Po dvouleté koronavirové pauze vyrazil folklorní soubor Písečan opět reprezentovat prácheňské tradice do zahraničí. Pozvání folklorního souboru Podkozarje ho zavedlo v plovině července na festival do obce Potkozarje, které se nachází v Bosně a Hercegovině v blízkosti města Banja Luka.
Od pátku 22. do neděle 24. července se na Starém městě v Táboře uskutečnil putovní Burger Street Festival. Jedná se o největší pouliční festival v republice věnovaný konkrétnímu jídlu.
„Holdujme česneku, od jara do zimy, nejlepšímu léku, přátelé rozmilí,“ to je refrén česnekové hymny, která v sobotu zněla zámeckým parkem v Buchlovicích ve Zlínském kraji. Miloslav Hrdý k tomu ještě dodal, že kdo má dobré osrdí, tomu česnek nesmrdí.
Tentokrát jsme se s fotoaparátem vydali na Střelecký ostrov do Litoměřic. Na tomto místě se mimo jiné nachází také litoměřické letní kino. Prohlédněte si video i fotogalerii a zjistěte, co je zde nového.
Muziky, divadla i doprovodného programu úplně zadarmo si počátkem srpna budou moci užívat obyvatelé a návštěvníci Mělníka. Ve čtvrtek 4. srpna, kdy festival začne dvě hodiny po poledni, a ještě v pátek tam bude mít jedinou středočeskou zastávku festival Energie pro kulturu, který republikou putuje už třetím rokem. Podporuje živou kulturu, umělce i umělecké vzdělávací instituce v regionech – a propojuje lokální umělce s těmi již známějšími, připomněla jedno z hlavních poslání PR konzultantka Romana Wišniewski.
Do Jehnědna, místní části Albrechtic nad Vltavou na Písecku, se v sobotu 23. července sjeli příznivci dechové hudby z celé České republiky. Cílem bezmála tří stovek posluchačů byl třináctý ročník zdejšího, populárního dechovkového festivalu.
Tři festivaly - hudby, piva a jídla - skloubí 65. ročník žatecké Dočesné. Slavnosti nabídnou program na devíti scénách ve městě, do Žatce přijede první víkend v září řada známých hudebních jmen.
„Holdujme česneku, od jara do zimy, nejlepšímu léku, přátelé rozmilí,“ to je refrén česnekové hymny, která v sobotu zněla zámeckým parkem v Buchlovicích. Miloslav Hrdý k tomu ještě dodal, že kdo má dobré osrdí, tomu česnek nesmrdí.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Už 14. ročník festivalu Let's Dance začal ve čtvrtek v metropoli. Taneční setkání se uskuteční na čtyřech místech v Praze, hlavním centrem je pak Divadlo ABC.
Slavonice se chystají na devátý ročník Letního filmového a hudebního festivalu Slavonice Fest. Akce nabídne divákům od středy 3. srpna do neděle 7. srpna přes 70 filmů, 12 koncertů a další bohatý doprovodný program. To všechno v neopakovatelné atmosféře renesančních Slavonic a kouzelné Maříže.
Nízká turistická návštěvnost. Dlouhodobý problém Pardubického kraje. Jenže s tímto tvrzením, se nechte pro čtvrtý červencový víkend vyfotit. Kdo by chtěl náhodou ze soboty na neděli na blint přespat v Pardubicích, tak nesežene střechu nad hlavou. Nad ní uvidí jenom nebe. Na druhou stranu má být teplo…
/VIDEO/ Tři divadelní, dvě filmové premiéry, diskusní fóra, výstavy a přednášky pomohou i letos rozplést historii kultur, která se v Brně kříží po celá staletí. Právě křížení je motivem letošního ročníku festivalu Meeting Brno, který ve městě začíná už v pátek. Událost se zaměří na vzájemné porozumění a přijetí odlišností, potrvá do konce července.
Nejlepší světoví akrobati na kolech, freestyle motokros, adrenalinové atrakce a skvělý hudební doprovod. Taková je show OCB Překonání Gravitace, která začne v sobotu 30. července na Výstavišti v Kroměříži. V akci bude také nejsilnější muž světa Jiří Tkadlčík nebo Libor Podmol, který předvede dvacetimetrový skok na motorce.
Zlatý hřeb. Jinými slovy nelze popsat velmistrovský turnaj, který je tou pomyslnou třešničkou na dortu na festivalu šachu a her Czech Open. Za šachovnicemi se ukážou známé tváře i nové naděje této královské hry. Se zahájením druhé části festivalu se pojí i ukončení té první. Ta se dle slov všech účastníků i pořadatelů vydařila na výbornou.
Putovní Burger Street Festival letos míří do centra druhého největšího jihočeského města. Tento největší street food festival se uskuteční už od pátku 22. do neděle 24. července v Táboře na Žižkově náměstí. Přijdete ochutnat i vy ty nejlepší burgery a další steetfoodové speciality?
