Raspenava - Na trati Raspenava - Bílý Potok pod Smrkem právě probíhá třídenní nepřetržitá výluka. Vlaky nebudou jezdit do nedělní půl šesté večerní v úseku Raspenava Luh pod Smrkem kvůli opravě železničního přejezdu.
Dobrovice - Z komínu dobrovického cukrovaru se v pondělí brzy ráno vyvalí nezaměnitelný oblak vodní páry a začne 184. cukrovarnická kampaň. Její přípravy však tým agronomů plně zaměstnávají už od poloviny srpna
České Budějovice – Novou silnici mezi Suchým Vrbným a Novým Vrátem připravuje českobudějovická radnice. Ve čtvrtek pro její realizaci udělali zastupitelé další krok. Schválili směny některých potřebných pozemků v rozsahu 7,5 tisíce metrů čtverečních.
Lhotka – V obci Lhotka pokračuje výstavba kanalizace. Od úterý 16. září musí řidiči počítat s tím, že po nezbytně nutnou dobu bude omezena doprava v ulici Radoušská.
Trubín – Na začátku září odstartovala v obci Trubín výstavba kanalizace. Ta s sebou přinesla problémy v dopravě nejen pro obyvatele obce, ale i ostatní řidiče.
Lovosice, Dolní Zálezly - Dopravní nehoda tří vozidel v pátek po poledni přerušila na zhruba tři hodiny provoz na silnici I/30 mezi Ústím nad Labem a Lovosicemi.
Nová Paka – Nejen radnici, ale i novopackým občanů dochází trpělivost. Slibovaný nový most, který měl nad železniční tratí z Lipové ulice směrem k mateřské škole nahradit původní Dřevěňák není stále na místě, stejně tak zůstalo u slibů v případě zprůjezdnění Jírových sadů.
Loštice /KOMUNÁLNÍ VOLBY/ – Obyvatele Loštic nejvíce trápí silná doprava a s tím související hluk, prach a špatný stav silnic. Ukázala to anketa na internetových stránkách Šumperského a jesenického deníku i v ulicích města.
V rámci festivalu Jičín - město pohádky se v neděli 14. září můžete vydat na výlet parním vlakem. Odjezd z nádraží ČD Jičín je v 8.50 hodin, příjezd sem v 16.10 hodin.
Prostějov – Tři rozbitá auta a zablokovaný tah Olomouc - Prostějov. Tak ve čtvrtek dopadla havárie dodávky, která dostala smyk na zúženém místě rychlostní silnice R46.
Ústí nad Labem - Dopravní nehoda osobního vozidla a trolejbusu zablokovala v pátek dopoledne křižovatku ulic Masarykova a Pařížská. V místě se tvořily kolony.
Mostkovice – Polojasná obloha a moře trávy. Nedaleko vidím rukávy ukazující sílu větru. Blížím se k ranveji mostkovického letiště, odkud za chvíli vzlétne na svou paraglidingovou pouť Michal Koutný z olomouckého Spolku Trend vozíčkářů. Z něj si dnes vzdušnou jízdu užije hned čtveřice vozíčkářů, právě Michal Koutný je však na místě první. A že by byl před startem nějak nervózní? Kdepak, rozdává úsměvy, vtipkuje se všemi kolem a ochotně se dělí o své zážitky a dojmy.
Chorvatsko – Centrum chorvatského města Zadar se mělo od podzimu zbavit návalu aut a cestujících, kteří se naloďují na trajekty v rušném přístavu nedaleko historických uliček. Nyní se ale ukázalo, že mola v přístavu Gaženica na jižním okraji města, rekonstruovaném za stovky milionů eur, jsou pro běžné jadranské trajekty příliš vysoká, napsal server danas.hr. Celý problém vyšel najevo necelé tři týdny předtím, než měly dát trajekty historickému centru definitivně sbohem.
