Sníh se sypal na silnice, kde komplikoval dopravu
Trutnovsko/Semilsko – Silničáři měli ve čtvrtek plné ruce práce s čerstvou nadílkou sněhu.
Trutnovsko/Semilsko – Silničáři měli ve čtvrtek plné ruce práce s čerstvou nadílkou sněhu.
Luleč – Škoda za zhruba devatenáct milionů korun, jeden popálený člověk, deset vodních proudů, dvanáct jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů a snaha, aby se oheň nedostal k uskladněné naftě. Tak vypadal páteční ranní rozsáhlý požár haly s dřevem v Lulči.
Liberecký kraj – Cestující mají mezi řidiči nejraději Jaroslava Havlíčka, který šoféruje na Jablonecku.
Kolín - Kancelář oddělení evidence vozidel a schvalování jejich technické způsobilosti je v Kolíně uzavřena. Prý z technických důvodů. Alespoň to tvrdí cedule na dveřích. Úřednice sedící v kanceláři vedle před námi zavřela dveře.
Lipno nad Vltavou - Z lyží rovnou do čtyřicetimetrové výšky na stezku korunami stromů. Ojedinělou možnost sportovního i turistického vyžití nabízí v letošní zimní sezoně návštěvníkům Skiareál Lipno.
Domažlicko - Desítky kamionů omezovaly dopravu ve Folmavě, autobusy nabíraly půlhodinová zpoždění, auta končila v příkopec.
Ústí nad Labem – Dopravu především na severu a západě Čech dnes komplikovalo sněžení a místy i náledí. Nejhorší situace byla v Ústeckém kraji, kde byly některé silnice kvůli dopravním nehodám chvíli neprůjezdné. Pětadvacetiletý řidič přišel o život na silnici mezi Libercem a Trutnovem poté, co za sněžení havaroval a když šel za auto umístit výstražný trojúhelník, srazila do projíždějící dodávka. Jinak jsou cesty na celém území Česká sjízdné, silničáři a policie ale vyzývají řidiče, aby byli opatrní.
Valašsko – Husté sněžení, které ve čtvrtek v odpoledních hodinách zasáhlo Valašsko, okamžitě přidělalo starosti zejména motoristům.
Ústí u Vsetína – Hasiči museli ve středu v pět hodin odpoledne vyjet k dopravní nehodě, která se stala v Ústí u Vsetína, na křižovatce směrem k Janové.
Kolín – Kancelář oddělení evidence vozidel a schvalování jejich technické způsobilosti je uzavřena. Prý z technických důvodů. Alespoň to tvrdí cedule na dveřích. Úřednice sedící v kanceláři vedle před námi zavřela dveře.
Ústecký kraj - Ledovka a vytrvalé sněžení dnes komplikovalo v Ústeckém kraji dopravu i na hlavních tazích. Po nehodě byla několik hodin uzavřená silnice číslo 30 podél Labe mezi Lovosicemi a Ústím na Labem, policie odkláněla dopravu už na dálnici. Meteorologové varovali před sněhovými jazyky v Krušných horách, problémy s nimi jsou i na dálnici D8 u hranic s Německem a na Děčínsku. Nesjízdných pro kamiony je několik silnic ve Šluknovském výběžku.
Ústí nad Labem - Ledovka a vytrvalé sněžení dnes komplikovalo v Ústeckém kraji dopravu i na hlavních tazích. Problémy jsou především na Litoměřicku, kde byla ráno namrzlá i dálnice D8. Po nehodě je uzavřená silnice číslo 30 podél Labe mezi Lovosicemi a Ústím na Labem, uzavřený je proto i sjezd z dálnice D8 u Lovosic. Meteorologové varovali před sněhovými jazyky v Krušných horách, nedaleko Loučné pod Klínovcem na Chomutovsku zapadl ve sněhu kamion. Nesjízdná pro kamiony je v kopci také silnice mezi Jiřetínem pod Jedlovou na Děčínsku a Svorem na Českolipsku.
