Polský dědeček dokončil svou třetí úctyhodnou sólo cestu. Aleksander Doba vyplul z amerického New Jersey a včera po 111 dnech přistál u břehů Francie. Vyhlášený Dobrodruh roku 2014 časopisem National Geography má za sebou již třetí samostatné přeplutí Atlantického oceánu.
Brno /FOTOGALERIE, ANKETA/ – Skupina lidí v noci na úterý polepila vchod do brněnských prodejen Lidlu bílými kříži. Reagovali tím na tištěné letáky, v nichž obchodní řetězec vymazal z fotografií řeckého ostrova kříže na střechách kostelů.
/FOTOGALERIE, ANKETA/ Skupina lidí v noci na úterý polepila vchod do brněnských prodejen Lidlu bílými kříži. Reagovali tím na tištěné letáky, v nichž obchodní řetězec vymazal z fotografií řeckého ostrova kříže na střechách kostelů.
Existuje nespočet variant, ve kterých se pizza vyrábí. Spotřebitelský časopis dTest porovnal deklarované složení mražené pizzy v 19 sýrových a 17 šunkových variantách, u mnohých z nich odhalil nízký obsah sýra a šunky.
Ve středověku se bohatství dávalo na odiv pro nás mnohdy kuriózním způsobem. Tak například, pokud někdo pořádal slavnostní večeři, bylo hostu nabídnuto velmi kořeněné jídlo, ani ne tak pro pozvednutí chuti, ale proto, aby hostitel dokázal, že je bohatý a daří se mu dobře. A mezi nejdražší a nejžádanější koření patřila skořice.
Písek – Zřejmě klíčový krok za cestě za svým premiérovým titulem mezinárodního mistra republiky v supermotu v nejprestižnější třídě S1 udělal v neděli na Hradišti dvaadvacetiletý Milan Sitnianský z Prahy.
Ratcher, Třebíč - Finálovým závodem letošního Světového poháru (SP) v kvadriatlonu bylo tradiční Bergsee v Ratcheru, nedaleko německého Schlesingenu. Mistrovsví Evropy na krátké trati přilákalo na start celou evropskou špičku. Závod si nenechal ujít ani třebíčský veterán Petr Mejzlík.
Sparta jej nalákala na uvolněné místo pravého záložníka. Jenže se zranil, přišli dva konkurenti a do sestavy mohl proniknout jen jako bek. Vedlejší variantu srbský fotbalista Vukadin Vukadinovič zavrhl a po třech měsících se včera hlásil ve Zlíně.
Příjemné s užitečným spojil během jednoho srpnového týdne folklorní soubor Světlovánek z Bojkovic. Zájezd do Chorvatska se nenesl pouze v duchu vystoupení, ale i odpočinku, relaxace a poznávání.
Brdy /FOTOGALERIE/ - Návštěva brdských lesů lidem přináší nejen sportovní vyžití, ale těm pozorným a vnímavým může uštědřit ojedinělý pohled na vzácné druhy živočichů. Jedním z kriticky ohrožených je listonoh letní.
Kolín - První v České republice a snad dokonce i v Evropě se v pondělí při prvním školním dnu dostala dětem z 6. základní školy Kolín do rukou chytrá klíčenka. Je to obdoba běžné platební karty, kterou budou žáci používat ve školní jídelně, v knihovně, v hromadné dopravě po městě nebo třeba ve Vodním světě Kolín.
Chroboly - V Chrobolech slavili 700 let první zmínky o obci v roce 1317. K tomuto krásnému výročí se konala v obci slavnost, kterou zčásti pokazilo počasí.
Smržovka – Sáňkařská dráha na Smržovce ožila Mistrovstvím republiky. Domácí reprezentanti i zahraniční účastníci si poměřili síly na kolečkových saních.
Kluž /Z DĚJIŠTĚ BASKETBALOVÉHO ME/ - Už, už se viděli na lodi, směřující do Bosporské úžiny. Jenže z plavidla je vystrčili Maďaři. V klíčovém utkání na mistrovství Evropy v Rumunsku čeští lvi totálně zbabrali začátek a pak už vzniklé manko nedokázali smazat. Po bitvě jako řemen se tak osmifinále v Istanbulu hodně vzdálilo.
Kluž /Z DĚJIŠTĚ BASKETBALOVÉHO ME/ - Už, už se viděli na lodi, směřující do Bosporské úžiny. Jenže z plavidla je vystrčili Maďaři. V klíčovém utkání na mistrovství Evropy v Rumunsku čeští lvi totálně zbabrali začátek a pak už vzniklé manko nedokázali smazat. Po bitvě jako řemen se tak osmifinále v Istanbulu hodně vzdálilo.
