Nové Město nad Metují /ROZHOVOR/ – Na zdejším Stadionu generála Klapálka se již naplno rozběhl Světový žebříčkový turnaj v paralympijské lukostřelbě. „Chtěli bychom tradici pořádání podobných závodů uchovat i do budoucna,“ říká sekretář DAVID ŠNAJDR.
Liberec – Celých 28 let trvalo Zoologické zahradě v Liberci, než se jí podařilo úspěšně odchovat mládě rysa karpatského. Mládě přišlo na svět v těchto dnech a jeho rodiči jsou šestiletá samice Dara a stejně starý samec Surol.
Brno – Festival Brno uprostřed Evropy naplnil město kulturními akcemi a létajícími balóny. Po dvou ohňostrojích čeká Brňany v sobotu další přehlídka na přehradě, tentokrát své dovednosti předvede tým ze Slovenska. Pro úklidovou službu to ale znamená hodiny práce. Tisíce lidi, kteří na přehradu kvůli světelné atrakci dorazí, za sebou nechávají hotovu spoušť.
Zlín – Petr Zapletal odtajnil nominaci 18 hráčů, kteří budou reprezentovat Zlínský kraj v kvalifikaci na Regions Cupu, neoficiálním mistrovství Evropy amatérů. Pro červnové dvojutkání proti výběru jižní Moravy pozval profesionální trenér mládeže KFS Zlín hráče z 11 klubů, převážně z krajského přeboru.
Opava - Úvodní závod Českého poháru Xterra se už poněkolikáté odehrál v pražských Žlutých lázních, tentokrát ale bez plavání, jen jako duatlon. Voda řeky Vltavy se bohužel nestihla ohřát a desetistupňový chlad by většina závodníků nevydržela.
Brno – Před patnácti lety ještě možná ani nevěděl, že existuje nějaká Česká republika. Nyní je už jedním ze tří jejich zástupců na evropském šampionátu.
Plzeň - Na začátku sobotního úvodního kola extraligy družstev v Ostravě to kvůli mizernému počasí vůbec nevypadalo, že by mohli čeští atleti pomýšlet na splněné limity pro blížící se mistrovství Evropy v Barceloně. Následně se ale vyčasilo a hned pětice atletů si zajistila vstupenku do Španělska.
Plzeň - Kvalitní výkony byly k vidění při úterním atletickém mítinku s mezinárodní účastí Český sprint v Plzni, který proběhl na Městském stadionu v Plzni před tradiční ostravskou Zlatou tretrou.
Přílezy u Toužimi – Dnes ve 12 hodin začal na letišti Aeroklubu Toužim v Přílezích již 17. ročník Karlovarského poháru, tedy mezinárodní soutěže v letecké akrobacii v kategorii Sportsman, Intermediate, Advanced a Unlimited.
Liberec – Celých 28 let trvalo Zoologické zahradě v Liberci, než se jí podařilo úspěšně odchovat mládě rysa karpatského. Mládě přišlo na svět v těchto dnech a jeho rodiči jsou šestiletá samice Dara a stejně starý samec Surol.
Jizerské hory /FOTO/ – Chráněnou oblast tmavé oblohy, která se rozkládá podél toku Jizery, v minulých dnech slavnostně otevřeli pro veřejnost. Na světě už je v současné době více než desítka rezervací s nedotknutelným nočním životním prostředím. Ta česko polská, která oficiálně existuje od listopadu loňského roku, je ale unikátní tím, že leží na území dvou států.
Chomutov – Úspěšná v bazénu i ve škole. Nejlepší česká plavkyně Simona Baumrtová potvrdila „skvělou formu“ i u maturitní zkoušky a se třemi jedničkami a jednou dvojkou zakončila studium na chomutovském gymnáziu. Teď ji čeká víkendová Velká cena Chomutova v domovském bazénu.
Jičín – Další úspěch se zapíše do kroniky házenkářského klubu. Pětice jičínských dorostenců velkou měrou přispěla k postupu družstva České republiky z druhého místa na mistrovství Evropy, které bude v Černé Hoře.
V Praze dne 12. května 2010 Vážená paní předsedkyně,
využívám své pravomoci dané čl. 50 Ústavy České republiky a vracím Poslanecké sněmovně zákon, kterým se mění zákon č. 86/2002 Sb., o ochraně ovzduší a o změně některých dalších zákonů (zákon o ochraně ovzduší), ve znění pozdějších předpisů, přijatý dne 28. dubna 2010.
