Vánoční zpívání o stříbrné neděli rozeznělo muzeum keramiky
FOTOGALERIE / K nejnavštěvovanějším akcím ve dvorním traktu Muzea keramiky v Tupesích patří každoročně Vánoční zpívání.
FOTOGALERIE / K nejnavštěvovanějším akcím ve dvorním traktu Muzea keramiky v Tupesích patří každoročně Vánoční zpívání.
Podbeskydské město se v neděli 17. prosince připojilo k mezinárodnímu festivalu adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel Souznění 2017.
Domažlice – Debutové CD Když se usmíváš vyšlo v tomto týdnu bratrům Hradeckým z Domažlic.
Mariánské Lázně – Už podruhé si mohou obyvatelé a návštěvníci Mariánských Lázní užít nevšední akci plnou výborných dobrot bez masa, výborných čajů, ale i doprovodného programu.
Jaký budou mít v příštím roce rozpočet divadlo, infocentrum nebo KV Arena? Budou hospodařit se stejnými penězi jako letos? Podpoří město i Bál festival?
Mariánské Lázně – Po loňské velmi úspěšné prosincové „mariánskolázeňské edici“ chystá spolek Švihák další lokální vydání PechaKucha Night – večera prezentací ve formátu 20 x 20. Tentokrát v místním velmi oblíbeném Clubu Na Rampě, který byl několik měsíců uzavřen.
Rokytnice nad Rokytnou - Předprodej na další ročník festivalu Rokytná fest začal. „Zvýhodněný vánoční předprodej potrvá do 22. prosince, vstupenku na oba dny lze nyní pořídit za 300 korun,“ oznámil Jaroslav Novák z pořadatelského týmu.
Lovosice – Ve florbalové divizi se hrálo jen jedno utkání. Lovosice si v něm proti třetím Teplicím vylepšily své nepříliš bohaté bodové konto. Regionálního rivala poněkud překvapivě zdolaly 4:3, hostům nepomohl ani mohutný finiš.
Brno – I s kompletní olympijskou vizuální podobou či oficiálním maskotem bílým tygrem Soohorangem se v Brně uskuteční v únoru příštího roku Olympijský festival. Projekt doprovodných akcí k hrám v Pchjongčchangu získal záštitu Mezinárodního olympijského výboru, z dosavadního názvu park se proto přejmenoval právě na festival.
Ženský komorní sbor Puellae Cantantes z Bruntálu má za sebou velmi úspěšnou sezonu.
Pracuje a žije v Mostech u Jablunkova, jeho dílo ale zná celý region. Řezbáře Pavla Kufu nominovalo Muzeum Těšínska na titul Mistr tradiční rukodělné výroby Moravskoslezského kraje.
Kultovní kapela Priessnitz zahraje příznivcům na svém rodném Jesenicku.
Kultovní kapela Priessnitz zahraje příznivcům na svém rodném Jesenicku.
Neveklov - Ve futsalové divizi A se benešovský Arsenal doslova protrápil k výhře ve vyrovnaném utkání plném soubojů s rakovnickým Atlanticem. Domácí měli poměrně dost nepřesností ve hře, neproměňovali 10 metrové kopy ani klasickou penaltu. Hosté při absenci gólmana často hráli s pěti hráči v poli, což se jim nakonec vymstilo, navíc jejich agresivní hra, zejména po přestávce, nabídla domácímu celku celkem pět 10 metrových kopů (proměnili ale jen jeden), a tak byli Rakovničtí stále ve hře a sami v závěru také dva 10 metrové kopy neproměnili.
Hustopeče – K akcím, které jsou vyřazené z vyhlášky o nočním klidu, přidali hustopečští zastupitelé další. Mezi výjimky zařadili Festival alternativní muziky Dokud ještě žijem, který se koná vždy v únoru. „Dále vedení Starovic navrhlo, aby se sjednotilo omezení provozu plynových děl v době vinobraní,“ uvedla Nina Veselá z marketingu města.
Jihlava – V hudebním klubu Soul v Jihlavě připravují na sobotu 16. prosince již druhý ročník festivalu Punkáči na sněhu, který nabídne rovnou osm punkových kapel.
