Olomouc – Jen poslední startovní čísla pro Rodinný běh zbývají k dispozici pro třetí ročník Olomouckého 1/2maratonu. Znamená to, že příští sobotu se ulicemi města povalí 3700 běžců z 23 zemí.
Příbor – Už pošesté se tuto sobotu sjedou na Novojičínsko rockové kapely v rámci festivalu Redfest. Tentokrát ale nezamíří na novojičínské Letní kino, ale do příborského Amfiteátru. Vystoupí zde Kamil Střihavka & Leaders, Vilém Čok & Bypass nebo Turbo a Greedy Invalid.
Plzeň – V aule Křižíkova gymnázia v Bolevci je na zemi rozprostřená bílá plachta. Kousek od ní klečí student Ludvík Píza, kterému jedna z koordinátorek lepí na obličej samolepící černé pásky tak, že trochu připomíná mumii. „Připadám si jako Lady Gaga," říká student anglicky.
Tachovsko – Návštěvníci PAFu (tachovského festivalu potápěčského filmu a fotografie) znají Richarda Jaroňka jako nepřehlédnutelnou, vždy dobře naladěnou a usměvavou osobnost.
Praha – Druhý ročník Prague City Festivalu, který se měl konat 29. až 30. června na pražském Výstavišti, se neuskuteční kvůli nedostatku finančních prostředků. Na akci měly například vystoupit skupiny Simple Plan, New Order nebo Blink-182.
Litomyšl – Koncertem České filharmonie a tureckého klavíristy a skladatele Fazila Saye ve čtvrtek večer v Litomyšli odstartoval 54. ročník mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl.
Hradec Králové – Hostem pořadu PéHá Českého rozhlasu Hradec Králové byl herec Antonín Hardt. S Ladou Klokočníkovou a Mirkem Vaňurou si povídali nejen o starých časech v divadle i filmu.
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Triky, kouzla a hra s iluzemi. To je téměř každodenní chleba populárního hradišťského mága Jiřího Hadaše. Ten ve spolupráci se sdružením Arcanus pořádá Magic fest 2012. Festival začíná dnes.
Náměšť nad Oslavou – Již v pátek večer v sedm hodin se rozezní zpěv prvních vystupujících na největším křesťanském multikulturním festivalu na Vysočině.
Sychrov – Ve skvostném prostoru zámecké galerie státního zámku byl po sedmapadesáté zahájen významný regionální hudební projekt, propojující více než dvě desítky měst tří českých krajů, Dvořákův festival.
Valašské Meziříčí - Multižánrový festival Valašský špalíček letos slaví jubilejní třicáté narozeniny. Jako tradičně se bude festival na křižovatce žánrů konat v areálu zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí. Zahájení Valašského špalíčku proběhne ve čtvrtek 21. června a program potrvá do soboty 23. června 2012.
Příbor – Už pošesté se tuto sobotu sjedou na Novojičínsko rockové kapely v rámci festivalu Redfest. Tentokrát ale nezamíří na novojičínské Letní kino, ale do příborského Amfiteátru. Vystoupí zde Kamil Střihavka & Leaders, Vilém Čok & Bypass nebo Turbo a Greedy Invalid.
Milovice – „Všechny důležité stavby na festivalu jsou hotové, na návštěvníky již netrpělivě čekají i desítky catererů. Pivo se chladí, technika zahřívá na provozní teplotu," hlásili včera na webových stránkách pořadatelé jednoho z největších festivalů v Česku, Votvíráku. Dnes a zítra se do středočeských Milovic chystá přes 100 kapel a několik deseti tisícovek hudebních fanoušků.
Nový Jičín - S polovinou června vstupuje Nový Jičín do festivalu Novojičínské léto a jednou z jeho prvních akcí pro malé i velké je bude jako vždy Divadelní dílna. V kouzelném areálu Kamenného divadla na novojičínských Skalkách se tuto sobotu představí několik souborů.
Prostějovsko - Je tu třetí červnový víkend a s ním celá řada akcí. V našem přehledu najdete výběr těch nejzajímavějších. Podívejte se, třeba se právě vám trefíme do noty. Dole v článku vás čeká navíc oblíbené Kam za sportem.
Blanensko - Zpěv, hudba a barevné světelné efekty v dómu u Zrcadlového jezírka. Ne, to není pohádka, ale čtyřdenní festival ¨ v Punkevních jeskyních. A letos přinese novinky. „Zatímco v minulosti jsme se zaměřovali na klasiku a setkávání žánrů, letos bude festival úplně jiný. Všichni účinkující jsou totiž ze zahraničí. Převládá latinskoamerická hudba, kterou okoření skotská muzika," nastínil Josef Matoušek z agentury FCT, která festival pořádá.
Olomouc – Jedna z nejlepších amerických rockových zpěvaček Beth Hart vystoupí v pátek na rockovém festivalu Bounty Rock Cafe Open Air, za jehož hudebním programem mohou lidé o víkendu přicházet do Korunní pevnůstky v Olomouci.
Strážnice – Již po sedmašedesáté se do Strážnice sjedou tisíce lidí, aby prožily čtyři dny neopakovatelné atmosféry, kterou každý rok nabízí Mezinárodní folklorní festival Strážnice.
