Ostrava - Moravskoslezský kraj se nebojí toho, že by s dynamickým rozvojem regionu mohl přijít dopravní kolaps. Nečeká prý totiž na to, co by mohlo nastat za pár let, ale možný problém řeší s předstihem už nyní.
To je teda věc. Musím uznat, že mě Bzenečtí plánovaným protestem proti velmi husté dopravě v obci celkem překvapili.
Bzenec - Bzenec bude v pondělí dopoledne ucpaný. Místní budou na protest proti husté dopravě hodinu chodit po přechodu a nedovolí autům projíždět.
Chebsko - Odboráři na Chebsku se připojí k úterní stávce proti vládním reformám
Bolatice - Sdružení obcí Hlučínska zajistilo před nedávnem první schůzku s podnikateli a zemědělci svého regionu. Využilo ji deset starostů, padesát podnikatelů a deset zástupců zemědělců.
Praha 7 - Před rokem to bylo zanedbané místo s několika vzrostlými jerlíny a souvislou plochou keřů. Teď je Řezáčovo náměstí kompletně vybetonováno, s novými lavičkami, velkými květináči a osvětlením.
Hradec Králové - Stavba protihlukového tunelu si zítra a pozítří vyžádá úplné uzavření nadjezdu nad Pospíšilovou třídou. Krajské metropoli tak hrozí totální dopravní kolaps.
Chvojenec/Holice - Silnice mezi Chvojencem a Holicemi je od čtvrtka částečně uzavřena. Staví se tam most.
Jindřichohradecko - Od pátku do neděle se budou konat v Horní Radouni a okolí automobilové závody, proto bude v těchto místech omezený provoz.
Chrudim - Vedení města bylo v minulosti často kritizováno za to, že se uzavřelo bytové výstavbě na svém katastrálním území. V nadcházejícím období by se situace měla zlepšit, a to díky velkému zájmu soukromých firem, které chtějí investovat do nového bydlení.
Olomouc - Řecko, Tunis nebo Egypt letecky a Chorvatsko, Itálie autobusem nebo vlastní dopravou. To jsou nejčastější destinace, kam budou o letošních letních dovolených směřovat kroky dovolenkujících z Olomoucka. Lidé teď také využívají nabídku last minute, tedy zájezdů na poslední chvíli, kde mohou ušetřit i několik tisíc korun.
Praha - Otevřeny zůstávají všechny varianty protestu od kolapsu dopravy po demonstrace.
Hradec Králové -Policisté mají obavy, aby o víkendu v krajském městě nezkolabovala doprava. Důvodem je úplné uzavření nadjezdu nad Pospíšilovou třídou. Tímto místem se přitom o víkendech denně valí v obou směrech průměrně 27 tisíc aut.
Kladno - Přechod přes třídu ČSA v Kladně nebyl bezpečný. Alespoň tak to viděli čtenáři Deníku, kteří ve čtvrtek redakci upozornili na nevhodně umístěné cedule s údajem o omezení dopravy na rozdělovském mostě. O situaci jsme prostřednictvím mluvčího středočeského kraje kraje Martina Kupky informovali pracovníky správy a údržby silnic. Ti okamžitě zjednali nápravu a značky přemístili.
Ostrava - Doplňkový prodej jízdenek u řidičů městské hromadné dopravy v Ostravě bude od příští neděle 29. června omezen.
Hradec Králové - Policisté mají strach, aby o víkendu v krajském městě nezkolabovala doprava. Důvodem je úplné uzavření nadjezdu nad Pospíšilovou třídou.
KARLOVARSKÝ KRAJ - Zdražovat jízdné by se mělo v červenci
KARLOVY VARY - Největší problémy zaznamenávají karlovarští strážníci mezi řidiči.
České Budějovice - Zhruba třicítka nespokojených obyvatel, neméně nespokojení čekající řidiči, těly zatarasená ulice, několik transparentů a výčitky směřované k českobudějovické radnici.
Vyškovsko - Víc autobusových spojů s návazností na vlakové. Výhoda, které budou od 28. června využívat taky obyvatelé bydlící východně a jižně od Vyškova. Společnost Kordis tam totiž rozjede integrovaný dopravní systém.
Dát za měsíční jízdenku jihlavského dopravního podniku o 60 korun víc? Nebo chodit radši pěšky? Tak se ptá teď možná nejeden cestující. Já asi začnu víc jezdit na kole.
Zlín - Nebývale silně obsazený byl Oblastní přebor dorostu a členstva v plavání, který se konal během minulého víkendu na padesátimetrovém bazéně ve Zlíně. A zástupci pořádajícího oddílu byli také tentokrát pořádně vidět. Důkazem je i patnáct vyplavaných medailí.
Chrastava - Stavět by se mělo začít v červnu. Stavba zkomplikuje dopravu.
Prostějovsko - Ještě čtvrt roku si musí řidiči počkat, než bude hotová rekonstrukce mostu mezi Výšovicemi a Určicemi. Ten byl několik posledních let ve velmi špatném technickém stavu.