Felicie vjela u Štítů pod kamion, řidič na místě zemřel
Štíty – Tragická nehoda se stala v úterý 17. ledna před polednem mezi Bukovicemi u Štítů a Červenou vodou. Osobní auto se srazilo s kamionem a jeho řidič nehodu nepřežil.
Štíty – Tragická nehoda se stala v úterý 17. ledna před polednem mezi Bukovicemi u Štítů a Červenou vodou. Osobní auto se srazilo s kamionem a jeho řidič nehodu nepřežil.
Ústí nad Labem - Silničáři začali připevňovat ocelové sítě na most dr. Edvarda Beneše v Ústí nad Labem. Most je ve špatném technickém stavu a drolí se z něj beton, uvedl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM).
Českolipsko - Vichr, který se v lednu 2007 prohnal celou Evropou, po sobě zanechal spoušť.
Břest – Srážku nákladního a osobního auta museli v pondělí večer řešit policisté a hasiči mezi Břestem a Říkovicemi. Řidička Fiatu Punto při nehodě utrpěla vážné zranění, zásah navíc záchranářům zkomplikovali netrpěliví řidiči: jeden z nich jim dokonce poničil LED ukazatel pro usměrňování dopravy.
Mělnicko - Už déle než rok mohou motoristé žádat o registrační značky na přání. Na odborech dopravy v Mělníku a v Neratovicích o ně ale nikdo velký zájem nejeví. Jiná situace je ovšem v Kralupech nad Vltavou, kde o espézetku s vlastní kombinací písmen a čísel požádalo už přes sto lidí.
Plzeň – V pondělí 23. ledna se uzavře silnice pod dvěma železničními mosty u hlavního nádraží. Mosty čeká rekostrukce a řidiče aut i MHD objížďky.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Na jednom místě kilometrové kolony tramvají, na dalších mrznoucí cestující, kteří neměli do čeho nasednout. Vykolejená tramvaj v centru Ostravy dnes ráno způsobila obrovský kolaps veřejné dopravy ve městě.
Praha /FOTOGALERIE/ - Podle oficiálních měření překračuje množství zplodin z dopravy v okolí výjezdu z Blanky v Praze 6 povolené limity. Situace se po otevření tunelu výrazně zhoršila. V budoucnu by alespoň částečně mohlo pomoci zakrytí křižovatky Malovanka.
Praha - Podle oficiálních měření překračuje množství zplodin z dopravy v okolí výjezdu z Blanky v Praze 6 povolené limity. Situace se po otevření tunelu výrazně zhoršila. V budoucnu by alespoň částečně mohlo pomoci zakrytí křižovatky Malovanka.
Hranice – Zanedlouho vypuknou školou povinným jarní prázdniny. Tyto dny volna mohou nejen děti trávit na horách. Dům děti a mládeže v Hranicích si připravil zimní tábor, který odstartuje v neděli 5. února a potrvá až do pátku 10. února.
Konopiště (Benešovskou) - O 9 tisíc lidí více než v roce 2015 zavítalo loni do státního zámku Konopiště. Expozice se slavnými sbírkami i trofejemi si prohlédlo téměř 150 tisíc návštěvníků.
Mrazivé počasí netrápí pouze Evropu, ale i Afriku. Silné sněžení uvěznilo na severovýchodě Tuniska na silnicích kolem tisíce lidí. Sněhové jazyky zkomplikovaly dopravu na několika místech včetně hlavní dálnice v provincii Dženbúba.
Palonín – Obyvatele Palonína trápí nebezpečná křižovatka na výjezdu z obce. Chtějí přimět úřady, aby ji nechaly přestavět na kruhový objezd. Sepsali kvůli tomu dokonce petici. Svůj podpis pod ni připojila více než stovka lidí nejen ze samotného Palonína, ale i z okolních obcí.
Královéhradecko, Rychnovsko - Ucpané silnice u Kvasin se stávají novým fenoménem.
Telnice - Skiareál Zadní Telnice čelil o víkendu početnému náporu milovníků lyžování. V sobotu zimní středisko navštívilo 1 250 návštěvníků, v neděli pak 990. Velkou část tvořili turisté z Německa i z Prahy.
Mělnicko - V Kralupech značky na přání dostalo 105 lidí, v Neratovicích jen dva.
