
Číňany okouzlila hudba českého skladatele Antonína Dvořáka
Písek - HLavní cenu z Mezinárodního festivalu umění mládeže si odvezl orchestr střední školy Bayi.
Písek - HLavní cenu z Mezinárodního festivalu umění mládeže si odvezl orchestr střední školy Bayi.
Liberec - Jubilejní dvacátý ročník Benátské noci zakončil zpěvák Daniel Landa. V neděli navštívilo festival 18.500 fanoušků. Kromě headlinera se na pódiu představili Vilém Čok, Tomáš Klus, Václav Neckář, Kamil Střihavka a další.
Třebíč - Slavnostní vernisáží výstavy děl Pavla Holeky Hebrejská abeceda, na níž vystoupil i třebíčský taneční soubor Yocheved (na snímku), byl v pondělí v Zadní synagoze v Třebíči zahájen 9. ročník festivalu židovské kultury Šamajim.
Brno – Divadlo Husa na provázku se vrátilo z festivalů ve Villeneuve a v Avignonu, kde odehrálo premiéru mezinárodní verze Cirkusu Havel.
Kunětická hora /FOTOGALERIE/ – Z extrému do extrému. To by mohlo být motto soboty, která po odpoledním tropickém vedru přinesla i večerní přívalový déšť. Ten dost komplikoval situaci na řadě míst východních Čech včetně hudebního festivalu Hrady CZ, který od pátku hostila Kunětická hora.
Frýdlant nad Ostravicí - Všichni náruživí pivaři by si měli tučným písmem zaznamenat termín 3. a 4. srpna, kdy se v areálu restaurace Budoucnost ve Frýdlantu nad Ostravicí uskuteční velký pivní festival v čele s hudební legendou ze Slovenska skupinou Tublatanka.
Liberec /FESTIVAL, REPORT/ - Na Daniela Landu čekalo zaplněné hlediště, které nežádalo nic víc, než nejlepší koncert Benátské noci. Hrál totiž jako poslední a festival uzavíral. Kontroverzně vnímaný zpěvák si naštěstí uvědomil, že hraje pro různorodé publikum, nikoliv jen své pravověrné fanoušky, uzpůsobil tomu výběr skladeb a omezil své vyřizování si účtů se svými odpůrci mezi písničkami.
Kunčice – Za málo peněz hodně muziky aneb Lidová veselice za lidový peníz, tak zní motto akce, která k letohradské městské části neodmyslitelně patří již od roku 2001. V areálu Pod lipami se v polovině srpna pravidelně schází kolem tisícovky fanoušků převážně punkové a „skáčkové" muziky.
Planá /FOTOGALERIE/ – Už pošesté se plánské koupaliště proměnilo v hudební arénu, kde si dveře podávaly kapely různých žánrů. Konal se tradiční hudební festival Plánský Koupák. Celý areál se postupně plnil lidmi, vrchol ale přišel večer, kdy na pódiu vystoupil Dalibor Janda se svou dcerou Jiřinou Annou.
Rakovník – Přestože největším tahounem letošního hudebního festivalu Coombal byla kapela Tata Bojs, lidí přišlo stejně jako loni. Moc nepomohla ani velká reklama, přišlo zhruba pět set platících diváků.
Kolín /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Hned dvakrát slavila chvaletická rocková kapela říkající si BU – FU vítězství na sobotním již pátém ročníku soutěžního festivalu TPCA Beat Fest odehrávajícího se na kolínském Kmochově ostrově. Všechny soutěžní kapely i tři hudební hosté odehráli, pak však přišla bouřka a déšť, které akci předčasně ukončily.
Velké Němčice – Nick Nack. Maličkost, která mění tvář hudebních festivalů k lepšímu. Muzikantská vystoupení už se obejdou bez hromad plastového odpadu. Chytrý nápad tří kamarádů z Brna zaujal například i organizátory známé akce Colours of Ostrava. Jako jedni z prvních se však z ekologických kelímků mohli před rokem napít lidé na Festivalu krásných lidí ve Velkých Němčicích. A teď o víkendu znovu.
Tasov – Stejně jako je poslední týden v červnu spojený s Mezinárodním folklorním festivalem Strážnice, první srpnový víkend je na Slovácku ve znamení festivalu Beseda u Bigbítu. Akce v areálu topolového hájku v Tasově, měla ve svých začátcích dát prostor kapelám z regionu. Časem se z ní ale stal multižánrový festival, na který jezdí špičkoví umělci z celého světa. Letos slaví již dvacet let.
Konstantinovy Lázně – Podesáté se letos sejdou příznivci country a folku do Konstantinových Lázní. od pátku se zde bude konat dvoudenní hudební festival Lázeňská struna.