Flatanger, Brno – Cyklistickou terminologií se Adam Ondra vyčlenil z lezeckého pelotonu. Brněnský sportovní lezec v norském Flatangeru totiž zdolal nejtěžší sportovní cestu světa, čímž vytvořil nový stupeň obtížnosti 9c. Doslova si tak ve své sportovní disciplíně vytvořil vlastní ligu, protože stejnou úroveň ještě nikdo nezdolal. „Teď jsem opravdu, ale opravdu šťastný,“ radoval se bezprostředně po velkém úspěchu Ondra v krátkém videu na svém Instagramu.
Vysočina – Ceny másla u nás jsou po přepočtu na koruny už podobné jako cenyv západní Evropě. Mezi lidmi koluje falešná informace, že Evropská unie dotuje zemědělce za omezení produkce mléka.
/ROZHOVOR/ Dva zápasy má za sebou basketbalový národní tým na ME. Češi splnili roli favorita, když porazili domácí Rumuny (83:68), o den později nestačili na favorizované Španělsko (59:93).
Kluž /Z DĚJIŠTĚ BASKETBALOVÉHO ME/ – Zápas roku? To je slabé označení pro dnešní utkání české reprezentace s Maďarskem. Jedná se o duel celého dvouletého cyklu. V případě výhry totiž budou lvi v osmifinále ME. A české křídlo předělané na nižšího pivota LUKÁŠ PALYZA si nic jiného nepřipouští.
Británie se ani po Brexitu nepřestane angažovat v oblasti bezpečnosti a obrany severských a pobaltských zemí. Uvedl to britský ministr zahraničí Boris Johnson, který se v pondělí sejde se svými protějšky z osmi zemí.
Vrhaveč – Na třetí místo v celkovém hodnocení ME v autokrosu divize TouringAutocross poskočil po závodech v Přerově a v maďarském Niyradu, které se jely v posledních dvou srpnových víkendech, Otakar Výborný z Vrhavče.
Kolín – V první školní den naostro startuje na 6. základní škole Kolín po několika týdnech testů projekt chytré klíčenky. Ta je obdobou klasické dospělácké platební karty a děti ji budou používat ve školní jídelně, kolárně a podobných místech.
Hradec Králové, Převýšov - Hradec ho poslal na hostování do České fotbalové ligy, tedy do třetí nejvyšší soutěže. Přesto má za sebou gólman Jan Stejskal debut v české reprezentaci do jedenadvaceti let.
Pilot roudnické Buggyry Adam Lacko (číslo 55) zvítězil v nedělním závodě mistrovství Evropy tahačů v Mostě a tři podniky před koncem šampionátu si upevnil průběžné vedení.
Angelu Merkelovou coby nejmocnější ženu Evropy většinou vítají nadšené davy. Během volební kampaně ve východním Německu, odkud kancléřka pochází, však čím dál častěji naráží na hlasité projevy nesouhlasu. Stojí za nimi Alternativa pro Německo (AfD) i kontroverze kolem běženců.
Jaroměř, Josefov - Oheň, bahno i silný proud řeky. Celkem třicet dva náročných překážek na osmikilometrové trati, vedoucí tajemnými zákoutími pevnosti Josefov a jejího okolí, se stalo o víkendu velkou sportovní výzvou.
Svatý Mikuláš /FOTOGALERIE/ – Kdo se nenechal odradit pátečním celodenním deštěm a v sobotu dorazil na pátý ročník festivalu Kefír do ohromného přírodního areálu v okolí zámku Kačina, nelitoval.
Říká se, že Češi houby milují. Průměrná domácnost prý ročně dokonce sní, usmaží, uvaří, zavaří nebo usuší okolo šesti kilogramů plodnic. Recepty na jejich úpravu se objevují už ve vyhlášených prvorepublikových kuchařkách, ale své místo a široké využití mají i v dnešní moderní gastronomii. Do tajů houbařské kultury jsme se snažili proniknout s vášnivým houbařem a mykologem Zdeňkem Peldou.
Kluž /Z DĚJIŠTĚ BASKETBALOVÉHO ME/ – Zážitek na celý život. Pardubický basketbalista Kamil Švrdlík má za sebou největší zápas v kariéře. Na mistrovství Evropy v Rumunsku nastoupil proti španělskému týmu, který je prošpikován hvězdami z NBA. Za všechny stačí zmínit Paua a Marca Gasoly. A žádné paběrkování na palubovce to nebylo. Odehrál téměř třicet minut. Svůj průměr tak několikanásobně a překročil. Pomohla mu k tomu také neutěšená situace s českými pivoty.
Most /ROZHOVOR/ – V parc fermé odstavil svůj truck, vyskočil v kabiny a políbil manželku. Hned potom si šel plácnout se stájovým parťákem. Pilot roudnické Buggyry Adam Lacko i díky týmové spolupráci s Davidem Vršeckým získal dostatek bodů na to, aby v polovině mosteckého víkendu kraloval mistrovství Evropy tahačů stále s luxusním náskokem.
