ZLÍN - Hlavní město dětského filmu leží od včerejška jen pár desítek kilometrů od Kroměříže. Alespoň na týden se jím totiž stal Zlín, kde začal 47. Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež. Večer dorazila i jedna z největších hvězd letošního ročníku – hrdina snímků Šestý smysl, Pošli to dál nebo A.I.-Umělá inteligence Haley Joel Osment.
RTYNĚ V PODKRKONOŠÍ - Sál Orlovny se v sobotu vpodvečer zaplnil do posledního místečka. Posluchači nadšeně sledovali skvělý výkon Koletovy hornické hudby i sólistů.
NOVÁ PAKA - O víkendu 26. A 27. května pokračoval festival kultury okraje v kraji blouznivců Muzika Paka, který pořádá občanské sdružení Open Art Nová Paka ve spolupráci s dalšími institucemi.
LETOHRAD - Blíží se významná kulturní událost východočeského regionu. 18. ročník Mezinárodního hudebního festivalu – Letohrad 2007 letos začíná v pátek 1. června 2007 ve 20 hodin v kostele Nanebevzetí P. Marie v Letohradě–Orlici zajímavým koncertem italského varhaníka E. Cardi a žesťového sexteta Konzervatoře Kroměříž, které uvede z různých míst kostela velice zajímavý program.
LITOMYŠL - Operní festival Smetanova Litomyšl letos zřejmě čeká historický okamžik. Na zahajovací galakoncert Evy Urbanové přijede poprvé prezident Václav Klaus.
PRAHA - Desetitisíce návštěvníků o víkendu zamířily do psychiatrické léčebny v pražských Bohnicích, kdev neděliskončil dvoudenní divadelní a hudební festival Mezi ploty.
HAMRY NAD SÁZAVOU - Několik stovek lidí si užilo sobotu v malebném okolí Hamrů nad Sázavou. Nepřijeli ani tak kvůli přírodě, jako spíš na oblíbený festival Stráň.
OSTRAVA - V dubnu a květnu 2007 probíhá společné turné vítězů minulého ročníku festivalu Setkání kytaristů. Dnes se dostal na svém putování republikou do Ostravy. Koncert je dnes naplánován do klubu Boomerang. Tečkou za festivalem bude 14. července koncert na letošním Colours of Ostrava.
TOPOLNÁ - Poslední květnový víkend se v Topolné uskuteční už pátý ročník folklorního festivalu Pod lipú. Muzikant a vedoucí souboru Luboš Dohnal (na snímku) zavzpomínal na jeho začátky a nastínil budoucí fungování přehlídky.
PARDUBICE - Folková pohlazení na Příhrádku aneb Koncert hodné muziky a skupin, které nikdo nezná, je název pozoruhodného projektu. Ten odstartuje v neděli 27. května od 14 hodin u jediné pardubické kašny.
DĚČÍN – Na Smetanovo nábřeží v Děčíně u Tyršova mostu vsobotu 26. května vyvrcholila Bambiriáda, pestrý festival pódiových vystoupení souborů, hudebních skupin, šermířů, divadelníků, kynologů a vodních sportů.
PRAHA -Koncertem souboru Dulsori, rituálních bubeníků z jižní Koreje, začne v neděli ve Švandově divadle v Praze festival Farma 2007, mezinárodní sklizeň živého scénického umění existujícího mezi žánry a kulturami. Během pěti dnů se na něm představí řada významných souborů a jedinců pracujících s aktuálními trendy současného world theatre, moderními divadelními prostředky aktualizovaného hudebního a pohybového divadla a dalších, především hudebních disciplín.
PETROV - Celoživotní láska k folkloru a minimálně střední věk bude spojovat hosty, kteří byli přizváni na sedmý ročník folklorního festivalu Senioři 2007.
Poslední květnový víkend proběhne ve znamení hudby pod širým nebem. Na sobotu 26.května jsou nachystány hned dvě velké akce pro milovníky rockově nabroušených kytar.
ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - Skladby Kmocha, Vejvody, Vacka a mnoha dalších skladatelů zahrají kapely na třetím ročníku obnoveného Festivalu dechových hudeb Vysočiny 2007. Ten se uskuteční 16. června v areálu zámeckého nádvoří ve Žďáře nad Sázavou.
