Ze staveniště Obchodního centra Dragoun se ztratilo lešení za půl milionu korun
Cheb - Ke krádeži došlo někdy v období od 1. listopadu do 17. prosince
Cheb - Ke krádeži došlo někdy v období od 1. listopadu do 17. prosince
Rychnov nad Kněžnou - Přestože ke změně dopravního značení a parkování došlo před týdny, strážníci jsou k řidičům tolerantní a pokuty udělují hříšníkům, kteří se přestupků dopouští opakovaně.
Ostrava - Příchod nového roku chtějí některé ostravské obvodní radnice oslavit ohňostrojem. První začne vRadvanicích a Bartovicích. Místní radnice pořádá silvestrovskou oslavu sohňostrojem už tři hodiny před začátkem Nového roku.
Kladno-Poslední den letošního roku pojedou autobusy kladenské městské dopravy podle sobotních jízdních řádů, ale pouze do 17 hodin.
Jeseník - Pořádný frmol začne od začátku ledna kuchařkám nově zmodernizované vývařovny na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti strojírenském a stavebním v Jeseníku. Denně budou vařit o stovky jídel více. Nově se totiž budou starat i o žaludky dětí ze Základní školy Jeseník.
Skuhrov - Skuhrovská Základní škola se dočká vylepšení. V křídle budovy, kde bylo dřív skladiště, vznikne příjemné místo pro odpočinek a v teplých měsících i pro výuku – prosklená dřevěná pergola.
Kramolín - Vánoční plavby na Dalešické přehradě se setkaly se zájmem návštěvníků. Loď Vysočina vyplula z kramolínského přístaviště o Vánocích. Pasažérům se naskytl netradiční pohled na námrazou ozdobené stromy kolem přehrady.
Rychnov nad Kněžnou - Přestože ke změně dopravního značení a parkování došlo před týdny, strážníci jsou k řidičům tolerantní a pokuty udělují hříšníkům, kteří se přestupků dopouští opakovaně.
Hradec Králové - Úředníci odboru dopravy hradeckého magistrátu trhají rekordy v rychlosti vydávání řidičských průkazů. Se žádostí o výměnu stále otálí 7300 motoristů.
Ostrava - Rozhodnuto! Soukromé rychlíky RT Express společnosti Railtrans skonečnou platností na trať mezi Ostravou a Prahou nevyjedou. Dopravce od tohoto záměru definitivně upustil.
Děčín - Děčín a Jílové ale zatím nemají na provoz trati Děčín – Oldřichov u Duchcova peníze přichystané, další obce příspěvek už schválily
Zruč nad Sázavou/ Rocková hudební skupina Keks, se kterou letos vystupovala i známá pornohvězda a zpěvačka Ester Ládová, zahraje dnes od 21 hodin ve zručském hotelu Baťov.
Jičín - Jičínská radnice musí dát dvacet tisíc korun, pokud chce získat od společnosti ČD reality podmínky pro výběrové řízení na rekonstrukci vlakového nádraží.
Praha- Více než čtyřicetikilometrovým úsekem silnice z Hradce Králové do Náchoda denně projíždějí stovky kamionů. Nyní přetíženýtahčeká přece jen drobná změna: stejně jako u dalších devíti úseků komunikací první třídyzde od 1. lednabudou muset kamiony platit mýtné.
Mělník -Život řidiče si v pátek po osmé hodině ranní vyžádala havárie nákladního vozu na 32. kilometru dálnice D8 ve směru na Prahu. Před exitem 29 vůz ze zatím nejasných příčin vyjel mimo dálnici a skončil v poli.
Fojtovice - Na hranicích s Německem v pátek padla poslední závora. Na starém hraničním přechodu Fojtovice – Müglitz.
Žatec - Městská hromadná doprava (MHD) v Žatci je ekologičtější. Dopravní podnik Ústeckého kraje, který ji provozuje, nasadil totiž do ulic města dva ekobusy. Autobusy jezdí na zemní plyn.
Pelhřimov - Pracovníci pelhřimovských technických služeb před Vánocemi informovali o změnách ve svozu odpadů. Kontejnery a popelnice se měly vyprazdňovat tento čtvrtek a pátek.
Ostrava - Rozhodnuto! Soukromé rychlíky RT Express společnosti Railtrans skonečnou platností na trať mezi Ostravou a Prahou nevyjedou. Dopravce od tohoto záměru definitivně upustil.
Červenec 2007 na Znojemsku.
MĚLNÍK - Život řidiče si vpátek po osmé hodině ranní vyžádala havárie nákladního vozu na 32.kilometru dálnice D8 ve směru na Prahu
Praha, Brno - Větší pohodlí v dálkových vlacích, které jezdí přes Brno, chtějí v příštím roce zajistit cestujícím České dráhy.
TACHOV - Začaly práce na projektové studii, měla by být hotova na jaře příštího roku
Opava - Přes veškerá neustále opakovaná upozornění si 4 400 opavských řidičů své řidičské průkazy, vydané před 1. lednem 1994, do konce letošního roku za nové už vyměnit nestihne.
Ústecko - Železniční doprava na trati 132, přezdívané Kozí dráha, bude obnovena. Potvrdil to starosta Telnice Jaroslav Doubrava po jednáních s dotčenými obcemi. První vlaky vyjedou příští rok v březnu.
Moravská Třebová - V pátek mají řidiči poslední možnost zažádat o výměnu neplatných řidičských průkazů. V pondělí mají na městském úřadě zavřeno. Povinná výměna se týká vlastníků řidičského oprávnění vydaného do roku 1993.
