Zlín – Teprve na jaře příštího roku zkolaudují nově postavenou křižovatku na zrekonstruovaném Mariánském náměstí ve Zlíně-Štípě. Místo je už ale všemi směry plně průjezdné, byť je stavba otevřena zatím ve zkušebním provozu.
Zlín – Nesouvislá vrstva zledovatělého sněhu do tří centimetrů se stále drží na silnicích třetí třídy ve vyšších polohách Vsetínska. Dopravu v kraji ráno místy komplikují také mlhy, viditelnost snižuje i mrholení a dešťové přeháňky.
ČR - Před náledím zejména ve vyšších polohách varují silničáři. Kluzká byla v noci také silnice první třídy 10 mezi Tanvaldem a Železným Brodem. V příkopě skončily na Jablonecku i dva sypače, které měly vozovky ošetřit. Meteorologové předpovídají zataženou oblohu pro celý den s deštěm, v polohách nad 500 metrů by mělo sněžit. Místy bude mlha. Nejvyšší denní teploty budou od jednoho do čtyř stupňů Celsia, na horách od minus tří do nuly.
Kyjov – Co je potřeba v Kyjově řešit až do roku 2020? To se pokouší shrnout dokument nazvaný Strategický plán rozvoje města Kyjova 2013 – 2020. Jeho podoba vychází i z toho, co o životě v Kyjově sdělilo více než osm set místních při výzkumu veřejného mínění v roce 2011. Nyní se mohou vyjadřovat k tomu, co jim v plánu chybí, schvalovat jej zastupitelé budou v březnu příštího roku.
Brno – O čtyři roky starší mazáci měli smůlu. Cenu pro nejlepšího českého hráče na futsalovém turnaji hráčů do 21 let v Petrohradu jim vyfoukl sedmnáctiletý Radim Záruba z brněnského Tanga. „Ocenění mě potěšilo, hlavně proto, že jsem byl v týmu nejmladší," raduje se autor tří branek v turnaji.
Břeclav – Bezdomovci z Břeclavi museli opustit starou budovu polikliniky Českých drah. Objekt je vybydlený a čeká ho demolice. Majitel proto nechá zazdít všechny vstupy. "Policisté se strážníky z něj v úterý dopoledne vykázali zhruba dvacet lidí," informovala mluvčí města Eliška Windová. O lidi bez domova se postará charita, která zpřístupnila místnost pro přečkání noci v teple na židli.
Chomutov - Parkoviště v Kosmově ulici skončí svůj provoz coby odstavná plocha. Chomutov ho chce upravit a změnit na klasické parkoviště, určené pro návštěvníky budovaného rekreačního areálu v prostoru bývalé ploché dráhy.
Ivančice – Lidé s nemocnými ledvinami z Ivančicka už kvůli dialýze nemusí dojíždět do Brna. Na začátku prosince tamní nemocnice otevřela dializační středisko za dvacet milionů korun. „Dlouhá vzdálenost na ošetření je náročná nejen pro pacienty, ale je také nákladná pro zdravotní pojišťovny, které dopravu hradí," sdělil ředitel společnosti B. Braun Avitum Martin Kuncek, jehož společnost dialýzu vybudovala.
Liberec - Pár rohlíků, minerálky nebo kus masa. I pro podobné běžné potraviny musí lidé z Machnína do centra Liberce. Už několik let totiž v okrajové části města nefunguje ani jedna ze samoobsluh. Podle všeho navíc není v dohlednu ani žádný odvážný podnikatel, který by rád rozjel své podnikání v Machníně.
Liberec - Pár rohlíků, minerálky nebo kus masa. I pro podobné běžné potraviny musí lidé z Machnína do centra Liberce. Už několik let totiž v okrajové části města nefunguje ani jedna ze samoobsluh. Podle všeho navíc není v dohlednu ani žádný odvážný podnikatel, který by rád rozjel své podnikání v Machníně.
