NÁZORY: Rozvernosti naší České pošty
Co myslíte, dostanete v hlubokém kapitalizmu, jimž se pyšní Česká republika vždy perfektní službu, byť předem zaplacenou? Můžete si tipnout. B je správně – ne, alespoň co se České pošty týče.
Co myslíte, dostanete v hlubokém kapitalizmu, jimž se pyšní Česká republika vždy perfektní službu, byť předem zaplacenou? Můžete si tipnout. B je správně – ne, alespoň co se České pošty týče.
Brno – Tomáš Fasura pracuje u brněnské dopravní policie třináctý rok. A patří k nejlepším, kteří umí vyřešit ucpané silnice.
Region - Hluk je všudypřítomný. Obklopuje nás neustále a mnohdy si ho ani neuvědomujeme, pokud nepřekročí únosnou mez, která se ale stále posunuje.
Žatec, Lubenec, Louny - Například v Lounech jsou hlukové limity nepřetržitě překračovány.
Opatov - Čtyři sta milionů korun bude stát obchvat Opatova, dopravou nejvíce zatížené obce na Svitavsku.
Novojičínsko - Na začátku jednadvacátého století se hluk stává jedním z obtěžujících produktů moderní doby. A nejedná se jen o hluk způsobený automobily, ale i hluk z restaurací a kulturních akcí.
Brno - (VIDEO) Podle výzkumu ministerstva zdravotnictví trpí v Brně hlukem z dopravy skoro osmatřicet tisíc lidí. Kraj spolu s městem vypracuje plán, jak hluk omezit.
Benešovsko/ Silnice by potřebovaly mohutnou finanční pomoc, podobnou té, jakou nyní využívají stavbaři železničního koridoru
Polička/ Místním obchodníkům se nelíbí omezení dopravy, které platí v centru města. Sepsali petici a žádají zrušení vyhlášky. Považují ji za diskriminační. Prodejny hraček, dárkového zboží, ale také masna nebo pekárna pocítily znatelný úbytek zákazníků.
Prostějov -Semafory na křižovatce u Petrského náměstí v Prostějově jsou od neděle slepé.
Holice - Hluková norma je zřejmě překračována, ale nikdo to neřeší. Čeká se na obchvat
Děčín - Zíka: Bylo to hrozné, drnčely i tabulky v oknech, větrat jsme mohli jen v noci
Slavonice - Do zabezpečovacích a udržovacích prací v zaniklé středověké vesnici Pffafenschlag nedaleko Slavonic se chtějí pustit studenti až z Havířova. Vedení Slavonic už nabídli spolupráci.
Puklice - Po dva roky čelily Puklice do té doby nepoznanému náporu stovek řidičů a jejich motorových ořů.
Teplicko - Z hlukové mapy ČR zveřejněné na webových stránkách Ekologického právního servisu vyplývá, že na Teplicku žije u nejvíce frekventovaných silnic 3579 lidí, kteří jsou dlouhodobě vystavování hluku překračujícímu hygienické limity. V Teplicích jsou hlukem z dopravy nejvíce zatíženy Masarykova ulice od Červeného kostela až k výjezdu na Ústí nad Labem a Nákladní.
Mladoboleslavsko/ Hlukové mapy: doprava se podílí na hluku z 95 procent
Český Krumlov - O postižení dítěte rozhodlo dvacet minut.
D11 - Oheň vzplanul dnes za Sadskou na třicátém kilometru dálnice D11 kolem sedmé hodiny ráno. U vojenského podvalníku chytla kvůli technické závadě pneumatika.
Žďár nad Sázavou - Za zničující hodnotí dopravní situaci ve žďárské ulici Bezručova místní obyvatel Rudolf Dolinek. Ten žije společně se svojí rodinou v domě přímo u hlavního tahu okesním městem, silnice I/37.
Kroměřížsko - Hluční sousedé, opilci, vandalové, nadměrná automobilová doprava, ale také zapnuté motory velkých ventilátorů či jiných technologických zařízení: to jsou nejčastější příčiny, které okrádají lidi o noční spánek.
D11 - Oheň vzplanul dnes za Sadskou na třicátém kilometru dálnice D11 kolem sedmé hodiny ráno. U vojenského podvalníku chytla kvůli technické závadě pneumatika.
Praha - Požár kamionu pod železničním viaduktem v Bělehradské ulici zapříčinil výluku tramvají i vlaků.
Jihlavsko - První odhady lesníků a pojišťoven mluví o ztrátách v řádech desítek milionů korun.
Český Krumlov - Veronika Opelková z Českého Krumlova je rok a půl stará holčička. Během kratičké chvilky se jí možná nadobro změnil život.
Bosonohy - Lidé v Bosonohách se musí připravit na komplikace. Kvůli stavbě nových kanálů pojedou objížďkami.
