Zlínsko – Matka se dvěma dětmi havarovala ve čtvrtek 21. ledna odpoledne mezi Březůvkami a Ludkovicemi na Zlínsku. Nehoda se stala po půl čtvrté. S jedním zásahovým vozem vyjeli na pomoc zlínští profesionální hasiči.
Ústí nad Labem - Silnice v Ústeckém kraji jsou sjízdné. V horských úsecích silnic nižších tříd leží vrstva ujetého sněhu, vyplývá z informací silničářů. Teploty v kraji se pohybují od minus 15 do minus 10 stupňů Celsia.
Brno – Námraza na trolejích v pátek brzy ráno zkomplikovala cestu do práce cestujícím na trolejbusových linkách 25 a 26. V pět hodin ráno trolejbusy končily na zastávce Pálavské náměstí a mezi touto zastávkou a Novolíšeňskou jezdily náhradní autobusy. Linky 25 a 26 začaly znovu jezdit krátce po čtvrt na šest.
Ústí nad Labem - Silnice v Ústeckém kraji jsou sjízdné. V horských úsecích silnic nižších tříd leží vrstva ujetého sněhu, vyplývá z informací silničářů. Teploty v kraji se pohybují od minus 15 do minus 10 stupňů Celsia.
Ostrava – Všechny silnice v Moravskoslezském kraji jsou dnes sjízdné, silnice nižších tříd zejména ve vyšších polohách se zvýšenou opatrností. Silnice I/56 mezi Ostravicí a Bílou na Frýdecko-Místecku zůstává uzavřená pro kamiony a nákladní automobily s přívěsem, řekla mluvčí Správy silnic Moravskoslezského kraje Šárka Vlčková.
Praha - Cena roční parkovací karty se v Praze má zvýšit na 1200 korun. Dosud si rezidenti mohli kartu koupit za 700 korun. Je to patrné z materiálu, který ve čtvrtek projednal magistrátní výbor dopravy. Ceník musí ještě schválit pražští radní. Nové zóny by měly od dubna začít postupně fungovat na Praze 4, 5, 6, 8, 9 a části Prahy 12. V současné době fungují zóny na Praze 1, 2, 3, 7 a 16.
Praha - Revolučních změn se od 1. července letošního roku pravděpodobně dočkají cestující pražskou MHD. Její organizátor Ropid už od většiny městských částí obdržel konkrétní požadavky. Někde chtějí sloučení nebo prodloužení autobusových linek, jinde zase posílení těch tramvajových. Například Praha 1 prý žádá o nové tramvajové spojení Náměstí Republiky s Malostranským náměstím.
Praha – Autobusoví dopravci i speditéři v souvislosti s klesajícími cenami pohonných hmot zlevňují. Netýká se to ale všech linek a všech dopravců, vyplývá z dnešní ankety mezi dopravci. „V kamionové dopravě například mají prostor pružně reagovat na ceny paliva pouze velké společnosti, které mají s klienty ve smlouvách sjednanou doložku k cenám paliva," řekl mluvčí sdružení Česmad Bohemia Martin Felix. V autobusové dopravě pak prostor pro změnu cenotvorby mají zejména dopravci provozující linky na své komerční riziko.
Washington – Severovýchod Spojených států se připravuje na mohutnou sněhovou bouři, která do oblasti Washingtonu a okolí přinese od pátku až půl metru sněhu. Během víkendu se očekávají zásadní problémy v dopravě včetně omezení letového provozu. Sněžení bude podle meteorologů doprovázet mráz a silný vítr, který může působit velké škody například na elektrickém vedení.
Vranov nad Dyjí – Ještě jednu nerušenou sezonu si zřejmě, pokud počasí nerozhodne jinak, užijí rekreanti a podnikatelé na vranovské přehradě. Na podzim se pak mají dát do díla dělníci. Opravy koruny hráze přehrady mají trvat dva a půl roku.
Českobudějovicko - Mrazy posledních dní dávají zabrat zaměstnancům společnosti ČEVAK, která má na starosti vodovodní sítě ve většině měst a obcí. Vlivem nízkých teplot na řadě míst prasklo potrubí.
Severní Čechy - Nový sníh komplikuje místy dopravu v Ústeckém kraji. Silničáři nabádají k opatrnosti ve vyšších polohách na Chomutovsku a Děčínsku, kde se tvoří sněhové jazyky.
Šternberk – Větší bezpečnost chodců, ukázněnější řidiči a více než devět milionů do městské kasy. Takového výsledku dosáhl šternberský magistrát od loňského března, kdy zprovoznil dva stacionární radary v Olomoucké ulici u firmy Excalibur Army a u městského koupaliště v Jívavské ulici.
