Praha - Poslanci opoziční ODS dnes důvěru vládě nevysloví. V Poslanecké sněmovně budou hlasovat proti kabinetu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Na tiskové konferenci ve Sněmovně to řekl předseda strany Petr Fiala. Občanským demokratům vadí údajné rozpory v koaličním programovém prohlášení. Podle Fialy není možné, aby vláda sehnala dostatek financí na splnění všech svých slibů.
V letošní zimě silničáři příliš práce se sněhem nemají, což se pozitivně promítá jak do jejich rozpočtu, tak do celkového stavu silnic. Technické služby se díky teplému počasí ve městech zaměřují na zeleň.
Zlín – V prostorách hotelu Moskva ve Zlíně se sešli zástupci fotbalových oddílů hrajících krajské soutěže. KFS Zlín je pozval na tradiční jarní aktiv. Předseda Vlastimír Hrubčík zhodnotil podzimní část soutěží, upozornil na vrcholné akce v regionu a především seznámil zúčastněné s připravovanými změnami od příští sezony.
Krnovsko - Rodinná tragédie začala před třemi lety, když žena při autonehodě utrpěla vážný úraz a zůstala odkázána na pomoc blízkých. Bohužel příliš pozdě zjistila, že když jde o peníze, nevyplácí se důvěřovat ani vlastní rodině. Tak by se dalo shrnout ponaučení ze smutného příběhu jedné rodiny z Krnovska.
Hradec Králové - Ve stotisícovém Hradci sídlí čtyři univerzity. Studentský klub má město jen jeden. Radnice má plán. Přestaví historické Pajkrovy a Pivovarské flošny.
Hradec Králové - Ve stotisícovém Hradci sídlí čtyři univerzity. Studentský klub má město jen jeden. Radnice má plán. Přestaví historické Pajkrovy a Pivovarské flošny.
Opočno – Zřejmě poměrně rušné bude pondělní zasedání zastupitelstva města v Opočně. Kromě běžných záležitostí se dostanou na pořad večera i dvě studie přestavby Kupkova náměstí. Přijet by měli i samotní architekti.
Častolovice – Zbavit se hnědé vody, kterou pijí lidé v Častolovicích a okolí, nebude zrovna jednoduché. Mělo by k tomu však dojít již na jaře. Vodárny sice už vloni vyměnily vodní filtry, stále to však nestačí. Poslední hnědou kapku uvidí Častolovičtí ve svých umyvadlech až po úplné rekonstrukci staré úpravny vody. Ta slouží už téměř čtyřicet let, její rekonstrukce vyjde na desítky milionů.
Hlinsko - Kašně na hlineckém náměstí neřekne nikdo jinak, než schody do metra. Nešťastně vyřešenému doplňku však nyní svitla naděje. Městu zbyl určitý obnos financí, který je ochotno do kašny investovat.
Plzeň – Dva miliony korun. Zhruba takovou částku chce lochotínská radnice poslat plzeňské zoo na projekt Sloni na Mži. Tahle částka ovšem zaplatí pouze rozšířenou studii, na samotný výběh a zázemí pro chobotnatce budou potřeba stovky milionů korun.
Mělník – V pátek začíná play-off krajské ligy mužů v ledním hokeji. Jedním z týmů, které do nejočekávanější fáze sezony zasáhnou, je mělnický HC Junior. S jeho trenérem Rostislavem Příhonským jsme krátce zhodnotili základní část soutěže a vyhlídky před tou vyřazovací.
Zlínsko – Mírná zima netěší jen silničáře a domácnosti, které ušetří za otop. Finance ušetří i obce a města. „Vloni jsme touto dobou měli za zimní údržbu utracených už padesát tisíc korun. Letos ve stejném období to jsou jen tři tisíce korun," prozradil místostarosta Dobrkovic Josef Jurák.
