Choceň prohrála až v samostatných nájezdech
Chrudim – V předešlých vzájemných zápasech krajské hokejové ligy byli vždy úspěšní Chrudimští.
Chrudim – V předešlých vzájemných zápasech krajské hokejové ligy byli vždy úspěšní Chrudimští.
Karlovy Vary - Přispěla k renomé filmového festivalu
Liberec – Přehlídka nazvaná Tříkrálové zpívání, která se koná v Městském divadle v Jablonci nad Nisou v neděli 9. ledna od 15.00 hodin, láká na vydařené odpoledne, plné zajímavých účinkujících a hostů.
Opava – Pestrá mozaika složená z několika typů uměleckých žánrů. Přesně to čeká na ty z vás, kteří si už za týden, v sobotu 15. ledna, najdou cestu na multižánrový festival SoumART Fest v Loutkovém divadle Opava pod záštitou Střediska volného času.
Písek - Ředitel Divadla Pod čarou se živil i jako taxikář, teď už je zaměstnancem divadla.
Zlín - Zlínský deník pro vás připravil další soutěž. Tentokrát jde o koncert kultovní formace Psí vojáci. Do známého zlínského klubu Golem přijedou 15. ledna.
Kolín /FOTOGALERIE/ -Pod názvem Linek - Forte a s podtitulem Pilulky pro dobrou náladu jsou od středečního podvečera v kolínské Galerii V Zahradě Základní umělecké školy v Kolíně k vidění kreslené vtipy kolínského výtvarníka Václava Linka.
Zlín – Kultovní kapela Psí vojáci, která se na českých a moravských pódiích pohybuje už více než třicet let, zavítá v sobotu 15. ledna do Zlína. Její koncert startuje v klubu Golem po deváté hodině. Mediálním partnerem akce je Deník.
Ostrava – Začal nám nový rok. Jaký bude v oblasti kultury a umění? Kdo z domácích a zahraničních osobností zavítá do Moravskoslezského kraje? Mezinárodní festival Colours of Ostrava, jehož desátý ročník se uskuteční od 14. do 17. července, a který moravskoslezské metropoli už závidí mnohá věhlasnější města nejenom v Evropě, už některá jména potvrdil. První potvrzenou hvězdou je Brendan Perry, zpěvák a multiinstrumentalista. Šestnáct let tvořil jeho hluboký nezaměnitelný hlas vedle Lisy Gerrard poznávací znamení dua Dead Can Dance, které do rozpadu v roce 1997 vydalo celkem devět alb a proslavilo se po celém světě svojí éterickou elektronickou hudbou s prvky world music, new age, středověkými zpěvy či keltskou melodikou.
Zlín – Slovenská kapela Vodopád a domácí uskupení Hazard zahrají v pátek od 19 hodin ve zlínském klubu Zelenáčova šopa.
Ostrava - Začal nám nový rok. Jaký bude v oblasti kultury a umění? Kdo z domácích a zahraničních osobností zavítá do Moravskoslezského kraje?
Plzeň - Pečená křepelčí prsíčka marinovaná v medovo–tymiánové várce, grilované hovězí dršťky s červenou řepu, nebo kachní prso s bylinkovými bramborovými noky ve smetanové omáčce.
Česká Lípa /ANKETA/ – Na účet českolipského radního Martina Prokeše (SLK) poputuje milionový sponzorský dar od Českolipské teplárenské, a to každý rok po dobu čtyř let. Peníze, které jsou určené na podporu festivalu vážné hudby Lípa Musica, jehož je radní pořadatelem, mu jednotně přiklepli kolegové – zastupitelé z radniční koalice ODS, TOP 09, SLK, SZ a KSČM.
Zlínsko – Nový rok 2011právě začal a naši zpravodajové se pro vás snažili zjistit alespoň ty nejzásadnější a nejdůležitější události a projekty, které náš region v letošním roce čekají. Zde vám nabízíme jejich stručný přehled podle jednotlivých měst a oblastí.
Svitavy - Přinášíme přehled událostí první poloviny roku 2010 očima redakce Svitavského deníku.
Frenštát pod Radhoštěm – A nebyla jen tak ledajaká, byla to Swingová ovce, která odstartovala v pondělí 27. prosince třetí ročník Swingových Vánoc ve Frenštátě pod Radhoštěm.
Chomutov - Lidé lidem. Muži, ženy a děti z Chomutovska vám posílají svůj úsměv pro veselejší vstup do nového roku.
Liberec /ROZHOVOR/ - Oblastní galerie v Liberci v současné době vystavuje práce režisérky, výtvarnice animovaných filmů a ilustrátorky Galiny Miklínové. Výstava trvá do 16. ledna, pozvánkou budiž tento rozhovor.
Orlickoústecko - O čem psal Orlický deník během roku 2010.
Zlín, Uherské Hradiště – Mimořádně vydařený. Tak v krátkosti hodnotí právě se končící rok zástupci divadelních scén ve Zlínském kraji. Nezřídka vyprodaná hlediště sálů budiž toho důkazem.
Karlovy Vary - Největší hvězdou uplynulého ročníku Mezinárodního filmového festivalu byl herec Jude Law. Křišťálový globus získal film Moskytiéra
Hranice – Vstupence se cestující smějí. Pokladní ani neví, jak ji má z počítače vytisknout.
Chrudimsko - /1. díl/Ohlédněte se s námi za událostmi právě končícího roku.
Český Krumlov - Unikátní filmový festival Jeden svět se v březnu 2011 zabydlí na tři dny ve městě.
Třebíč – Rada města Třebíče ve čtvrtek dopoledne jmenovala ředitelku Městského kulturního střediska.
Strakonice – Koncem roku kapela 12°Bagpipers vydala své nové CD s názvem Maybe Adult. Svůj první velký úspěch ale už oslavila v loňském roce.
