OSTRAVICE - Klub maminek a dětí z Ostravice společně s Literárním klubem Petra Bezruče pořádají v neděli 11. listopadu akci, na níž bude loučení s lípou, která je stará přes čtyři sta let.
KRAJ - Noční drama, při kterém policejní komando zatklo muže ohrožujícího svou matku, se v těchto dnech odehrálo v Ostravě. K incidentu došlo v jednom z bytů na ulici Averinově v Ostravě-Zábřehu. Osmapadesátiletý násilník zde nejprve napadl matku (87 let). Násilnosti vůči rodičům-důchodcům nejsou bohužel ničím výjimečným.
PRAHA - V extralize volejbalistů českobudějovický Jihostroj vydřel výhru na palubovce nováčka soutěže. Vítězství má velkou cenu, z atypické haly v Praze se totiž, obzvlášť pokud tým posílí Kust, nebudou letos body vozit lehko.
Nedlouho po Kurzu negativního myšlení do kin přichází další film oceněný na letošním filmovém festivalu v Karlových Varech (Zvláštní cenou poroty), australská komedie Šťastné míle.
OSTRAVA - Noční drama, při kterém policejní komando zatklo muže ohrožujícího svou matku, se v těchto dnech odehrálo v Ostravě. K incidentu došlo v jednom z bytů na ulici Averinově v Ostravě-Zábřehu.
PRAHA - Prvním svazkem nové Edice Respekt se stalo knižní vydání nové hry Václava Havla Odcházení. Autor publikaci představil ve středu v pražském Divadle Bez zábradlí.
KLADNO - Kladenská sportovní hala u Sletiště nabídne zítra opět zajímavé futsalové dvojutkání, když se zde odehraje nejprve divizní střetnutí, a to bude následovat duel nejvyšší soutěže.
JIHLAVA - Až o prvním listopadovém víkendu dokázali hokejbalisté SK Jihlava prolomit domácí trápení. V sobotním střetnutí jednoznačně přehráli vedoucí tým z Poruby, o den později udolali Třinec.
JIHLAVA - Fanoušci moderátorky a zpěvačky Ester Kočičkové si nenechají ujít její šansony, které přiveze do krajského města tuto středu. V sálu hotelu Gustav Mahler vystoupí spolu s klavíristou Lubomírem Nohavicou.
Kladno-Palčivý dým, šlehající plameny a nepříjemný zápach probudil nad ránem obyvatele Moskevské ulice v Kladně, kteří se nestačili divit tomu, že jim pod okny hoří tři kontejnery na tříděný odpad.
ŽĎÁRSKO - Fotbalistům Bohdalova se ve 13. kole podzimní části I. A třídy - skupiny B nepodařilo potvrdit vzestupnou výkonnostní tendenci z posledních týdnů a ze hřiště posledního Stonařova dovezli pouze bod za remízu 4:4.
PROSTĚJOV - Důležité vítězství urvali rohovníci BC DTJ Prostějov. Ve 3. kole extraligy mužů vyhráli nejtěsnějším poměrem na půdě Českých Budějovic a odčinili tím úvodní klopýtnutí doma se společenstvím Most/Děčín. Těžce vybojovaným triumfem se Hanáci vrátili do reálné hry o medaili z nejvyšší české soutěže.
JINDŘICHŮV HRADEC - Ještě zítra mají diváci možnost zhlédnout naposledy divadelní hru Dámský krejčí v podání jindřichohradeckých ochotníků z divadelního souboru Jablonský.
JIHLAVA - Fanoušci moderátorky a zpěvačky Ester Kočičkové si nenechají ujít její šansony, které přiveze do krajského města tuto středu. V sálu hotelu Gustav Mahler vystoupí spolu s klavíristou Lubomírem Nohavicou.
PARDUBICE - Basketbalisté Nymburka v úterý v prvním utkání Poháru ULEB, druhé nejprestižnější evropské klubové soutěže, podlehli v dramatickém souboji Crvené Zvezdě Bělehrad 87:94 po prodloužení.
SVATÝ MIKULÁŠ - Veselý obrázek z vesnice o třech dějstvích. To je divadelní hra s názvem Zemský ráj to na pohled, kterou napsala B. Rajská – Smolíková a hru zahraje divadelní kroužek ve Svatém Mikuláši.
