Mikulovsko – Nadšení vyvolal televizní dokument o krásách Pálavy. Unikátní záběry doprovázené odborným komentářem zaměřeným na zajímavosti oceňují také ochranáři. Zároveň však připouští, že dokument zapůsobí jako velmi úspěšná reklama, která přivádí další vlnu turistů. S těmi nezodpovědnými přitom mají plné ruce práce už dnes.
Kraslice – Věra Martinová, Slávek Janoušek, Roháči a další stálice české i regionální scény vystoupí na již sedmém ročníku Festiválku na konci světa. Ten se uskuteční už 19. července v Kraslicích.
Bruntál – Mladá bruntálská pop- punková kapela Minute to Escape se mimo své rozsáhlé hudební aktivity rozhodla angažovat i prostřednictvím nedávno založeného občanského sdružení. Cíl sdružení tvoří především podpora handicapovaných osob a rozvoj multižánrové hudby.
Ostrov - V ostrovském domu kultury po necelém měsíci končí bezvládí. V pondělí byl totiž jednohlasně zvolen nový ředitel Karel Tetur, který jako hlavní prioritu bere organizaci Dětského filmového a televizního festivalu.
Cannes (Francie) - Ve francouzském letovisku Cannes ve středu večer začal 67. ročník prestižního mezinárodního filmového festivalu. Do hlavní soutěžní přehlídky bylo nominováno 18 snímků, filmový svátek ale po příchodu hvězd po slavném červeném koberci odstartoval tradičně nesoutěžním dílem, a to kontroverzním americkým filmem o bývalé monacké kněžně Grace Kellyové.
Ostrava /VIDEO/ - Celkem patnáct kapel a hudebníků přibývá do letošního programu festivalu Colours of Ostrava na Full Moon stage, která je, stejně jako loni, věnována nezávislým jménům současné hudební scény.
Dolní Dobrouč - Míša Bednář je sedmiletý kluk, kterého baví to samé, co jeho vrstevníky: má rád všechno, co má kola, miluje lego a rád si hraje se sourozenci. Dřív se ale unaví a rychleji mu dojdou síly. Míša se narodil s DMD…
/VIDEA/ Tři hudební scény, největší tuzemské kapely, prohlídky pivovaru i pivní speciál. To jsou ve zkratce Slavnosti Ostravaru. Čtrnáctý ročník hudebně-pivařského festivalu startuje 7. června.
Teplicko - Sezona venkovních rockových festivalů je tady a stejně jako vloni ji na Teplicku a Ústecku zahajuje Rock Na Můstku v Roudníkách, které leží na rozhraní obou okresů. „Po dobré zkušenosti z loňské premiéry jsme se rozhodli zachovat koncept, kdy nevybíráme vstupné, ale diváci sami odmění kapely, které si vybírají do klobouku. Tedy vlastně do nočníku, který se nám vloni osvědčil," říká jeden ze tří organizátorů Jan Galáš
Drážďany - Více než 40 koncertů a vystoupení třiceti kapel z devíti zemí je k vidění a slyšení v Drážďanech až do neděle 18. května, a to díky již 44. ročníku mezinárodního dixieladového festivalu.
Nivnice – Hvězdy, jako je Anna K., Walda Gang, Zoči Voči, The Paranoid, Voxel, Johny Machette a spousty dalších, představí pořadatelé pátého ročníku hudebního festivalu Kupkofest. Ten začne v sobotu 19. července v pravé poledne v areálu koupaliště v Nivnici.
Dolní Dobrouč – Míša Bednář je sedmiletý kluk, kterého baví to samé, co jeho vrstevníky: má rád všechno, co má kola, miluje lego a rád si hraje se sourozenci. Dřív se ale unaví a rychleji mu dojdou síly. Míša se narodil s DMD…
Praha /VIDEO/ - Dokument Escape to Vanuatu, čtvrtý ze série cestopisů Petry Doležalové a Libora Špačka věnovaných nejkrásnějším místům planety, si podmanil diváky i porotu mezinárodního filmového festivalu. V Portugalsku získal pět cen a stal se absolutním vítězem letošního ročníku.