Ústí nad Labem – Nový sníh komplikuje místy dopravu v Ústeckém kraji. Silničáři nabádají k opatrnosti ve vyšších polohách na Chomutovsku a Děčínsku, kde se tvoří sněhové jazyky, zjistila ČTK. Většina silnic je sjízdná se zvýšenou opatrností. Teploty v kraji se pohybují od minus osmi do minus tří stupňů Celsia.
Ústí nad Labem – Nový sníh komplikuje místy dopravu v Ústeckém kraji. Silničáři nabádají k opatrnosti ve vyšších polohách na Chomutovsku a Děčínsku, kde se tvoří sněhové jazyky.
Nové Město na Moravě - Když v roce 1934 odstartoval na Harusově kopci v Novém Městě na Moravě první závod v běžeckém lyžování Zlatá lyže, nikdo netušil, že bude mít tak dlouhé trvání a že jeho věhlas brzy překročí hranice regionu. Světový pohár v běhu na lyžích se uskuteční také letos, a to 23. a 24. ledna.
Třebíčsko - Nová silnice, která má vytvořit jižní obchvat Okříšek, nikomu, zdá se, nevadí. S tím související spojení do průmyslové zóny u Nové Vsi je však mnohem komplikovanější stavbou.
Praha - Vážnou dopravní lapálii řešili v noci na čtvrtek hasiči na železničním přejezdu u Kamenného Přívozu na Praze-západ. Přivoláni byli krátce před osmou večer s tím, že přímo na kolejích uvízl přední částí nákladní automobil naložený dřevem. Na zledovatělé vozovce nezvládl výjezd do kopce – a zůstal stát tak, že zablokoval dopravu na silnici i na kolejích.
Bratislava - Silniční spojení mezi Českou republikou a Slovenskem by se v budoucnu mělo zlepšit. Slovenská vláda dnes totiž schválila návrh na uzavření dohody s ČR o propojení plánované rychlostní silnice R5 na severu Slovenska s českou silniční sítí na společné hranici obou zemí.
Děčín – Horko bude zřejmě na čtvrtečním děčínském zastupitelstvu. Lidé totiž chtějí přijít řešit zrušení nočních autobusových linek. Na internetu již sbírají podpisy pod petici, ve které vyjadřují nesouhlas s omezením autobusové dopravy během víkendových nocí.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Opavští fotbalisté zakončili své působení v základní skupině zimní Tipsport ligy třetí porážkou, když nestačili na mladý výběr olomoucké rezervy. Slezané nezvládli zejména druhou půli, ve které o výhře Sigmy rozhodl dvěma slepenými góly Adam Ševčík.
SMRT. Při čelním střetu s kamionem se dřevem zahynula na spolkové silnici B12 v úterý večer u Freyungu 29letá řidička z Philippsreutu. Kolem 19.30 hodiny dostala na konci levotočivé zatáčky na suché vozovce smyk a její vůz narazil do protijedoucího českého nákladního auta, popisuje PNP. Žena zemřela na místě, kamion sjel doprava z vozovky a převrátil se. Jeho 34letý řidič nebyl zraněn. Škoda se odhaduje na 16 000 eur.
Domažlice – Celkem 15 grantových programů otevírá město Domažlice pro podporu sociální oblasti, sportu a kultury v letošním roce. Zastupitelé budou rozhodovat o přidělení peněz pro kulturní, sociální, sportovní, zdravotnické a volnočasové subjekty i jednotlivce
Budapešť - Řidiči vozů taxi i dnes blokují dopravu v centru Budapešti na protest proti alternativní taxislužbě Uber, kterou považují za ilegální konkurenci a žádají její zákaz. Pokud úřady jejich požadavky nevyslyší, jsou podle šéfa jejich odborové organizace odhodláni blokádu rozšířit i do jiných částí maďarské metropole.
Prostějov – Až na sto devadesát tisíc korun se vyšplhala škoda při nehodě na dálnici D 46 nedaleko Prostějova. Havárie se stala v úterý chvíli po čtvrt na sedm večer na osmadvacátém kilometru dálnice.
Ústecký kraj - Většina silnic v regionu je s opatrností sjízdná. Místy sněží. Teploty v kraji se pohybují od minus devíti do minus šesti stupňů Celsia.
Olomoucko – Region je po dvou letech příprav blízko šanci získat do příštích let pět miliard korun v dotacích. Peníze z EU mají na střední Moravě podpořit trh práce, vědu nebo dopravu. Konkrétně od června například posílit síť cyklostezek mezi městy nebo zlepšit zaměstnanost absolventů.
