Zlín – Děti z dětských domovů a děti se zdravotním či mentálním postižením dnes přivezl na zlínský filmový festival Vlak plný úsměvů. Ve speciální soupravě dorazilo 230 dětí z celé republiky, zábavný program pro ně byl připraven již po cestě.
Zlín „Teď vám budu chvilku číst a pak si můžeme povídat, o čem budete chtít," uvítala známá česká herečka Simona Babčáková děti z druhé B zlínské základní školy Komenského. Jednou z mnoha doprovodných akcí zlínského filmového festivalu je totiž i Čítárna U čerta v Krajské knihovně F. Bartoše ve Zlíně.
České Budějovice – V roce 2008 začala tradice českobudějovického Odpadfestu. Jedná se o festival, jehož náplní ale není jen večerní zábava při koncertech. Té předchází pochod účastníků městem, při němž sbírají do pytlů odpadky, které se povalují na ulicích.
Uherské Hradiště – Smutnou zprávu o velké ztrátě z řad výtvarných autorů se v těchto dnech dozvěděli milovníci umění. V pátek 30. května totiž zemřel ve věku 64 let malíř, sochař, medailér a pedagog Bořek Zeman z Uherského Hradiště.
Zlín – Herci Magda Reifová a Michal Suchánek mají ode dneška svou hvězdu na chodníku slávy před Velkým kinem ve Zlíně. Dlaždice se svými jmény odhalili v rámci filmového festivalu pro děti a mládež. Akci na festivalu připravuje řadu let Nadační fond Kapka naděje.
Rychnov nad Kněžnou - Čas plyne rychle a okresní město se intenzivně připravuje na další ročník oblíbeného divadelního festivalu Poláčkovo léto, ten se koná v termínu od 25. června do 5. července.
Slatiňany - V ostré konkurenci kulturních a společenských akcích, které se pořádaly v sobotu po celém Chrudimsku, si na Festival na Klíček ve Slatiňanech našlo cestu několik set malých i velkých návštěvníků.
Polička - „Na koupališti je super blátíčko, hlavně u vchodu, tak doporučuji přijít buď v sandálech, v gumákách nebo bosky." Toto doporučení zveřejnili pořadatelé před začátkem festivalu.
Ostrava – Festival Colours of Ostrava letos poprvé nabídne také scénu s poezií. V prostorách nově otevřeného Velkého světa techniky budou vystupovat básníci a básnířky z Ostravy, Brna i Prahy, včetně americké zpěvačky a šampionky slam poetry nigerijského původu Iyeoky, která tak naváže na svůj samostatný festivalový koncert.
Hradec Králové /FOTO/ - Hudební festival Na jednom břehu se letos nově odehrál v prostorách hradeckého divadla Drak i kolem něj. Součástí festivalu byl i koncert Jany Kirschner.
Rožnov pod Radhoštěm – Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm bude od pátku do neděle dějištěm jedenadvacátého ročníku Mezinárodního armádního folklorního festivalu Rožnovská Valašska.
Slavošov - Stovky dětí a jejich rodiče přilákal sobotní Koňský den na Ekofarmě Slavošov. Auta stála na silnici od Slavošova skoro do Lipové, takový byl zájem veřejnosti. Uvnitř areálu to vypadalo jako v barevném lidském mraveništi. Na dřevěných stolech pochutiny všeho druhu, děti přebíhaly z jedné atrakce k další, pohodová hudba, nádherné počasí.
Jsme na konci 69. ročníku festivalu Pražské jaro. Festivalu, o kterém se zajisté dá říci, že je jedničkou mezi českými festivaly klasické hudby. I když zde v Praze vzniklo nemalé množství dalších větších či menších festivalů, myslím si, že tou jedničkou stále zůstává.
Chrudim - U příležitosti Mezinárodního dne dětí byl chrudimský sobotní jarmark zaměřený hlavně na děti. Na stáncích bylo možné pořídit dřevěné hračky, ozdoby nebo sladkosti.
Česká Skalice /FOTO/ - Na pořádnou hudební akci podobající se festivalu konanou v areálu letního kina v autokempu na Rozkoši si vzpomínají už jenom pamětníci. Minulou sobotu jim paměť osvěžili pořadatelé prvního Hard tramp festivalu, který byl věnován stému výročí narození spisovatele Bohumila Hrabala.
Lovosice - Už podevatenácté se v Lovosicích sejdou milovníci country, bluegrassu a folku. Oblíbený festival Hašmar country se uskuteční už tento víkend v areálu lesoparku Osmička. V tomto roce se přitom festival může chlubit skvělými hosty.
Polička – „Na koupališti je super blátíčko, hlavně u vchodu, tak doporučuji přijít buď v sandálech, v gumákách nebo bosky." Toto doporučení zveřejnili pořadatelé před začátkem festivalu. Milovníci hudby zaplnili dno bazénu a pluli na vlnách hudby. Situace u vchodu však nebyla vážná a boty od bahna měli solidárně všichni.
Praha /FOTOGALERIE/ - Na Žižkově začal už sedmý ročník festivalu Žižkov sobě. Na kulturní a společenské akce s volným vstupem láká až do poloviny července. Po celou dobu trvání festivalu se ve foyeru Paláce Akropolis koná výstava fotografií Jiřího Hanzla s názvem Žižkovské věže a pomníky.
