Ferby Fest hlásí návrat. S Rybičkami 48 i Visacím zámkem
Velké Bílovice – Festival nejen rockové hudby známý jako Ferby Fest se po dvouleté odmlce opět vrací. V sobotu zahraje ve Velkých Bílovicích i legendární punková kapela Visací zámek.
Velké Bílovice – Festival nejen rockové hudby známý jako Ferby Fest se po dvouleté odmlce opět vrací. V sobotu zahraje ve Velkých Bílovicích i legendární punková kapela Visací zámek.
Kroměříž – Kulturní slavností s bohatým programem složí i letos Kroměříž hold geniálními skladateli W. A. Mozartovi. Program Vivat Amadeus začíná už v pátek 5. června a potrvá do příštího čtvrtka.
Blanensko /TIP NA VÍKEND/ – Redaktoři Blanenského deníku Rovnost vybrali pro čtenáře několik tipů, jak si užít tento víkend v regionu.
Hrádek – Na novém, dokonce poutním místě na Hrádku nedaleko Vlašimi, se během následujícího víkendu odehraje jubilejní desátý ročník multižánrového festivalu Popenec.
Praha - Do kroku, ale hlavně k poslechu budou v pátek a v sobotu vyhrávat v metropoli policisté. Prahu totiž rozezní v rámci festivalu Festpol 2015 policejní orchestry a pěvecké sbory; chybět nebudou ani žatecké mažoretky - a představí se rovněž příslušníci jízdního oddílu pražské policie. Především je to ale festival muzikantů - vedle pořádající Hudby Hradní stráže a Policie ČR vystoupí také orchestry a sbory z Dánska, Švédska, Německa a Slovenska.
Východní Čechy /TIPY NA VÍKEND/ - Jako každý týden, i tentokrát Deník čtenářům přináší některé užitečné tipy na společenské události, které se v celém regionu chystají nejen o víkendu 6. a 7. června.
Východní Čechy /TIPY NA VÍKEND/ - Jako každý týden, i tentokrát Deník čtenářům přináší některé užitečné tipy na společenské události, které se v celém regionu chystají nejen o víkendu 6. a 7. června.
České Budějovice - Výstaviště České Budějovice chystá na 5. a 6. června již 19. ročník Slavností piva. Akce nabídne tradičně letní posezení u pěnivého moku ještě před prázdninami a dovolenými.
Pardubice, Hradec Králové - Folklorní festival Pardubice - Hradec Králové začne v pátek večer ve městě perníku.
Region - /ON-LINE/ Už v pátek 19. června startuje největší rodinný festival v ČR – Holešovská regata 2015. Jak akce bude vypadat, na co se těšit, co obnášela příprava a jaké jsou plány do budoucna? Nejen na to jste se ptali pořadatele akce – Michala Žáčka z Agentury Velryba Zlín v úterý 9. června od 13 do 14 hodin.
Praha - Druhý ročník festivalu autentických vín Praha pije víno bude o víkendu 6. a 7. června hostit areál Trojského zámku v Praze 8. Akce, jež se koná pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky a s podporou Vinařského fondu, opět přivítá věhlasná jména světového vinařství, jako jsou Isabelle Legeron, Elisabetta Foradori, Jožko Gravner či Jean-Sébastien Fleury.
Domažlice /ROZHOVOR/ – Kapela Nová Růže po 22 letech obnovila činnost. V pátek večer se představí domažlickému publiku na koncertu v tamním letním kině.
Havlíčkův Brod – Noc v muzeu a galerii si užijí lidé v pátek 5. června od 17 do 24 hodin.
Kněževes - Opět se blíží další díl sváteční trilogie pro milovníky dechové hudby. Po roce je tu opět Kněževská dechparáda, festival, který se uskuteční v neděli 7. června na Václavském náměstí v Kněževsi u Rakovníka. Dvanáctého ročníku oblíbeného festivalu, který se ponese v duchu lidových písniček a známých dechových kapel, se letos zúčastní čtyři interpreti.
Krumvíř – Již po devětadvacáté bude Krumvíř místem konání folklorního festivalu Kraj beze stínu. Po roční pauze přichází s bohatým programem, který startuje v sobotu třináctého června a pokračovat bude i v neděli. Chybět nebude vystoupení dětských souborů, cimbálových muzik, soutěž o nejlepšího tanečníka či ochutnávka vín z několika vinařství Hanáckého Slovácka.
Konstantinovy Lázně – Multižánrový festival U Pramene se v sobotu rozezní v Konstantinových Lázních. Už po jedenácté. A opět je připraven celodenní žánrově pestrý program plný hudebních lahůdek. Mezi účinkujícími jsou držitelé prestižních ocenění, Ceny Anděl.
