Praha, Sokolov – V poslední době byli vzorem pro celou republiku. Západočeský Sokolov už dva roky úspěšně používá pro dozor nad pořádkem v problémových lokalitách takzvané asistenty prevence kriminality. Jeden z nich se dokonce na jaře stal vůbec prvním asistentem v ČR, který přešel po absolvování školy do služeb městské policie.
Praha - Na dnešní den připadají hlavní oslavy 670. výročí položení základního kamene katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě a povýšení pražského biskupství na arcibiskupství. Dopolední mši bude sloužit magdeburský biskup Gerhard Feige.
Vamberk – Festival Vamberák je opět tu, jedná se o jednodenní hudebně-divadelní open air festival. Tentokrát odstartuje již třetí ročník, a to už dnes od 13. hodin na louce u koupaliště ve Vamberku.
Liberecký kraj - Záchranná služba Libereckého kraje si chce s pomocí evropské dotace pořídit v příštím roce 20 nových sanitek za bezmála 80 milionů korun.
Kostelec na Hané – Červený a bílý domek v Kostelci na Hané chátrá. Pozůstalost slezského básníka Petra Bezruče je již léta veřejnosti nepřístupná. Co s domky, které v současné době vlastní Olomoucký kraj a spravuje Muzeum a galerie Prostějov, bude dál, se rozhodne v následujících dnech.
Los Angeles - Suspendovaný majitel basketbalového celku Los Angeles Clippers Donald Sterling si prostřednictvím svých právníků najal čtyři detektivní kanceláře ve snaze získat kompromitující materiály na současného i bývalého komisionáře NBA a na majitele ostatních 29 klubů v lize.
Přerov – Budov s podobným osudem, jaký má bývalá armádní budova v Čechově ulici, je v Přerově více. Chátrající objekt někdejšího Blažkova domu na náměstí T. G. Masaryka, kde v minulosti sídlila vojenská správa, či ubytovna Strojař.
Hranice – Židovské schody u synagogy v Hranicích patří mezi nejfrekventovanější v celém městě. Možná i proto na jejich očistu míří častá kritika obyvatel.
Praha - Po tom, co dostala v prosinci výpověď pro nadbytečnost, nezavadila šestačtyřicetiletá Pavlína Krobotová téměř o práci. „S obchodní akademií jsem byla v podstatě předurčena pro administrativu, takže jsem téměř třicet let pracovala v kanceláři," začala své vyprávění.
Praha - Po tom, co dostala v prosinci výpověď pro nadbytečnost, nezavadila šestačtyřicetiletá Pavlína Krobotová téměř o práci. „S obchodní akademií jsem byla v podstatě předurčena pro administrativu, takže jsem téměř třicet let pracovala v kanceláři," začala své vyprávění.
Sokolov - Šestice sokolovských asistentů prevence kriminality je od začátku června na úřadu práce. Nejsou na ně finance. Přestože je smlouva na 18 měsíců mezi městem Sokolov a ministerstvem vnitra uzavřena, nedorazily finance. Vedení sokolovské radnice počítá s tím, že do ulic by asistenti mohli vyrazit opět 1. srpna. Zrovna v těchto dnech může jejich pomoc chybět. Stížnosti občanů z lokalit kolem sokolovského nádraží nebo kinokavárny Alfa přicházejí pravidelně v teplých letních dnech. Blíží se také dvoudenní akce Hurá prázdniny se soutěžemi ohňostrojů, na který míří desítky tisíc lidí z celého regionu.
Velké Meziříčí - Po hodech obvykle přichází půst. Toto úsloví jakoby přesně vystihovalo letošní sezonu v podání fotbalistů Křoví. To v předchozích třech letech působení ve východní skupině I. A třídy patřilo k tomu nejlepšímu, co soutěž nabízí. Jenže odchod některých sponzorů a s tím související kvalitativní úpadek kádru znamenají již kolo před koncem ročníku jistotu pádu o patro níž.
Praha – V jednotlivých regionech Česka stále přetrvávají výrazné rozdíly ve výši platů, které dosahují řádu desítek tisíc Kč. Největší diference jsou v oblastech informačních technologií a financí, kde je velká poptávka po odbornících. Rozdíly v platech v IT mohou v jednotlivých krajích dosáhnout u stejné pozice až 60.000 korun a podobné rozpětí je i u bankovních a finančních služeb. Vyplývá to z průzkumu společnosti Grafton Recruitment.
