Koncert zhlédne kníže Václav s družinou
Jablonec n. N. - Neděle 28. září: Kostel sv. Anny Jablonec: 19.00 Koncert pro sv. Václava. Součást XI. ročníku Mezinárodního festivalu komorní hudby.
Jablonec n. N. - Neděle 28. září: Kostel sv. Anny Jablonec: 19.00 Koncert pro sv. Václava. Součást XI. ročníku Mezinárodního festivalu komorní hudby.
České Budějovice - Výběr nejlepších filmových dokumentů se zvířecí tematikou nabízí od úterý do pátku sedmý ročník filmového festivalu o zvířatech a přírodě – NaturVision, který hostí už po sedmé vimperské Městské kulturní středisko.
Nové Město nad Metují - Krátce poté, co recesistické seskupení mužoretů Direct z Kopřivnice ve slušivých sukýnkách doprovázené lepými moravskými ženami dotančilo na jevišti před Kinem 70 svůj nejnovější opus Labutí jezero, ahájil v sobotu jubilejní 30. ročník Novoměstského hrnce smíchu jeho president Pavel Zedníček, řečený „Čmaňa“.
Frýdek-Místek - Příznivci alternativního přístupu k životu se mohli celý víkend bavit a vzdělávat na festivalu zdraví, esoteriky a sebepoznání, který se od pátku až do neděle konal v areálu Sokolíku ve Frýdku-Místku.
Zlín - Začal jako zpěvák kapely, která hrála na zábavách. Dnes je respektovaný kritikou a uznávaný posluchači. Dan Bárta, který je držitelem pěti cen Akademie populární hudby, zavítá již 15. října do Velkého kina ve Zlíně.
Součástí 7. ročníku jindřichohradeckých Dadainspiračních dnů bylo také páteční vystoupení pražského originálního pohybového divadla Veselé skoky v sále domu dětí a mládeže.
Mladá Boleslav/ Přes 750 diváků navštívilo během tohoto týdne v divadelním sále Domu kultury nesoutěžní projekce v rámci Festivalu evropských filmových úsměvů.
Krnov - Pestrý program se špičkovými interprety přilákal i přes chladné počasí na krnovské náměstí stovky opravdových fanoušků. Na odbyt šla slivovice a grog.
Brno - Poslední zářijový týden v Brně ovládne Festival pohodových filmů. Na tom letošním, osmém ročníku, se už od tohoto pondělí příznivci české kinematografie dočkají například snímků Děti noci, Bobule nebo Troškovy nejnovější pohádky Nejkrásnější hádanka. Promítání svou návštěvou podpoří i herci, mezi kterými nebude chybět Jirka Mádl, Lubomír Lipský nebo Naďa Konvalinková.
Litomyšl - Mladá Smetanova Litomyšl má 35 let. Etnovagance, nově vytvořené slovo, přesně vystihlo základní ideu hudebního festivalu.
Nové Město nad Metují - Krátce poté, co recesistické seskupení mužoretů Direct z Kopřivnice ve slušivých sukýnkách doprovázené lepými moravskými ženami dotančilo na jevišti před Kinem 70 svůj nejnovější opus Labutí jezero, ahájil v sobotu jubilejní 30. ročník Novoměstského hrnce smíchu jeho president Pavel Zedníček, řečený „Čmaňa“.
PLZEŇ – V plzeňském Pivovarském dvoře se konal první ročník festivalu minipivovarů nazvaný Slunce ve skle.
Breoun/ Letošní festival berounské Letorosty navštívily stovky diváků.
Soběslav - Druhý ročník Ajvafestu začal pochodem proti pasivitě
Mariánské Lázně - Nevlídné počasí poznamenalo letošní ročník folklorního festivalu Mariánský podzim
Třebíč - Výběrem z duchovní sborové tvorby v neděli Musica animata otevřela třetí ročník Třebíčského operního festivalu.
Libáň - Báječná nálada vyprodaného sálu Domu kultury v Libáni, posluchači dali průchod svým citům, usměvavé tváře, bouřlivý potlesk za každou písničkou, kterých s vtipným komentářem bylo bez sebemenší přestávky více než tři tucty.
Pacov - Vysočina zpívá, hraje a tančí. Tak se jmenoval sobotní festival v Pacově, při kterém si přišli na své lidé všech věkových kategorií.
Znojmo - AKTUALIZOVÁNO - Znojemský hrozen má za sebou desátý ročník. Dostal se mezi nejprestižnější přehlídky, lidé mu ale vytýkají uzavřenost.
Zlín - Začal jako zpěvák kapely, která hrála na zábavách. Dnes je respektovaný kritikou a uznávaný posluchači. Dan Bárta, který je držitelem pěti cen Akademie populární hudby, zavítá již 15. října do Velkého kina ve Zlíně.
Kolín - Poslední organizátoři se zatím nerozhodli, někteří pořadatelé z minulosti možnost přihlášení se do výběrového řízení zcela vylučují.
Olomouc - První ročník festivalu Románi Gíli, český Romská píseň, se v sobotu odpoledne konal v prostorách olomouckého letního kina. Na přehlídce pod širým nebem, kterou doprovázelo nevlídné počasí, se představily hudební skupiny i taneční soubory z Olomouce a okolí.
Zlín - Začal jako zpěvák kapely, která hrála na zábavách. Dnes je respektovaný kritikou a uznávaný posluchači. Dan Bárta, který je držitelem pěti cen Akademie populární hudby, zavítá již 15. října do Velkého kina ve Zlíně.