Kroměřížsko – Sněhové jazyky, námraza a sníh v dnešních dnech komplikují dopravu na Kroměřížsku. Ráno i večer bývá zhoršená viditelnost a proto by řidiči i ostatní účastníci silničního provozu měli dbát zvýšené obezřetnosti. Jedním z důvodů k opatrnosti je také policejní statistika, která poukazuje na letošní zvýšený počet nehod na Kroměřížsku celkem o 102 havárií.
Uherský Brod – Vyřešit dopravní problémy na území města, tak zní velký úkol do následujících let pro uherskobrodské úředníky. Ti se chystají tvořit nový územní plán města, platnost toho současného zákonně vyprší ke konci roku 2015.
ČR /ANIMACE/ - Vozovky v Česku začaly v noci namrzat, v terénu jsou proto sypače. Na některých místech se tvoří mlhy, řidiči by proto měli jezdit opatrně.
Vysočina – Teploty v kraji se v pondělí přes den pohybovaly kolem bodu mrazu a pršelo, řidiči si dopoledne místy stěžovali na ledovku. Policie od šesté ráno do čtyř odpoledne zasahovala u 21 dopravních nehod. Zraněni při nich byli čtyři lidé, jeden vážně. Uvedla to krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.
Brusel - Piráti operující u somálských břehů ve druhé polovině letošního roku neunesli jedinou loď. Napsala to agentura AP s odvoláním na Severoatlantickou alianci. Činnost námořních lupičů ve dříve velmi nebezpečných vodách poblíž východoafrického Somálska je poprvé po několika letech téměř paralyzována.
Ivančice – Lidé s nemocnými ledvinami z Ivančicka už kvůli dialýze nemusí dojíždět do Brna. Na začátku prosince tamní nemocnice otevřela dializační středisko za dvacet milionů korun. „Dlouhá vzdálenost na ošetření je náročná nejen pro pacienty, ale je také nákladná pro zdravotní pojišťovny, které dopravu hradí," sdělil ředitel společnosti B. Braun Avitum Martin Kuncek, jehož společnost dialýzu vybudovala.
Brno - Brno udělalo další nutný krok k dlouho očekávané rekonstrukci dvou hlavních ulic v městské části Žabovřesky Minské a Horovy. Pro každou z nich vybralo různé firmy pro vypracování projektové dokumentace dohromady za 10,3 milionu korun. Momentálně se počítá s tím, že 1,5 kilometru dlouhé, na sebe navazující radiály se začnou opravovat v roce 2014, sdělil mluvčí magistrátu Pavel Žára.
České Budějovice – Teprve několik měsíců spravuje parkovací systém v Českých Budějovicích městský dopravní podnik. Už ale navrhl některé možné úpravy. Například by se mohly měnit tarify nebo rozsah placených zón. Přitom ale firma, která dostala v květnu od radnice ze správy parkování výpověď, se zatím zdaleka se ztrátou dobrého obchodu nesmířila. Chystá podání žaloby.
Praha - Silnice ve Středočeském kraji jsou v pondělí ráno převážně mokré. Teploty klesly i pod bod mrazu, vozovky mohou namrzat a místy se tvoří mlhy. Sjízdné se zvýšenou opatrností jsou prakticky všechny komunikace pro motorová vozidla i vozovky nižších tříd. Vyplývá to z aktuálních informací Ředitelství silnic a dálnic.
Olovnice - Namrzlá silnice opět trápí řidiče. V Kladenské ulici v Olovnici havaroval v pondělí krátce po sedmé hodině ranní kamion. Vozidlo lehce sjelo mimo komunikaci a z části zablokovalo silnici. Provoz řídili policisté kyvadlově. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.
Stará Boleslav – Dvě hromadné nehody, které se staly na kluzkém povrchu rychlostní silnice R10 u Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi zatarasily v pondělí ráno dopravu v obou směrech.
Praha - Kvůli hromadné nehodě asi 15 aut byla dnes kolem 6:30 uzavřena rychlostní silnice R10 ve směru na Liberec na 14. kilometru u sjezdu na Starou Boleslav. Dva lidé byli lehce zraněni. Tři auta se srazila ve stejném místě také ve směru na Prahu, který ale zůstává průjezdný jedním pruhem. Na místě se tvoří kolony. Směr na Liberec zůstane uzavřen asi do 11:00, řekla mluvčí policie pro Prahu-východ Markéta Johnová.