Praha - Tomáš Klus, Debbi, Lenny, Mandrage, 4TET, Michael Kocáb, Ewa Farna, Jana Kirschner či Anna K dnes vystoupí v rámci slavnostního předávání cen Akademie populární hudby Anděl Czech Music Awards v Hudebním divadle Karlín. V přímém přenosu večer odvysílá ČT1.
Příbram - Zpěv a tóny hudebních nástrojů se včera rozléhaly příbramskou galerií. Konal se zde totiž osmý ročník hudebního festivalu, na kterém vystoupili nejtalentovanější muzikanti základních uměleckých škol ve Středočeském kraji .
Cannes /Od zvláštní zpravodajky/ - Životopisný snímek inspirovaný osudem monacké kněžny a oscarové herečky Grace Kellyové dnes odstartuje v jihofrancouzském Cannes 67. ročník nejproslulejšího filmového festivalu. Výběr titulu má svou logiku: právě na festivalu v Cannes se herečka v roce 1955 seznámila s knížetem Rainierem. Snímek o Grace Kellyové v podání Nicol Kidmanové natočil francouzský režisér Olivier Dahan, který už s úspěchem převedl na filmové plátno příběh Edith Piaf s Marion Cotillardovou. Uvedení jeho nového filmu ovšem předcházejí zprávy, že se od něj rodina monacké kněžny distancuje.
Celkem patnáct kapel a hudebníků přibývá do letošního programu festivalu Colours of Ostrava na Full Moon stage, která je, stejně jako loni, věnována nezávislým jménům současné hudební scény.
Litomyšl - Přípravy vrcholí. Do zahájení festivalu Smetanova Litomyšl, který letos vstoupí do svého padesátého šestého ročníku, zbývá už jen pár týdnů.
Litomyšl – Přípravy vrcholí. Do zahájení festivalu Smetanova Litomyšl, který letos vstoupí do svého padesátého šestého ročníku, zbývá už jen pár týdnů.
Nový Bor - Filmový klub a ART kino Nový Bor uvede v květnu několik filmových lahůdek. Na vybrané filmy získají držitelé průkazek filmového klubu slevu na vstupném.
Šumperk - Festival Džemfest již nyní nabízí vstupenky na 15. ročník, který se uskuteční 17. října. Lístky jsou k mání za poloviční cenu. Má to ale háček. Ti, kdo si koupí zvýhodněný lístek, nebudou vědět, kdo na Džemfestu bude hrát.
Kroměříž, Morkovice – Máte rádi hudbu a chcete si užít zajímavou akci? Jedinečnou příležitost vám nabízí Kroměřížský deník, můžete s námi totiž vyhrát pětkrát dvě vstupenky na dvoudenní multižánrový festival s názvem Máj A Les.
Praha - Struneři, tak se jmenuje první ročník dvoudenního festivalu, jehož program je věnovaný především zajímavým kytarovým projektům, kytaristům a vůbec všemu okolo kytar. Začal v pondělí 12. května v NoDu (prostor nad klubem Roxy).
Praha - Struneři, tak se jmenuje první ročník dvoudenního festivalu, jehož program je věnovaný především zajímavým kytarovým projektům, kytaristům a vůbec všemu okolo kytar. Začal v pondělí 12. května v NoDu (prostor nad klubem Roxy).
Plzeň – V úterý v prostorách Moving Station – v budově nádraží Plzeň Jižní Předměstí – začíná přehlídka experimentálních divadel s názvem Move in Station.
Mladá Boleslav - Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně, jehož mladším „bratrem" je Mladoboleslavský filmový festival, se opět blíží. A s ním i jízda zahajovacího kinematovlaku
Plzeň – Letnice umělců, festival, který spojuje krásné umění a poselství víry, začíná v Plzni v úterý a během několika týdnů postupně navštíví katedrálu sv. Bartoloměje, kostelík U Ježíška, kapli sv. Barbory, kostel sv. Jana Nepomuckého, Muzeum církevního umění a Galerii Jiřího Trnky.
