HRADEC KRÁLOVÉ - Před stanem Vosto5 v Žižkových sadech se scházejí diváci už hodinu před začátkem představení. Kdo přijde pozdě, nemá šanci dostat se dovnitř. Show se ale tentokrát smrskla na dva kusy. Prvním je Stand’artní kabaret, kde Ondar, Petar, Tomina a Jura improvizují, seč jim síly stačí za doprovodu vlastních kapel Tatra, Tesla či Snaha.
TROJANOVICE, PUSTEVNY - Česko-slovenský divadelní festival vysokých uměleckých škol, který se každoročně pořádá v Praze, se od pátku do neděle uskuteční na Pustevnách.
CHOTĚBOŘ - Překvapení. Žádné dotace nedostává od města Chotěboř Václav Pravda, hlavní organizátor celorepublikového setkání scifistů Festival fantazie v Chotěboři. Důvod? Dluží městu peníze.
TŘEBÍČ - Pětasedmdesát tisíc korun. Je to moc, nebo málo? Jak pro koho. Třebíčskému Sdružení pro pomoc mentálně postiženým (SPMP) by tento obnos hodně pomohl. Leč, radním se zřejmě zdá příliš vysoký. SPMP jej odmítli darovat.
KARLOVY VARY - V Karlových Varech začal ve čtvrtek u pokladen v hotelu Thermal oficiální prodej vstupenek na projekce 42. ročníku Mezinárodního filmového festivalu.
PRAHA - V pražském Divadle Archa hostuje od pondělí do čtvrtka anglický herec v pařížských službách Divadla Bouffes du Nord Bruce Meyers. Přiváží k nám jednu z posledních režijních prací šéfa této scény Petera Brooka, inscenaci Velký inkvizitor. Brook patří k největším legendám světového divadla 20. století a Mayers je v jeho souboru již třicet sedm let.
Uherské Hradiště/ Zakladatel brazilského moderního filmu Nelson Pereira dos Santos bude jedním z hlavních hostů Letní filmové školy (LFŠ) v Uherském Hradišti. Režisér se do Česka vrátí po více než 50 letech, kdy byl hostem filmového festivalu v Karlových Varech. Sdělila to jedna z organizátorek festivalu Lenka Zemánková. Na 33. ročníku filmové školy se filmař zdrží osm dní, během nichž představí čtyři své filmy.
PRAHA - Divadelníky z Evropy, Severní Ameriky a Asie přivítá už 9. ročník Mezinárodního festivalu nezávislých a amatérských divadel Apostrof, který se od zítřka až do 2. července odehraje na scénách Divadla Na zábradlí a DISKu.
FRÝDEK-MÍSTEK - Jedinečná hudební přehlídka místních frýdecko-místeckých kapel nejrůznějších žánrů začíná už tento pátek. Během pátku 29. června a soboty 30. června se na stadionu TJ Slezan na dvou scénách představí okolo čtyřiceti místních kapel a Djs.
PRAHA - V oficiálním programu karlovarského filmového festivalu je zaplněno poslední prázdné místo. V programu byla kolonka sobotního večera ve Velkém sále prozatím prázdná s odkazem na to, že se tu bude promítat film překvapení.
FRÝDEK-MÍSTEK - Jedinečná hudební přehlídka místních frýdecko-místeckých kapel nejrůznějších žánrů začíná už tento pátek. Během pátku 29. června a soboty 30. června se na stadionu TJ Slezan na dvou scénách představí okolo čtyřiceti místních kapel a Djs.
OLOMOUC - Zpěvák, herec a moderátor Richard Krajčo zaznamenal poslední rok výrazný úspěch se svou kapelou Kryštof. Album Rubikon mělo mimořádný komerční ohlas a dostalo se mu i ocenění od Akademie populární hudby.
PRACHOV - Letní festival přírody v ráji 2007 bude zahájen v sobotu 30. června v 19.30 hodin v restauraci Český ráj v Prachově tématem Příroda Prachovských skal.
LIBEREC - Účast na festivalu Benátská noc. Taková je hlavní cena soutěžní přehlídky regionálních amatérských kapel s názvem Rockový nářez za vysvědčení, která se uskuteční v pátek od čtrnácti hodin v Lidových sadech v Liberci. Akce se koná v rámci festivalu Nisa – řeka, která nás spojuje.
LIBEREC - Slavnostním předáním cen v Naivním divadle skončil v úterý večer 19. ročník mezinárodního festivalu profesionálních loutkových divadel s inscenacemi pro nejmenší děti Mateřinka 2007. Porota festivalu udělila šest cen a dvě čestná uznání.
TROJANOVICE, PUSTEVNY - Česko-slovenský divadelní festival vysokých uměleckých škol, který se každoročně pořádá v Praze, se od pátku do neděle uskuteční na Pustevnách.
ŠUMPERK - Sbíječky se už od pondělka zakusují do jeviště letního divadla za Vilou Doris. Fasádu jejího zadního traktu obepjalo lešení. Začala rekonstrukce letní scény, kterou musí dodavatel stihnout do 10. srpna, aby pak mohla scéna patřit folklornímu festivalu.
FRÝDEK-MÍSTEK - Jedinečná hudební přehlídka místních frýdecko-místeckých kapel nejrůznějších žánrů začíná už tento pátek. Během pátku 29. června a soboty30.červnasena stadionu TJ Slezan na dvou scénách představí okolo čtyřiceti místních kapel a Djs.