Ústí nad Labem - Ledovka a vytrvalé sněžení ve čtvrtek komplikovalo v Ústeckém kraji dopravu i na hlavních tazích. Problémy jsou především na Litoměřicku, kde byla ráno namrzlá i dálnice D8. Po nehodě je uzavřená silnice číslo 30 podél Labe mezi Lovosicemi a Ústím na Labem.
Kolínsko - Na druhou prosincovou neděli již tradičně připadá celostátní změna jízdních řádů. Od pondělí tak lidé budou do zaměstnání a škol dojíždět možná v trochu jinou dobu.
Praha - Vicepremiérka Karolína Peake (LIDEM) nevyloučila, že na ministerstvo obrany nastoupí už v příštím týdnu. K situaci ve vládě se v pátek sejdou lídři koalice ve formátu K9. Novinářům to dnes ve Sněmovně řekla Peake. Špičky ODS, TOP 09 a LIDEM chtějí do aktualizované koaliční smlouvy zanést i plánované změny na ministerstvech.
Dolní Zálezly - K nehodě osobního vozu s kamionem došlo ve čtvrtek kolem 11.00 hodin na silnici I/30 u Dolních Zálezel nedaleko Ústí nad Labem. Hlavní tah mezi Ústím a Lovosicemi byl čtyři hodiny zavřený.
Dolní Zálezly - K nehodě osobního vozu s kamionem došlo ve čtvrtek kolem 11.00 hodin na silnici I/30 u Dolních Zálezel nedaleko Ústí nad Labem. Hlavní tah mezi Ústím a Lovosicemi byl čtyři hodiny zavřený.
Hranice – Je rozhodnuto. Centrální výroba a rozvod tepelné energie v Hranicích již nebude fungovat čistě pod firmou Ekoltes Hranice. Pravděpodobně ještě letos se od této společnosti, jejímž jediným vlastníkem je město Hranice, oddělí část zabývající se právě tepelným hospodářstvím a vznikne nová společnost Teplo Hranice, s.r.o.
Nová Paka – Zajímavě se letos prezentovala novopacká Integrovaná střední škola při svém dni otevřených dveří.
Táborsko - Sníh komplikuje dopravu.
Hradec Králové - S novým dopravním omezením musí až do dubna příštího roku počítat řidiči, kteří jedu z Hradce Králové do Pardubic. Před odbočkou na Vysokou nad Labem už totiž silnice nevede rovně, ale částečně po novém mostu. Pozor na rychlost, ta je zde také omezena.
Liberec - Sněhové přeháňky komplikují dopravu v Libereckém kraji. Podle informací z webu Ředitelství silnic a dálnic jsou hlavní tahy i silnice nižších tříd po chemickém ošetření mokré a sjízdné se zvýšenou opatrností.
Ústí nad Labem - Dálnici D8 nedaleko Ústí nad Labem ve čtvrtek kolem 08.00 uzavřel ve směru na Ústí požár kamionu. Nyní je v tomto směru průjezdná jedním pruhem, na místě jsou hasiči a policie. Nikdo ale nebyl zraněn. Proč auto hořelo, ještě hasiči nevědí.
Tisá – Oblaka dýmu, oheň, dětský křik a burácení zvonců. Tak nějak vypadá peklo. To samé ovšem bylo k vidění – i slyšení – na parkovišti v Tisé na Ústecku. Místní sdružení a dobrovolníci se tam totiž postarali o „opravdové" peklo, o kterém se bude dětem zdát ještě hodně dlouho.
Ústí nad Labem – Dálnici D8 nedaleko Ústí nad Labem ve čtvrtek kolem 08:00 uzavřel ve směru na Ústí požár kamionu. Nyní je v tomto směru průjezdná jedním pruhem, na místě jsou hasiči a policie. Řekli to zástupci krajských hasičů a policie. Nikdo ale nebyl zraněn. Proč auto hořelo, ještě hasiči nevědí.