Polička – Jak zamezit případným nehodám na křižovatce na frekventované Vrchlického ulici, až dojde na opravy úseku výjezdu na druhé straně centra a Riegrova ulice se stane opět obousměrnou?
Mladá Boleslav - Vzhledem k tomu, že k pátečnímu ránu byl definitivně uzavřen starý most přes Jizeru, vedoucí kolem vývojového centra Česana, změní se také jízdní trasy autobusů MHD.
Praha - Jedenašedesát nových semaforů nyní řídí dopravu na pražských dopravních komunikacích. Od roku 2007, kdy byla modernizace zahájena, jich byla obnovena více než stovka. Informuje o tom Barbora Lišková, mluvčí Technické správy komunikací (TSK).
Dobrovice - Z komínu dobrovického cukrovaru se v pondělí brzy ráno vyvalí nezaměnitelný oblak vodní páry a začne 184. cukrovarnická kampaň. Její přípravy však tým agronomů plně zaměstnávají už od poloviny srpna
Praha - Hned několik bezpečnostních opatření chystá na víkendové dny pražská policie v souvislosti s konáním sportovních a kulturních akcí. Ve čtvrtek to uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.
Vysoký Chlumec – Harmonikáři, skupiny Static, Hošna Band, Rock Wonder a Revival Plzeň pobaví v areálu pivovaru ve Vysokém Chlumci návštěvníky v sobotu od 11 do 23 hodin.
Střekov - Motorkář ve vysoké rychlosti narazil do dodávkového automobilu. Stalo se to krátce po tři čtvrtě na šest odpoledne u benzinové pumpy pod Mariánským mostem v Děčínské ulici na Střekově.
Jičín – V rámci festivalu Jičín- město pohádky se v neděli 14. září můžete vydat na výlet parním vlakem. Odjezd z nádraží ČD Jičín je v 8.50 hodin, příjezd sem v 16.10 hodin.
Liberec - Liberecký kraj vrátil zpátky do miliardového tendru na zajištění regionální autobusové dopravy tři dopravce, které v srpnu vyloučil kvůli mimořádně nízké ceně. O dnešním rozhodnutí mimořádného jednání rady kraje informoval mluvčí úřadu Jiří Langer.
Liberecký kraj - Liberecký kraj vrátil zpátky do miliardového tendru na zajištění regionální autobusové dopravy tři dopravce, které v srpnu vyloučil kvůli mimořádně nízké ceně. O dnešním rozhodnutí mimořádného jednání rady kraje informoval mluvčí úřadu Jiří Langer.
Liberec - Liberecký kraj vrátil zpátky do miliardového tendru na zajištění regionální autobusové dopravy tři dopravce, které v srpnu vyloučil kvůli mimořádně nízké ceně.
Brno – Několikametrová díra a náhradní autobusy nezmizí z brněnské Horovy ulice nejméně čtrnáct dní. Tak dlouho potrvá podle Brněnských vodáren a kanalizací oprava pětaosmdesát let staré kanalizace. Havárie na potrubí včera způsobila propad silnice poblíž zastávky Burianovo náměstí.
Olomouc – Gripeny, repliky letadel z 1. světové války, ale třeba také možnost podívat se do záchranářského vrtulníku. Letecký den v Olomouci nabízí pestrý program.
Třebíč /ROZHOVOR/ - Bouřlivé emoce mezi obyvateli Třebíče nyní vzbuzuje dopravní situace ve městě. Kvůli rekonstrukci dvou páteřních ulic, Hrotovické a Nádražní, je doprava v jižní části města omezena uzavírkami a objížďkami. To se řadě řidičů nelíbí, stěžují si na souběh dvou velkých investičních akcí a spílají vedení města.
Praha - Při nehodě osobního auta mezi Královicemi a Křenicemi na okraji Prahy ve čtvrtek ráno zemřela jednadvacetiletá řidička. Narazila autem do stromu. Ve voze za ní jela o rok mladší dívka, která je nyní kvůli psychickému rozrušení v péči lékařů. Dívka, která nehodu nepřežila, byla v autě sama.