Olomouc – Janek Ledecký letos oslaví padesáté narozeniny. Oslaví koncertní šňůrou, která začne v pátek 15. června Olomouci a skončí v srpnu na festivale v Lázních Bělohrad.
Hradec Králové - Klicperovo divadlo v Hradci Králové nabídne od 15. do 17. června všechny zbývající vstupenky na představení festivalu Divadlo evropských regionů za poloviční ceny.
Vsetín – Třetí ročník hudebního festivalu Darebandfest se uskuteční v sobotu ve Vsetíně. Již tradičně na hřišti v areálu bývalé školy ve vsetínské místní části Horní Jasenka.
Region – Předání dokumentů o zápisu jízdy králů do nehmotného kulturního dědictví UNESCO nebo zábavný pořad o černém pálení ze Slováckého muzea v Uherském Hradišti. I toto bude součástí Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2012. Ten začne už za týden, ve čtvrtek 21. června.
Strážnice – První ročník folklorního festivalu Dětská Strážnice se uskutečnil již v roce 1957. Konal se vždy buď týden před samotným Mezinárodním folklorním festivalem Strážnice, nebo jako součást oslav Mezinárodního dne dětí. Přesto letos oslaví teprve třicítku.
Pelhřimov – Litoměřický vláček s vagóny z recyklovatelného materiálu, utvořený na počest zachránce židovských dětí sira Wintona, byl v Pelhřimově vyhlášen „Kolektivním rekordmanem roku 2011".
Uherské Hradiště - Barevný špalír krojovaných dětských souborů prošel ve čtvrtek 14. června odpoledne Uherským Hradištěm. Zpívající průvod ukončil svou pouť na Masarykově náměstí, kde následovalo vystoupení jednotlivých seskupení.
Šumpersko/Jesenicko – Tradiční jídla podle receptů z historických kuchařek mohou až do konce září ochutnávat návštěvníci i obyvatelé jesenických hor. Ve čtvrtek 14. června odstartoval druhý ročník festivalu Chuť Jeseníků.
Prostějov /FOTOGALERIE/ - Předáním klíče od města odstartoval ve středu na jevišti městského divadla 55. ročník festivalu Wolkrův Prostějov. Od primátora Miroslava Pišťáka jej převzala recitátorka Johana Kučerová ze Základní umělecké školy Vladimíra Ambrose. Původně měla přehlídku ohlásit světelná show na náměstí před radnicí spojená s lampiónovým průvodem. Kvůli hustému dešti však byli organizátoři nuceni od zahájení v úterý večer upustit.
Prostějov – První den slunečného víkendu, který slibují meteorologové, lze strávit v prostějovském aquaparku. A to nejen koupáním, ale i poslechem živé muziky. V sobotu ve tři hodiny odpoledne totiž ve sportovním areálu Koupelky začíná country festival Freefest 2012.
Vysoké Chvojno – Již potřetí se mohou příznivci folku, country a trampských písniček těšit na festival Folkové Chvojení, který bude zahájen již v pátek od 17 hodin a pokračovat bude i v sobotu od 11 hodin, v přírodním arboretu ve Vysokém Chvojně u Holic. Moderovat bude známý glosátor Českého rozhlasu Hradec Králové Václav Souček.
Jihlava, Havlíčkův Brod – K poslednímu utkání sezony odjížděli žáci brodského Slovanu na stadion Antonínův důl, kde změřili síly s rivalem FC Vysočina Jihlava.
Třinec – Tak letos naposledy. Dvacátým ročníkem se na konci června v Třinci na Borku uzavře letitá historie jednoho z největších a zároveň nejstarších festivalů v Česku – Noci plné hvězd. Rozloučení s festivalem proběhne v pátek 29. a v sobotu 30. června a bude velkolepé už i proto, že pátek bude patřit exkluzivnímu koncertu Jaromíra Nohavici, který si na hlavní scénu pozve celou řadu hostů – Ewu Farnou, skupinu Doga, Legendy se vrací nebo Blaf. „Půjde o zcela výjimečnou událost a také jediné letní vystoupení ostravského barda na takovémto festivalu," říká Petr Šiška z pořádající Petardy Production.
Hradec Králové – Divadelní soubor Tyjátr z Prahy zahraje komedii Tři mušketýři v královéhradeckém Adalbertinu v pátek 15. června od 19 hodin. V cyklu Hradecké divadlo se ve velkém sále Adalu na třídě ČSA zájemcům představují oceněné divadelní hry z festivalů.
Hlučín /TROJPOZVÁNKA/ - Punkový festival na Hlučínské štěrkovně se kvapem blíží a je ten pravý čas si představit jeho největší taháky. Když pomineme slovenské Horkýže Slíže, musí padnout zmínka o skupině, která stála u zrodu punku v České republice N.V.Ú., pod čímž se neskrývá nic jiného než kapela Nepřipadá v úvahu.
Liberec /KONCERT/ - V rámci Dvořákova festivalu se uskutečení koncert souboru Bohemia trio a Kateřiny Soukalové Váchové v libereckém kostele Nalezení sv. Kříže