Plumlov - Redakce Prostějovského deníku pro vás připravila na pondělí 18. 7. ve 12:45 bleskovou telefonickou soutěž, v níž máte šanci okamžitě vyhrát dva lístky na festival Keltská noc, který se opět koná v příjemném prostředí plumlovském kempu Žralok. Volejte hned.
Dolní Lomná /FOTOGALERIE/ – Festival na pomezí má za sebou 19. ročník. Populární akce byla tentokrát jednodenní, v Národopisném areálu v Dolní Lomné však tradičně zněla kvalitní muzika. Na Jablunkovsko se pravidelně vracejí ti, kteří mají rádi folk, country, trampskou muziku a bluegrass.
Sobotka – O tomto víkendu se vstupní brána Českého ráje, Sobotka, otevře široké veřejnosti a pro dny následující vnese do jinak poklidného městečka nebývalý ruch.
Hradec Králové – Na zdejším letišti byl zahájen 17. ročník hudebního festivalu Rock for People. V prostorách Festivalparku se v sobotu konal 'Večírek pro nedočkavé'.
Osek – Barokní chrám Cisterciáckého kláštera v Oseku u Teplic naplní v neděli 3. července hudba italských barokních a klasicistních skladatelů.
Od 16 hodin zde přeshraniční Festival uprostřed Evropy pořádá koncert renomovaného hannoverského souboru Musica Alta Ripa v obsazení zobcová flétna, dvoje housle, violoncello a cembalo.
Tupesy – Tradiční pouťová beseda u cimbálu zaplnila v pátek večer kavárnu v Tupesích. Stalo se tak u příležitosti nadcházející národní pouti v sousedním Velehradě.
Kolín – Podruhé umožnili organizátoři rockového festivalu Rock for People, který v sobotu odstartoval na letišti u Hradce Králové, dopravu fanoušků na přehlídku na kolech.
Strážnice /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Do Strážnice přijeli, aby předvedli to nejlepší, co umí. Měli k tomu dobrý důvod, čtyři z nich, kteří zaujali lidi nejvíc, se za měsíc představí na devatenáctém ročníku legendárního festivalu Beseda u Bigbítu. Ten si o uplynulém víkendu našel svůj talent.
Frýdek-Místek /FOTOGALERIE/ - Osmý ročník festivalu Sweetsen fest má před sebou sobotní finále. Třídenní akce, která představuje umělce z Frýdku-Místku a okolí, probíhá na pěti scénách.
Karlovy Vary /EXKLUZIVNÍ ZPRAVODAJSTVÍ/ – Devítidenní filmový mejdan začal. Už 46. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech odstartoval v pátek večer a jako obvykle se bylo na co dívat. Nápaditá show bratrů Cabanů, jež festival otevřela, byla letos ve znamení sci-fi a trojrozměrného filmu.
Sobotka – Ve městě pod Humprechtem začíná v sobotu 55. ročník festivalu českého jazyka, řeči a literatury s podtitulem Bylo nebylo, je není – mýtus v literatuře.
Chrudim - Amatérští loutkoherci a milovníci loutkového divadla z celé země se sjeli do Atén východních Čech, kde byl v pátek zahájen 60. ročník festivalu Loutkářská Chrudim.
Valtice – Na tři sta účastníků letos přijede po třiadvacáté do Valtic. Tam se od soboty až do příští neděle koná Mezinárodní letní škola staré hudby. Zúčastní se jí všechny věkové kategorie od dětí až po důchodce.
Broumovsko – Už šestým rokem směřují milovníci hudby, hudebníci zvučných jmen i mladí talentovaní umělci do kostelů tzv. „broumovské skupiny“, aby se stali součástí hudebního festivalu „Za poklady Broumovska“. A právě 2. července v 18 hodin v kostele sv. Jakuba Většího v Ruprechticích cyklus deseti koncertů zahájí
Hradec Králové – Na Chlumu si o víkendu připomeneme 145. výročí zdejší bitvy z roku 1866 a zároveň se na hradeckém letišti ve Festivalparku uskuteční festival Rock for People.
Náměšť na Hané - Multižánrový festival Zahrada v Náměšti na Hané v pátek otevřel své brány, na čtyřech scénách se během čtyř dnů představí na 130 kapel a sólistů, čekají se tisíce návštěvníků.
