Jablonné nad Orlicí – Světakraj zve příznivce cestování, dobrodružství, divoké přírody a extrémních zážitků na filmový festival Expediční kamera. V sobotu od 14 hodin se mohou všichni dobrodruzi a cestovatelé z okolí Jablonného těšit na osm dokumentárních filmů a bohatý doprovodný program.
Tachov – Společenský dům Mže v Tachově přináší pohledy pod vodní hladinu oceánů, jezer i moří. A to prostřednictvím filmů i fotografií. Koná se tam totiž mezinárodní festival potápěčské fotografie, filmu a dětské výtvarné tvorby PAF. Letos jubilejní 35. ročník hostí celou řadu zahraničních i českých fotografů a filmařů, kteří po celý víkend předvádějí svá díla.
Plzeňsko - Už v pondělí vyjde měsíčník Kultura, který přináší kompletní přehled kulturních a společenských akcí na Plzeňsku i Rokycansku a také soutěže o vstupenky na zajímavé akce.
Liberec /ROZHOVOR, FOTOGALERIE, VIDEO/ - Říkají o svém úspěchu tři členové liberecké party DROM, která si vysloužila žánrovou nominaci na Anděla a objev roku a desku roku v anketě Břitva. Více v rozhovoru.
Praha /ROZHOVOR/ – Zdálky byste ji pasovali na holčičku. Menší, drobná, dynamická. Geraldine Chaplin, jež dorazila ve čtvrtek na Febiofest, má navzdory věku pořád neuvěřitelný elán. Koneckonců, má po kom. Dcera slavného amerického komika Charlieho Chaplina a vnučka dramatika Eugena O'Neilla dostala do vínku nejen herecký talent, ale i vitalitu svého otce.
Děčín - Severočeši těšte se! O tomto víkendu proběhne v Děčíně první festival zdravého životního stylu. Sjedou se tam ikony tohoto odvětví z celé republiky v čele s První dámou zdravé výživy České republiky Lucií Tomáškovou.
Havlíčkobrodsko: Nominaci na Zlatou jeřabinu, odměňující nejvýraznější kulturní počiny loňského roku, získal také regionální festival STOCK Dobrohostov.
Planá – /UVNITŘ VIDEO/ Patnáct let pravidelně jezdí Richard Jaroněk na mezinárodní potápěčský festival do Tachova. Přijíždí z Vizovic a vždy u nás nějakou dobu zůstává a přednáší školám i veřejnosti o přírodě.
Děčín - Severočeši těšte se! O tomto víkendu proběhne v Děčíně první festival zdravého životního stylu. Sjedou se tam ikony tohoto odvětví z celé republiky v čele s První dámou zdravé výživy České republiky Lucií Tomáškovou.
Děčín - Severočeši těšte se! O tomto víkendu proběhne v Děčíně první festival zdravého životního stylu. Sjedou se tam ikony tohoto odvětví z celé republiky v čele s První dámou zdravé výživy České republiky Lucií Tomáškovou.
Červený Kostelec /SOUTĚŽ/ - Odpovězte na otázku a vyhrajte s Deníkem vstupenky na 2. ročník festivalu Expediční kamera. Ten se uskuteční 22.března od 18.hod. v kině Luník v Červené Kostelci.
Červený Kostelec - Dobrodružství v divoké přírodě, extrémní zážitky a obdivuhodné sportovní výkony. Překonávání přírodních překážek všemi způsoby s notnou dávkou adrenalinu či neutuchající houževnatostí. To vše bude k vidění na filmovém plátně v pátek od 18 hodin v červenokosteleckém kině Luník. Koná se tam 2. ročníku filmového festivalu Expediční kamera.
Praha – Letošní festival Pražské jaro bude klást důraz na francouzskou hudbu, návštěvníkům nabídne vystoupení v nezvyklých prostorách i nový klavírní festival. Poprvé v historii festivalu se zahajovacího koncertu se Smetanovou Mou vlastí ujme Filharmonický orchestr francouzského rozhlasu.
Praha /FOTOGALERIE/ – Loni v Praze vyprodal koncert s Agon Orchestra, teď se to samé hned dvakrát povedlo Davidu Kollerovi při jeho současném akustickém turné.
Trutnov - Čtvrteční koncert, který začíná od 19 hodin v Uffu je skutečnou festivalovou lahůdkou. Do Podkrkonoší přijíždí čerstvý držitel Anděla v kategorii Zpěvák roku Vojtěch Dyk. Vystoupí s B Side Bandem bandleadra J. Buchty a přiváží jako hosta Michala Žáčka.