Aš – Projekt Bavorsko-české týdny přátelství, na kterém se dohodly vlády Svobodného státu Bavorsko a České republiky a jehož první ročník je plánován na rok 2023, podpoří i Karlovarský kraj.
Písek - Písečtí zastupitelé odmítli finančně podpořit 18. ročník Mezinárodního festivalu studentských filmů, který by se měl konat na podzim 2018.
Macklemore, Nine Inch Nails, Wiz Khalifa, Limp Bizkit, Parkway Drive, Bullet for My Valentine, Hollywood Undead a mnoho dalších… Aerodrome festival vstoupí do patého ročníku, který se v příštím roce uskuteční v závěru června, s řadou novinek. Rozroste se do počtu dní i pódií, nabídne ještě více zahraničních hvězd a multižánrový rozměr.
Znojmo – Znojemský JazzFest rozezní od 19. ledna kluby, divadlo a hotely ve městě. Organizátoři festivalu již nyní zahájili předprodej vstupenek. „Patronem festivalu je opět Peter Lipa, který si letos připravil dva koncerty. Na jednom z nich ho doprovodí Big Band Základní umělecké školy Znojmo s Karlem Fojtíkem,“ prozradil prezident festivalu Jiří Ludvík. Vrcholem festivalu bude projekt Podobnosť čisto náhodná, ve kterém se představí Peter Lipa a Milan Lasica. Se zbrusu novým turné přijíždí tato sehraná dvojice také do Znojma. Zazní zde skladby, které vznikly za pětatřicet let jejich společné tvorby.
Mělník /ROZHOVOR/ - Jméno Tomáše Homuty není pro Mělničany rozhodně neznámé. Není se ani čemu divit, neboť je už pěkných pár let spojován s kvalitní muzikou.
O své práci měla Drahomíra Vihanová vždy jasno. „V dokumentu se nemá nic inscenovat,“ prohlásila před rokem na jihlavském festivalu dokumentů. S převahou svých 86 let zároveň dodala, že už „je na druhém břehu“ a chápe, že její postoj je pro dnešní tvůrce překonaný. V pondělí režisérka, jež šla za svými tématy vždy se stejnou urputností jako Věra Chytilová, zemřela.
Třebíč – Mezinárodní den lidských práv připomene v Třebíči dvoudenní akce, které se zúčastní třebíčské školy a komunitní centra. Chybět nebude ani program pro veřejnost. Organizátoři se letos ve dnech 14. a 15. prosince zaměří na téma romské otázky, chudoby a začlenění Romů do společnosti.
/POZVÁNKA/ Opavský filmový klub nabízí další evropský snímek, tentokrát italské provenience, s názvem Naprostí cizinci.
S úderem nedělní půlnoci startuje internetový prodej vstupenek na koncert skupiny Kryštof v Karviné. Jedna z nejpopulárnějších českých kapel současnosti zahraje v rámci Dolańského Grómu v soboru 16. června.
Prachatice - Prachatický klarinetový soubor se svými členy Janem Hovorkou, Petrem Chalupským, Tomášem Janouškem a Jiřím Peckou se tento víkend zúčastnili Mezinárodního hudebního festivalu Prague Christmas ( Pražské vánoce) a v spotěžní části festivalu zabodovali ve své kategorii zlatým oceněním v podobě Zlatého pásma.
Připravujete poslední promítání filmu v letošním roce. O jaký film půjde?
Slaný, Libušín - Do Klubu Double G ve Slaném zavítali v sobotu odpoledne strašliví čerti až z Rakouska, kterým se v jejich domovině říká Krampus. Přestože byli na první pohled dokonalí a velmi děsiví, děti se jich nebály a užily si s nimi nevšední zábavu. Krampusové dorazili v sobotu i do nedalekého Libušína.
Poděbrady - Kongresový sál lázeňské kolonády obsadila čokoláda. Ano, sladkostí s čokoládou bylo doslova všude plno. K mání byly neobyčejně kvalitní tabulky čokolády. Pro některé návštěvníky za trochu vyšší ceny.
Poděbrady – Pátý element, James Bond: Zlaté oko, Brutální Nikita, Leon, Magická hlubina, Lucy. Co mají tyto kultovní filmy společného? Jméno autora hudby, jímž je Eric Serra.