KARVINÁ - Jubilejní 60. výročí založení Polskiego Zwiazku Kulturalno-oświatowego, neboli Polského kulturně-osvětového svazu (PZKO) oslavili jeho členové, přátelé a příznivci na sobotním festivalu přímo v centru Karviné.
PLZEŇ - Západočeští milovníci skupiny Pink Floyd se mají opět na co těšit. Po třech letech se totiž do Plzně chystá další multimediální projekt s hudbou této britské legendy.
DALEŠICE - Dalešický pivovar, místo, kde se točil populární snímek Postřižiny, opět ožije filmovou atmosférou. Až do neděle se tu koná kulturní svátek s příznačným názvem Postřižinské slavnosti. Jeho ústředním heslem je: Nikdy není tak dobře, aby nemohlo být ještě lépe.
NOVÝ JIČÍN – Necelý týden po festivalu Filmale se na novojičínské Masarykovo náměstí vrátí velké promítání. Chystají tam totiž filmové loučení se školou. Ve čtvrtek si příchozí budou moci užít animovaný film Lovecká sezóna a vpátek letní atmosféru navnadí Rafťáci.
TŘINEC - Rockové a metalové fanoušky čeká o víkendu jubilejní 15. ročník festivalu Noc plná hvězd. Obří akce, na které vládnou tvrdá muzika a pivo, se na fotbalový stadion v Třinci-Borku přesune ve dnech 29. a 30. června.
KUNOVICE - Jedním z těch, kteří se zúčastnili národní přehlídky dětského verbuňku v rámci mezinárodního dětského folklorního festivalu Kunovské léto, je i patnáctiletý student gymnázia v Uherském Hradišti Martin Pěcha.
RYCHNOV NAD KNĚŽNOU - Úvod 14. ročníku festivalu Poláčkovo léto patřil žákům a souborům Základní umělecké školy v Rychnově. V pondělí vpodvečer u synagogy zahájili festival, který letos uvede deset divadelních představení, osm koncertů a nabídne i dvě zajímavé výstavy.
MOST - Tyjátrfest 2007 má za sebou úspěšně svůj první ročník. Porota v čele s uměleckým šéfem Jiřím Rumpíkem a předsedou - hercem a režisérem Stanislavem Oubramem dlouho zvažovala, komu předá cenu, protože by si ji zasloužily skutečně všechny soubory.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Českou varhanici Hanu Bartošovou bude v pondělí příštího týdne hostit katedrála sv. Mikuláše v rámci Mezinárodního varhanního cyklu, který se stal v krajském městě již očekávanou tradicí.
NEZDENICE - Už čtrnáct let pečuje o bezchybný průběh divadelního festivalu Nezdenská skala Jana Cholastová. Dvaapadesátiletá rodačka z Nezdenic a učitelka tamní mateřské školy v rozhovoru pro Slovácký deník mimo jiné příblížila svůj vztah k umění a prozradila své nejoblíběnější hry a role.
PRAHA - Hlavní festivalovou porotu letos vede Peter Bart , šéfredaktor nejprestižnějšího filmového časopisu Variety. Už podesáté je přitom součástí přehlídky tradiční programová sekce Dny kritiků Variety, která chce přitáhnout pozornost k těm evropským snímkům, které patří k nejzajímavějším podle zámořské optiky.
STRÁŽNICE - 62. ročník mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2007 vyvrcholil v neděli 24. června na Bludníku předáním nejvyššího ocenění, tzv. „laureátů“, udělených na návrh odborné poroty tvůrcům pořadů a interpretům.
STRÁŽNICE - 62. ročník mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2007 vyvrcholil v neděli 24. června na Bludníku předáním nejvyššího ocenění, tzv. „laureátů“, udělených na návrh odborné poroty tvůrcům pořadů a interpretům.
VÝCHODNÍ ČECHY - Více než dvě desítky loutkářských souborů vystoupí na letošním 56. ročníku celostátní přehlídky amatérských divadel Loutkářská Chrudim. Festival začne v sobotu a potrvá do 6. července. Během slavnostního zahájení přehlídky, takzvaného Loutkářského štrůdlu, si budou moci návštěvníci také sami loutky vyrobit, řekl ředitel pořádající městské organizace Chrudimská beseda Jiří Kadeřávek.
VÝCHODNÍ ČECHY - Návštěvníci dvoudenního multižánrového festivalu alternativního umění Sisyfos v Heřmanově Městci budou moci mimo jiné vidět v kostele undergroundové legendy Pavla Zajíčka s Ivanem "Magorem" Jirousem a představení loutkového divadla. Dále si budou moci poslechnout maraton rockových kapel na fotbalovém hřišti, zajít do zámeckého parku na kostýmovanou komedii a do kina na filmy. Akce začíná 29. června, hlavní program je následující den. Stihnout se dá vše, co je na plakátech, řekl jeden z pořadatelů Radim Vinduška.
VÝCHODNÍ ČECHY - Návštěvníci dvoudenního multižánrového festivalu alternativního umění Sisyfos v Heřmanově Městci budou moci mimo jiné vidět v kostele undergroundové legendy Pavla Zajíčka s Ivanem "Magorem" Jirousem a představení loutkového divadla. Dále si budou moci poslechnout maraton rockových kapel na fotbalovém hřišti, zajít do zámeckého parku na kostýmovanou komedii a do kina na filmy. Akce začíná 29. června, hlavní program je následující den. Stihnout se dá vše, co je na plakátech, řekl jeden z pořadatelů Radim Vinduška.