Zlín - Pestrý výběr z dramatické tvorby nabídne i v příští, už 69. sezoně, Městské divadlo Zlín. Představí hry mnoha žánrů, od satirické komedie po muzikál. Dodo Gombár vzkřísí fenomén Baťa. Předplatné na sezonu 2014/2015 s řadou benefitů je v prodeji od 2. května.
Náchod /FOTO/ - „Je mi ctí, že jsem mohl dělat takového velikána, jakým byl Josef Škvorecký," pronesl skromně sochař Josef Faltus ze Záryb u Kostelce nad Labem. Nadživotní sochu náchodského rodáka a slavného spisovatele Josefa Škvoreckého, který ve svém typickém posedu a s lehkým úsměvem na rtech odpočívá na lavičce, vyráběl téměř rok.
Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Herci boleslavského divadla zkouší patrně největší letošní počin. „Začali jsme přípravu na Cyrana z Bergeracu autora Edmonda Rostanda, premiéru plánujeme na 20. června," uvedl ředitel městského divadla František Skřípek.
Hodonín - Přesně sto dva obyvatel Rohatce a uživatelů zahrádek v osadě Vodárna se v petici vyjádřilo proti pořádání nočních akcí po dvaadvacáté hodině v hodonínském areálu bývalého vojenského vodního cvičiště. Nyní se dočkali odezvy z města. Spolu se dvěma dovětky ji schválili zastupitelé. O podpisové akci informoval Hodonínský deník Rovnost počátkem dubna.
Litomyšl – Přípravy vrcholí. Do zahájení festivalu Smetanova Litomyšl, který letos vstoupí do svého padesátého šestého ročníku, zbývá už jen pár týdnů.
Praha /SOUTĚŽ/ - Po roce připravili šéfkuchaři předních českých restaurací pokrmy, jejichž základ tvoří chřest, který dříve patřil k tradiční české kuchyni, a nyní hlásí svůj návrat. 4. ročník oblíbeného gastronomického festivalu s názvem Chřestfest směřuje do vybraných pražských i brněnských restauracích až do 18. května.
Praha - Česká filharmonie s šéfdirigentem Jiřím Bělohlávkem v pondělí večer s velkým úspěchem zahájila 69. mezinárodní hudební festival Pražské jaro. Ve zcela zaplněné Smetanově síni Obecního domu tradičně zazněl cyklus symfonických básní Má vlast od Bedřicha Smetany.
Hranice - Projekt, který mezi tradičními hudebními událostmi v Hranicích už zakotvil napevno. To je festival Hranická scéna, jenž bude v sobotu 24. května od 15 hodin hostit areál Letního kina. Publiku zahrají Radim Černý, Passion of hate, Plan B, Silent stream of godless elegy, Gentlemen's Club, Traktor a Midi Lidi. Žánrová pestrost byla jedním z kritérií při výběru kapel, což v rozhovoru potvrdil také dramaturg Městského kulturního zařízení (MKZ) v Hranicích Martin Kapek.
Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Herci boleslavského divadla zkouší patrně největší letošní počin. „Začali jsme přípravu na Cyrana z Bergeracu autora Edmonda Rostanda, premiéru plánujeme na 20. června," uvedl ředitel městského divadla František Skřípek.
Náchod /FOTO/ - „Je mi ctí, že jsem mohl dělat takového velikána, jakým byl Josef Škvorecký," pronesl skromně sochař Josef Faltus ze Záryb u Kostelce nad Labem. Nadživotní sochu náchodského rodáka a slavného spisovatele Josefa Škvoreckého, který ve svém typickém posedu a s lehkým úsměvem na rtech odpočívá na lavičce, vyráběl téměř rok.
Brno - Zaparkovaná auta v ulicích nahradí židle a konverzující Brňané. Obvyklou podobu brněnských ulic změní akce Týden města, která začíná dnes. Na festivalu, který zastřešuje Nadace Partnerství, se podílí desítky brněnských spolků a organizací.