Pasohlávky /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE, VIDEO/ - Vousatí borci na burácejících mašinách, stará americká auta, tvrdá hudba a neutuchající dobrá nálada. Takto vypadal jeden z největších motorkářských srazů v republice – Euro Bike Fest, který o víkendu hostil pasohlávecký kemp Merkur.
Polička /ROZHOVOR/ - V Minsku se první červnový týden hraje turnaj nejlepších týmů starého kontinentu. Družstvo z Poličky reprezentuje Českou republiku.
Mostek, Písek – V loňské sezoně si střihl takovou odpočinkovou sezonu. A přesto si v Písku, kde v současné době mostecký atlet Václav Šejbl žije, převzal od města ocenění sportovní osobnost roku.
Zaječí /VINAŘI POD LUPOU/ - Pětačtyřicetiletý vinař Rostislav Žďárský začal budovat Vinařství U Kapličky v Zaječí v roce 2005. Od té doby už ale stačil posbírat řadu ocenění. Žďárský je ženatý, má čtyři syny a dvě dcery a obhospodařuje bezmála čtyřicet hektarů vinohradů.
Jedovnice /FOTOGALERIE/ – Předkrm před finále. Tak by se dal popsat první den svátku vodních motoristů na rybníku Olšovec. V sobotu tam totiž odstartovaly mezinárodní závody motorových člunů.
Krnov - Řád minoritů působí v Krnově od samého počátku založení města, tedy od roku 1253. Proto není divu, že mají minorité ve správě nejcennější krnovské památky a nutně potřebují peníze na jejich opravu.
Zlín – Již v pátek odlétá na svůj první vrchol letošní sezony Michal Smola. Zlínský orientační běžec se představí v Bulharsku, kde příští týden startuje mistrovství Evropy.
Kolín /FOTO/ - Zástupci osmi států se sešli v Kolíně, aby jednali o podmínkách mezinárodní železniční přepravy. Co se například v Kolíně dohodlo? Na východ už můžete cestovat vlakem s pejskem, aniž byste museli koupit jízdenky pro celé kupé.
Plzeň - Litičtí pozemní hokejisté se jako český vicemistr zúčastnili ve Vídni evropského poháru Eurohockey Club Challenge I, třetí nejvyšší klubové soutěže na evropském kontinentu.
Plzeň - Na třetí stupínek při motokrosovém klání seriálu mistrovství Evropy třídy veterán classic 60+ se postavil Karel Kozák z Nýřan. Druhý závod šamionátu proběhl za účasti čtyřiceti jezdců v německém Neidenu.
Opava /ROZHOVOR/ - Michal Krysta z Opavy se na přelomu října a listopadu pokusí společně s kajakáři Jiřím Šťastným, Martinem Radou a Tomášem Mahringem sjet a zmapovat doposud nepokořenou řeku Bumthang Chhu v Bhútánu, státě ležícím v jižní Asii.
Jizerské hory – Chráněnou oblast tmavé oblohy, která se rozkládá podél toku Jizery, v minulých dnech slavnostně otevřeli pro veřejnost. Na světě už je v současné době více než desítka rezervací s nedotknutelným nočním životním prostředím.
Köping - Ve švédském Köpingu nedaleko Stokholmu se konalo třiatřicáté mistrovství Evropy v silovém trojboji mužů a žen, kterého se zúčastnilo i sedm českých reprezentantů a čtyři z nich byli členové Sokola Nymburk. Ti si vytvořili osm osobních rekordů, z toho tři byly národní.
Příbram - Ve dnech 22. a 23. května se v Praze konal Aerobic and Fitness Basic Cup. Tohoto závodu, který je určen pro nefinalisty mistrovství ČR, se zúčastnila také svěřenkyně trenérky Lucie Chlebnové Kateřina Kryllová ze Sportklubu Oxygen Příbram.
Zlín – Velké ceny Slovenska v plavání se zúčastní během nadcházejícího víkendu také pětice reprezentantů zlínského oddílu. V bratislavské padesátce na Pasienkoch budou mít výtečnou příležitost porovnat svou aktuální foruy se špičkovými zahraničními závodníky.