Mladoboleslavsko - Příznivci zimních radovánek nejsou zdaleka jediní, koho tradiční průběh zimy s mírně nadprůměrnou sněhovou nadílkou a teplotami hluboko pod bodem mrazu těší. Závěje, které se většině Mladoboleslavska v posledních týdnech drží, sledují se zalíbením především vodohospodáři.
Prostějov – S nešvarem řidičů se hlavně na prostějovských sídlištích potýkají popeláři ale také řidiči zdravotní dopravy či sanitek. Nemají totiž kudy projet.
Pardubice - Jeden zbloudilý kamion dokáže zkomplikovat dopravu na hodiny, ale i pár dní.
Hranice – Zpříjemnit svým ratolestem pololetní prázdniny mohou rodiče v pátek 3. února. Dům dětí a mládeže v Hranicích pořádá lyžařský zájezd pro rodiče s dětmi do lyžařského areálu Dolní Morava.
České Budějovice - K další velké bitvě mezi radnicí a občany se schyluje v Českých Budějovicích. Zastupitelstvo odhlasovalo zahájení změny územního plánu, která má proměnit lávku pro pěší a cyklisty u nemocnice v regulérní silniční most. Radnice si od nového mostu slibuje ulehčení situace v Mánesově ulici nebo v Lidické třídě.
Pardubický kraj /Píšete nám/ - Bicykly z východních Čech pomohou dětem z africké Gambie.
Východní Čechy, Pardubice /OD SOUSEDŮ/ - Jeden zbloudilý kamion dokáže zkomplikovat dopravu na hodiny, ale i pár dní.
Praha - Dopravu v Česku i dnes komplikoval sníh. V porovnání s předchozími dny se situace většinou přesto zlepšila a silnice jsou s opatrností sjízdné. Se sněhem ale bojují v Jablonci nad Nisou, kde ho o víkendu napadlo přes půl metru a nedaří se ho odklízet v daných lhůtách. Radnice proto vyhlásila kalamitní stav. Vyhlášení kalamity zvažuje i sousední Liberec. Kvůli sněhu byla od čtvrteční půlnoci uzavřená pro kamiony silnice 10 z Tanvaldu na Harrachov a do Polska, otevře se dnes ve 22:00. Zavřená zůstává silnice I/56 na Frýdecko-Místecku.
Vimperk (FOTOGALERIE) - Za poslední dva roky měli Vimperští několik příležitostí zapojit se do debaty o budoucnosti města, doposud ale spíše zprostředkovaně přes dotazníková šetření.
Kutná Hora - Do centra Kutné Hory by mohly už na konci tohoto roku zajíždět menší autobusy na elektřinu. S tím by se změnily i stávající trasy městské hromadné dopravy.
Hostomice – Výstavba kanalizace a vodovodu je v Hostomicích největší akcí nejen za poslední roky, ale v celé historii města. Je rozdělená do dvou etap, ta první probíhala v letech 2015 a 2016 a její součástí byly převaděče z Hostomic.
Královéhradecko, Rychnovsko - Ucpané silnice u Kvasin se stávají novým fenoménem.
Praha /INFOGRAFIKA/ - Město si loni nechalo zpracovat průzkum, na základě kterého v letošním roce posílí provoz metra. Další investice půjdou na bezbariérové přístupy.
Rychnovsko - Ucpané silnice u Kvasin se stávají novým fenoménem.
Olomouc - /ROZHOVOR/ Olomoucký primátor Antonín Staněk v rozhovoru pro Olomoucký deník
Děčínsko - Další týden na Děčínsku je za námi. Co přinesl? Tady je pravidelný pondělní souhrn.
Hradec Králové - Možné komplikace lze od poloviny týdne očekávat v místní části Svinary. Od středečního rána bude most plukovníka Šrámka zcela uzavřen pro veškerou dopravu.
Brno /INFOGRAFIKA/ - Dopravu na sídliště Kamechy může v budoucnu obstarat lanová dráha. Lanovky v Brně už vedení města ale několikrát navrhlo a zatím nikdy nedokončilo.
Rakovník - Město Rakovník by mělo do konce roku 2020 snížit limity škodlivých plynů z výfuků automobilů na pětaosmdesát procent hodnoty z roku 2011. Vedení radnice tak bude muset přijmout některá opatření, jak odradit řidiče od vjezdu do centra. Informovala o tom Alena Škoudlínová, vedoucí Odboru životního prostředí Městského úřadu Rakovník.