Příbram/ Na poutním místě se konala Příbramská svatohorská šalmaj
Zlín- /VIDEO, FOTO/ Stovky lidí přilákal na na zlínské sídliště Jižní Svahy festival moderní křesťanské hudby, který se koná o víkendu 19.-21. září. Jsou nejen z krajského města a jeho okolí, ale i vzdálenějších míst.
Toronto - Mezinárodní filmový festival v Torontu ukázal, že film se ztrácí v nadbytku snímků.
Mladá Boleslav/ V sobotu v noci v Mladé Boleslavi slavnostně vyvrcholil 6. Festival Evropských filmových úsměvů.
Nové Město nad Metují - V Novém Městě nad Metují dnes večer začíná 30. ročník přehlídky filmového a televizního humoru. Osmidenní program je plný skvělých titulů a známých tváří.
Nové Město nad Metují - „Odpočítávání už začalo. Ke hvězdám nestartují pouze raketoplány, ale i dobré dialogy, nápaditá kamera, skvělé herecké výkony. Podívejte se na fotogalerii z minulého ročníku.
Nové Město nad Metují - V Novém Městě nad Metují v sobtu večer začíná 30. ročník přehlídky filmového a televizního humoru. Osmidenní program je plný skvělých titulů a známých tváří.
Nové Město nad Metují - „Odpočítávání už začalo. Ke hvězdám nestartují pouze raketoplány, ale i dobré dialogy, nápaditá kamera, skvělé herecké výkony. Podívejte se na fotogalerii z minulého ročníku.
Cheb - Zdravotně postižení umělci se představili Chebanům
Odry – Mezinárodní varhanní festival se po týdenní odmlce přesouvá zOder do Spálova. Vtamním chrámu sv. Jakuba vystoupí tuto neděli americký varhaník Gregory D´Agostino.
Svitavy - Prožijte hudební víkend s festivaly Mladá Smetanova Litomyšl nebo Svojanoff. Kupte si tradiční výrobky na jarmarku. Navštivte volně přístupné kostely, muzea, zámky v rámci Dnů evropského dědictví.
Grabštejn - Ukázku výcviku služebních psů určených k vyhledávání drog a zbraní či prohlídku hradu a zámku Grabštejn absolvovaly včera dopoledne děti z dětských domovů z Jablonce nad Nisou a Budišova.
Děčín - Jam Rock 08 s Annou K, Clou či Ready Kirken se kvůli počasí stěhuje do sálu Střelnice
I přes to, že se festival Znojemský hrozen dostal mezi pětici nejprestižnějších přehlídek v republice, na znojemskou veřejnost zapůsobil poněkud rozpačitě.
Nové Město nad Metují - „Odpočítávání už začalo. Ke hvězdám nestartují pouze raketoplány, ale i dobré dialogy, nápaditá kamera, skvělé herecké výkony. Podívejte se na fotogalerii z minulého ročníku.
Grabštejn - Děti z jabloneckého Dětského domova si vítězstvím ve sportovních hrách vysloužily také návštěvu Veterinární vojenské základny na Grabštejně a po obědě také prohlídku hradu. Společně s jabloneckými se na Grabštejn dostal i další vítězný tým z Dětského domova v Budišově nad Budišovkou. Třetí kolektiv z Dětského domova v České Kamenici se sem podívá příští týden.
Nové Město nad Metují - Festival české filmové a televizní komedie, Novoměstský hrnec smíchu, zahájí v sobotu navečer jeho prezident, herec Pavel Zedníček.
Mariánské Lázně - Folklorní soubory, národopisná výstava či řemeslný jarmark. To je Mariánský podzim
Pardubice - Chcete se stát přímými účastníky výbuchů? V pátek večer budete mít možnost při slavnostním zahájení čtvrtého ročníku mezinárodní výtvarné přehlídky Artfest Pardubice 2008, který bude zahájen v osmnáct hodin v prostorách Sýpky na Příhrádku.
Přerov -Československý jazzový festival v Přerově se letos dožívá pětadvacátých narozenin a na oslavu si pozval skutečně hvězdné hosty. Od středy 22. do soboty 25. října se ve velkém sále Městského domu vystřídají Ondřej Havelka, Luboš Andršt nebo Miloš Železňák, největší lahůdkou letošního programu pak bude vystoupení slavného Orchestru Counta Basieho.
Sezimovo Ústí - Country a folkové skupiny z Jihočeského kraje se setkají o nastávající sobotě v kině Spektrum.
Tábor - Metalový svátek, festival Žižkův vraždící palcát v sobotu oslaví deset let od svého vzniku.
Karlovy Vary — V rámci letošního Tourfilmu představí zástupci ambasád speciality národních kuchyní.
Vyškov - Fotografie z několika minulých ročníků dvou významných vyškovských akcí, kterými jsou mezinárodní festival dětských pěveckých sborů ZpívejFest a Dny evropského dědictví si můžou návštěvníci vyškovského Turistického informačního centra ve Vyškově prohlédnout naposledy dnes.
Sedlnice – Novojičínsko je mimo jiné pevně svázáno slegendárním autorem protest songů Karlem Krylem. Jeho památku pravidelně vregionu připomínají hudební festivaly. Po někdejších Krylonocích převzal tuto roli Krylofest. Už podruhé se bude konat tuto sobotu vSedlnicích.
Praha - Kam za sportem o víkendu?
Třeboň - Čtyřletá jednání a dohady kolem projektu přebudování historického objektu Besedy v centru Třeboně na centrum animované tvorby skončila rozhodnutím městských radních, kteří začátkem září zrušili záměr pronájmu Besedy.