Brno /FOTOGALERIE/ - Hasičské cisterny, vyprošťovací auta, speciální protipožární obleky, dekontaminační komoru nebo stan předlékařské první pomoci. To vše si od včerejšího dopoledne mohou prohlédnout na dnech otevřených dveří návštěvníci hasičské stanice v brněnské Lidické ulici. Je největší v kraji.
Liberec – Celých 28 let trvalo Zoologické zahradě v Liberci, než se jí podařilo úspěšně odchovat mládě rysa karpatského. Mládě přišlo na svět v těchto dnech a jeho rodiči jsou šestiletá samice Dara a stejně starý samec Surol.
Prachatice - Dne 10. května odjelo z Tanečního studia CRABDANCE na 60 dětí včetně doprovodu, zdravotnice, překladatele a fotografa reprezentovat naše město Prachatice do chorvatské Poreče, kde se konalo mistrovství Evropy s celosvětovou účastí, pod názvem WORLD DANCE MASTERS 2010.
Kladno /ROZHOVOR/ - Diskař Libor Malina ve čtvrtek na stadionu pražské Slavie šokoval český atletický svět. Už v sobotu v lize hodil 61,91 m, aby za pět dní splnil výkonem 62,80 m limit pro ME. „Limit mám splněný a teď se budu v klidu připravovat,“ pochvaloval si atletický rekordman v počtu republikových titulů, jichž už má tucet!
Děčín – Děčínská beachvolejbalistka Michaela Vorlová má za sebou se svou partnerkou Karolínou Řeháčkovou několik akcí, které se konaly ve druhé polovině května.
Pasohlávky - Motorky, výstava, lety helikoptérou, muzika. Už podruhé se do pasohláveckého autokempu sjíždějí na víkend motorkáři z celé Evropy na Euro Bike Fest. V rámci něj se koná i pátý ročník největší výstavy upravených a přestavěných motocyklů ve střední a východní Evropě Bohemian Custom Show.
Olomouc – Že se o fotbalistu olomoucké Sigmy přetahují kluby z evropské smetánky? Leda tak v science-fiction, řeklo by se. S tím ale nechoďte za Tomášem Kalasem.
Jedovnice /UVNITŘ PROGRAM/ – Řev motorů a gejzíry vody. Na březích jedovnického rybníka Olšovce stovky fanoušků. V depu pak mechanici v umaštěných overalech nervózně sledují souboje pilotů, kteří s nablýskanými stroji kloužou po vodní hladině rychlostí hodně přes sto kilometrů v hodině.
Plzeň - Už několik let patří Petra Brzicová Hanzlovská k české ženské bowlingové špičce. Z mistrovství republiky jednotlivců má doma dvě stříbrné medaile a vloni dosáhla dokonce na zlato.
Jeseník – Město Jeseník je bohatší o další pramen. Město společně s Brontosaury, kteří jej dali do pořádku, se rozhodli pramen věnovat nedávno zesnulému jesenickému historikovi, ekologovi a spisovateli Tomáš Knappovi.
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Po čtyři desetiletí stojí za basou a tvrdí muziku. Pamatuje si na legendárního cimbalistu Jaroslava Čecha, jehož partitury v mládí se zájmem studoval.
Jinhae, Jedovnice /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Třetí start, druhé vítězství. Navíc v silné konkurenci korejských a čínských „draků“ na pekelně rychlých motorových člunech. Marcel Haase z Jedovnic nedávno zopakoval loňský triumf na mezinárodní Velké ceně Jižní Korei. Ta se jela v letovisku Jinhae u břehů Žlutého moře.
Kladno - Závodní sezona 2010 začala pro reprezentanty klubu Fit studia Venuše Kladno úspěšně. Zúčastnili se dvou nominačních závodů. V Luhačovicích a na MČR v Mladé Boleslavi, odkud se postupovalo na MS v Nizozemsku.
Plzeň - Necelých jedenáct měsíců po úspěšně zvládnutém mistrovství Evropy na koloběžkách se plzeňští závodníci znovu představili v domácím prostředí při prvním ostrém startu do sezony – dvoudenních závodů Zlatá koloběžka Plzně.