Velké Opatovice – Pět volebních období, to znamená dvacet let. Tak dlouho stál v čele Velkých Opatovic jeden muž. Letos třiašedesátiletý Jiří Bělehrádek. V podzimních komunálních volbách však bude na kandidátní listině KDU-ČSL až dvojkou. Své rozhodnutí, že už nechce být starostou, oznámil v neděli svým kolegům na schůzi místní organizace lidovců. Ti tak jako lídra kandidátky zvolili Petra Přichystala.
Litoměřicko - Povodí Labe začalo na dolním úseku řeky odstraňovat nánosy po loňských povodních. Čištění koryta potrvá dva roky a přijde na 243 milionů korun.
Definitivní tečku za případem Lukáše Podzemného (28 let), který v Sedlnicích na Novojičínsku zavraždil svou jedenaosmdesátiletou babičku, udělal v těchto dnech Nejvyšší soud (NS).
Velké Opatovice – Pět volebních období, to znamená dvacet let. Tak dlouho stál v čele Velkých Opatovic jeden muž. Letos třiašedesátiletý Jiří Bělehrádek. V podzimních komunálních volbách však bude na kandidátní listině KDU-ČSL až dvojkou. Své rozhodnutí, že už nechce být starostou, oznámil v neděli svým kolegům na schůzi místní organizace lidovců. Ti tak jako lídra kandidátky zvolili Petra Přichystala.
Praha – Ve výběru jména nového českého eurokomisaře budou mít hlavní slovo lidovci, kteří jsou středovou sílou mezi kandidátem hnutí ANO Pavlem Teličkou a nominantem sociálních demokratů Pavlem Mertlíkem. Na setkání s novináři to včera připustil kandidát ČSSD, exministr financí a rektor Bankovního institutu Pavel Mertlík.
Praha – Zatímco pojištění domácnosti nechávají Češi zpravidla ležet ladem, životní pojištění mění velmi často. Vyplývá to z květnového průzkumu ČSOB Pojišťovny mezi 1500 respondentů. Podle expertů by tomu mělo být přesně naopak.
Uherské Hradiště – Příslovečných za pět minut dvanáct ukazuje pomyslný ciferník technického stavu budovy uherskohradišťské Základní umělecké školy (ZUŠ) na Mariánském náměstí. Že se prostory školy stávají skutečně nebezpečné, dokazuje také událost z posledních dnů.
Kladno – Běh, při kterém je touha vyhrát tím posledním, na co jeho účastníci myslí. Takový byl Běh naděje, který se v sobotu uskutečnil ve sportovním areálu Sletiště v Kladně. Výtěžek z této charitativní akce bude věnován na výzkum léků proti rakovině. O pěkný start se postaral známý český sportovec Jan Železný.
Chlístovice - Spolek leteckých modelářů byl v Chlístovicích založen na konci roku 2013. Jeho předsedou je Pavel Štěpina,který se RC modelářstvím zabývá patnáct let.
Ústecký kraj - Povodí Labe začalo na dolním úseku řeky odstraňovat nánosy po loňských povodních. Čištění koryta potrvá dva roky a přijde na 243 milionů korun.
Ústí nad Labem - Povodí Labe začalo na dolním úseku řeky odstraňovat nánosy po loňských povodních. Čištění koryta potrvá dva roky a přijde na 243 milionů korun. Dalších 54 milionů korun bude stát oprava břehů, vyklízení náplavů, kácení křovin a podobně. Řekl to ředitel závodu Dolní Labe Jindřich Zídek.
Liberec – Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor a Společnost pro Jizerské hory, připravily projekt, který pomůže vylepšit zázemí pro turisty v Jizerských horách. Vytipováno je devět značených atraktivních lokalit, které již potřebují obnovit.
Nové Město na Moravě – Rozdělené rozpočty umožňují místním částem Nového Města investovat vlastní finance přesně tam, kam jejich obyvatelé sami chtějí. Díky tomuto opatření už také nejsou malé obce jenom městským přívažkem, ale plnohodnotnými součástmi města.
Schönsee /FOTOGALERIE/ - Reprezentativní prostředí Centra Bavaria Bohemia v Schönsee se stalo důstojnou kulisou pro čtvrteční podpis partnerské smlouvy mezi Středním odborným učilištěm Domažlice a reálkou z Neunburgu vorm Wald.