Veselíčko – Folk, country, dechovku, cimbálovku i reggae nabídne hudební program festivalu Mladí pro venkov v sobotu 9. července. Již po čtvrté se uskuteční ve Veselíčku v areálu Sokolské zahrady.
Táborsko – Prázdninové kulturní tipy začínají jak jinak než festivaly. I na Táborsku se s nimi roztrhl pytel. Těšit se tak můžete na rockovou, jazzovou i elektronickou hudbu.
Hulín – Na pořádnou rockovou nálož se můžete přijít podívat v pondělí do Hulína. V areálu Grádo vypukne již druhý ročník akce s názvem Rocková show s Gošou. Mediálním partnerem akce je Deník.
Klášterec nad Ohří – Již dnes bude v Klášterci nad Ohří slavnostně zahájen hudební festival Klášterecké hudební prameny. Tradiční sedmý ročník opět nabídne ve dnech 1. až 10. července koncerty pro širokou veřejnost, ale i houslové kurzy pro studenty hudebních škol.
Pardubice – Čeští i světoví diskžokejové se představí na dvoudenní párty Maddox Open Air od pátku 1. do soboty 2. července na pískovně Hrádek nedaleko Pardubic.
Nový Jičín – Hudební léto rockerů odstartuje v Novém Jičíně v sobotu 2. července na festivalu REDFest. Devět kapel z celé ČR dorazí jako již tradičně do areálu letního kina. REDFest je už pátým rokem pestrou přehlídkou kapel všech možných rockových a metalových stylů.
Prostějovsko - Je tu první červencový víkend a s ním celá řada akcí. V našem přehledu najdete výběr těch nejzajímavějších. Podívejte se, třeba se právě vám trefíme do noty. Mezi zajímavé podniky patří určitě tradiční festival Plumlove na zámku v Plumlově (letos se třemi scénami), koncert rockové legendy Věry Špinarové na pláži U Vrbiček, hned tři srazu veteránů či sjezdy rodáků v několika obcích regionu.
Hradec Králové – Již v pátek 1. července večer začne v Hradci Králové pro nedočkavé návštěvníky neoficiální program 17. ročníku festivalu Rock for People.
Praha, Litoměřice /ROZHOVOR, PROGRAM FESTIVALU LITOMĚŘICKÝ KOŘEN/ – Nebyla to náhoda, že se 8. ledna 2011 na naši hudební scénu na chvilku vrátila jedna z respektovaných legend – skupina Půlnoc. Na stejném koncertě v pražské Akropoli totiž lounské vydavatelství Guerilla Records, label Vladimíra „Lábuse“ Drápala, křtilo další ze svých úctyhodných a důležitých reedicí – 2CD „Půlnoc: Kniha noci 1988 – 1989“. Raritní komplet nabízí dva koncerty, které vešly do dějin českého undergroundu. Vždyť Půlnoc (existovala v letech 1988 – 1993) sama, hypnotická skupina okolo Mejly Hlavsy (1951 Praha – 2001 Praha) z Plastic People of The Universe s osobitou Michaelou Němcovou u mikrofonu, byla předělem mezi undergroundem a „oficiální“ scénou. Tleskala jí kritika i Amerika, když jí hrála, o tom ale už více s violoncellistou Tomášem Schillou. Hudebníkem v bílém, který hrál v Půlnoci již tenkrát a hraje zde také dnes. A ještě ve skupinách Krch–off, Echt, DG 307… O legendární kapele Mejly Hlavsy jsme si povídali s tím nejpovolanějším. Už v roce 1988 u zrodu Půlnoci Schilla seděl, hraje totiž na violoncello. A jak!
Karlovy Vary /IKONOGRAFIKA/ - Největší filmový svátek v České republice začíná v pátek večer. V rámci slavnostního zahájení 46. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary bude uvedeno britské dobové drama Jana Eyrová, které osobně představí slavná britská herečka, host festivalu, Judi Dench.
Vendryně – Ve Vendryni se už v sobotu 2. července sejdou příznivci tvrdé muziky. Na akci s názvem Barrocko Fest vol.9 vystoupí téměř dvě desítky kapel.