Brno – Cesta mezi Komárovem a centrem města se o prvních dvou dubnových víkendech zkomplikuje Brňanům, kteří využívají městskou hromadnou dopravu. „Kvůli bourání budovy na rohu Dornychu a ulice Přízová dopravu omezíme. Budova je součástí areálu bývalé Vlněny," řekl Daniel Zeman z radnice městské části Brno-střed.
Třebechovice pod Orebem - Krátce po páteční 15. hodině došlo u Třebechovic pod Orebem na křižovace na hlavním silničním tahu I/11 k dopravní nehodě automobilu s cyklistou.
Ústecký kraj - Ústecký kraj nebude zajišťovat náhradní dopravu v době stávky řidičů linkových autobusů. Celorepublikový protest kvůli nízkým platům šoférů odbory vyhlásily na 6. dubna. Kolik spojů v Ústeckém kraji nevyjede, se zatím neví. Předsedové místních odborových organizací nyní sbírají podpisy řidičů. Vedení samosprávy připravuje zřízení vlastní krajské dopravy.
Kyvadlová doprava pouze v jednom pruhu, průjezd řídili městští strážníci. Tak to vypadalo na Boleslavské třídě v Nymburce v pátek dopoledne, když u přilehlých Malých Valů káceli zaměstnanci technických služeb dva vzrostlé akáty.
Ústecký kraj - Lodní turistická doprava na Labi se rozšiřuje o novou linku. Výletní loď pojede z Ústí nad Labem do Litoměřic a nově do Děčína, sezona začíná v dubnu. Turistickou lodní linku od Labské plavební společnosti objednal druhým rokem Ústecký kraj.
Praha - Pražská integrovaná doprava (PID) se od soboty 1. dubna 2017 rozšíří na Neveklovsko a Sedlčansko. Zavedeno bude devět nových a rozšířen provoz šesti nynějších autobusových linek. V pátek to sdělil Filip Drápal, mluvčí Ropid, který plánuje PID. Naposledy se PID rozšiřovala na Nymbursko.
Autobusovou dopravu z Malína do Kutné Hory zajišťoval doteď z velké části soukromý dopravce. Od pondělí 3. dubna však všechny spoje převezme společnost Arriva.
Již od prvního dubna prý budou všechny modely automobilky Lexus vybaveny technologií,schopnou poradit si s řidiči, kteří jedou zbytečně v rychlém pruhu.
České dráhy se připravují na stávku šoférů linkových autobusů. Dopravní odbory ji vyhlásily tuto středu a měla by se uskutečnit příští čtvrtek 6. dubna. Železniční dopravce nyní prověřuje možnosti posílení vybraných spojů spolu s krajskými koordinátory dopravy. Konkrétní objednávku na náhradní dopravu ale zatím nemá. ČTK to řekl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.
Doprava v centru Kutné Hory je problém, který řeší v pořadí už několikátá radnice. Autobusová zastávka, která je sice označena jako „centrum", je od toho skutečného vzdálená několik stovek metrů, průjezd historickým centrem je zpoplatněn, zaparkovat tu ale není kde.
Dobříš – Jedním z nejvyhledávanějších cílů turistů a cyklistů v Dobříši je nedaleký Památník Karla Čapka ve Staré Huti. Jenomže dostat se z místa na místo je poměrně nebezpečné, chodce ani cyklisty nechrání od husté dopravy žádný chodník.
Brno – Zvednout se a dát za jízdy znamení k zastavení? Pro většinu lidí při cestě brněnskou hromadnou dopravou rutina, pro některé starší cestující náročný úkol. Když brněnský dopravní podnik rozšířil loni v prosinci počet zastávek v celodenním režimu na znamení o necelých padesát míst, zkomplikoval jim život. Dopravce ale díky tomu ušetří.
Praha - Autobusy přijíždějící ze středních Čech do Prahy budou snáze projíždět křižovatkami. Díky novému systému by se jim v budoucnu měla na semaforech rozsvítit zelená, aby mohly pokračovat v jízdě s co nejmenším zpožděním. Novinářům to ve čtvrtek řekl krajský radní pro dopravu František Petrtýl (ANO), podrobnosti k fungování systému ale neuvedl.