Kroměřížsko – Oslavy příchodu nového roku ohňostroji budou letos až na drobnou výjimku opět hlavně v režii obyvatel. Většina radnic na Kroměřížsku totiž v dnešní době považuje světelnou show za plýtvání penězi.
Česká Lípa – Tradičně na druhý Svátek vánoční uspořádalo vedení školy na Ladech ve spolupráci s SRPD turnaj rodičů s dětmi v minivolejbalu dvojic.
Ostrava - Čím žily kultura a umění v tomto roce v Ostravě, potažmo v Moravskoslezském kraji? Které momenty se zapsaly do povědomí nejenom zdejších obyvatel, ale tisíců hostů, kteří se za špičkovými koncerty, prestižními festivaly a vystoupeními umělců z celého světa vypravili právě do našeho kraje?
Trutnov – Ve středu 15. prosince se členové Klubu vozíčkářů v Trutnově sešli v restauraci No.1 na předvánoční posezení.
Brno – Vychutnat si herecké výkony Viktora Preisse, Ladislava Freje, Diany Mórové, Tomáše Maštalíra nebo Tomáše Jirmana umožní Brňanům další ročník festivalu Trialog.
Charbin - Teploty klesající až k minus 30 stupňům Celsia, lezavý vítr vanoucí ze Sibiře a nedostatek slunečního světla už od poloviny odpoledne. To všechno může znít jako ne úplně ideální podmínky pro dovolenou.
Liberec /Řeheč –Jarmareční písně patřily vždycky k tahákům každé pouti. Není divu. Kromě zábavy a pěkných melodií přinášely lidem i informace o tom, kdo koho zamordoval či která panenka z nešťastné lásky do vody skočila.
Lovosice – Známý lovosický hudebník Josef Turek zemřel v nedožitých devadesáti letech 22. prosince.
Plzeň – Šestý ročník plzeňského festivalu Vánoce pro pejsky přinesl psímu útulku více než osm a půl tisíce korun.
Praha /EXKLUZIVNÍ RECENZE/ - Film věhlasného francouzského režiséra budí rozpaky, Catherine Deneuve ale exceluje! Režisér François Ozon někdy překvapí. Film Profesionální manželka, který vstoupil v minulém týdnu do kin, jako by skoro natočil na zakázku francouzského lidu. I když naštěstí ne docela.
Žďársko - Přinášíme přehledný výběr článků, které vám připomenou zajímavé údálosti v roce 2010 na Žďársku. Do Silvestra vás čekají čtyři díly.
Opava – Klub Art v Opavě se po krátké sváteční odmlce opět ohlásí s další vybranou hudební akcí. Tentokráte to bude tradiční vánoční koncert a následná afterparty, která potrvá až do brzkých ranních hodin.
Kroměříž – Do Kroměříže se příští rok po dvouleté odmlce možná opět vrátí mezinárodní festival vojenských hudeb. Armáda oslovila radnici s nabídkou, že by se zde vojáci z několika zemí představili první víkend v září.
Moravský Krumlov /ROZHOVORY SE STAROSTY/ - Tomáš Třetina je sice starostou druhého největšího města Znojemska teprve krátce, jeho problémy už ale pomáhá řešit třetí volební období. Od konce listopadu sedí poprvé v křesle starosty, na radnici je ale nyní sám.
Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ - Konec roku je tradičně obdobím, kdy, je-li co, bilancujeme. Zkrátka, ohlédneme se 365 dní zpět a vzpomeneme na to, ce se podařilo, co se nám líbilo (nebo také nelíbilo), prostě co nám zůstalo v paměti.
Karlovarsko - Je to pro nás obrovský úspěch a znamení, že nás lidi chtějí a poslouchají,“ řekl frontman kapely Holden Jiří Švec
Zlín /ROZHOVOR/ - Harmonika, saxofon, mandolína, djembe nebo jinagovi. To jsou jen některé ze záplavy nástrojů, s jejichž pomocí baví své fanoušky brněnská kapela Čankišou.
Pardubice - Koncert je součástí oblíbeného mezinárodního hudebního festivalu Le Quattro Stagioni.
Ostrava - Restaurování rokokových varhan pro kostel svatého Václava, auto pro mobilní hospic Ondrášek, Mezinárodní folklorní festival CIOFF Frýdek-Místek 2011 či nový interaktivní koutek v Zoo Ostrava. Tyto, ale i další projekty podpořili svými hlasy občané v letošním 9. ročníku programu PRAZDROJ LIDEM. Mezi sedmnáct úspěšných projektů, které získaly největší podporu veřejnosti, rozdělí společnost Plzeňský Prazdroj dva a půl milionu korun.
Třebíč -Třebíčská přehlídka amatérských divadel Hučka přinesla znovu nejen spoustu zábavy, ale prostřednictvím nových dílen i poučení.
Zlín – Díky sledované televizní soutěži mají rázem spoustu fanoušků. A ve Zlíně, kde žijí, je jich snad nejvíce. Milana a Mariusz Ogórovi se svou originální pomalou akrobacií zaplňují na poli českého showbyznysu dlouho opomíjené políčko.
Dobruška – Jablko nepadá daleko od stromu.
Polička – V příštím roce se můžete opět těšit na veřejné projekce sedmého a osmého dubna v Divadelním klubu a také na školní projekce.
Zlín – Fanouškům taneční muziky zpříjemní svátky svatoštěpánská Drum&Bass Party ve zlínském klubu Golem. Hvězdou hlavního pódia bude DJka Katcha. Dalšími DJs budou například Robish, DRSH, Jahmigel nebo Kacaba. Akce vypukne 26. prosince od 21 hodin a jejím mediálním partnerem je Deník.