Buchlovice – Předáním letošní česnekové úrody buchlovickému starostovi Jiřímu Černému, zpěvem česnekové hymny, nakrojením česnekového koláče, představením česnekového praporu a přípitkem česnekovým zákysem byl v sobotu úderem desáté hodiny zahájen XI. Festival česneku na zámku a v městečku Buchlovice.
Liberec /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE, ANKETA/ - Pohádkově dokonalé první dva dny a tradičně prokletá druhá polovina. Tak by se dal charakterizovat 20. ročník Benátské noci. Bryan Adams a Jarek Nohavica v horkém letním večeru přilákali 19 tisíc lidí. Kabáti na blátě a v dešti 23 a půl tisíce návštěvníků.
Kunětická hora – Z extrému do extrému. To by mohlo být motto soboty, která po odpoledním tropickém vedru přinesla i večerní přívalový déšť.
Kolín – Hned dvakrát slavila chvaletická rocková kapela říkající si BU – FU vítězství na sobotním již pátém ročníku soutěžního festivalu TPCA Beat Fest odehrávajícího se na kolínském Kmochově ostrově. Všechny soutěžní kapely i tři hudební hosté odehráli, pak však přišla bouřka a déšť, které akci předčasně ukončily.
Znojmo - Nová i osvědčená jména, několik premiér a nezvyklý vlastní projekt představili v šestnácti dnech organizátoři osmého ročníku Hudebního festivalu Znojmo. Sotva včera večer dozněla poslední z Hänedelových árií v podání Adama Plachetky, obrátil prezident festivalu Jiří Ludvík a jeho tým pozornost k příštímu ročníku. Za rok má Znojmo patřit počátkům italské opery na přelomu renesance a baroka a zejména Claudio Monteverdimu.
Hranice – V pátek v galerii M+M odstartovala další prázdninová výstava s názvem Paprsky světla. Obrazy malíře Jiřího Chmelaře vystřídala přehlídka fotografií, které vznikly spoluprácí Art collegium fotoklubu Frýdek – Místek s polskými fotografy ze skupiny Indygo z Rybniku. Vernisáž doprovodil improvizovanou hrou nejen na vibrafon Pavel Chmelař.
Kunětická hora – Z extrému do extrému. To by mohlo být motto soboty, která po odpoledním tropickém vedru přinesla i večerní přívalový déšť.
Karlovy Vary – Letošní letní rozpustilosti přeshraničního Festivalu uprostřed Evropy pokračovaly koncerty dvou harf v kapli v Pomezí a tří klavíristek hrajících zároveň na jeden klavír v karlovarské Galerii umění.
Ostrava - Prezident, podnikatelé, zahraniční manažeři, ale i známé osobnosti jako Karel Gott, Lucie Bílá nebo jamajský sprinter Usain Bolt. Kdo všechno už byl ubytován v ostravských čtyřhvězdičkových hotelích?
Terezín - Město Terezín si vzalo za úkol zachránit unikátní hudební nástroj. Jsou jím 114 let staré varhany z kostela Vzkříšení Páně.
Ostrov – Půl hodiny zpoždění, bosý, přesto učaroval všechny přítomné.
Pardubice - Modelka brala v Celebrity Poker Tour bramborovou medaili. Vyhrála přes 75 tisíc korun!
Milín /FOTOGALERIE/ – V Milíně se o víkendu sjeli „punkáči" z celého kraje. Konal se hudební festival Old Punx fest.
Kunětická hora – Z extrému do extrému. To by mohlo být motto soboty, která po odpoledním tropickém vedru přinesla i večerní přívalový déšť.
Liberec - 20. ročník hudebního festivalu zakončil Daniel Landa. Lidé i kapely bojovali v pátek s horkem, později s deštěm
Liberec - 20. ročník hudebního festivalu zakončil Daniel Landa. Lidé i kapely bojovali v pátek s horkem, později s deštěm
Horčápsko – Festivalová sezona je v plném proudu. Na Příbramsku se již tradiční akcí stává hudební festival Kačeři.
Kolín – Hned dvakrát slavila chvaletická rocková kapela říkající si BU – FU vítězství na sobotním již pátém ročníku soutěžního festivalu TPCA Beat Fest odehrávajícího se na kolínském Kmochově ostrově. Všechny soutěžní kapely i tři hudební hosté odehráli, pak však přišla bouřka a déšť, které akci předčasně ukončily.
Planá – Už pošesté se plánské koupaliště proměnilo v hudební arénu, kde si dveře podávaly kapely různých žánrů. Konal se tradiční hudební festival Plánský Koupák. Celý areál se postupně plnil lidmi, vrchol ale přišel večer, kdy na pódiu vystoupil Dalibor Janda se svou dcerou Jiřinou Annou.
Plzeň – V rámci Divadelního léta pod plzeňským nebem letos proběhlo uvedení nové hry V nouzi poznáš přítele s podtitulem historická satira na současnou frašku.
