
Jméno ukrajinského šachisty se může tesat do kamene
Pardubice –V sobotu v Pardubicích skončil Czech Open, mezinárodní festival her. Hvězdou číslo jedna se stal Anton Korobov.
Pardubice –V sobotu v Pardubicích skončil Czech Open, mezinárodní festival her. Hvězdou číslo jedna se stal Anton Korobov.
Praha - Na Novotného lávce včera začal festival Lávka River Stage, který bude celý srpen nabízet operní zpěv, klasický balet, akrobatické umělce, žongléry i moderní divadlo.
Kácov /ROZHOVOR/ - Kácovský pivovar dává o sobě čím dál víc vědět a v České republice má stále větší „zvuk“. Je to zásluha také obchodního ředitele Jana Matějky.
Náměšť nad Oslavou /FOTOGALERIE/ - Jubilejní pětadvacátý ročník Folkových prázdnin je minulostí. Festival v Náměšti nad Oslavou zakončilo neopakovatelné vystoupení souborů Hradišťan, Jumping Drums a afrického hudebníka Dizu Plaatjiese.
Znojmo – Multiinstrumentalista a moderátor letošního Šramlfestu. To je všestranný umělec Karel Babuljak. Má rád alternativní hudbu, pohodu a se svou skupinou Kapela Snoo jezdí po celém světě.
Malá Skála – Sobotní večer patřil kapele Kabát. A třiceti tisícům fanoušků.
Vysočina -Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského odstartuje v Jaroměřicích nad Rokytnouv sobotu 7. srpna.
Tábor - Staročeská krčma na Housově mlýně nabídla menu všem. Milovníkům dobré keltské hudby, gastronomie, aktrakce pro děti i dospělé.
Jaroměřice nad Rokytnou -Zámeckou zahradou v Jaroměřicích nad Rokytnou bude znít i španělská lidová opera.
Pyšely – V generálce na fotbalovou I. A třídu, která startuje o víkendu, si pozval SK Benešov B účastníka I. B třídy Slavii Jesenici. Domácí posíleni o hráče A mužstva rozhodli o těsné výhře již v prvním poločase, vítězství mohlo být daleko vyšší, ale řada neproměněných šancí vše zhatila.
Malá Skála /FOTOGALERIE/ – Sobotní večer patřil kapele Kabát. A třiceti tisícům fanoušků.
Jičínsko - Položili jsme otázku Heleně Erdelyiové.
Kácov /ROZHOVOR/ - Kácovský pivovar dává o sobě čím dál víc vědět a v České republice má stále větší „zvuk“. Je to zásluha také obchodního ředitele Jana Matějky.
Jaroměřice nad Rokytnou /PROGRAM/ – Jedna ze světových hvězd operní scény, španělská sopranistka Montserrat Caballé zahájí letošní Mezinárodního hudebního festival Petra Dvorského v Jaroměřicích nad Rokytnou. Už 12. ročník proběhne ve dnech od 7. do 21. srpna nejen v Jaroměřicích.
Liberec, Řeheč - Jarmareční písně patřily vždycky k tahákům každé pouti. Není divu. Kromě zábavy a pěkných melodií přinášely lidem i informace o tom, kdo koho zamordoval či která panenka z nešťastné lásky skočila do vody.
Nový Jičín /FOTOGALERIE/ - Až do posledního červencového dne letošního roku nebyla studentka Kateřina Vojkůvková z Nového Jičína nikdy v životě u kadeřníka a se svými 135 centimetrů dlouhými kadeřemi byla zapsána v české knize rekordů jako držitelka nejdelších nestříhaných vlasů.
Hronov - Poslední červencovou sobotu odpoledne byl na hronovském náměstí oficiálně slavnostně zahájen jubilejní 80. ročník Jiráskova Hronova.
Vokšice – Motto: Láska, přátelství, moudro, poučení a především myslet jeden na druhého.
Svojanov /FOTOGALERIE/ – Na hrad přijely o víkendu stovky návštěvníků.
Pardubice – /DOPLNĚNO/ V sobotu v Pardubicích skončil Czech Open, mezinárodní festival her. Hvězdou číslo jedna se stal Anton Korobov.
Rudimov – Přes sedm set převážně mladých lidí zavítalo o víkendu 30. až 31. července k obci Rudimov na Luhačovicku. Konal se zde třetí ročník multikulturního hudebního festivalu Lebeda.
Frýdek-Místek /FOTOGALERIE/ - Na náměstí Svobody v Místku propukla v sobotu 31. července od patnácti hodin oblíbená akce v rámci Beskydského Veseléta – Jazz ve městě.
Uherské Hradiště – Šestatřicátý ročník Letní filmové školy v Uherském Hradišti je od nedělního večera minulostí. Oproti loňskému roku přibylo návštěvníků a ubylo krádeží. Problémem byly vítr a déšť, kvůli nimž musely být zrušeny některé projekce.
Holešov – Tématem příštího ročníku festivalu Týden židovské kultury v Holešově na Kroměřížsku bude gastronomie a vše, co s ní souvisí.
Malá Skála - Rekordní počet 30 000 diváků, o třetinu více než minulý rok, v sobotu aplaudoval koncertu skupiny Kabát v Malé Skále na Jablonecku na 18. ročníku festivalu Benátská noc.
Strážnice /FOTOGALERIE/ - Poslední červencový den patřil ve strážnickém skanzenu dožíkovým slavnostem. Zvědavé návštěvníky neodradila ani zatažená obloha. Naopak, z takřka každého kouta skanzenu byl slyšet zpěv a veselí. Dožínky se přitom ve Strážnici uskutečnily teprve podruhé.