PARDUBICE - Basketbalisté Nymburka nezvládli při svém premiérovém vystoupení v Poháru ULEB prodloužení a prohráli na palubovce pardubické ČEZ Arény sCZ Bělehrad 87:94. Vnormální hrací době skončilo utkání nerozhodně 79:79.
OLOMOUC - Olomouckým divákům se v průběhu listopadu představí hned tři nové filmové festivaly. Je libo životopis Edith Piaf, dokument o transsexuálech nebo drama z Paraguaye? Na své si přijdou zejména příznivci nekomerční produkce.
RECENZE - Šedý baloňák, klobouk a brýle s černou obroučkou. Edward Wilson (Matt Damon) je mužem z davu, jedním z mnohých. Zaměnitelný s kýmkoliv na autobusové zastávce. A přece patří k nejmocnějším lidem v USA. Pod masku netečné tváře jednoho ze zakládajících členů Ústřední zpravodajské služby CIA se pokouší nahlédnout Robert De Niro, tentokrát coby režisér životopisného dramatu Kauza CIA.
PROSTĚJOV - V drama se šťastným koncem vyústil zápas prostějovských hokejistů v 18. kole 1. ligy mužů s Berounskými Medvědy. Po bleskovém začátku Hanáci dlouho prohrávali rozdílem dvou gólů, aby v samém závěru vyrovnali a nakonec urvali dva cenné body po samostatných nájezdech. To vše v nadmíru důležité bitvě dvou sestupem ohrožených celků.
JIHLAVA - V regionálním derby se dostali ve druhé třetině do vedení hosté, když Čachotský dorazil do prázdné brány Suchanem vyraženou střelu Rytnauera.
OSTRAVA - Českým florbalistům se nepovedlo navázat na páteční cennou remízu s Finskem a v druhém vystoupení na Škoda Floorball Cupu v Ostravě dnes podlehli Švýcarům 4:5.
KRNOV - Autorské představení využívající schématických zákonitostí klasické francouzsko – italské Commedie dell´arte je připraveno na dnešek, sobotu 3. listopadu, v klubu Kofola.
LITOVEL - Ve třech setech si podle očekávání poradily olomoucké volejbalistky ve druhém kole Českého poháru s druholigovou Litovlí. Outsider se ale za své vystoupení proti extraligovému celku nemusí stydět.
CHOTĚBOŘ/SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU - Ve čtvrtém kole krajské hokejové ligy vyhrála Světlá překvapivě v Chocni, zatímco Chotěboř doma rozhodla o výhře až po samostatných nájezdech.
ZLÍN - Na dvaadvacet let do vězení včera poslal brněnský krajský soud s pobočkou ve Zlíně obzvláště nebezpečného recidivistu Svatopluka Blažka z Kunovic na Uherskohradišťsku. Ten na začátku března brutálním způsobem umlátil osmatřicetiletou ženu a těžce zranil dvaašedesátiletého muže.
OLOMOUC - Jako dárce sebevědomí před pohárovým utkáním posloužil Zoře v předehrávaném utkání 8. kola Jindřichův Hradec. Nováček interligy ale nebyl žádným sparingpartnerem. V průběhu druhého poločasu se dlouho držel na rozdílu čtyř branek, nakonec ale prohrál 34:24.
ZLÍN - Nadvaadvacet let do vězení poslal dnes krajský soud obzvláště nebezpečného recidivistu Svatopluka Blažka zKunovic na Uherskohradišťsku. Ten na začátku března tohoto roku brutálním způsobem umlátil osmatřicetiletou ženu a těžce zranil dvaašedesátiletého muže.
ZLÍN - Nadvaadvacet let do vězení poslal dnes krajský soud obzvláště nebezpečného recidivistu Svatopluka Blažka zKunovic na Uherskohradišťsku. Ten na začátku března tohoto roku brutálním způsobem umlátil osmatřicetiletou ženu a těžce zranil dvaašedesátiletého muže.
ZLÍN - Nadvaadvacet let do vězení poslal dnes krajský soud obzvláště nebezpečného recidivistu Svatopluka Blažka zKunovic na Uherskohradišťsku. Ten na začátku března tohoto roku brutálním způsobem umlátil osmatřicetiletou ženu a těžce zranil dvaašedesátiletého muže.