/FOTO, VIDEO/ Nepřetržitě od rána do noci bude ve Světlé v pohotovosti zvláštní monitorovací vůz, speciální policejní útvar, letecká služba, potápěči, policejní psi. Ve městě se po dvouleté pauze koná velký multikulturní festival Sázavafest 2022. Pořadatelé očekávají minimálně deset tisíc lidí za den. Policie je na akci připravená. Bezpečnostní opatření začala už ve čtvrtek.
Předposlední červencový víkend na Vysočině bude ve znamení festivalů. Ve Světlé nad Sázavou vypukne Sázavafest a v Krucemburku Hrošení na Řece. V Náměšti nad oslavou začínají Folkové prázdniny. Příznivci folku a country hudby se mohou těšit na první ročník festivalu Třebíčská celta. V areálu Zámku Žďár se bude konat Festival pod Zelenou horou a v Pelhřimově zahájí Street food festival.
Léto přeje festivalům. Hrady CZ přivezou pod Kunětickou horu Mirai, Mig 21, Tomáše Kluse, Annu K., Chinaski, Rybičky 48, Visací zámek a mnoho dalších. Ale hudba bude znít i jinde v kraji. V Třemošnici se těší na jubilejní Čwachták fest, v Litomyšli na Pohodelský Minifest a Polička hostí multižánrový festival Colour Meeting.
Pláž u Vrbiček na Plumlovské přehradě hostila v polovině července již 15. ročník festivalu Rock memory of. Na pódiu se vystřídaly kapely ATD, Plus, Keks, Quercus a Kontakt. Za fotoreportáž velmi děkujeme Jiřímu Kinclovi.
Léto a festivaly pod širým nebem zkrátka patří k sobě. Skvělá zpráva je, že tahle rovnice platí také letos. Návštěvníky všech generací od 22. do 24. července přivítá KUKOKLI 2022 (KULTURA KOSTEL KLID).
Přinášíme pravidelný přehled akcí na pátek a víkend. Dny lidové architektury otevřou řadu zajímavých objektů, v Kravařích se koná benefiční Festival a do letního kina můžete vyrazit v Doksech, Novém Boru nebo ve Cvikově.
Festival Krumlov vstupuje do nové dekády s novou společností a vedením. Stala se jí Gabriela Rachidi a společnost SPV Art s. r. o. Současný ředitel Jaromír Boháč to potvrdil při letošním zahájení 31. ročníku festivalu.
Ve čtvrtek 21. července vypukne v areálu bývalého nákladového nádraží v Jičíně další ročník festivalu Jinčí čin, unikátní akce, která kombinuje umění a koncerty, dílny pro děti i dospělé a odborný pohled na aktuální společenská témata.
/FOTOGALERIE/ Letošní 17. ročník putovního hudebního festivalu Hrady CZ přivede pod Kunětickou horu kapely Chinaski, Rybičky 48, Mirai, zpěváka Pokáče nebo Tomáše Kluse. Na dvoudenním hudebním podniku ve stínu jedné z nejhezčích památek Pardubického kraje nebudou chybět vratné kelímky na pivo.
Letošní 17. ročník putovního hudebního festivalu Hrady CZ přivede pod Kunětickou horu kapely Chinaski, Rybičky 48, Mirai, zpěváka Pokáče nebo Tomáše Kluse. Na dvoudenním hudebním podniku ve stínu jedné z nejhezčích památek Pardubického kraje nebudou chybět vratné kelímky na pivo.
/ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ Hudba, divadlo a plejáda českých i zahraničních umělců. Polička bude žít v pátek a sobotu kulturou, uskuteční se tu festival Colour Meeting. Už 19. ročník uvede Anetu Langerovou, rapperku Arletu, Ventolina, Vojtěcha a Irenu Havlovi, divadlo nebo taky akrobaty. Na pódiích se vystřídají hudebníci a divadelníci z osmi zemí světa od Kanady, Anglie, Řecka až po Slovensko.
Odpočítávání začalo 15. července. K tomuto datu zbývalo do zahájení akce VW Bus Festival 2023 ještě 343 dnů. Má to být to největší setkání fanoušků modelů Bulli na světě. Volkswagen ho uspořádá ve dnech 23. až 25. června 2023. Organizátoři očekávají, že na festival v Hannoveru přijede ze všech koutů světa více než 100 000 návštěvníků!
V sobotu 23. července proběhne tradiční událost v Českém ráji – oblíbený hudební happening Festival Dolánky. V areálu Kempu Dolánky na návštěvníky čeká hudba a bohatý doprovodný program pro dospělé i pro děti během celého dne. Vstupné bude stejně jako v minulosti dobrovolné.
/FOTO/ Po úspěšném prvním ročníku multižánrového festivalu FreshDance fest je tu další. Tento ročník opět přinese spoustu tanečních vystoupení, koncertů, nového cirkusu, výtvarných a pohybových dílen pro děti a další. Zavzpomínejte v galerii na minulý rok.
Sedmý ročník festivalu Meeting Brno s mottem Místa křížení začíná už v pátek 22. července. Letos se zaměří na vzájemné porozumění a přijetí odlišností. Zasadí je do souvislostí spojených s důležitými místy v Brně, kde se historicky křížily kultury i geny. Festival potrvá do 31. července.
