/ROZHOVOR/ Hudba léčí, když ji má v péči Laco Deczi, zpívá v nové písničce kapela Wohnout. Zeptat se trumpetisty s americkým pasem, slovenskými kořeny a barvitou českou minulostí na jeho „léčitelské" metody není snadné. Na turné je vytížen na sto procent.
Nürburgring – Pokud existuje nějaký okruh, kde by závodník za vítězství položil život, pak je to ikonický Nürburgring. Triumf v německé baště motorsportu vám zajistí nehynoucí slávu. Něco o tom ví Čech Adam Lacko, hrdina víkendového mistrovství Evropy tahačů.
Pokud existuje nějaký okruh, kde by závodník za vítězství položil život, pak je to ikonický Nürburgring. Triumf v německé baště motorsportu vám zajistí nehynoucí slávu. Něco o tom ví Čech Adam Lacko, hrdina víkendového mistrovství Evropy tahačů.
Brno /ROZHOVOR/ – V čínském fotbale se točí astronomické částky a diváci chodí na hvězdy. Ve futsalu zatím Čína tak lukrativní adresa není. Tamější futsal poznával i hráč brněnského Helasu David Cupák. Česká reprezentace vyhrála Eagle Agricultural Cup 2017 v Čchang-ša, kde se představily Čína, Anglie a Malajsie. „Zázemí bylo parádní. Poutání na turnaj jsem viděl jen nějaké na hotelu a docela mě zklamala návštěvnost," povídá osmadvacetiletý Cupák, který na turnaji jednou skóroval.
/VIDEO/ Novopečená hlava Francie se vydala na misi do saharské Afriky. V Bamaku, metropoli státu Mali, jedná s pěti problematickými státy, v nichž bují islámský radikalismus, a odkud do Evropy míří vlny uprchlíků.
Praha - Přestože Národní divadlo (ND) v Praze už plánuje představení na rok 2019, nemá jako příspěvková organizace ministerstva kultury ještě vyřešený rozpočet na příštím sezonu. Podle ředitele ND Jana Buriana je potřeba přejít na systém dlouhodobého smluvního financování běžného v Evropě. Rozpočet ND činí více než miliardu korun, přičemž si "Zlatá kaplička" musí vydělat téměř 40 procent rozpočtu, více než divadla v mnoha okolních zemích.
Příbram /FOTOGALERIE/ - Hudba v neděli ráno proniká do otevřených oken Příbramáků. Oznamuje, že se na Březových Horách koná hlavní část hornické Prokopské pouti. Už po osmadvacáté. Průvod horníků a hutníků s mezinárodní účastí, polní mše a doprovodný program přilákala stovky lidí, zástupce radnice a Středočeského kraje jako zřizovatele muzea.
/VIDEO/ Námořní operace Sophia, jež měla rozvrátit pašerácké sítě ve Středozemním moři, si po dvou letech od svého spuštění moc úspěchů připsat nemůže. Pašeráci kvůli vojenským hlídkám u libyjských břehů od roku 2015 výrazně snížili ceny a proud migrantů se stále zvětšuje. Italský ministr zahraničí Marco Minnitti nyní úpenlivě prosí Evropu o pomoc.
Zaváhání, spalující vedro a jasná prohra. Výběr fotbalistů Olomouckého kraje nevstoupil do mistrovství Evropy amatérů dobře a z výhry 4:1 se radovali soupeři ze španělského regionu Castilla y León. V pondělí pokračuje turnaj pro Čechy zápasem s Ruskem.
Brno /ROZHOVOR/ - Počasí na jižní Moravě předpovídá už deset let. Za tu dobu zažil vytopené sklepy i velké ledové kroupy. „Na počasí mě baví hlavně to, že není nikdy stejné. Každý den se tak stavím před novou výzvu," vysvětluje vedoucí oddělení prognózy v brněnské pobočce Českého hydrometeorologického ústavu Petr Münster.
/ROZHOVOR/ Počasí na jižní Moravě předpovídá už deset let. Za tu dobu zažil vytopené sklepy i velké ledové kroupy. „Na počasí mě baví hlavně to, že není nikdy stejné. Každý den se tak stavím před novou výzvu," vysvětluje vedoucí oddělení prognózy v brněnské pobočce Českého hydrometeorologického ústavu Petr Münster.
Hradecko - Rozmary počasí v sobotu pronásledovaly návštěvníky i účinkující bitevní scény na Chlumu, která připomněla 151. výročí střetnutí rakouských a pruských vojsk u Hradce Králové. Na bitevní pole se snášely dešťové přeháňky, foukal chladný vítr a jen občas zasvitlo slunce.