Česko - Na jihu Čech musí řidiči po ránu počítat se sníženou dohledností kvůli sněhovým přeháňkám, a to zejména na Českobudějovicku, Písecku a Prachaticku, a také s ujetou vrstvou sněhu, břečkou a ledovkou na vozovkách. Všechny silnice jsou ale podle správy a údržby se zvýšenou opatrností sjízdné. Hned po ránu havarovalo na kluzké vozovce několik aut, třeba u Zbytin na Prachaticku nebo u Radenína na Táborsku.
Opavsko - Budeme si muset zvyknout. V neděli 9. prosince vejde v platnost nový vlakový jízdní řád Českých drah a s ním nastanou, některé větší i menší změny pro cestující. Pár změn bude znamenat omezování a několik obohacení dosavadních spojů.
Kolín - Kulturní akci by si prý neužili všichni, a stála by víc. Tak místo ní vedení města Kolín k otevření obchvatu zvolilo jinou slávu: v pátek za jízdu autobusem nezaplatíte nic, městskou hromadnou dopravou se vydáte zdarma. Kolín tak dá v podobě jízdného občanům dárek za zhruba 25 tisíc korun.
Hradec Králové – S novým dopravním omezením musí až do dubna příštího roku počítat řidiči, kteří jedou z Hradce Králové do Pardubic.
Praha /POHLEDEM DENÍKU, INFOGRAFIKA/ – Nesoudnost, taškařice, nebo promyšlený záměr? Vládní přesuny, které včera potvrdil premiér Petr Nečas, navozují řadu témat. Strmý vzestup Martina Kuby nepřekvapuje. Poté, co na kongresu ODS převzal výkonné žezlo, celkem logicky přebírá odpovědnost za chod ekonomiky a pokusí se vyvážit mocenskou pozici ministra financí Miroslava Kalouska z TOP 09. Post ministra hospodářství je tedy funkce, která nebudí šokující údiv. Na dopravu přijde loajální straník, který bude plnit Kubovy pokyny a legislativně celou operaci připraví.
Hradec Králové – S novým dopravním omezením musí až do dubna příštího roku počítat řidiči, kteří jedou z Hradce Králové do Pardubic.
Praha – Charterový dopravce Holidays Czech Airlines (HCA) ani po ukončení veškerých svých charterových letů nezanikne. Po privatizaci Českých aerolinií se zaměří na pronájem letadel a posádek jiným leteckým společnostem. Řekla to Michaela Lagronová, mluvčí Českého Aeroholingu, do kterého oba státní letečtí dopravci patří. Odchod HCA z charterové dopravy byl podmínkou pro urovnání sporů mezi ČSA a soukromým dopravcem Travel Service, což požadují zájemci o koupi ČSA.
Praha – Sociální demokraté i komunisté odmítají možné jmenování vicepremiérky Karolíny Peake (LIDEM) ministryní obrany. Jde podle nich o kupčení s resorty bez ohledu na odbornost kandidátky. ČSSD proto vyzvala premiéra Petra Nečase (ODS), aby Peake do čela obrany nejmenoval. Nesouhlas v připravovanými kroky vyjádřil také místopředseda vlády Karel Schwarzenberg (TOP 09). ODS a LIDEM se domluvily na tom, že se Peake stane kandidátkou na ministryni obrany za předpokladu, že se shodnou na sloučení resortů dopravy a průmyslu. V tom případě si strany ve vládě vymění ministerstva obrany a dopravy.
Jako obyvatel vsetínské čtvrti Rybníky jsem netrpělivě očekával zásadní změnu v dopravě, kterou si pro tuto část města připravila radnice. A sice zjednosměrnění ulic. V konečné podobě, podvakrát diskutované s místními lidmi na veřejných setkáních, začalo platit v sobotu.
Ústí nad Labem - Město Ústí nad Labem připravuje v dalších letech změny v dopravě. Je jisté, že ve městě by neměly být tunely. Ovšem hlavní změny by měly být jen velmi malé.To vyplývá z generelu dopravy, který projednali městští radní.
Kroměřížsko – Přicházející zima začíná komplikovat nejen dopravu: mrazivé počasí totiž ztěžuje podmínky i lidem bez domova. Studené noci tráví většinou ve vestibulech na nádraží a ve vchodech panelových domů.