Náměšť nad Oslavou – Jubilejní pětadvacátý ročník Folkových prázdnin je minulostí. Festival v sobotu v Náměšti nad Oslavou zakončilo neopakovatelné vystoupení souborů Hradišťan, Jumping Drums a afrického hudebníka Dizu Plaatjiese.
Šternberk – Hudební festival Šternberský kopec rozduněl v sobotu areál pod hradem Šternberk. Dramaturgie stavěla především na osvědčených jménech, a tak festival přilákal tisíce lidí.
Planá – Tak to tu ještě nebylo. Více než tři tisíce lidí si přišlo v sobotu večer vychutnat muziku svých oblíbených interpetů na open air music festival Plánský Koupák a podle ohlasů posluchačů stál festival za to.
Šumperk - Festival Klášterní hudební slavnosti Šumperk finišuje. Tečku za přehlídkou udělá v neděli Dostaveníčko s madame Pompadour.
Olomouc – Zahrát si simultánní partii se Sergejem Movsesianem, slovenským šachovým velmistrem, mohou všichni zájemci, kteří se vydají v úterý v 16 hodin na Horní náměstí v Olomouci. Hráč, který opanuje třiadvacátou příčku světového žebříčku, předvede na pětadvaceti stolech své umění. Akce pro širokou veřejnost, která se může s mistrem utkat bezplatně, zahájí už třináctý ročník Olomouckého šachového léta 2010.
Písek - Hrátky se slovy, to byl určující prvek sobotního zahájení druhého ročníku filmového Festivalu nad řekou.
Hradec Králové – Jeden z největších festivalů taneční hudby, Pleasure Island, zamířil i do krajské metropole, kde minulý víkend zakotvil v areálu Festival parku na hradeckém letišti.
Malá Skála /FOTOGALERIE - KABÁT/ - Rekordní počet 30 000 diváků, o třetinu více než minulý rok, v sobotu aplaudoval koncertu skupiny Kabát v Malé Skále na Jablonecku na 18. ročníku festivalu Benátská noc.
Nový Jičín /FOTOGALERIE/ – Ani celodenní déšť, bahno a teploty hodné podzimních měsíců neodradilo sedm set hudebních nadšenců k páteční návštěvě novojičínské hudební přehlídky Jičínfest 2010.
Uherské Hradiště – 36. letní filmová škola v Uherském Hradišti je u konce. I když promítat se bude ještě dnes večer a v průběhu zítřka se přestaví dalších pět filmů, oficiálně byl tento nesoutěžní festival zakončen dnes v 17 hodin v kině Hvězda.
Třebíč /FOTOGALERIE/ – „A nyní vyražme do ulic nachytat pár nebohých duší,“ zavelel na začátku posledního dne houslista a frontman klezmerové hudební skupiny Létající rabín Gympl Fleischman (vlastním jménem Vojtěch Peštuka).
Brno /FOTOGALERIE/ - Díky všem bohům za úspěšnou sklizeň. Takový je význam prastarého svátku Lughnasad, který uprostřed léta kdysi slavívali Keltové. Stejnojmenným festivalem řemesel a umění si jej každoročně připomíná i brněnský hrad Veveří. Dožínky po keltsku se na něm o posledním červencovém víkendu slaví už posedmé.
Pardubice – Czech Open: Pouze Fide mistr Marian Sabol drží východočeský prapor pořádně vysoko.
Hronov – Představením Lucerna v podání divadelníků z Hronova začal včera odpoledne již 80. ročník festivalu Jiráskův Hronov.
Znojmo – Třetí ročník přehlídky alternativní a pouliční kultury Šramlfest začal v pátek odpoledne ve Znojmě.
Palkovice /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Obecní úřad Palkovice uspořádal v pátek 30. července od 17 hodin na prostranství u tělocvičny rock-metalový festival. Jeho průběh nepokazilo ani nevlídné počasí.
Holešov - Ať roste k Tóře, chupě a k dobrým skutkům! Tímto požehnáním věnovaném židovským chlapcům byla zahájena židovská svatba, kterou předvedla v holešovské Šachově synagoze taneční supina RUT za hudebního doprovodu skupiny Létající rabín.
Strakonice - Lidé nemohou překousnout totální proměnu bývalé hradní hospody. Nelíbí se jim
Holešov – Ať roste k Tóře, chupě a k dobrým skutkům! Tímto požehnáním věnovaném židovským chlapcům byla zahájena židovská svatba, kterou předvedla v holešovské Šachově synagoze taneční supina RUT za hudebního doprovodu skupiny Létající rabín.
Pardubice - Pardubice hostí hráče pokeru.
Hlučín /FOTOGALERIE/ – Festival, na který se rádi vracíme a není třeba se honit od jednoho pódia ke druhému. I tak by se dala charakterizovat Štěrkovna Open Music v Hlučíně, která na dva dny obsadila břeh jezera.
Holešov - Sobotní demonstraci na závěr Týdne židovské kultury v Holešově pohlídá policie.
Vysoké Mýto - Akce má ve městě tradici, koná se již po jedenácté. Představí se řada kapel různých žánrů, nebudou chybět známá jména.
Lázně Bělohrad - Je to již jedenáctiletá tradice, že se vždy o jedné sobotě v červenci line ze zámeckého parku z Lázní Bělohrad country.