PARDUBICE - Folková pohlazení na Příhrádku aneb Koncert hodné muziky a skupin, které nikdo nezná, je název pozoruhodného projektu. Ten odstartuje v neděli 27. května od 14 hodin u jediné pardubické kašny.
ZLÍN - Ohňostroj, koňské dostihy, výstavu obrazů několikanásobného Zlatého slavíka Karla Gotta nebo koncert Dary Rolins, to vše nabídne návštěvníkům zlínský Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež.
ZLÍN - Zatímco hlavní festivalový program se bude točit kolem filmu, řada doprovodných akcí bude zaměřena hlavně na hudební fanoušky.
Zazpívat do Zlína přijede například Dara Rolins nebo dva finalisté soutěže Česko hledá SuperStar. Příznivce alternativní scény jistě potěší například vystoupení kapely Květy, která letos získala Anděla v kategorii nezávislá scéna.
ZLÍN - Ohňostroj, dostihy, výstavu obrazů Zlatého slavíka Karla Gotta nebo koncert Dary Rolins, to vše nabídne návštěvníkům zlínský Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež. První doprovodné akce se budou konat už v neděli 27. května. Celkem jich lidé budou moci navštívit na sto padesát.
LITOMYŠL - Operní festival Smetanova Litomyšl letos zřejmě čeká historický okamžik. Na zahajovací galakoncert Evy Urbanové přijede poprvé prezident Václav Klaus.
PRAHA - V areálu psychiatrické léčebny v pražských Bohnicích dnes začne 16. ročník divadelní a hudební přehlídky Mezi ploty. Letos se jeho program uskuteční na rekordních 18 scénách, na nichž se představí na 180 kapel, zpěváků a divadelních souborů. Festival potrvá do neděle.
CANNES - Za 350.000 dolarů (přes sedm milionů Kč) byl vydražen polibek hollywoodské hvězdy George Clooneyho na charitativní akci v Cannes, která se konala na okraj známého filmového festivalu.
PODĚBRADY - Včera začal v lázeňském městě Týden rovných příležitostí. Výstava fotografií v Libenského kolonádě s názvem Bariéry v Poděbradech chtěla upozornit na problém, kterým bariérykolem nás jsou. „Je tu hodně fotek, které reflektují speciální školu Na Bažantnici. Ať už snímek špatné přístupové cesty k samotné škole pro vozíčkáře nebo pohled na Davida, který se dorozumívá doteky přes speciální počítač,“ uvedla Pavlína Špeldová z DDM Symfonie s tím, že naprosto nezdolatelný je pro vozíčkáře chodník u hotelu Junior.
HORNÍ JELENÍ - Dvaatřicátý ročník Festivalu trampských písní bude zahájenv pátek 25. květnaod 21 hodin v areálu koupaliště zapálením festivalového ohně a vztyčením festivalové vlajky.
PRAHA - Už počtvrté se stane krásné prostředí Vyšehradu místem setkání profesionálních i amatérských divadelníků a hudebníků. V termínu od 7. do 19. června se tam odehraje festival Vyšehraní, jehož letošní ročník přináší několik novinek.
MORAVSKÁ TŘEBOVÁ - Nadace Pomozte dětem získala dalšího významného partnera. Stala se jím moravskotřebovská ZUŠ, která pořádá tradiční festival sborového zpěvu a přehlídku výtvarných prací Moravskotřebovské arkáy.
ZLÍN - Šance dostat se v rámci blížícího se zlínského filmového festivalu na atraktivní snímek je pro běžného návštěvníka poměrně malá. Dopolední projekce jsou obsazeny výlučně školami a školkami. Ty odpolední jsou sice pro veřejnost otevřeny zdarma, lidé však musejí počítat s tím, že přednost dostanou akreditovaní návštěvníci. Akreditaci si ale může vyřídit úplně každý.
OSTRAVA - Mexická, italská, francouzská, maďarská, čínská, irská – restaurace, hospůdky a bary s kuchyní a zvyklostmi z celého světa dnes můžete navštívit nejen v Ostravě, ale i v řadě dalších měst. Cizinci mají o podnikání u nás stále větší zájem.