Slaný - Vyhlášení vítězů hudební ankety Kladenský Otík 2012 se uskuteční dnes 22. března od 19.30 hodin v Krušovické restauraci Grand ve Slaném. Vstup zdarma. Veřejnost je srdečně zvána. Vítězové jednotlivých kategorií vystoupí po předání cen. Hostem večera bude i country kapela Buštěhradská dráha. Moderuje Saša Kameš.
Luhačovice - Doktor mi začne prohmatávat levé zápěstí, zpočátku jen jemně přiloží jeden prst. Po chvíli přikládá další dva a přitlačí. Trochu to bolí, ale nedávám na sobě nic znát. Tentýž postup zopakuje i s pravým zápěstím.
Žirovnice – Všichni, kdo odpověděli na otázky v soutěži o permanentky na festival Dechovky 21. století v Žirovnici, věděli, že se letos koná již jeho 12. ročník, že nejčetněji za celou éru hrála na festivalu kapela Božejáci a že letos návštěvníci uslyší dechovku Maguranku.
Trutnov - Čtvrteční koncert, který začíná od 19 hodin v Uffu je skutečnou festivalovou lahůdkou. Do Podkrkonoší přijíždí čerstvý držitel Anděla v kategorii Zpěvák roku Vojtěch Dyk. Vystoupí s B Side Bandem bandleadra J. Buchty a přiváží jako hosta Michala Žáčka.
Pelhřimov – Nejmenovaná pelhřimovská paní učitelka se včera vrátila ze školy s dobrou náladou. Byla s dětmi v kině. Nedávali žádnou pohádku, ani 3D megafilm.
Rakovník – Do Rakovníka po delší době zavítal cirkus. Tentokráte se jedná o cirkus King, který si pro návštěvníky připravil velmi zajímavou podívanou. Cirkus Bob Navarro King, jak zní celý název, rozbalil své šapitó v Rakovníku v lokalitě u hypermarketu Albert (Plzeňská ulice, směr Plzeň, pozn. red.) a již ve čtvrtek se uskuteční první představení.
Strakonice - Již 48. ročník loutkářské přehlídky Skupovy Strakonice začíná 21. března. Potrvá do soboty, vítězné inscenace postoupí do Chrudimi a děti potěší i výstava pohádkovách bytostí.
Luhačovice - Doktor mi začne prohmatávat levé zápěstí, zpočátku jen jemně přiloží jeden prst. Po chvíli přikládá další dva a přitlačí. Trochu to bolí, ale nedávám na sobě nic znát. Tentýž postup zopakuje i s pravým zápěstím.
Šumperk – Populární šumperská kapela O5 a Radeček zahraje v pátek 29. března před domácím publikem. Ve 20 hodin zahájí koncertem H-clubu v Šumperku své Opičí turné. To dostalo název podle nové desky Pozdrav z Opičích hor. Návštěvníci koncertu se mohou těšit na křest cédéčka i nový program.
Točník – Léto je sice ještě daleko, ale organizátoři největšího letního hudebního festivalu Hrady.cz už mají připravený program na letošní rok i přehled všech účinkujících.
Točník – Léto je sice ještě daleko, ale organizátoři největšího letního hudebního festivalu Hrady.cz už mají připravený program na letošní rok i přehled všech účinkujících.
Ostrava /VIDEO/ - Pořadatelé festivalu Colours of Ostrava odtajnili pro letošní ročník další jméno. Písničkář Devendra Banhart představí v Ostravě nové album Mala.
Mladá Boleslav - Světový den divadla je opět tady. Dnešní den, 20. březen, je každoročně po celém světě slaven jako Světový den divadla pro děti a mládež
Praha – Patří k nejvýraznějším rakouským filmařům současnosti. Ulrich Seidl, jehož Psí dny vyhrály v roce 2001 v Benátkách, letos splnil organizátorům Febiofestu sen a konečně přijel do Prahy. Festivaloví diváci tak v programu najdou mj. jeho slavnou trilogii Ráj o hledání různých podob štěstí a lásky.
Klatovsko – Organizátoři hudebního festivalu Hrady CZ již představili program pro letošních osm prázdninových zastávek na hradech v Čechách a na Moravě.
Oldřichov v Hájích - Každoročně se začátkem jara začnou tisíce žab stěhovat do míst jejich rozmnožování. Přetne-li však jejich putování silnice, zahyne spousta užitečných obojživelníků pod koly aut a s nimi i naděje na nové generace.
Pardubice – Pardubická část největšího dokumentárního festivalu o lidských právech na světě – festivalu Jeden svět startuje právě dnes a potrvá až do pátku 22. března.