
Jihoafrická zpěvačka Melanie Scholtz vystoupí v Žatci
Žatec - Afroevropský (nejen) jazzový večer se koná dnes v městském divadle.
Žatec - Afroevropský (nejen) jazzový večer se koná dnes v městském divadle.
Ústecko - Víkend je opět za námi. Pojďme se společně podívat, co přinesl…
Královéhradecko - Čas v některých případech nehraje roli, i když paměť bývá zrádná.
Ústí nad Orlicí /FOTOGALERIE/ - Festival dokumentárních filmů se sociální tematikou„Nadotek” hostila v pátek a sobotu Malá scéna v Ústí nad Orlicí.
Jihlava – Dvaadvacáté výročí Sametové revoluce si v Jihlavě připomenou rockeři a příznivci tvrdší muziky v předvečer 17. listopadu.
Boskovice - Bigbeatová legenda Radim Hladík a skupina Blue Effect přijedou do Boskovic. Na jejich koncert mohou lidé vyrazit do boskovického Zámeckého skleníku v sobotu 19. listopadu.
Valašské Meziříčí – Pět českých a stejný počet slovenských recitátorů si odvezlo ocenění ze sedmačtyřicátého ročníku Mezinárodního festivalu poezie. Ten se od čtvrtka do soboty konal v prostorách Kulturního zařízení města Valašské Meziříčí.
Východní Čechy - Pro své věrné čtenáře připravujeme s partnery unikátní projekt Pohledem našeho předplatitele. Už jste si ho vyzkoušeli?
Hradec Králové - Čas v některých případech nehraje roli, i když paměť bývá zrádná.
Východní Čechy - Zakladatel legendárního trutnovského festivalu Martin Věchet vzpomíná na svého blízkého přítele, ve čtvrtek zesnulého básníka a bojovníka Ivana (Magora) Martina Jirouse.
Vsetín – /FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ Číslice osmnáct byla ústředním motivem, který se prolínal letošním ročníkem hudebního festivalu Valašský nákyp.
Přibyslav (FOTOGALERIE) - Turnajem v rapid šachu byl v sobotu v hotelu Přibyslav zahájen letošní přibyslavský šachový festival. Ten potrvá celý nadcházející týden a věnován bude hlavně talentovanému mládí.
Ústí nad Labem - První a třetí místo na 42. ročníku Mezinárodního tanečního festivalu Evropské unie v Ústí nad Labem obsadili tanečníci z Estonska.
Východní Čechy - Pro své věrné čtenáře připravujeme s partnery unikátní projekt Pohledem našeho předplatitele. Už jste si ho vyzkoušeli?
Region - Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel Souznění se podobně jako v minulých letech bude konat poslední adventní víkend na několika místech Moravskoslezského kraje.
Hradec Králové - Letošní třináctý ročník festivalu Den poezie oslavuje život a dílo Karla Hynka Máchy, a to hned ve čtyřiceti městech České republiky. Hradec Králové je samozřejmě jedním z nich.
Moravská Nová Ves /AKTUALIZOVÁNO, REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ – Moravská Nová Ves zažila v sobotu den plný dobrého jídla a zábavy. Návštěvníky levně bavily neziskové organizace.
Řím – Známý „slezský bard“ Jaromír Nohavica získal v sobotu jako první český písničkář italskou hudební cenu Premio Tenco. Prestižní ocenění, které se každoročně uděluje v rámci Festivalu autorských písní, Nohavica převzal v zaplněném Teatro Ariston v San Remu.
Kyjovsko /NOSITELÉ FOLKORU/ - Náš život obzvláštňují lidé, kteří ve své rodné dědině a ve svém kraji zanechají trvalou stopu a na které i po létech rádi a především s úctou vzpomínáme. Mezi takové osobnosti na kyjovském Dolňácku patří Václav Šťastný.
České Budějovice /FOTOGALERIE/ - Tisíce lidí přitáhl znovu festival Gastrofest, jehož patnáctý ročník hostilo do soboty českobudějovické výstaviště.
Pelhřimovsko - Ochotnictví se nezdá být obzvlášť nebezpečným koníčkem. Pokud ovšem zrovna nenacvičujete hru Tři mušketýři.
Šumperk /FOTOGALERIE/ – Vrcholem festivalu Město čte knihu se v sobotu 12. listopadu stal křest knihy Ludvíka Vaculíka, který se odehrál v šumperském divadle. Předcházelo mu čtení z nové Vaculíkovy knihy Koza na trati, kterého se ujali tentokrát ujali herci.
Tak jsme se konečně dočkali. Nymburk bude mít po tom, kdy propásl koupi kulturního domu, své dva sály. Potud vše v pořádku. Jenže to vypadá, že je stavěl většinou pro starší a pokročilé.
