
Poslední dějství rozetne drama
Svitavsko - Až závěrečný dvojzápas KP I. třídy volejbalistů rozhodne o vítězi.
Svitavsko - Až závěrečný dvojzápas KP I. třídy volejbalistů rozhodne o vítězi.
Chomutov - Vynikající ús– pěch! Tak by se dal popsal postup florbalového dorostu FbC 98 Chomutov do nadstavby 1.ligy, což je společnost nejlepších dvanácti týmů z republiky. Rozhodl o něm až dramatický závěr základní části.
Benešov/ V 18. kole přivítali v Benešově hráči jedenácté Příbrami čtvrtý Jablonec nad Nisou. Pokud chtěli Příbramští udržet naději k záchraně, nezbývalo jim nic jiného než zvítězit.
„Život v Evropě je taková nuda,“ vypadlo zničehonic uprostřed středočeského lesa z kamarádova syna, když jsme procházeli starými místy, kde jsme jako kluci tajně kouřili, rvali se, hráli si a snili o budoucnosti. „Naše země je jako rybník s tlustými línými kapry. O ničem,“ lkal.
Teplice - Představení Gazdina roba, klasické drama Gabriely Preissové v podání herců Divadla pod Palmovkou, uvede v úterý od 19.00 hodin Městské divadlo Teplice.
Prachatice - O víkendu se v prachatické Herně v koutě uskutečnil další z tradičních kulečníkových turnajů.
České Budějovice, Pelhřimov - Mladík si přišel s vystřelovacím nožem do jedné pelhřimovské herny pro tržbu
Krnov - Po náročnějších snímcích nabízí filmový festival Projekt 100 také něco pro širší veřejnost. Romantické a citlivé duše osloví výpravné americké dobrodružné drama režiséra Terrence Malicka Nový svět.
Opava - Opavští fotbalisté zvládli v sobotu 22. března roli favorita a v duelu bohatém na góly porazili Ústí nad Labem 4:2 a posunuli se zpět na druhou postupovou pozici.
Opava - Mezi jedenácti nominovanými autory na Cenu Alfréda Radoka v oboru nejlepší původní česká divadelní hra byla letos také dramaturgyně Slezského divadla Blanka Fišerová.
Kolín/ Nevídané. Basketbalisté Kolína sice ve 37. kole Mattoni NBL prohráli na domácím hřišti s Pardubicemi, ale diváci je odměnili potleskem. Zaslouženě. Domácí hráči se totiž až do posledních vteřin rvali o výsledek.
Zlínský kraj - Rouškou nejasností je obestřeno noční dopravní drama na silnici nedaleko Dolního Němčí na Slovácku, které skončilo těžkým zraněním jednoho ze dvojice mladých lidí. Ačkoliv kriminalisté neupřesnili, o jaký druh dopravní nehody šlo, potvrdili, že podezřelým z jejího zavinění je policista.
Strakonice - Závěr basketbalového derby žen byldoslova infarktový.
Dolní Němčí - (AKTUALIZOVÁNO) Rouškou nejasností je obestřeno noční dopravní drama na silnici nedaleko Dolního Němčí ze čtvrteku 20. března, které skončilo těžkým zraněním jednoho ze dvojice mladých lidí.
Chotěbobořsko - Dramatická situace vládla mezi 17 - 18.30 od Rozsochatce směrem na Chotěboř. Kopec před lesem nevyjelo jedno auto, které se smykem dostalo do protisměru a takřka neovladatelně jelo smykem směrem dolů.
Trutnov/ Hradec Králové - Po týdnu narazí na stejné soupeře. Hráčky trutnovské Kary a Sokola Hradec Králové dnes absolvují další důležité souboje v nadstavbové skupině A2 basketbalové Trocal ŽBL.
Olomouc - Pořádné drama nabídlo páté semifinálové utkání mezi HC Olomouc a KLH Chomutov. Ve vyrovnané bitvě byly nakonec šťastnější hosté 3:2 a stejným poměrem se ujali vedení v celé sérii.
Uherské Hradiště - (FOTOGALERIE) Titul přeborníka Zlínského kraje a právo účasti v kvalifikaci o II. ligu vybojovali hokejisté HC Uh. Hradiště. Velkého rivala z Uh. Brodu udolali 3:2 na zápasy, rozhodující krůček udělali v neděli 16. března na soupeřově ledě.
Praha - Slavia vyzve Liberec. České Budějovice v pátek přivítají Karlovy Vary
Ostrava - S několika opilými pasažéry městské hromadné dopravy měli v těchto dnech co do činění ostravští strážníci. V jednom případě šlo o skupinku alkoholem znavených lidí, kteří v nočních hodinách cestovali s malými dětmi.
Olomouc - Režisér Vladimír Michálek patří mezi kritikou nejoceňovanější domácí filmaře. Jeho drama Je třeba zabít Sekala drží rekord v počtu udělených Českých lvů, tragikomedie Babí léto pak získala Cenu diváků na dvou amerických festivalech.
Kladensko - Největší konkurenti vedoucího celku oblastní ligy hokejbalistů – Třebíze, ve víkendových dohrávkách 18. kola zaváhali, a tak se zdá, že obhájce v pohodě dokráčí k vítězství v základní části. Ovšem proti čtvrtým Jungle Fever B to vůbec neměl jednoduché a vyhrál těsně 2:1 (oba góly dal ve druhé části), když se nemohl prosadit přes skvěle chytajícího M. Ježka.
Husovice/ Prostějov - Basketbalisté Jihlavy si po prohrách v Husovicích a s rezervou Prostějova zopakovali dva roky starý smutný konec a druholigovou loď opět opouští.