/ROZHOVOR/ – V parc fermé odstavil svůj truck, vyskočil z kabiny a políbil manželku. Hned potom si šel plácnout se stájovým parťákem. Pilot roudnické Buggyry Adam Lacko i díky týmové spolupráci s Davidem Vršeckým získal dostatek bodů na to, aby v polovině mosteckého víkendu kraloval mistrovství Evropy tahačů stále s luxusním náskokem.
Kluž /Z DĚJIŠTĚ BASKETBALOVÉHO ME/ – Česko vs. NBA. Jak je to možné? Vždyť je to mistrovství Evropy a ne klubová záležitost? Vysvětlení je prosté, v dresu Španělska nastoupilo osm hráčů ze zámořské soutěže, která je nejlepší na světě. Přítomnost bratrů Gasolů, Rubia a dalších hvězd první velikosti byla na palubovce znát. Nelze říct, že od úvodní minuty, protože Češi měli dobrý vstup do utkání. Ale až od třetí…
Brno – Dva dosavadní ročníky Superligy malého fotbalu korunovaly dva různé šampiony. A právě tyto celky se utkají hned v úvodním kole třetí sezony. Předloňský mistr Praha přivítá v neděli od dvou hodin odpoledne na svém hřišti obhájce titulu z Brna.
Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Mostecký autodrom přivítá o víkendu 2. a 3. září jubilejní 25. ročník závodu evropského šampionátu okruhových tahačů Czech Truck Prix. Navazuje tak už čtvrt století na tradici zahájenou nultým ročníkem 4. až 6. září 1992, kdy premiérové mezinárodní závody tahačů nebyly ještě zařazeny do mistrovství Evropy. Jeho součástí se stal závodní víkend v Mostě od následujícího roku 1993.
Hradec Králové - Na zdejším letišti přistály letouny z celé Evropy. Koná se totiž 24. ročník největší letecké show v České republice CIAF. Ačkoli se počasí nakonec umoudřilo a neprší, pořadatele letos stejně provází smůla.
Kluž /Z DĚJIŠTĚ BASKETBALOVÉHO ME/ – Dvacet hodin na odpočinek. Češi se v úvodu mistrovství Evropy pořádně zapotí. Čekají je ale souboje. Ve stylu nebe a dudy. Včera se postavili trpaslíku a dnes podstoupí souboje s obrem, který vyčnívá nad nejstarším kontinentem. Přeloženo do basketbalové mluvy: Nejdříve hráli s Rumunskem a pak se Španělskem.
Kluž /Z DĚJIŠTĚ BASKETBALOVÉHO ME/ – Dvacet hodin na odpočinek. Češi se v úvodu mistrovství Evropy pořádně zapotí. Čekají je ale souboje. Ve stylu nebe a dudy. Včera se postavili trpaslíku a dnes podstoupí souboje s obrem, který vyčnívá nad nejstarším kontinentem. Přeloženo do basketbalové mluvy: Nejdříve hráli s Rumunskem a pak se Španělskem.
Informační systémy a elementární fyzika, to jsou témata dvou mezinárodních konferencí, které na začátku září pořádá České vysoké učení technické (ČVUT) v Praze. Organizátoři předpokládají účast více než 400 odborníků z Evropy, Ameriky, Asie i Austrálie.
Praha - Informační systémy a elementární fyzika, to jsou témata dvou mezinárodních konferencí, které na začátku září pořádá České vysoké učení technické (ČVUT) v Praze. Organizátoři předpokládají účast více než 400 odborníků z Evropy, Ameriky, Asie i Austrálie. V obou případech jde o významné konference s mnohaletou tradicí, z nichž jedna je v Česku vůbec poprvé.
Mostecký autodrom čeká velká sláva. O víkendu se na severočeském okruhu odehraje jubilejní 25. Czech Truck Prix a domácí jezdec Adam Lacko z Buggyry se před českými fanoušky představí jako aktuální jednička evropského seriálu.
Kluž /Z DĚJIŠTĚ BASKETBALOVÉHO ME/ – V den příletu do místa konání rumunské skupiny EuroBasketu 2017 oslavil 28. narozeniny . Na letišti v Kluži ho přivítal dort od členů výpravy. Na mobilu i sociálních sítích mu přistálo mnoho přacích esemesek. Vojtěch Hruban se všem odvděčil nejlepším výkonem reprezentaci. Rumunským košem prohnal 25 bodů.
Nemá smysl veřejně polemizovat s každým publikovaným názorem, se kterým nesouhlasím. Ani by to nebylo časově možné. Jsou jich denně desítky, možná stovky.