České Budějovice – Teprve několik měsíců spravuje parkovací systém v Českých Budějovicích městský dopravní podnik. Už ale navrhl některé možné úpravy. Například by se mohly měnit tarify nebo rozsah placených zón. Přitom ale firma, která dostala v květnu od radnice ze správy parkování výpověď, se zatím zdaleka se ztrátou dobrého obchodu nesmířila. Chystá podání žaloby.
Pardubice – Centrální registr vozidel, který byl ve čtvrtek 13. prosince po napojení na základní registry místy ochromen, byl den poté ve velkých městech Pardubického kraje funkční.
Brno - Brno udělalo další nutný krok k dlouho očekávané rekonstrukci dvou hlavních ulic v městské části Žabovřesky Minské a Horovy. Pro každou z nich vybralo různé firmy pro vypracování projektové dokumentace dohromady za 10,3 milionu korun. Momentálně se počítá s tím, že 1,5 kilometru dlouhé, na sebe navazující radiály se začnou opravovat v roce 2014, sdělil mluvčí magistrátu Pavel Žára.
Jičínsko – Majitelé vozidel se opět musí obrnit trpělivostí. Pokud si půjdou na registr vozidel přihlásit nový vůz či odhlásit starý, musí v těchto dnech počítat s prodlevou.
Domažlice - Omezení dopravy, vytvoření klidové zóny, větší bezpečí pro děti z blízké školy. To by mimo jiné měla přinést zvažovaná proměna Kostelní ulice v centru Domažlic v pěší zónu. Ne všem se ale záměr zamlouvá, proti jsou především místní podnikatelé.
Plzeň - Dopravu na D5 komplikuje hromadná nehoda. Na 96. kilometru ve směru na Rozvadov postupně havarovalo devět aut. Levý pruh dálnice je průjezdný, vozovka je sjízdná. Informovali o tom hasiči a policie. Podle mluvčí záchranné služby Lenky Ptáčkové převezli záchranáři do nemocnice v Plzni muže a ženu s úrazy končetin. Původní informace hovořily o jedné zraněné osobě.
Most - Třiačtyřicetiletý muž zemřel dnes při dopravní nehodě v Mostě. Jeho 53letá spolujezdkyně utrpěla vážné zranění. ČTK to řekla krajská mluvčí policie Veronika Hyšplerová. Silnice 27 je uzavřena v obou směrech i pro tramvaje.
Vysočina – Velmi opatrně musí jet řidiči po všech vozovkách na Vysočině. Platí to také o dálnici D1. Silnice nižších tříd na Jihlavsku a Třebíčsku pokrývá vrstva zledovatělého sněhu, vyplývá z informací dispečinku správy a údržby silnic.
Litvínov - Nepřiměřená rychlost a především náledí mělo v sobotu dopoledne na svědmí čelní střet dvou osobních vozidel na zledovatělé silnici z Litvínova do Meziboří. V jednom z havarovaných aut bylo zraněno malé dítě, které záchranná služba převezla do mostecké nemocnice.
Jindřichohradecko – I přes ujišťování ministerstva dopravy, že nově propojený registr vozidel s národní databází již funguje dobře, úředníci na Jindřichohradecku s ním v pátek moc spokojení nebyli.
Rudice - Snahy památkářů upravit historický domek u autobusové zastávky v Rudicích na památkový objekt narazil na nezájem tamních obyvatel. Vedení obce rozhodlo, že domek zboří a na uvolněnou plochu „posune" autobusovou zastávku. Zkrátka ale možná nakonec nepřijde nikdo, v budoucnu by mohlo být opraveno jiné historické stavení.
Karlovy Vary - Už v roce 2009 vyhlásilo město Karlovy Vary výběrové řízení na firmu, která pomůže vyřešit systém dopravy v lázeňském území. Tehdy ho vyhrála společnost Transfer Europe Information (TEI). Ta zde měla vystavět pět parkovacích domů a systém automatických závor, které by ohraničovaly lázeňské území.