Český Krumlov - Veronika Opelková z Českého Krumlova je rok a půl stará holčička. Během kratičké chvilky se jí možná nadobro změnil život.
PLZEŇ - V sobotu 1. 3. se Ivanka Horáková ujala funkce ředitelky SVK v Plzni.
Zlín - Přeložka přetížené silnice I/49, která má vést ze Zlína přes Želechovice dále na východ, nebude muset mít v budoucnu čtyři jízdní pruhy, motoristům postačí jen dva.
Vysočina - Krátce z dopravy na Žďársku a D1.
Vršovice -Frekventovaná trasa mezi Vinohrady a Michlí se ve špičkách pracovního dne stává pastí pro autobusy plné cestujících.
Jihlava/Berlín - Šéfredaktor Jihlavského deníku dopisuje z tříměsíční novinářské stáže v Berlíně.
Ústí nad Labem - V jednu velkou trolejbusovou vozovnu se proměnilo v pondělí odpoledne centrum města. Kvůli poruše trolejového vedení se totiž zastavila trolejbusová doprava.
Pelhřimovsko - Ohromená doprava, popadané stromy na silnicích a kolejích, stovky domácností bez elektrické energie. Tak vypadala situace po sobotní větrné smršti, která se prohnala i nad Pelhřimovskem.
Dubí - Spolupráce s Německem pomůže Dubí v budoucím rozvoji a otevře mu více dveře do Evropy. „ V současnosti se již připravuje konkrétní projekt, který by měl zahrnovat na té bývalé E55, to znamená z Drážďan do Litoměřic,“ říká dubský starosta Petr Pípal. Dodal, že projekt by měl mít čtyři pilíře, vzdělání, kulturu a sport, dopravu, podnikání.
Chomutovsko - Na silnici I/7, která vede Chomutovskem, může hodně zhoustnout provoz. Hejtman Ústeckého kraje i ministr dopravy navrhují, aby se na tuto silnici převedla doprava z nedostavěné dálnice D8. Největší problémy mohou vzniknout za výjezdem z Chomutova směrem na Prahu.
Českobudějovicko - Tisíce řidičů v krajské metropoli a v nejbližším okolí se už nemůže dočkat toho, až budou do Prahy jezdit po nové a léta slibované dálnici.
Jičínsko - Podle informace dopravních policistů nejsou silnice první třídy na okrese ve špatném stavu.
Smečno-Silnice II/246 protínající Smečno je již dlouhá léta v katastrofálním stavu.
Novojičínsko - Zlepšuje se to. Tak hodnotí silničáři na Novojičínsku stav komunikací. Na stavu má prý vliv hlavně množství financí, které díky třeba i evropským penězům na opravy silnic přitéká.
Opavsko - Regionální operační program Moravskoslezsko počítá s modernizacemi komunikací druhých a třetích tříd v délce 32,3 kilometru.
KARLOVARSKO - Vítr ochromil na řadě míst dopravu, tisíce lidí byly bez elektrické energie.
Vysočina - Krátce z dopravy na Žďársku a D1.
Trutnov - Dneškem dochází komezení řady vlakových spojů a ke změnám vjízdních řádech autobusových lin ek vKrálovéhradeckém kraji. Dohodla se na nich společnost Oredo, která zajišťuje regionální dopravu, sdrážními a autobusovými dopravci.
Žďársko - Motoristé se i letos dočkají kilometrů opravených silnic. Chystá se také rekonstrukce historického mostu ve Žďáře či nové obchvaty obcí.
Kladno, Slaný-Ve Slaném je v nejhorším stavu vozovka v ulici U Ploché dráhy, v Kladně pro změnu v ulici Cyrila Boudy.
Tak to meteorologům zase jednou vyšlo. Blanenskem podobně jako jinými okresy jižní Moravy se přehnala o víkendu vichřice. V sobotu dokonce včetně bouřky a krupobití.
Svitavy - Vichřice Emma zanechala škody také v našem regionu. Na meteorologické stanici v Nedvězí zaznamenali nárazový vítr o rychlosti 110 kilometrů za hodinu. Největší razanci měla Emma na Litomyšlsku. Na okraji Litomyšle zasáhl padající strom projíždějící kamion.
Bojanov - Holcim nebude v lomu za Hůrkou těžit kámen. V sobotu se proti záměru vyslovily dvě třetiny obyvatel Bojanova a jeho místních částí.
Jihlavsko - Doprava byla na Jihlavsku místy zablokovaná. Část okresu také byla bez elektrického proudu
KLATOVSKO - Zhruba stovka řidičů, kteří si na konci loňského roku zažádali o nové doklady, si dosud nové řidičské průkazy nevyzvedla. Včera to potvrdil vedoucí odboru dopravy Městského úřadu v Klatovech Karel Baštář.