/VIDEO, FOTO/ Oživené židovské město je kulturně historická slavnost odehrávající se v židovské čtvrti v Třebíči. Třídenní festival se uskutečnil o uplynulém víkendu. Lidé si tak užili alespoň na chvíli život v úzkých a křivolakých uličkách bývalého židovského ghetta tak, jak tomu bývalo kdysi. Za krásné fotografie děkujeme paní Marii Ovčáčkové a panu Ludvíkovi Havlátovi.
Dva dny plné hudby a divadla si mohli užít všichni návštěvníci festivalu Energie pro kulturu, který již třetím rokem podporuje živou kulturu, umělce i umělecké divadelní instituce. Všichni návštěvníci mohli v Jablonci nad Nisou první den festivalu minutou šlapání na Oranžových kolech – handbicích pomoci dvou organizacím – Jedličkův ústav Liberec a Evropské výtvarné centrum Sněženka Smržovka. Celkem se nakonec vyšlapalo 103 320 korun.
Zvláštní monitorovací vůz. Speciální policejní útvar. Letecká služba, potápěči, policejní psi. Ve Světlé nad Sázavou se o víkendu koná multikulturní festival Sázavafest 2022. Policie je v pohotovosti. Bezpečnostní opatření začne už ve čtvrtek.
Vypukne to 26. července. Pardubický zámek čekají během festivalu Pernštejnlove divadelní představení, šansony i půlnoční představení. Hlavními lákadly jsou monodrama Skečmen s Romanem Zachem a komedie Hřeben Bruce Willise v podání Divadla Tramtarie. Podívejte se s námi do bohatého programu.
Rekordní počet návštěvníků přivítal multižánrový festival ve Vlčkovicích během víkendu od 15. do 17. července. Od prvního ročníku, který se konal v roce 2005, ještě nebylo kolem vlčkovického statku rodiny Počepických takové rušno. Sešlo se zde skoro 900 fanoušků, nespočet dobrovolníků i prodejců, 18 známých kapel a dalších umělců a řemeslníků.
/FOTOGALERIE/ Tradiční festival páry a steampunku v Růžové zahradě státního zámku Konopiště je unikátní akce, která u nás nemá obdobu. Pořádá se každoročně od roku 2018 v červenci. Letos to bylo v neděli sedmnáctého. Zakladatelem festivalu je Miloslav Vaváček, který má celou sbírku funkčních modelů parních strojů.
Do berounského kempu Na Hrázi se vrátil festival elektronické hudby Piknik. Letošní ročník, který se uskutečnil v sobotu 16. července, přinesl výbornou party. Ta oslavila jak taneční muziku, tak i 25 let působnosti produkční skupiny Sunshine People, díky níž alternativní elektronická scéna z Berouna nezmizela.
Houslový virtuos Jaroslav Svěcený pořádá na jihu Čech další ročník festivalu Jihočeské Nové Hrady. Tentokrát se těšte na hudební vystoupení i ukázku housllí čtyř staletí.
Festival Hrady CZ se opět vrací a lidé si ho užijí i ve Švihově, a to 29. a 30. července. Vystoupí tam patnáct interpretů. Novinka bude patrná hned na první pohled, vše se odehraje totiž jen na jednom pódiu.
Rodinná firma z Lipníku nad Bečvou na Přerovsku zavítala na vyhlášený ostravský hudební festival s netradičním sortimentem: maňásky a bavlněnými hračkami pro děti. Z rizika se stalo terno.
Nový Radegast Pub se stal oblíbenou zastávkou na letošním hudebním festivalu Colours of Ostrava. Lidé si pochvalovali čepované pivo do skla nebo stylové posezení v unikátních prostorech Národního zemědělského muzea a venkovní vyvýšené místo se sochou boha Radegasta a výhledem na hlavní festivalové podium.
Po roční odmlce se festival ZahrádkyFest vrací zpět na festivalovou scénu. Již pošesté bude jeho místem konání areál zámku v Zahrádkách, kde bude 22. a 23. července pro návštěvníky připraven poprvé v historii pořádání festivalu plnohodnotný, dvoudenní program plný kvalitní hudební produkce a dalších aktivit, které k tomuto festivalu patří.
Ozvěnám českého dne na světové výstavy EXPO v Dubaji patřil předposlední den festivalu pouličního divadla Za dveřmi. Pondělní program zahájil divadelní průvod z Mariánského náměstí. Program se pak přesunul na holešovické Výstaviště, kde vystoupil V.O.S.A. Theatre. Ten už roky svoje pouliční představení prezentuje nejen na EXPO, ale i na závodech formule 1 či na mistrovství světa v hokeji.
/FOTO/ Dance Festival Trutnov je multižánrový umělecký festival, na kterém se potkávají amatérští zájemci o tanec, výtvarné umění a divadlo s profesionálními umělci,. Během pouhých sedmi dnů společně vytvoří scénickou performance a výstavu na vybrané téma.