Třebíč - Na začátku roku začalo třebíčskými ulicemi jezdit dvanáct nových autobusů. Nešlo však pouze o klasické vozy. Mezi nimi byly také dva minibusy Mercedes Benz Sprinter.
Příbramsko - Další týden uplynul jako voda. Pojďme se společně na to zásadnější podívat.
Karlovarský kraj - Tisíce motoristů z kraje čeká letos výměna řidičského průkazu. Důvodem je uplynutí desetileté doby platnosti dokladu. Doporučeno je proto si zkontrolovat platnost dokladů a včas si zajistit jejich výměnu, protože řidičský průkaz se po uplynutí doby platnosti stává neplatným.
Žďár nad Sázavou – Takzvaných sociálních pohřbů na Žďársku za poslední rok ubylo. Zatímco v roce 2015 jich radnice měst v okrese vypravily patnáct, v loňském roce o polovinu méně.
Liberecký kraj - Díky vyšším daňovým příjmům za loňský rok získal Liberecký kraj 366 460 000 Kč. Jde o peníze navíc, se kterými původní rozpočet pro letošní rok nepočítal.
Choceň – Pro ostatní občany to jsou každodenní činnosti, které nejsou žádným větším problémem. Cesta na nákup, k lékaři či návštěva zdravotnického zařízení ale působí určité potíže těm, kterým již zdraví plně neslouží a i chůze se stává čím dál obtížnější. Východiskem pro ně může být Senior doprava, která funguje už ve čtyřech městech v okresu. Nyní se po dlouhém zvažování, sečtení všech došlých odpovědí z dotazníkového šetření, ve kterém měli občané města možnost vyjádřit svůj názor, domluvě s ředitelem Českého červeného kříže (ČČK) Ústí nad Orlicí Martinem Hodovalem a dohodě v radě města zavede zkušební provoz i v Chocni.
Vysočina - Dálnice D1 na 127. kilometru směrem na Brno je po hromadné nehodě deseti vozů opět plně průjezdná. Odstraňování následků havárie trvalo téměř šest hodin. Místo zablokovaly v sobotu před polednem postupně tři střety. V nich figurovaly autobus s 27 cestujícími, nákladní vůz, dodávky a osobní automobily. Při nehodě byli tři lidé lehce zraněni. ČTK to řekla policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Bolavenská plošina, rozkládající se jako vdolek v jižním Laosu, je dávná obrovská sopka. Dnes ji z velké části pokrývají lesy a do divoké krajiny se zarývá řada řek. Na jejich tocích se nachází asi dvacítka vodopádů.
Českolipsko – Vytrvalé sněžení komplikuje od sobotního rána dopravu na Českolipsku. V Boru se zřítila střecha neobydleného domu.
Pelhřimov - Pacientům Nemocnice Pelhřimov slouží od včerejšího dne nová sanita.
Valdice – Okresní reprezentační myslivecký ples se uskuteční dnes od 19.30 hodin v KD. K tanci a poslechu hraje Ego Hořice a trubači Kulíšci.
Praha - Cholupickým tunelem na Pražském okruhu (známý také pod označením Komořanský) řidiči neprojedou. Až do konce víkendu budou uzavřeny oba tubusy. Důvodem jsou práce spojené s výměnou kamerového systému, který představuje jeden z klíčových prvků automatizovaného systému řízení dopravy.
Praha - Hrozba pokuty snad vychová řidiče, doufá vedení Prahy. Do pruhů určených hlavně pro autobusy hromadné dopravy nepovoleně jezdí tisíce vozidel. Hlavní město chce proto navrhnout změnu zákona, aby bezohledné řidiče mohla pokutovat městská policie.
Praha - Bývalý průmyslový areál v Malešicích by se mohl proměnit v obytnou čtvrť. Investor Polygrafická Development tam plánuje postavit dvanáct domů s více než 900 byty. Vyplývá to z oznámení záměru v systému posuzování vlivu na životní prostředí EIA. V sousedství projektu se uvažuje také o vzniku překladiště kontejnerů ze železnice, okolní radnice s tím nesouhlasí
Okres Louny – Nejtragičtější byl v roce 2016 střet čtyř aut u Loun, vyžádal si tři lidské životy. Za posledních deset let na cestách regionu zemřelo 123 lidí.