Benešov, Český Brod/ Domácí hrady v obou případech padly a série je nerozhodná
Znojmo - Znojemští florbalisté si dvakrát poradili s Pelhřimovem a v semifinálové sérii vedou 2:0 na zápasy
Ostrava - Potvrzeno! O zisk mistrovského titulu si to ve fotbalové lize podle očekávání rozdají celky Sparty a Slavie. I když do konce sezony zbývá ještě devět zápasů, víkendové 21. kolo jasně ukázalo, že týmy z Moravy a Slezska (Baník a Brno) pražské rivaly dostihnout snad ani nemohou.
Charvátská Nová Ves - Údery kladivem, ohánění kosou, tržné rány a dokonce bezvědomí. Taková byla sobotní noc v Charvátské Nové Vsi.
Příbram/ Kuželkáři Kovohutí jsou opět o něco blíže sestupu. V Praze prohráli až díky horšímu výkonu celého družstva a zůstali na jedenácté příčce.
Prkna, co znamenají svět, by chtělo poznat mnoho z nás. Sedmadvacetiletý Štefan Šabo, rodák z Únanova, si tento sen splnil.
Přerov - Ve vzrušující drama se šťastným koncem vyústilo druhé čtvrtfinále extraligy volejbalistek na přerovské palubovce.
Uherský Brod - Titulem přeborníka Zlínského kraje se od neděle 16. března mohou pyšnit hokejisté HC Uherské Hradiště, kteří v rozhodujícím pátém utkání dokázali zvítězit v Uherském Brodě. Zároveň si tak vybojovali právo bojovat v kvalifikaci o druhou ligu.
Plzeň - Házenkáři Slavie VŠ Plzeň zvítězili ve včerejším domácím utkání 14. kola první ligy nad Napajedly 26:21 a získali tak velmi cenné body do bojů o záchranu druhé nejvyšší domácí soutěže.
Plzeň - V desátém kole jeli naši k utkání s družstvem Plzně 1.
Velké Meziříčí - Pro všechny je to obrovské překvapení. Nejeden z expertů zůstal nad tažením druholigových hokejistů Velkého Meziříčí v play off paf.
Bavory - V Bavorech měla v sobotu večer premiéra divadelní hry pod názvem Vy jste kdo?
Beroun - V prvním jarním zápase Krajského přeboru mužů získala Dobříš bod v Berouně.
Beroun/ V úvodním jarním kole remizovali fotbalisté Českého Lva - Unionu Beroun na domácí půdě s poslední Dobříší 1:1. Domácí za celý zápas téměř nevystřelili na branku a celkově zůstali hodně za očekáváním. Naopak Dobříš s řadou dorostenců v sestavě podala sympatický výkon.
Svitavy -Na hřišti s umělým povrchem v areálu gymnázia pokračovala po dlouhé zimní pauze městská fotbalová liga. Ještě, než se její aktéři pustí do bojů jarní části, bylo třeba dohrát tři zápasy, jež na podzim překazilo špatné počasí. V jednom z nich se bojovalo o vedení v tabulce, pikantní duel svedl proti sobě favority AC Haas a Kaňoury.
Kojetín - Se soutěžní divadelní hrou Holt někdo to rád hot se v pátek 14.březnapředstavil na tradiční soutěžní přehlídce Divadelní Kojetín domácí soubor Divadlo Hanácká scéna.
Uherské Hradiště - Vítěz krajské ligy Zlínského kraje stále není znám. Hokejisté Uherského Hradiště totiž nedokázali využít výhody domácího prostředí a podlehli Uh. Brodu 2:5.
Jablonec n. N. / Na domácích stolech se utkali stolní tenisté Bižuterie ve třetí lize s družstvy ohroženými sestupem. Vyjma jednoho zápasu, všechny zbývající prohráli, i když většina se rozhodovala až v závěrech utkání po dramatických bojích. Nejlépe se dařilo týmu Olympu Praha, který dokázal oba jablonecké celky porazit. V tabulce po tomto kole se nic nezměnilo. A družstvo je na pátém místě a B družstvo udrželo šestou pozici.
Nový Jičín – Novojičínský Biograf Artefakt uvede snímek Jan Saudek aneb Zpověď prostopášníka. Dokument o známem českém fotografovi s podtitulem V pekle svých vášní, ráj v nedohlednu probere tuto sobotu jeho tvorbu i osobní život.
Uherské Hradiště - Už jen týden dělí hradišťské publikum od velké události. Poprvé v celé třiašedesátileté historii se na prknech Slováckého divadla představí drama Medeia. Titulní role připadla herečce Ireně Vackové, režie byla svěřena Jiřímu Honzírkovi.
Přerov -Minigolfový seriál s názvem Hanácký Cup byl v sobotu 8. března ve sportovním areálu Mlýn uzavřen čtvrtým turnajem.
Přerov -Minigolfový seriál s názvem Hanácký Cup byl v sobotu 8. března ve sportovním areálu Mlýn uzavřen čtvrtým turnajem.
Svitavy- Florbalová 1. liga žen odehrála další turnaj ve sportovní hale Na Střelnici a dnes k němu přinášíme bližší podrobnosti. Hráčky FBK zůstávají i po dvou vítězstvích stále na poslední příčce a na nejbližšího soupeře ztrácejí pět bodů. Do konce ročníku scházejí čtyři zápasy a pokud se svitavský tým z devátého místa nedostane, čeká jej baráž o udržení s vítězkami 2. ligy.
Prostějov - Jedno z nejznámějších děl norského spisovatele, dramatika a básníka Henrika Ibsena Peer Gynt se rozhodlo připomenout pražské divadlo Rokoko.
Louny - Divadlo nabídne hru o nosatém hrdinovi.