Tábor - Profesionální houslista Tomáš Hubka z Tábora již sedmým rokem přivádí do Tábora vysoce kvalitní hudbu v podání renomovaných muzikantů klasické scény.
Karlovy Vary - Soubor písní a tanců Dyleň z Karlových Varů, který zpracovává folklor z oblasti širšího Karlovarska, Podkrušnohoří a Poohří, oslavuje v letošním roce jubilejní šedesáté výročí svého vzniku.
Příbram – Při příležitosti výstavy Příbramské betlémy vystoupí v neděli 10. prosince v Galerii Františka Drtikola v Zámečku-Ernestinu mladé kytarové duo Siempre Nuevo. Vánoční koncert dvojice Patrik Vacík a Matěj Freml začíná v 16 hodin.
Hlavní kněžku šintoistického chrámu Tomioka Hačiman během čtvrteční noci zavraždil její mladší bratr, který následně spáchal sebevraždu. Japonská policie na místě činu objevila zakrvácený samurajský meč. Informaci přinesla BBC.
Chrudim - Chrudimský festival klasické hudby Zlatá pecka vstupuje do druhého ročníku. Jak uvedla zakladatelka akce, chrudimská rodačka a operní pěvkyně Dagmar Pecková, festival ve dnech 26. srpna až 2. září 2018 opanuje celou Chrudim i zámecký park v blízký Medlešicích. Tématem příštího ročníku se stane opereta Jacquese Offenbacha Krásná Helena.
Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.
Janov – Zimní festival O mistra mariáše Rokycanska pokračuje tuto sobotu Na zastávce v Janově.
Poděbrady – První čokoládový festival svého druhu se uskuteční o víkendu v Kongresovém centru na lázeňské kolonádě.
Žďár nad Sázavou – Basketbalisté Žďáru zapsali třetí a čtvrtou výhru v řadě. Druholigový tým měl ale z duelů s prvním Krnovem a devátým Šumperkem velký respekt. Zvládl je ovšem na výbornou a nadále stoupá tabulkou.
Malá Úpa - Jubilejní 15. ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů doputuje 8. - 10. prosince také do Galerie Celnice v Malé Úpě.
Plzeň - Festival Divadelní léto pod plzeňským nebem letos oslavil 10. narozeniny a připomněl si je mimo jiné sérií večírků, na nich vzpomínal na uplynulých devět ročníků.
Česká filharmonie (ČF) dnes v pražském Rudolfinu pod taktovkou svého budoucího šéfdirigenta Semjona Byčkova uvede díla Sergeje Tanějeva, Sergeje Prokofjeva a Petra Iljiče Čajkovského. S filharmoniky vystoupí čínská klavíristka Wang Jü-ťa. Koncert se bude opakovat 7. a 8. prosince.
Pelhřimov – Oblíbený pivní festival Poutník fest si na příští rok dává pauzu. V pelhřimovském Pivovaru Poutník se rozhodli udělat novou kotelnu a dokončení prací by mohlo festival ohrozit.
Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.
Zlaté pásmo a cenu pro nejlepšího dirigenta získal v prestižním 28. ročníku mezinárodního festivalu Chorus Inside Advent v Římě padesátičlenný pěvecký sbor Stojanova gymnázia Velehrad, vedený sbormistrem a zástupcem ředitele školy Filipem Mackem.
Plzeň – Plzeň a Plzeňský kraj připravují celoroční cyklus akcí.
ROZHOVOR/ - Už desetkrát vždy na začátku prázdnin rozhýbalo a roztančilo Uherské Hradiště Slovácké léto; festival, který je svým pojetím ojedinělý minimálně v rámci České republiky.
Ústí nad Labem - Rockový zážitek čeká v úterý sál Hraničář. Po roce se vrací legendární jesenická kapela Priessnitz, která loni vydala skvělé CD Beztíže. Prý možná v Ústí hrají od 21 hodin naposledy, vstupné je 360 korun.
Teplice - Výstava obrazů současných latinskoamerických umělců bude v přízemí hlavní budovy Gymnázia Teplice k vidění až do pátku 8. prosince, a to každý všední den od 8 do 17.30 hodin.
Hlavní hvězdou příštího ročníku festivalu Štěrkovna Open Music, který se koná ve dnech 26. až 28. července na břehu Hlučínského jezera bude písničkář Jaromír Nohavica.