Praha – Mosty na dálničním přivaděči v Ostravě-Přívoze nejsou nebezpečné, tvrdí stavební společnost Eurovia. Podle ní je možné šest let starou stavbu s omezením využívat. Firma se odvolává na výsledky mimořádné prohlídky, kterou na mostech uskutečnilo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Informace o hrozícím uzavření mostů jsou výsledkem bojů o vliv na ŘSD před nadcházejícími volbami, uvedla dnes v tiskové zprávě společnost. ŘSD ale tvrdí, že deformace mostu mohou ohrozit jeho konstrukci.
Praha - Při nehodě osobního auta mezi Královicemi a Křenicemi na okraji Prahy ve čtvrtek ráno zemřela jednadvacetiletá řidička. Narazila autem do stromu. Ve voze za ní jela o rok mladší dívka, která je nyní kvůli psychickému rozrušení v péči lékařů. Dívka, která nehodu nepřežila, byla v autě sama.
Východní Čechy - Záchranáři se ve středu kolem deváté hodiny ráno museli pěkně otáčet. U dvou dopravních nehod na Pardubicku utrpěli zranění řidiči i chodec.
Berlín – Meziroční inflace v Německu zůstala v srpnu na červencovém tempu 0,8 procenta, a přetrvala tak na nejnižší úrovni za čtyři a půl roku. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad, který tím potvrdil předběžné údaje z konce minulého měsíce.
Olomoucký kraj/Valašsko - První kousek čtyřproudové spojky na tahu od Olomouce na Valašsko je hotový. Jedna ze tří nových částí silnice I/35 u Valašského Meziříčí začala v tomto týdnu sloužit motoristům.
Znojmo – Už jen hodiny zbývají do letošních největších oslav vína v zemi. Znojemské historické vinobraní otevře své brány návštěvníkům v pátek úderem druhé hodiny odpoledne. Ve středu organizátoři dokončovali hlavní tribunu na Masarykově náměstí, historický morový sloup obehnalo barevné bednění a provozovatelé kolotočů a dalších zábavních atrakcí u městských lázní rozestavěli vše potřebné.
Brno – S drobným zdržením musí ve čtvrtek ráno počítat řidiči jedoucí Rakoveckou ulicí v Bystrci. Havarovalo tam nákladní auto převážející horký asfalt.
Brusel, Vysočina - Nový šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker ve středu oznámil složení svého týmu. Česká eurokomisařka Věra Jourová v něm bude mít překvapivě na starosti problematiku spravedlnosti, spotřebitelskou politiku a otázky rovnosti pohlaví.
Valašsko - První ze tří nových částí silnice I/35 u Valašského Meziříčí začala v tomto týdnu sloužit motoristům. Ředitelství silnic a dálnic České republiky zprovoznilo u Lešné 1700 metrů dlouhý úsek za téměř 550 milionů korun bez daně, který je součástí plánované přeložky stávající silnice.
Prostějov – Během dní, ve kterých se na zimním stadionu v Prostějově nehraje hokej, jsou parkoviště v ulici U Stadionu prázdná. Jakmile se však blíží utkání, parkovací místa se rychle plní. A spolu s nimi také sousední ulice, kam lidé odstavují svá auta. Někteří fanoušci volají po více místech. „Na takový zimák je kapacita parkovišť nedostačující," míní Lubomír Tesař, který domácí zápasy prostějovských hokejistů navštěvuje pravidelně.
Brno – Propadlá silnice v kolejišti zastavila ve středu před druhou hodinou odpoledne provoz tramvají v Horově ulici v Brně. Díra se rozšířila také do silnice v úseku poblíž zastávky Burianovo náměstí. Doprava je proto v místě komplikovaná, můžou se tvořit kolony.