Lanškroun – První červnovou neděli se uskuteční tradiční festival dechových hudeb Pravečkův Lanškroun. Nádvoří zámku rozezní dechová hudba od 13 hodin.
Domažlice /ROZHOVOR/ – Kapela Nová Růže po 22 letech obnovila činnost. V pátek večer se představí domažlickému publiku na koncertu v tamním letním kině.
Kulturní léto v Jindřichově Hradci začne tento víkend. Přinese novinky spjaté s Janem Husem, otevře i nová městská galerie.
Rychnov nad Kněžnou - Většina kulturních akcí, které se v Rychnově nad Kněžnou konají, by se těžko uskutečnila, nebýt jednoho významného člověka. Tím je JAN TYDLITÁT, který se věnuje rychnovské kultuře již desítky let. V rozhovoru pro Deník prozradil nejen zajímavosti o blížícím se festivalu Poláčkovo léto, ale také něco ze svého osobního života.
Lovosice - Letos oslaví oblíbený lovosický festival Hašmar Country 20 let svého trvání. Uskuteční se v tradičním termínu v prvním červnovém víkendu ve dnech 4.- 6. června.
/FOTOGALERIE/ O mezinárodní festival Janáčkův máj je v našem kraji mimořádný zájem. Koncerty se odehrávají na různých místech. V Krnově ve vyprodaném sále synagogy zazněly skladby sefardských Židů, které se ve střední Evropě vůbec nehrají.
Letohrad – Začátek června patří v Letohradu a jeho okolí tradičnímu a významnému hudebnímu festivalu. Šestadvacátý ročník Mezinárodního hudebního festivalu – Letohrad 2015 přichází s bohatým a zajímavým programem. Nakonec jeho mottem je Tradiční festival s novou tváří.
Východní Čechy, Žamberk - Malebné přírodní prostředí pod Rozálkou v Žamberku rozezní od 4. do 6. června hudba.
Nové Město nad Metují - Novoměstský hrnec smíchu, tradiční festival české filmové a televizní komedie, začíná už tuto neděli 7. června. Hlavní program a aktivity se uskuteční v prostorách novoměstského Kina 70. Festival odstartuje v hlavním sále Kina 70 v neděli 7. června v 19.00 hodin, kdy bude promítán soutěžní snímek Fotograf režisérky Ireny Pavláskové.
Hradec Králové - Evropská komise rozhodla, že financování nemocnic Královéhradeckého kraje z veřejných zdrojů je v souladu s evropskou legislativou a není státní podporou. Komise tak nevyhověla stížnosti ředitele vrchlabské nemocnice Vladimíra Drymla, podle které dostávají veřejné nemocnice od kraje více peněz než soukromé zařízení. Hejtman Lubomír Franc v úterý uvedl, že kraj toto rozhodnutí vnímá jako důležitý precedens.
Zlín - /ROZHOVOR/ Výtvarník Adolf Born včera na slavnostním galavečeru k ukončení Zlín Film Festivalu převezal Uznání za tvůrčí přínos v kinematografii pro děti a mládež.
Jičín – Music Club Tango Jičín pořádá Oldies Party To nejlepší z muziky 70., 80. a 90. let. Akci uvádí v pátek 5. června od 20 hodin moderátor, diskžokej Zdeněk Vranovský.
Jablonec n. N. - Czech Dance Championship a Festival tanečního mládí 2015 na tři dny obsadí halu
Praha – Poslední baletní premiérou Národního divadla v této sezoně bude titul Decadance, který se souborem první české scény nastudoval izraelský choreograf Ohad Naharin. Nová scéna Národního divadla inscenaci uvede 4. a 5. června s celkem čtyřmi reprízami v červnu a srpnu. Balet Národního divadla bude mít dílo slavného choreografa na repertoáru poprvé.
Hradec Králové - Evropská komise rozhodla, že financování nemocnic Královéhradeckého kraje z veřejných zdrojů je v souladu s evropskou legislativou a není státní podporou. Komise tak nevyhověla stížnosti ředitele vrchlabské nemocnice Vladimíra Drymla, podle které dostávají veřejné nemocnice od kraje více peněz než soukromé zařízení. Hejtman Lubomír Franc v úterý uvedl, že kraj toto rozhodnutí vnímá jako důležitý precedens.
Pardubice - Folklorní festival Pardubice – Hradec Králové už v pátek od 19:30 hodin odstartuje oblíbenou Pernštýnskou nocí.
Brno – Milovníci dobrého jídla a pití se zase po roce vrátí na brněnský hrad Špilberk. Už v pátek tam totiž začíná čtvrtý ročník Špilberk food festivalu. Své kulinářské umění předvedou kuchaři ze čtrnácti restaurací. Mezi nimi i tři úplní nováčci.