Telč – Třicáté Prázdniny v Telči jsou tady. Sedmnáctidenní proud kvalitní muziky nejrůznějších žánrů a setkávání těch, které tato muzika spojuje, už v pátek opět ovládl renesanční město v jihozápadním koutu Vysočiny.
Ostrov u Stříbra – V pořadí už 4. ročník festivalu keltské kultury, nazvaný Lughnasad, se konal v sobotu 28. července v Ostrově u Stříbra. Návštěvníci mohli zhlédnout pravý keltský, tanec, divadlo.
Strakonice – Pověst o Švandovi dudákovi ke Strakonicím neodmyslitelně patří.
Přibyslav - Píseň Voda živá, největší hit Anety Langerové, vítězky soutěže Česko hledá SuperStar před osmi lety, zazněl zcela trefně v sobotu večer v areálu pod přibyslavským hradem.
Strakonice - Chcete získat zdarma vstupenky na 9. ročník kulturního festivalu Setkání loutek a hudby v Miroticích? Není nic jednoduššího! Pro naše předplatitele zaregistrované ve věrnostním programu ABoBonus jsou nyní k dispozici volné třídenní vstupenky na kulturní festival Mirotické setkání loutek a hudby.
Liberec /REPORT, FOTOGALERIE, VIDEO, ANKETA/ - Pohádkově dokonalé první dva dny a tradičně prokletá druhá polovina. Tak by se dal charakterizovat 20. ročník Benátské noci. Bryan Adams a Jarek Nohavica v horkém letním večeru přilákali 19 tisíc lidí. Kabáti na blátě a v dešti 23 a půl tisíce návštěvníků.
Liberec /REPORT, FOTOGALERIE/ - Pohádkově dokonalé první dva dny a tradičně prokletá druhá polovina. Tak by se dal charakterizovat 20. ročník Benátské noci. Bryan Adams a Jarek Nohavica v horkém letním večeru přilákali 19 tisíc lidí. Kabáti na blátě a v dešti 23 a půl tisíce návštěvníků.
Třebíč - Festival židovské kultury Šamajim je za dveřmi a jeho devátý ročník opět slibuje zcela mimořádný program. Třebíčská židovská čtvrť ožije, jedinečná atmosféra festivalu zaplní každý její kout.
Znojmo – Charakteristicky pohodová a uvolněná atmosféra provázela v pátek a sobotu pátý ročník Šramlfestu, festivalu pouliční a alternativní kultury, na znojemském Mikulášské náměstí. Podle pořadatelů patřil navzdory nepřízni počasí letošní ročník k nejúspěšnějším.
Pulčín – Prostranství před menším pódiem se pomalu plní lidmi. Ve vzduchu se line vůně právě připravovaných pochoutek, éterem sedmnáctého Amfolkfestu prostupují písně z repertoáru písničkáře Reného Součka.
Velké Němčice /VIDEO/ - Třetí ročník Festivalu krásných lidí ve Velkých Němčicích rozšířil program na dva dny. Zaměřil se na výjimečné kytaristy jako je Vladimír Mišík, Vlasta Redl či Zdeněk Bína. Přestože se potýkal s nižší návštěvností, dýchal o víkendu pravou festivalovou pohodou.
Buchlovice /ROZHOVOR/ – Rozdává lidem radost, smích, touhu, vnitřní sílu, pocit štěstí a obrovskou vůli. Škála prožitků, které šestašedesátiletý inženýr Miloslav Hrdý, inspirátor Festivalu česneku v Buchlovicích, ale také nejrůznějších výstav a akcí v tamním Muzeu Podhradí nabízí, by mohla pokračovat do nekonečna.
Nové Město na Moravě – Festival Doteky Afriky bude v sobotu 4. srpna hostit Nové Město na Moravě. V deset hodin dopoledne začne na Vratislavově náměstí a v Horáckém muzeu přehlídka africké kultury.
Plzeň – V rámci Divadelního léta pod plzeňským nebem letos proběhlo uvedení nové hry V nouzi poznáš přítele s podtitulem historická satira na současnou frašku.
Buchlovice – Předáním letošní česnekové úrody buchlovickému starostovi Jiřímu Černému, zpěvem česnekové hymny, nakrojením česnekového koláče, představením česnekového praporu a přípitkem česnekovým zákysem byl v sobotu úderem desáté hodiny zahájen XI. Festival česneku na zámku a v městečku Buchlovice.
Vídeň - Bouře, která v sobotu zasáhla středověký festival v severorakouském městě Pöchlarn, má první oběť. Je jí jedenapadesátiletý muž, který podlehl v noci na dnešek svým zraněním v nemocnici v St.Pöltenu. Oznámila to agentura APA.