Ottawa - Největším nebezpečím pro kanadskou ekonomiku je finanční zdraví Evropy, obzvláště pak Francie. Řekl to dnes kanadský ministr financí Jim Flaherty. Jeho francouzský protějšek Pierre Moscovici mezitím u příležitosti návštěvy ve Washingtonu prohlásil, že pokud jde o blížící se kontrolu kvality aktiv ve francouzských bankách, pak není důvod k obavám.
Rokytnice v O. h. – Přečkala více než sto let, obě světové války, avšak nájezd „sběračů kovů" už neustála. Bronzová pamětní deska k 1000. kilometru lokálních drah ještě z dob Rakousko-Uherska se však už brzy na své místo vrátí. Po čtyřech letech by tak mohla znovu ozdobit tunel nedaleko Pěčína.
Hostinné - Restaurátorské práce na vzácné středověké soše z kostela v Čermné se chýlí ke konci. Pak bude vystavena ve Františkánském klášteře v Hostinném.
Praha – Pouze 11 z 25 účastnických fondů doplňkového penzijního spoření překonalo za rok 2013 svými výnosy loňskou inflaci. Ta činila 1,4 procenta. Jedničkou se stal fond Conseq Globální akciový s 19procentním výnosem, který těžil z dvouciferného růstu evropských i amerických akcií. Na druhém konci žebříčku je ING světovch akcií s výnosem 0,1 procenta. Sdělila to poradenská firma Swiss Life Select.
Praha /FOTOGALERIE/ - Nová scéna Národního divadla v Praze zažila v neděli 9. února večer emotivní chvíle. Uspořádala benefiční představení na podporu ústeckého Činoherního divadla, které bojuje s nedostatkem financí a přestalo hrát.
Praha – Finančně odměňuje své děti za dobré školní výsledky 37 procent rodičů a za domácí práce 39 procent z nich. Převážná část dotázaných je ale přesvědčena, že za školní výsledky nebo pomoc v domácnosti by se děti neměly finančně odměňovat a více jim prospějí jiné cesty pro jejich motivaci. Vyplývá to z průzkumu společnosti KRUK.
Kroměříž – Zbrusu nový komplex přízemních domků se zahrádkami a centrem služeb určený především pro seniory by mohl už za několik let vyrůst v kroměřížské části Vážany.
Stříbro – Zuzana Součková ze Stříbra má tři dnes už dospělé děti a šikovného manžela. Ve Stříbře žije celý svůj život. Stejně jako její tři děti je absolventkou místního gymnázia. S nadsázkou jí vlastní říká: „Neměli jsme tam už snad mít množstevní slevu?"
Kouřim - Hráz bude opravená. To je jediné, co je v tuto chvíli jasné. Stále však není rozhodnuté, zda hráz opraví Povodí Labe jako současný majitel, nebo zda ji odkoupí město a opravy provede samo.
Žďársko - Olympijská medailistka Martina Sáblíková se vrátila do Žďáru nad Sázavou. Do podkrovního bytu se ale nenastěhovala kvůli sportovnímu zázemí ve městě.
Praha – Do procesu církevních restitucí přibude nový mezičlánek. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) včera navrhl vznik takzvaného monitorovacího výboru, který by měl pro vládu hlídat průběh navracení nemovitého majetku církvím a zároveň evidovat eventuální soudní spory, které mohou nastat.
Žďársko - Olympijská medailistka Martina Sáblíková se vrátila do Žďáru nad Sázavou. Do podkrovního bytu se ale nenastěhovala kvůli sportovnímu zázemí ve městě.
Druhý den na Martiniku. Cesta do školy. Vyučování začíná většinou v sedm hodin ráno, takže bylo třeba si trochu pospíšit. Vyšla jsem z pokoje přichystaná na první školní den, ale než jsem se stačila vymotat ze dveří, Aurelie mě zastavila se slovy: „Co to máš na sobě?"