Liberec – Obutá, neobutá. Učesaná, neučesaná. Ve schizofrenní situaci jako chytrá horákyně je oddíl skoků a severské kombinace v Liberci. Jenže zatímco u horákyně šlo o pohádku, tady jde o holou skutečnost. Skokanský oddíl SK Ještěd nemá kde skákat.
Střední Čechy - Středočeští radní ve čtvrtek schválili opravy silnic po zimě za 184 milionů korun. Půjde o rekonstrukce úseků poškozených ve větším rozsahu, nikoliv o opravy lokálních výtluků. Opravy budou zaplaceny z rozpočtu krajské správy a údržby silnic, řekla dnes novinářům hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).
Střední Čechy – Protest neprotest, vozit lidi je třeba. To je stanovisko středočeského hejtmanství, které v souvislosti s připravovanou stávkou řidičů autobusů kvůli platům (ohlášenou na čtvrtek 6. dubna) prezentovala ve čtvrtek hejtmanka Jaroslava pokorná Jermanová (ANO).
Jižní Morava – Čtyři pětiny jihomoravských řidičů autobusů se zapojí do stávky příští čtvrtek 6. dubna. Jak se lidé dostanou do zaměstnání či škol, zatím není jisté. O případné náhradní dopravě se rozhodne až příští týden. „Do stávky se zapojí osmdesát procent řidičů autobusů," uvedl za jihomoravské odboráře Libor Weinstein.
Borohrádek - Letos pokračuje oprava silnice Albrechtice - Borohrádek, která začala už v roce loňském. Do října letošního roku by měl hotov úsek dlouhý 2,6 kilometru.
Hradec Králové - Celostátní stávku řidičů linkových autobusů, kterou odbory ohlásily na 6. dubna, považuje náměstek hejtmana pro dopravu Martin Červíček (ODS) za „velmi nešťastnou", i když postoji odborářů rozumí.
Prachatice – Ještě v pátek budou na třech místech u hlavních silnic v Prachaticích sedět studenti dopravního oboru ČVUT a hlídat zařízení, které sčítá dopravu.
Jindřichův Hradec, Jihlava – Hlavní turistická sezona na úzkokolejné železnici mezi Jindřichovým Hradcem a Obrataní bude po roční odmlce opět obohacena o speciální jízdy parních vlaků i další turistické aktivity.
Praha – Dojedou za týden do Prahy lidé, kteří míří do zaměstnání, do škol nebo třeba k lékaři? A podaří se odcestovat Pražanům mířícím ven z metropole? Může to být problém. Na čtvrtek 6. dubna vyhlásilo předsednictvo Odborového svazu dopravy stávku řidičů linkových autobusů. Celostátní a celodenní.
Do práce, k lékaři nebo do školy jet autobusem zdarma. V pondělí to bylo přesně šest let ode dne, kdy Frýdek-Místek spustil projekt bezplatné autobusové dopravy.
Liberecký kraj - Řidiči autobusů v Libereckém kraji se chtějí připojit ke 24hodinové stávce, kterou na 6. dubna plánuje kvůli nízkým mzdám Odborový svaz dopravy (OSD). Potvrdili to zástupci odborů společností BusLine a ČSAD Liberec, které patří k největším v kraji.
Liberecký kraj - Řidiči autobusů v Libereckém kraji se chtějí připojit ke 24hodinové stávce, kterou na 6. dubna plánuje kvůli nízkým mzdám Odborový svaz dopravy (OSD). Potvrdili to zástupci odborů společností BusLine a ČSAD Liberec, které patří k největším v kraji.
Beroun – Zastupitelé Berouna schválili nový územní plán města. Klíčový dokument pro další rozvoj Berouna, tak může začít sloužit svému účelu. Nový územní plán vytváří pro město zajímavé rozvojové možnosti , a to v oblasti bytové výstavby a služeb v lokalitách Na Vinici i Pod Dědem, ale také v areálu bývalé Tiby, kasáren a dalších.
Frýdek-Místek - Zhruba rok bojují obyvatelé místecké ulice Podpuklí o to, aby doprava u jejich domů přestala být nesnesitelná. Situace se ještě zhoršila na podzim, kdy se z přehrady Olešná začal odvážet odtěžený sediment, a to tatrovkami právě přes zmíněnou ulici. Vznikla i petice, kterou podepsalo 50 lidí.