Louny - V dubnu zastupitelstvo příspěvek neschválilo. Nejznámější památka Loun potřebuje na opravu více než jeden milion korun. Církev má jen zhruba 150 tisíc a o pomoc žádá město i krajský úřad.
Praha – Peníze na sociální služby možná bude i v první polovině příštího roku rozdělovat ministerstvo práce a sociální věcí, a nikoli kraje. Další odklad v převodu dotací ze státu na regiony navrhli v novele poslanci opoziční ODS. Předkladatelé tvrdí, že změna není dosud připravena, chybí jasná pravidla a hrozil by chaos.
Orlickoústecko - V polovině května prezentovalo obchodní družstvo Konzum Ústí nad Orlicí záměr podpořit svým grantovým programem Společně za úsměv 2014 nadační fond Orlickoústecké nemocnice S námi je tu lépe!
Orlickoústecko – V polovině května prezentovalo obchodní družstvo Konzum Ústí nad Orlicí záměr podpořit svým grantovým programem Společně za úsměv 2014 nadační fond Orlickoústecké nemocnice S námi je tu lépe!
Slabce – Majitel mlýna ve Slabcích Petr Čech prozatím odložil jeho prodej. Své rozhodnutí zdůvodnil slovy: „Důvodem je Občanský spolek Mlýnice, který přišel s nápady jak tuhle dějinně cennou budovu vtáhnout zpět do dění. A pak se s velkou vehemencí se pustil do realizace těchto nápadů."
Kouřim - Chránit svůj dům před velkou vodou a nezopakovat si tak situaci z loňského června, kdy povodně poničily, nebo úplně zničily mnoho domů, má zájem třináct majitelů nemovitostí v historickém městě.
Praha - Průměrná mzda v Česku v 1. čtvrtletí meziročně vzrostla o 793 Kč na 24.806 korun. Nominální růst tak činil 3,3 procenta. Reálně, po odečtení inflace, mzda vzrostla o 3,1 procenta. Informoval o tom dnes Český statistický úřad (ČSÚ).
Praha – Forma internetového bankovnictví je pro uživatele jedním z významných důvodů ke změně banky. Rozhodující je rychlost, jednoduchost a bezpečnost obsluhy financí prostřednictvím internetu. Vyplývá to z analýzy více než 120.000 letošních příspěvků na sociálních sítích a ve webových diskuzích, kterou pro společnost Arbes technologies uskutečnila agentura Yeseter.
Uherský Brod – Obyvatelé Uherského Brodu se v nejbližších letech mohou těšit na další zvýšení komfortu života ve městě. Nový dopravní terminál, jehož stavba byla včera slavnostně zahájena, zajistí integraci autobusové, železniční, městské hromadné, osobní a pěší dopravy ve městě do jednoho uzlu.
Plzeň – Město ve spolupráci s plzeňskou Charitou zintenzivní pomoc lidem bez přístřeší. Kromě zřízení terénní služby plánuje vybudovat pobytové zařízení pro bezdomovce za zhruba dvanáct milionů korun.
Bystřice nad Pernštejnem - Bystřická radnice koupila v dražbě rozpadající se bývalou pekárnu v Zahradní ulici. Výroba tam skončila před dvěma desítkami let a původní majitel neměl finance na to, aby ji udržoval v odpovídajícím technickém stavu. Nakonec budova skončila v dražbě.
Praha - Ministerstvo financí dnes spustilo nový internetový portál o finančním vzdělávání www.psfv.cz. Cílem projektu je zvýšit finanční gramotnost veřejnosti, informovalo ministerstvo v tiskové zprávě.
Olomoucký kraj – Finanční potíže jsou bohužel atributem doby. Kdo by neměl občas hluboko do kapsy a kdo by neznal někoho ze svého okolí, jenž by nečelil hrozbě exekuce. A právě téma exekucí, dluhů a sociální podpory bude tématem našeho pátečního online-rozhovoru.
Jižní Čechy – Vystěhovat část Putimi nebo získat pro stát rybník Rožmberk. To jsou některé možnosti, jak by jižní Čechy mohly reagovat na loňské povodně. V úterý tyto návrhy představil hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. Zároveň zhodnotil, co vše už se při odstraňování povodňových škod podařilo.