Ostrava - Ve všech ostravských divadlech a v industriálních prostorách Dolu Hlubina se uskuteční od dnešního dne až do konce tohoto týdne šestý ročník divadelního festivalu Dream Factory Ostrava.
Rychnov nad Kněžnou – Čas plyne rychle a okresní město se intenzivně připravuje na další ročník oblíbeného divadelního festivalu Poláčkovo léto, ten se koná v termínu od 25. června do 5. července.
Milovice - První velký hudební festival letošní sezony, Votvírák, jehož osmý ročník se koná o víkendu od pátku 13. června ve středočeských Milovicích, zveřejnil kompletní program.
Ve všech ostravských divadlech a v industriálních prostorách Dolu Hlubina se uskuteční od dnešního dne až do konce tohoto týdne šestý ročník divadelního festivalu Dream Factory Ostrava.
Plzeň - Adrenalin nad vodou předvedl v pondělí slacklinista Jan ´Honzís´ Vít nad Radbuzou na Anglickém nábřeží. Jde o součást festivalu Náplavka k světu, který začal v neděli a potrvá do 22. června.
Praha - Kinského zahrada se poprvé otevře hudbě, přesněji řečeno festivalu United Islands. Fanoušci oblíbené hudební přehlídky organizátorům prostřednictvím crowdfundingového portálu Hithit.cz poslali přes 1,7 milionu korun, přesně 1 741 316 korun.
Zlín – Pohádka nebo film byly dříve podle skladatele Jaroslava Uhlíře pro děti mnohem větší událostí a zážitkem, než je tomu nyní. Je toho až moc, rozplizává se to, dítě má mít i jiné zájmy, než se pořád válet u televize, řekl dnes ve Zlíně Uhlíř.
Hořice – Do města kamenné krásy opět zamíří studentské divadelní soubory. Druhý ročník divadelního festivalu Studentský DiF (hádejte, co tato zkratka znamená) se uskuteční od čtvrtku do neděle. Představení budete moci zhlédnout v DK Koruna.
Praha /ROZHOVOR/ - Hlavním programem začíná v pondělí 2. června 26. ročník Mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla Tanec Praha. Propojí několik pražských scén: žižkovský Ponec, Loď Tajemství bratří Formanů nebo Hudební divadlo Karlín.
Moravská Třebová /FOTO/ - Původní festival sborového zpěvu dostal s léty novou tvář. Zaujme širokou veřejnost a navíc pomáhá dětem.Moravskotřebovské arkády byly původně nesoutěžním festivalem pěveckých sborů.
Praha - Kinského zahrada se poprvé otevře hudbě, přesněji řečeno festivalu United Islands. Fanoušci oblíbené hudební přehlídky organizátorům prostřednictvím crowdfundingového portálu Hithit.cz poslali přes 1,7 milionu korun, přesně 1 741 316 korun.
Milovice - První velký hudební festival letošní sezony, Votvírák, jehož osmý ročník se koná o víkendu od pátku 13. června ve středočeských Milovicích, zveřejnil kompletní program.
Ústí nad Labem, Zubrnice, Lovosice - V pátek 20. června je od 17.00 na hradě Střekov v Ústí akce Ústí Beats Open Air. Nabídne skvělé kladenské Zrní, rockové Sníh na schodišti (Ústí) i českolipské trio Stilbrunch (cello, housle & bicí).
Jižní Čechy – Dnes se v Prachaticích sejde pracovní skupina, která by měla řešit připomínky obyvatel Libínského Sedla ohledně vedení části kanalizace a především k místu čistírny odpadních vod v této osadě. Připomínky vzešly ze setkání osadníků se zástupci města v minulém týdnu.
Praha /ROZHOVOR/ - Hlavním programem začíná v pondělí 2. června 26. ročník Mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla Tanec Praha. Propojí několik pražských scén: žižkovský Ponec, Loď Tajemství bratří Formanů nebo Hudební divadlo Karlín.
Brno /ANKETA/ – Chybí jim peníze a přesto chtějí rekonstruovat. Kde peníze nakonec vezmou? Pošlou jim je lidé. Alespoň v to doufají. Vedení brněnského klubu Fléda se nedávno rozhodlo, že osloví veřejnost, aby jim přispěla na opravu záchodů. Požadují tři sta tisíc.
Kaliště - Pátý ročník setkání dechových orchestrů k poctě hudebního skladatele Gustava Mahlera se v sobotu od čtrnácti hodin uskutečnil v rodném domě Gustava Mahlera v Kalištích na Pelhřimovsku.
Severní Čechy - Kapela studentů a absolventů Jedličkova ústavu v Praze roztančí festival Zlouňáček, 14. června, 30. srpna Chomutov, 5. září Letní kino Turnov a 6. září Žateckou Dočesnou.
Praha - O speciální program na den dětí byl po celé metropoli díky hezkému počasí velký zájem. Tisíce lidí dorazily například na Petřín, kde se konala akce pořádaná Muzeem hlavního města Prahy. Děti zde mohly zhlédnout divadlo, kouzelnické nebo žonglérské vystoupení. To si mohly také samy vyzkoušet.