Lipno nad Vltavou - Z lyží rovnou do čtyřicetimetrové výšky na stezku korunami stromů. Ojedinělou možnost sportovního i turistického vyžití nabízí v letošní zimní sezoně návštěvníkům Skiareál Lipno.
Nový Bydžov /FOTOGALERIE/ – Sedm jednotek hasičů likvidovalo od pondělní noci požár slámy v areálu firmy zabývající se výrobou a prodejem listových hnojiv v Novém Bydžově.
Křtiny - Nehoda kamionu zbrzdila ve středu po půl osmé ráno provoz na silnici u křtinského koupaliště. Kamion tam skončil v příkopu. „Nákladní auto jelo ze Křtin na Bukovinu. Najelo na krajnici, která se s ním utrhla a náklaďák skončil v příkopu. Řidič z nehody vyvázl bez zranění," řekla policejní mluvčí Iva Šebková.
Hejnice - Obyvatelům Hejnic už pomalu dochází trpělivost. Katastrofální stav dvoukilometrové objížďky v Raspenavě je trápí už od povodní v roce 2010. Silnice se však v nejbližší době opravy nejspíš nedočká.
Bohunice - Sto tisíc aut. Právě tolik projede za jeden měsíc v jednom směru přes brněnské Bohunice. Průtah touto brněnskou městskou částí už přestává náporu stačit. A zvláště v ranní špičce se tam tvoří kolony. Alespoň částečnou úlevu si město slibuje od postavení kruhového objezdu na křižovatce ulic Hraničky, Dlouhá a Čeňka Růžičky. Stavbu za více než patnáct a půl milionu plánuje na příští rok.
Lipno nad Vltavou - Z lyží rovnou do čtyřicetimetrové výšky na stezku korunami stromů. Ojedinělou možnost sportovního i turistického vyžití nabízí v letošní zimní sezoně návštěvníkům Skiareál Lipno.
Trutnovsko – Cestujete-li vlakem, pozor na nový jízdní řád, který od neděle vstupuje v platnost. Zejména pokud jste využívali zastávku Trutnov – Poříčí.
Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Liberec realizovala od října 2011 pro žáky oboru Zdravotnický asistent a studenty oboru Diplomovaná všeobecná sestra odborné zahraniční stáže v Německu.
Brno – Frekventovanou Hradeckou ulici v brněnské městské části Řečkovice ve středu ráno zablokovala nehoda čtyř aut a jednoho autobusu. „Nehoda se obešla bez zranění. Když jsme přijeli na místo, už ve vozech nikdo nebyl, takže jsme nemuseli cestující vyprošťovat," popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.
Praha - Strany LIDEM a ODS si ve vládě vymění ministerstva obrany a dopravy za předpokladu, že se shodnou na sloučení dopravy s ministerstvem průmyslu. Předsedkyně LIDEM, vicepremiérka Karolína Peake pak bude kandidátkou na ministryni obrany.Premiér Petr Nečas (ODS) je sloučení ministerstev nakloněn.
Olomouc - V Týnečku u Olomouce se dnes ráno střetla vojenská tatra s osobním autem. Při nehodě zemřel řidič osobního vozu. Podle policie vjel na silnici do protisměru, řekla olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková. Policisté museli kvůli nehodě odklonit dopravu přes okolní obce. Za uplynulé čtyři dny je to na Olomoucku již třetí smrtelná dopravní nehoda.
Kolín - Kulturní akci by si prý neužili všichni, a stála by víc. Tak místo ní vedení města k otevření obchvatu zvolilo jinou slávu: v pátek za jízdu autobusem nezaplatíte nic. Městskou hromadnou dopravou se vydáte zdarma.
Olomouc – Už dvě tragické nehody se staly na Olomoucku od úterního večera.
Brno – Frekventovanou Hradeckou ulici v brněnské městské části Řečkovice ve středu ráno zablokovala nehoda čtyř aut a jednoho autobusu. „Nehoda se obešla bez zranění. Když jsme přijeli na místo, už ve vozech nikdo nebyl, takže jsme nemuseli cestující vyprošťovat," popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.