Písek – Nejen cena, ale také pořadí ze soutěže o návrh, lhůta zpracování projektové dokumentace a počet parkovacích míst budou hodnotícími kritérii pro výběr zhotovitele projektové dokumentace na revitalizaci historického centra města. Ta by mohla začít vznikat už během března.
Teplicko - Většina silnic v Ústeckém kraji je s opatrností sjízdná. Místy sněží. Teploty v kraji se pohybují od minus devíti do minus šesti stupňů Celsia. Ke zvýšené opatrnosti nabádají silničáři na dálnici D8 od Ústí nad Labem po státní hranice s Německem, kde slabě sněží. Komunikace mohou být kluzké.
Ústí nad Labem – Většina silnic v Ústeckém kraji je s opatrností sjízdná. Místy sněží. Teploty v kraji se pohybují od minus devíti do minus šesti stupňů Celsia.
Frýdek-Místek - Bezpečnost železničního přejezdu poblíž haly Polárky se stala kvůli dvěma nehodám žhavým diskusním tématem. Někteří lidé z Frýdku-Místku a okolí poukazují na to, že by na přejezdu neměly chybět bezpečnostní závory. Železničáři předpokládají jejich umístění v letech 2017 až 2018.
Kladno – Zapojení kladenské hromadné dopravy do systému Pražské integrované dopravy (PID) bylo hlavním tématem jednání se Středočeským krajem, které iniciovalo město Kladno. Cílem schůzky, která se uskutečnila minulý týden, bylo najít možné termíny zahájení tohoto projektu i důvody jeho neustálého odkladu.
Praha - Turisty oblíbené jízdy segwayi dostanou brzy mantinely. Minulý týden schválili senátoři beze změn novelu silničního zákona, která mimo jiné umožní obcím omezit provoz těchto vozítek. Radost z toho má hlavně Praha 1, která se omezením vozítek dlouhodobě zabývá. Není to však dobrá zpráva nejen pro centrální městskou část, schválení novely si pochvaluje i Asociace segway ČR.
Blansko – Křižovatka blanenských ulic Sušilova, Masarykova a Nádražní. Po Masarykově ulici řada lidí jezdí, aby se vyhnula hlavnímu tahu Svitavská, kde je v dopravních špičkách velmi hustý provoz. Na zmíněné křižovatce před časem dělníci nastříkali nové vodorovné značení, které mělo zjednodušit a zpřehlednit nájezdy z vedlejších ulic. Od sídliště Písečná a od vlakového nádraží. Podle některých motoristů je však v těch místech jen větší zmatek.
České Budějovice - Vodovodní potrubí prasklo v úterý odpoledne na frekventované křižovatce Senovážného náměstí a Žižkovy třídy v Českých Budějovicích. Od středečního rána jsou kvůli opravám odkloněny některé linky MHD.
Berounsko – Berounský region a celá Česká republika má před sebou velmi chladný týden. Podle meteorologů budou v následujících dnech teploty klesat i pod minus deset stupňů.
Pardubice – Reaguji na článek Jana Linharta ze středy 6. ledna „Zařízne Pardubický kraj rozvoj letiště?". Také já pamatuji, když jsme těsně po Sametové revoluci usilovali o zrušení vojenského letiště. I já jsem považoval za rozumný krok , když vznikl systém společného provozu civilního a vojenského letiště.
Klášterní Skalice – Občané Klášterní Skalice budou moci již brzo jezdit po novém mostě. Rychlost zhotovitelské firmy si chválí starosta obce Jaroslav Lukeš.
Blansko – Cestování autobusy hromadné městské dopravy se v Blansku za několik posledních let zlepšilo. Je pohodlnější. I díky tomu, že v ulicích Blanska staré autobusy vystřídaly postupně nové modernější nízkopodlažní vozy. Těch už po Blansku jezdí pět. Ten poslední jen několik týdnů. „Jsem teď s cestováním moc spokojená. Jak začaly jezdit nové autobusy, je to paráda. Starým lidem, co mají třeba berle, nebo maminkám s kočárky se mnohem lépe nastupuje. Pohodlněji se v nich také sedí. Připadne mi, že i řidiči jsou přívětivější," řekla blanenská důchodkyně Libuše Magniová.
Břeclav – U areálu veslařského klubu nebo u Zahradní ulice? Novou lávku pro pěší a cyklisty hodlá vybudovat nad splavem město Břeclav. Cílem je odlehčit věčně ucpané křižovatce před silničním mostem u bývalého cukrovaru. Někteří s tímto návrhem souhlasí, jiní nikoliv. Rozdílné názory panují rovněž na její přesné umístění.