Mladá Boleslav /FOTO/ - Herec z Mladé Boleslavi Václav Homolka - proč chodí všude pozdě a proč byl obviněn z podivných hrátek se synem Ivety Bartošové.
Praha – Desítku nebo dvanáctku? Tak zněla nejčastější otázka českých výčepních při vstupu zákazníka do pivnice. Jenomže to už pomalu přestává platit. Stále větší oblibu si totiž získávají jedenáctistupňová piva. Naopak výroba nealkoholických piv poprvé za dlouhé roky klesla.
Ostrava/FOTOGALERIE/ - Před měsícem dali lékaři ve FNO onkologickým pacientům novou šanci na vyléčení – robotický ozařovač CyberKnife. Ten dokáže reagovat i na sebemenší pohyby pacienta tak, aby při ozařování nedošlo k poškození zdravé tkáně. Podstatně se rozšířila možnost léčby zejména malých nádorů v blízkosti životně důležitých orgánů.
Krnov /REPORTÁŽ/ - Sportovní redaktorka Bruntálského a krnovského Deníku Markéta Charousková využila příležitosti a na offroadových závodech zažila jízdu v terénním voze na vlastní kůži.
Liberec - Celých 28 let trvalo Zoologické zahradě v Liberci, než se jí podařilo úspěšně odchovat mládě rysa karpatského. Mládě přišlo na svět v těchto dnech a jeho rodiči jsou šestiletá samice Dara a stejně starý samec Surol.
Velké Bílovice /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Kapelník velkobílovické dechové hudby Legrúti Milan Zapletal se spolu se svými spoluhráči pyšní pěti poháry z republikové soutěže. A říká: Pohár máme také za Whitney Houston.
Jizerské hory /FOTOGALERIE/ – Chráněnou oblast tmavé oblohy, která se rozkládá podél toku Jizery, v minulých dnech slavnostně otevřeli pro veřejnost. Na světě už je v současné době více než desítka rezervací s nedotknutelným nočním životním prostředím. Ta česko polská, která oficiálně existuje od listopadu loňského roku, je ale unikátní tím, že leží na území dvou států.
Teplice – Kusem sopky Eyjafjallajökull, která před pár týdny vybuchla a následně ochromila letecký provoz v celé Evropě, se teď může pochlubit gymnázium Teplice. Přivezli ho učitelé z partnerské školy Menntaskólinn í Kópavogi na Islandu.
Ústí nad Labem – Šest let cestování, v nohách více než tři tisíce kilometrů. To už je tak dlouhá procházka, že se o ní dá napsat kniha. To také Vladimír Kaiser, šéf Archivu města Ústí, udělal. O své cestě z Ústí do Santiaga de Compostela a ještě dál vydal knihu Pole plné hvězd. „V podstatě je to deník,“ říká. „Šel jsem to 116 dnů, ale kapitol je víc. Navíc jsou tam další tři dny, které jsem šel ze Santiaga na konec světa do Fisterry,“ líčil Kaiser. Na Jakubskou pouť vyrazil na jaře 2003. Šel na etapy, nemohl si vzít tolik neplaceného volna. Pouť zakončil 8. května 2008.
Krnov /FOTOGALERIE/ - Kdo se nebál, mohl se nechat svézt přímo mistrem Evropy po krkolomné krnovské offroadové trati. Ta byla vybavena nejen překážkami všeho druhu, ale také zde protékala malá říčka způsobená deštěm.
Královéhradecko - Žádná dohoda, to byl jen zastírací manévr. Chtěli mě vyvlastnit od počátku, a to tak, aby to vypadalo mojí vinou, říká asi nejznámější farmářka ve střední Evropě Ludmila Havránková z Plačic u Hradce Králové.
Rakovník - Již šestou sezónu startuje motory svých autokrosových speciálů třináctiletý rakovnický autokrosař Jakub Kubíček z Autosport klubu Kubíček, ale premiérově se postavil v rámci seriálu Mistrovství Evropy - Euraca Cupu - na trať v lotyšské Bausce.
Lužany – Kdyby někdo v sobotu v lotyšské Bausce po poledni pod stanem, kde se připravuje závodní auto, řekl v týmu Václava Fejfara, že jezdec vyhraje nedělní finále, byl by považován lidově řečeno „za blázna“.