Brno /FOTOGALERIE/ – Dlouhé kolony a nervózní čekající řidiči. Redaktoři Brněnského deníku Rovnost zjišťovali, jak po týdnu vypadá situace v rozkopané brněnské Jugoslávské ulici, kde dělníci od minulého týdne opravují inženýrské sítě.
Praha - Sobotní půlmaraton v Praze omezí provoz aut, cestující v hromadné dopravě musejí počítat se změnami tras zejména tramvajových linek. Vyplývá to z internetových stránek půlmaratonu a pražského dopravního podniku. Policie pro zajištění závodu nasadí desítky policistů především dopravní služby, spolupracovat bude s městskou policií, řekl ve středu mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.
Střední Čechy - Ve středních Čechách bude 6. dubna část řidičů linkových autobusů stávkovat. K celostátnímu protestu se podle dostupných informací připojí řidiči na Berounsku a Příbramsku, řekl dnes ČTK krajský radní pro dopravu František Petrtýl (ANO).
Střední Čechy – Dostaneme se za týden do svého cíle? Tuhle otázku si nyní kladnou lidé dojíždějící veřejnou dopravou do škol, do zaměstnání – či třeba k lékaři. Na protest proti nízkým mzdám řidičů autobusů vyhlásilo předsednictvo Odborového svazu dopravy celostátní stávku. Den D? Čtvrtek 6. dubna. Hodina H? 0:00–24.00. Po celý den; od půlnoci do půlnoci.
Střední Čechy – Dostaneme se za týden do svého cíle? Tuhle otázku si nyní kladnou lidé dojíždějící veřejnou dopravou do škol, do zaměstnání – či třeba k lékaři. Na protest proti nízkým mzdám řidičů autobusů vyhlásilo předsednictvo Odborového svazu dopravy celostátní stávku. Den D? Čtvrtek 6. dubna. Hodina H? 0:00–24.00. Po celý den; od půlnoci do půlnoci.
Střední Čechy – Dostaneme se za týden do svého cíle? Tuhle otázku si nyní kladnou lidé dojíždějící veřejnou dopravou do škol, do zaměstnání – či třeba k lékaři. Na protest proti nízkým mzdám řidičů autobusů vyhlásilo předsednictvo Odborového svazu dopravy celostátní stávku. Den D? Čtvrtek 6. dubna. Hodina H? 0:00–24.00. Po celý den; od půlnoci do půlnoci.
Odborníci v oblasti dopravy budou dnes, ve středu 29. března, od 15 hodin diskutovat o významu tramvajové dopravy při ekologizaci MHD v Ostravě. Ptát se na vše, co vás zajímá, můžete i vy!
Jižní Morava – Termín plánované stávky je jasný. Už 6. dubna budou někteří cestující vyhlížet své autobusy marně. Přesný seznam řidičů, kteří se ke stávce připojí, připraví odboráři v nejbližších dnech. „Předpokládám, že se do stávky zapojí řidiči ve všech městech, kde fungují odborové organizace. Doufám, že se připojí i další. Konkrétnější představu o počtu řidičů budeme mít tento čtvrtek," sdělil ve středu za jihomoravské odboráře Libor Weinstein.
Jižní Morava – Termín plánované stávky je jasný. Už 6. dubna budou někteří cestující vyhlížet své autobusy marně. Přesný seznam řidičů, kteří se ke stávce připojí, připraví odboráři v nejbližších dnech. „Předpokládám, že se do stávky zapojí řidiči ve všech městech, kde fungují odborové organizace. Doufám, že se připojí i další. Konkrétnější představu o počtu řidičů budeme mít tento čtvrtek," sdělil ve středu za jihomoravské odboráře Libor Weinstein.
Jižní Morava – Termín plánované stávky je jasný. Už 6. dubna budou někteří cestující vyhlížet své autobusy marně. Přesný seznam řidičů, kteří se ke stávce připojí, připraví odboráři v nejbližších dnech. „Předpokládám, že se do stávky zapojí řidiči ve všech městech, kde fungují odborové organizace. Doufám, že se připojí i další. Konkrétnější představu o počtu řidičů budeme mít tento čtvrtek," sdělil ve středu za jihomoravské odboráře Libor Weinstein.