Lídr polské politiky Jaroslaw Kaczyński na kongresu své strany Právo a spravedlnosti (PiS) prohlásil, že Polsko nelze nutit brát uprchlíky. Argumentoval tím, že jeho země nezpůsobila katastrofální situacii zemí, odkud pochází. Zároveň opakovaně kvitoval, že Polsko navštíví Donald Trump.
Pasov - Dolnobavorští „vlastivědci" brojí proti slunovratovým ohňům, při nichž se na vatry umisťují slaměné loutky coby „čarodějnice". Když chytnou, publikum to zpravidla vítá jásotem.
/VIDEO/ Ve Štrasburku, v sídle Evropského parlamentu, proběhlo poslední rozloučení s Helmutem Kohlem, který zemřel před dvěma týdny ve věku 87 let. Německý kancléř byl pohřben ve Špýru do rodinné hrobky.
Česká Lípa - Třímetrový, čtyři tuny vážící Lenin z Děčínské ulice v České Lípě dodnes leží zaprášený s bojovně vystrčenou pěstí v městském skladu u Ploučnice. Pátrali jsme i po dalších dnes schovaných sochách z předrevolučních let.
Příbram /FOTOGALRIE/ - Už v neděli se uskuteční 28. ročník historické hornické Prokopské pouti. Návštěvníky čeká průvod horníků a hutníků s mezinárodní účastí, polní mše a doprovodný program.
Požár automobilu i technická závada způsobily, že zlínský rallyový matador Antonín Tlusťák zůstává po úvodních závodech mistrovství Evropy se třemi body. Jeho situaci nepomáhá ani chování továrního týmu Škoda, který nestačil na závady včas reagovat.
Do první bitvy základní skupiny mistrovství Evropy fotbalových amatérů vyběhnou hráči z Olomouckého kraje již v sobotu od 15 hodin. Záda jim bude jistit z brány gólman Lukáš Toman.
Brno – Jak změní hru brněnských fotbalistů Tomáš Pilík, který na pozici mozku prvoligové Zbrojovky střídá Pavla Zavadila? Příznivci jihomoravského klubu mohou proměnu pozorovat už v sobotu hodinu po poledni v Žebětíně, kde svěřenci Svatopluka Habance nastoupí proti slovenským Zlatým Moravcům.
První místopředseda vlády a ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) se v Uherském Hradišti zúčastnil akce, která jejím účastníkům připomenula 20 let od nejničivější červencové povodně na Moravě v roce 1997, která měla rychlý a dravý průběh.
Kladno – Na jedno z nejlepších umístění za poslední roky dosáhl v seriálu mistrovství Evropy kladenský autokrosař Jaroslav Hošek. Na okruhu v německém Matschenbergu skončil v královské kubatuře Super buggy v konkurenci devětadvaceti aut jedenáctý. Dvaasedmdesátiletému borci uteklo finále o jedno místo.
Brno – Začínal jako každý druhý kluk, když hrál fotbal na plácku za panelákem. Jenže Brňan Filip Juda už jako teenager k obyčejnému kopání do míče přidával něco navíc. Na psacím stroji sepisoval magazín pojednávající o soutěži tří týmů, kopíroval jej v zastavárně a na kole rozvážel. Ze souboje brněnských sídlišť pak vzešlo zápolení mezi městy a vznikla Asociace malého fotbalu České republiky.
Brno /INFOGRAFIKA/ – Zúročili domácí prostředí. Jihomoravští sportovci ovládli při Hrách VIII. letní olympiády dětí a mládeže 2017 v Brně celkové hodnocení všech krajů a gratulovat si může i pořadatelský tým. Obří akci, které se účastnilo přes tři a půl tisíce mladých nadějí a přes tisíc členů doprovodu, zvládl bez větších potíží. „Od všech mám zatím pozitivní ohlasy, i počasí nám vyšlo," libuje si Lucien Rozprým, hlava organizačního výboru olympiády, která po čtyřech dnech zápolení skončila ve středu.
Střední Čechy - Děti si dnes vyzvednou školní vysvědčení a pak už hurá na prázdniny. O tom, jak je strávit, ale mají mnohdy jinou představu než jejich rodiče. Ti se těší především na to, že si od svých ratolestí alespoň pár dní odpočinou. A malí školáci? Někdo chce na prázdniny k babičce, jiného láká táborové dobrodružství. Důležité je ale najít kompromis.