Uherské Hradiště - Úzká vozovka v hradišťské ulici 28. října vadí řadě řidičů. Potvrzuje to anketa Slováckého deníku mezi lidmi, kteří úsekem často projíždějí. Parametry silnice však podle Dušana Pavlíčka z hradišťského odboru dopravy zvyšují v lokalitě bezpečnost.
Přerovsko -Obchvat Bělotína, stavba mostu u elektrárny v Přerově nebo oprava silnice mezi Bedihoští a Troubkami – to byly největší dopravní investicev letošním roce. Obchvat Přerova, ale hned tak nebude.
Přerovsko -Obchvat Bělotína, stavba mostu u elektrárny v Přerově nebo oprava silnice mezi Bedihoští a Troubkami – to byly největší dopravní investicev letošním roce. Obchvat Přerova, ale hned tak nebude.
Trutnov - Uplynule sváteční dny přinesly policistům čtyřiadvacet nově oznámených trestných činů vregionu.
Prostějovsko - Pokuta za řízení s neplatným řidičským průkazem hrozí už pouze několika šoférům z Prostějovska. Ze 14 770 oprávnění vydaných od 1. července 1964 do 31. prosince 1993 zbývá sice vyměnit ještě přes čtyři a půl tisíce průkazů, mnoho jejich držitelů však vzhledem k pokročilému věku o výměnu nepožádalo.
Ústí nad Labem - Na Silvestra a Nový rok bude městská hromadná doprava řešena v Ústí nad Labem jinak. Provoz linek bude sice jako v pracovní dny, ale změní se čas jejich ukončení.
Horní Vltavice - První z dvaceti kamionů plzeňské firmy, která dopravu sněhu pro běžecké sprinty Pražská lyže, jenž se pojede den před koncem roku zajišťuje, vyjel z Horní Vltavice ve čtvrtek již o čtvrté hodině ranní.
Budyně nad Ohří - Chodci a cyklisté, kteří míří od Břežan do Budyně nad Ohří a naopak, budou ochráněni již v roce 2008. Dosud jsou totiž ohroženi na historickém mostu, jenž vede přes Malou Ohři.
Praha 6 - S téměř vyrovnaným rozpočtem bude příští rok hospodařit šestá městská část. Plánované příjmy ve výši 1 197 000 tisíc korun a výdaje ve výši 1 200 000 tisíc korun odsouhlasili zastupitelé v pátek 21. prosince.
Olomoucký kraj-O šest procent více lidí než před dvěma lety zná jméno hejtmana Olomouckého kraje. Ivan Kosatík (ODS) by však svých šest procent rád vyměnil za preference své strany.
Drnovice - Čtyři koně bez zranění se včera vpodvečer podařilo zachránit před požárem stáje vDrnovicích na Blanensku. Ze stáje, na níž hořela střecha, zvířata před plameny a kouřem vyvedl majitel.
Teplice - Od 1. ledna dojde k úpravě tarifních podmínek pro městskou a příměstskou dopravu provozovanou Dopravním podnikem Teplice s.r.o. O tom jsme v Deníku již informovali.
Olomoucký kraj-O šest procent více lidí než před dvěma lety zná jméno hejtmana Olomouckého kraje. Ivan Kosatík (ODS) by však svých šest procent rád vyměnil za preference své strany.
Olomoucký kraj-O šest procent více lidí než před dvěma lety zná jméno hejtmana Olomouckého kraje. Ivan Kosatík (ODS) by však svých šest procent rád vyměnil za preference své strany.
BOR - Rekonstrukce borské polikliniky si vyžádala téměř tři miliony korun. Na dílo, které bylo předáno do užívání v minulém týdnu, přispěly státní dotace dva a půl miliony korunami, zbytek uhradilo město Bor ze svého rozpočtu. Cílem rekonstrukce bylo sociální zařízení, a to jak pro pacienty, tak personál polikliniky
KARLOVARSKO - Naděje svitla představitelům měst a obcí, kteří se obávají, že vstupem České republiky do schengenského prostoru zaplaví silnice kamiony, po jednání starosty Jáchymova Jaroslava Vondráčka s vedením Karlovarského kraje.
Pardubicko - Kde vás mohou potkat uzavírky?
Kutná Hora/ V další palbě otázek od čtenářů Kutnohorského deníku se ocitnul ve čtvrtek 27. prosince od 10 do 11 hodin Jaromír Ďoubal, vedoucí odboru dopravy Městského úřadu Kutná Hora.
Krnov - Amatérské divadlo připravilo na pátek 28. prosince od 20 hodin v krnovském hotelu Cvilín zábavný večer.
PLZEŇ - Energie, doprava, potraviny, lékařské služby, poštovné, bydlení. Jen málo lidí si to zatím připouští, ale od Nového roku je čeká jedno z největších zdražování za poslední roky.
Brno-střed - V ulici nedaleko brněnského Moravského náměstí, kde v pátek 21. prosínce prasklo potrubí, je stále omezená rychlost dopravy.
ZDICE - Odmítavé stanovisko ministerstva dopravy o rychlících ve Zdicích se mění ve schůdný kompromis!
Jindřichův Hradec - Chodci budou ve městě nad Vajgarem bezpečnější. Takový je vzkaz radnice také všem řidičům do nového roku.
BENEŠOV - Kamenné stavbě nedaleko Benešova, sloužící od dob rakousko-uherské monarchie pro překonání železniční tratě, zbývá do zbourání zhruba sto dní