Církvice - Volání o pomoc, zápletka, akční scény, slovní potyčka a v samotném finále úsměvné zakončení. Ne, opravdu se nejedná o scénář z žádné akční komedie, ale o skutečnou událost, která se odehrála v obci Církvice na Kutnohorsku za bílého dne.
Hradec Králové /FOTOGALERIE/ - V osm hodin ráno požehnání od biskupa Jana Vokála v katedrále, pak nástup do Nového Adalbertina pro zapečetěnou kasičku a průkazku a hurá do hradeckých ulic. Proč? Protože se vybírají peníze na dobročinnou Tříkrálovou sbírku.
/SERIÁL TÝDENÍKU/ - Druhý den na Martiniku. Cesta do školy. Vyučování začíná většinou v sedm hodin ráno, takže bylo třeba si trochu pospíšit. Vyšla jsem z pokoje přichystaná na první školní den, ale než jsem se stačila vymotat ze dveří, Aurelie mě zastavila se slovy: „Co to máš na sobě?"
Soči - Ve výrazně skromnějších podmínkách než před dvěma lety v Londýně se budou na olympiádě v Soči scházet čeští sportovci. S ohledem na finance se totiž Český olympijský výbor rozhodl vybudovat svůj 'dům' v dějišti her v menších prostorách a mimo samotné centrum olympiády.
Pelhřimov - Spojení „pelhři-movská kultura" je ve městě slyšet téměř na každém kroku. Ale kdo a jak vlastně této frázi rozumí? Co toto sousloví znamená? A jak se projevuje?
Církvice – Volání o pomoc, zápletka, akční scény, slovní potyčka a v samotném finále úsměvné zakončení. Ne, opravdu se nejedná o scénář z žádné akční komedie, ale skutečná událost, která se odehrála v obci Církvice na Kutnohorsku za bílého dne.
Hradec Králové – Futuristicky vyhlížející dřevěný chrám vznikne podle studentského návrhu Michala Krejčíka z Technické univerzity v Liberci. Pokud se vybere dostatek financí, mohl by stát na Moravském Předměstí v Hradci klidně do dvou let.
Hradec Králové – Myšlenka stavby řeckokatolického kostela u polikliniky na Benešově třídě na Moravském Předměstí znovu ožívá. Projekt, o kterém se hovoří už od ledna roku 2006, nyní nabírá konkrétních obrysů.
Hradec Králové – Myšlenka stavby řeckokatolického kostela u polikliniky na Benešově třídě na Moravském Předměstí znovu ožívá. Projekt, o kterém se hovoří už od ledna roku 2006, nyní nabírá konkrétních obrysů.
Berlín - Pokladník německých vládních křesťanských demokratů (CDU) Helmut Linssen už nebude spravovat finance strany kancléřky Angely Merkelové. Ve funkci končí poté, co vyšlo najevo, že měl v daňových rájích ukryto přes 400 000 eur (11 milionů Kč). Linssen je už několikátým prominentním Němcem, kterého v poslední době dostihla aféra s tajnými konty v zahraničí.
Paříž – Na bezstarostnou jízdu s motocyklem po slavném majiteli bude moci vyrazit neznámý kupec, který v Paříži včera vydražil stroj Harley Davidson, jenž patřil nynější hlavě křesťanského světa papežovi Františkovi.
Praha – Exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) nazval při dnešních sněmovních interpelacích současného ministra financí Andreje Babiše (ANO) lhářem. Důvodem byla jeho interpelace a odpověď na ni, která se týkala odvolání ředitele legislativního odboru ministerstva financí Michala Švorce.
Praha /FOTOGALERIE/ – Petici na podporu Činoherního divadla v Ústí nad Labem, které kvůli nedostatku financí ukončilo činnost, podepisovali v Praze účastníci protestního setkání iniciovaného Hereckou asociací. Přítomný ministr kultury Daniel Herman se do Ústí vydá. Hodlá být prostředníkem, aby se problém podařilo kulturně vyřešit.