Brno, Znojmo /ROZŠÍŘENO, FOTOGALERIE/ -Brněnští fotbalisté v utkání 15. kola druhé ligy proti třetímu celku tabulky otočili nepříznivý stav a zvítězili 4:1.
Praha - Pátý ročník multižánrového festivalu Pozdní sběr má upozornit na závažné onemocnění. Cystickou fibrózu.
Horšovský Týn -Největší zájem byl o dobrodružnou hru Pevnost Týn, road show Techmánie a návštěvu hvězdy indiánských filmů Gojko Mitiće
Pelhřimov - /FOTOGALERIE/ - Královskou korunu, hermelínový plášť a místo jablka čokoládovou napodobeninu fotbalového míče přinesli v pátek do tělocvičny pelhřimovského domu seniorů lidé z Agentury Dobrý den.
Vysokov - Zatímco venku za okny foukal studený vítr v rychle se plnícím sále vysokovského pohostinství bylo přímo přetopeno. Návštěvníci, kteří11. listopadupřed 14 hodinou dorazili na zahájení 44. celostátního amatérského filmového festivalu Vysokovský kohout se rozhlíželi po sále, který byl ještě před třemi týdny zcela prázdný.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Mezinárodní taneční festival Ústí nad Labem, jeho 42. ročník, je v Ústí v sobotu od 17.00.
Blansko - Adrenalinový let na hranici života a smrti. Paraglidingová expedice, při níž dva muži s padáky překonali 285 dlouhou trasu v pohoří Karákoram.
Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.
Kokořínský Důl - Revoluční pivo se čepuje za každého počasí !!! Připraveny jsou vyhřívané stany pro zmrzlíky, ale také horké nápoje, které se budou hodit.
Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.
Mladá Boleslav - SERIÁL ROZHOVORŮ S HUDEBNÍKY PŘED VYHLÁŠENÍM VÝSLEDKŮ OTÍK 2011
Vysokov - Celkem 56 snímků od 39 autorů z Čech i Slovenska se přihlásilo do dalšího ročníku celostátního amatérského filmového festivalu Vysokovský kohout. Ten bude již po 44. zahájen dnes odpoledne ve vysokovském pohostinství „U Kohouta”.
Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.
Jablonec n. N. - Sobota 12. listopadu: Eurocentrum Jablonec: od 15.00 Posvícení v modrém: mistryně bluegrassu.
Jablonec n. N. - Sobota 12. listopadu: Eurocentrum Jablonec: od 15.00 Posvícení v modrém: mistryně bluegrassu.
Šumperk /FOTOGALERIE/ - Dopolední čtenářskou štafetou po šumperských školách začal ve čtvrtek 10. listopadu sedmý ročník literárního a filmového festivalu Město čte knihu.
Přibyslav - Už za dva dny vypukne v „Žižkově” městě, a to opět po roce, velkolepý šachový festival.
Praha – Beztíže. To je název letošní přehlídky, kterou každoročně pořádá FAMU, aby představila aktuální tvorbu svých studentů. FamuFest proběhne od 25. do 27. listopadu na Nové scéně pražského Národního divadla a nabídne přesně sto jeden film ze všech školních kateder. A jednu novinku.
Ústí n. O. - V pátek startuje v ústecké Malé scéně jedenáctý ročník festivalu dokumentárních filmů se sociální tematikou „Nadotek”.
Kostelec nad Orlicí - Příjemná atmosféra, úžasné prostory kosteleckého Nového zámku a k tomu starý dobrý jazz.
Nové Město na Moravě - Dvě významná ocenění z mezinárodních filmových festivalů si v letošním roce za svůj dokumentární snímek s názvem Africa Obscura odnesl rodák z Nového Města na Moravě Jan Svatoš.
Chrudim /FOTO/ -Letošní ročník dětského mezinárodního folklórního festivalu Tradice Evropy nabízí zajímavé hosty.Účastní se ho dětské sbory z Evropy, které předvedou ukázky tradičních tanců, zvyků a písní.
Ústí nad Labem - Nové čtení má podtitul Před Sověty do Ústí.
Horšovský Týn -Jednasedmdesátiletý německý herec, scénárista a režisér srbského původu Gojko Mitić zavítal v rámci filmového festivalu Juniorfest na horšovskotýnský hrad a zámek.
Svitavy - Ve dnech druhého až pátého listopadu se pěvecký sbor Iuventus zúčastnil mezinárodní soutěže a festivalu v jihokorejském Busanu.
Jistebnice-Hudbu berou jako celoživotní koníček. Po dvou letech koncertování ale chystá jistebnická punkrocková kapela zásadní personální změnu.
Domažlice -Tři přední jazzoví interpreti vystoupí v rozmezí dvou týdnů v rámci Klubové scény v Městském kulturním středisku Domažlice.