Pardubice, Hradec Králové - Folklorní festival Pardubice - Hradec Králové začne v pátek večer ve městě perníku.
Hradec Králové - Burácení motorů, pach spálených pneumatik, křiklavé neony, vnadné dívky a nablýskané kapoty aut. To jsou tuning srazy. Po celé republice se jich každý rok pořádají desítky a scházejí se na nich stovky milovníků vyladěných vozů. V čem vězí kouzlo této neobvyklé lásky?
Malá Skála - Soutěžte s Deníkem a vyhrajte lístky na Maloskalskou noc. Stačí jen odpovědět na jednoduchou otázku.
Nová Paka – Pořadatel Život bez bariér, z.ú. připravuje již podeváté program benefičního festivalu Klášter žije.
Mělník – Mělník bude o víkendu plný hudby a tance. Sedmnáctý ročník festivalu Mělnický vrkoč začíná už zítra v 10 hodin koncertem pro školy v kulturním domě, v 15 hodin bude na náměstí Míru následovat koncert dětí z místní školky a v půl osmé večer začne v kulturním domě zahajovací představení festivalu.
Náměšť nad Oslavou - Ve dnech 11. - 14. června se v Náměšti nad Oslavou uskuteční již 9. ročník multižánrového festivalu Náměšťfest.
Zlín, Ústí nad Labem - Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež pokračuje ve Zlíně. Včera měli návštěvníci možnost vidět i premiéru třetího dílu filmu s názvem Seznam se bezpečně.
Ústí nad Orlicí /ROZHOVOR/ – Týden dobré pohody – Město v pohybu je v plném proudu a těší zvlášť vyznavače dobré muziky. Ve čtvrtek od 19 hodin rozvlní publikum v rytmu „turbošansonu" brněnská kapela Poletíme? Do zákulisí kapely nahlédneme společně s jejím členem Rudolfem Brančovským.
Velké Bílovice – Festival nejen rockové hudby známý jako Ferby Fest se po dvouleté odmlce opět vrací. V sobotu zahraje ve Velkých Bílovicích i legendární punková kapela Visací zámek.
Kraslice – Hvězdní Supergroup.cz, ostřílená kapela Stroy, Gang Ala Basta-tripho a další hudební skupiny zahrají při letošním, v pořadí už třináctém ročníku festivalu Rockové sady, který se uskuteční v Městských sadech v Kraslicích na Sokolovsku.
Teplice - Patří jahody mezi vaše oblíbené letní ovoce? Pak nemůžete chybět 5. června na Festivalu jahod, který pořádá Olympia v Teplicích.
Lovosice - Letos oslaví oblíbený lovosický festival Hašmar Country 20 let svého trvání. Uskuteční se v tradičním termínu v prvním červnovém víkendu ve dnech 4.- 6. června.
Plzeň – V pondělí 1. června byl na portálu Plzeňská vstupenka zahájen předprodej vstupenek na některá z představení festivalu Skupova Plzeň.
Vyškov – Upravuje přechody, vkládá titulky, ladí poslední detaily. Archivního materiálu má dostatek, hlavně jeho obsah je pak nesmírně vzácný. Připomíná totiž život a tvorbu hudebního skladatele, dirigenta a pedagoga Antonína Tučapského, po kterém je pojmenovaný vyškovský sborový festival. Jeho šestý ročník v sobotu doplní právě dokument Aloise Klevety. „Bude trvat zhruba patnáct minut. Začne pohledem na vrtuli letadla, která postupně smete jednotlivá písmena prvního z titulků, následovat bude letecký pohled na Besední dům, kde se slavnostní zahájení festivalu uskuteční," přiblížil Kleveta.
Násedlovice - Obnovit dávné tradice. Taková je vize zakladatelů dětského folklorního souboru Násedlováček, který teprve nedávno vznikl v Násedlovicích. Už nyní má ale nabitý kalendář. Děti od třinácti do deseti let vystupují v krojích, zpívají i tančí. „Chtěli jsme přijít s něčím úplně novým. Vyhledáváme nejstarší tance a písně, s nimiž se lidé dříve běžně setkávali," uvedla jedna z vedoucích souboru, devětatřicetiletá Stela Poláčková.
Jihlava – První ročník nového jihlavského artrockového festivalu JihlavArt se nakonec přesouvá na amfiteátr na Heulose.
Litoměřice - Festival Dun Dun věnovaný Africe: její kultuře a obyvatelům se uskuteční podruhé v Litoměřicích. Zdejší obecně prospěšná společnost ShineBean, která se zaměřuje na pomoc školákům a dalším potřebným v Keni, se zde podruhé spojila s Fairtradovým městem Litoměřice.