Střední Čechy - Děti si dnes vyzvednou školní vysvědčení a pak už hurá na prázdniny. O tom, jak je strávit, ale mají mnohdy jinou představu než jejich rodiče. Ti se těší především na to, že si od svých ratolestí alespoň pár dní odpočinou. A malí školáci? Někdo chce na prázdniny k babičce, jiného láká táborové dobrodružství. Důležité je ale najít kompromis.
Střední Čechy - Děti si dnes vyzvednou školní vysvědčení a pak už hurá na prázdniny. O tom, jak je strávit, ale mají mnohdy jinou představu než jejich rodiče. Ti se těší především na to, že si od svých ratolestí alespoň pár dní odpočinou. A malí školáci? Někdo chce na prázdniny k babičce, jiného láká táborové dobrodružství. Důležité je ale najít kompromis.
Lednice – Další prestižní ocenění získal Lednicko-valtický areál. Ocitl se na seznamu elitní skupiny patnácti nejzajímavějších, málo známých a cenově dostupných míst Evropy Skryté poklady. Hodnocení měli na starost odborníci na cestovní ruch a bloggeři.
Plzeň – Záložník Viktorie Plzeň Martin Chrien už je hráčem Benfiky Lisabon. Slovenský fotbalista se nejslavnějšímu portugalskému klubu upsal na pět let.
Písek - První část letošního 22. ročníku výměnných pobytů mezi školami Gymnázium Písek a Gymnasium Georgianum Vreden se uskutečnila od 18. do 23. června.
Řím - Měsíc před letošním mistrovstvím světa v Budapešti je chomutovská plavkyně Simona Baumrtová v opravdu famózní formě. Na mezinárodním mítinku v Římě vylepšila hned dvakrát český rekord na 50 metrů znak.
NEJVÝCHODNĚJI. Na Třístoličníku, kousek od hraničního bodu Trojzemí v katastru Neureichenau, leží nejvýchodnější bod Bavorska, píše PNP. Ministr „pro místní rozvoj a domov" Markus Söder toto místo ve středu oficiálně představil. „Slunce tady vychází 16 až 18 minut dřív než třeba v Aschaffenburgu. Dolnobavoři jsou holt vždycky u všeho trochu dřív," řekl.
Letadlem z Vídně vyrazila ve čtvrtek výprava fotbalistů z Olomouckého kraje do Istanbulu. Hráči z regionu si vybojovali v kvalifikacích právo reprezentovat českou kopanou na turnaji Regions' Cup, který je mistrovstvím Evropy amatérských hráčů.
Pardubice - Trojice orientačních běžců Jana Peterová, Jonáš Fencl a Jan Rusín bude reprezentovat Česko na Mistrovství Evropy dorostu, které se od zítřka koná v Banské Bystrici.
Pardubice - Na cestu po světadílech se vypravily děti z pardubické Mateřské školy Závodu Míru, aby se , jak je již dlouholetou tradicí, rozloučily se školním rokem.
Vítěze ligy mistrů a nejlepšího střelce Mistrovství Evropy 2004 Milana Baroše mohou v těchto dnech vidět lidé v Kroměříži. Rodák z valašských Vigantic absolvuje spolu se svým staronovým klubem Baníkem zápasové soustředění na hřišti Hanácké Slavie.
Dopravní policie na letní prázdniny chystá několik bezpečnostních akcí zaměřených na provoz na silnicích. Policie bude dohlížet na plynulost dopravy, bude měřit rychlost nebo kontrolovat technický stav autobusů. Prázdniny jsou každoročně nejkritičtějším obdobím, při kterém na silnicích umírá zhruba o třetinu víc lidí než v jiných měsících.
Žďár nad Sázavou – Nepůvodní ptačí druh pocházející z Afriky se usídlil u žďárského rybníčku zvaného Horňák. Husice egyptská, zvaná také nilská, tam letos vyvedla sedm mláďat.
Kostelec nad Orlicí - Kostelecké mažoretky Marlen vyjely do italského přímořského letoviska Gullianova na vrcholnou soutěž sezony - Mistrovství Evropy mažoretek asociace MWF.
Německá kancléřka Angela Merkelová řekla dnes v projevu před poslanci Bundestagu, že „kdo si myslí, že problémy dnešního světa vyřeší izolacionismem a protekcionismem, ten se hluboce mýlí". Narážela tak na záměry amerického prezidenta Donalda Trumpa ohledně omezení vzájemného volného obchodu mezi Amerikou a Evropou a také jeho odpor k pařížské klimatické dohodě.
Plzeň – v Plzni se schyluje k velké přestupové bombě. Slovenský záložník Viktorie Martin Chrien je na nejlepší cestě do slavného portugalského klubu Benfiky Lisabon. Informaci přinesl slovenský web šport.sk.