Praha - Na francouzské velvyslanectví v Praze přichází ve druhém kole prezidentských voleb spíše jednotlivci. První kolo přitom provázel velký zájem voličů, ve frontách museli čekat na vhození svého hlasu i dvě hodiny. Na místě to zjistila zpravodajka ČTK, podle které byla atmosféra na Velkopřevorském náměstí po většinu dne klidná. Do uzavření volebních místností zbývá zhruba dvě a půl hodiny.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Vítězem francouzských prezidentských voleb je proevropský centrista Emmanuel Macron s 66,06 procenty hlasů. Proti němu stála kandidátka ultrapravicové Národní fronty Marine Le Penová.
Přání se mu nesplnilo! Český tenista Lukáš Rosol hovořil před challengerem Prosperita Open v Ostravě o tom, že by se na tamních antukových kurtech nastartoval a odrazil ze 154. místa žebříčku ATP. To se ale dvojnásobnému daviscupovému vítězi nepodařilo.
/ROZHOVOR/ Provozuje autoservis s motoservisem a ve volném čase se Opavan František Groda věnuje svému zamilovanému hobby – přestavbě motorek. Konkrétně takzvaných valkyrií. Právě jím přestavěné kusy se představily na nedávné výstavě, kterou pořádal ve svém areálu ve Vrchní ulici.
Paříž – Litvínovský hokejista Robin Hanzl má za sebou premiéru na světovém šampionátu ve Francii. S českým výběrem v úvodním zápase nastoupil ve čtvrtém útoku proti favoritovi z Kanady. I když Češi v duelu nepropadli, tak k výhře jejich snažení nevedlo. „Syndrom" Kanada trvá. Javorové listy porazily Česko poosmé za sebou. Tentokrát 4:1. Poslední gól padl do prázdné.
Praha - Úspěch, který má poměrně daleký přesah z České republiky, a to jak východním, tak i západním směrem, si připsali protidrogoví experti z pražského ústředí Celní správy ČR. Vyplývá to z informací Hany Prudičové z Generálního ředitelství cel. Podle jejích slov se podařilo zabavit drogy užívané bojovníky Islámského státu.
HLASUJTE V ANKETĚ / Hokejové mistrovství světa začíná dnes v Paříži a Kolíně nad Rýnem. Jako každý rok se bojů o medaile nepřímo zúčastní i fanoušci na Valašsku. Hokejový svátek si díky televizním přenosům, které příznivci sledují společně v restauracích, nenechají ujít.
Ústí nad Labem - Hromadí se vám miliony na účtu a vy nevíte co s nimi? Realitní společnosti prodávají na Ústecku zajímavé a mnohdy i lukrativní objekty. Kupte si například panelák v Trmicích, Restauraci Na Kopečku nebo část koupaliště v Brné včetně termálního pramene. K mání je toho opravdu hodně.
Kutná Hora - Nejen Kutnohořané možnost navštívit do 27. května výstavu s názvem Božena Němcová – Babička, a to v Tylově domě, jednom z objektů Českého muzea stříbra. Návštěvníci mohou obdivovat kolem osmdesáti různých českých vydání této knihy a její malebné ilustrace. Ale nejen to.
Sedm bývalých manažerů švýcarské banky HSBC čelí před španělským soudem podezření, že prali špinavé peníze. Záležitost se týká dokumentů, které byly zveřejněné v rámci tzv. kauzy Swissleaks o nelegálních financích na kontech ve Švýcarsku.
Každoroční hokejový svátek je tady. Mistrovství světa v Německu a Francii dnes napíše svou první kapitolu. Také Deník si pro své čtenáře připravil úvodní část exkluzivní rubriky. Po dobu konání šampionátu se o své postřehy přímo z centra dění pravidelně podělí obránce Tomáš Kundrátek.
/ROZHOVOR/ Na klubové úrovni zažívá nejpovedenější sezonu ve své kariéře, v reprezentaci ani jeho výkony nestačily k důležitému středečnímu skalpu Ukrajiny (23:26) v rámci kvalifikace o postup na ME.
Benešov – Hokejové mistrovství světa v hokeji, které letos pořádají Německo a Francie, dnes otvírá svoje brány. Česká republika samozřejmě nebude chybět a hráči mají zálusk po pěti letech dovézt domů medaili jakéhokoliv kovu, nejlépe zlatou. Boje na ledě se opět po roce zúčastní i rodák z Vlašimi Michal Řepík, jenž si už letos potřebuje spravit chuť, když prošel zraněním ramene, žloutenkou a také smutkem, když se Spartou Praha vypadl již ve čtvrtfinále s budoucím mistrem, Kometou Brno. „Už by se to na mistrovství světa mohlo otočit," přeje si Michal Řepík pozitivní počin, nejlépe medailový.
Co čeká Francii v následujících dvou dnech? Projděte si nejdůležitější události a dění nadcházejícího víkendu, než v neděli večer oznámí centrální volební komise tajenku letošní prezidentské křížovky.
Vzhledem k tomu, že Francie není zrovna hokejová velmoc, s lehkou nervozitou čekáme, jaký se pořadatelům podaří připravit led. Navíc když je mohou rozptylovat volby. Voliči do druhého kola poslali natolik rozdílné prezidentské kandidáty, že ani náhodou nehrozí nuda. Dokonce je možné, že Francouzi zcela propadnou politice a zapomenou fandit svým hokejistům proti Finsku. U nás nic takového nepřipadá v úvahu. Své hokejisty bychom neopustili, ani kdybychom měli vládu v demisi.
Plzeň – Trenérem fotbalistů FC Viktorie Plzeň bude od nové sezony Pavel Vrba. Návrat úspěšného kouče na západ Čech potvrdil dnes klub na tiskové konferenci v Plzni.
Patří ke všem špičkovým klubům, které myslí na budoucnost. Světový zvuk mají fotbalové akademie Ajaxu Amsterodam, Bayernu Mnichov nebo FC Barcelona. Šéf mládežnické akademie SK Slavia Praha JIŘÍ PLÍŠEK vysvětluje, jak se pracuje s nástupci dnešních fotbalistů.
Přestupový trh na hokejové scéně je v plném proudu, první novinky ze zákulisí hlásí také druholigový celek šumperských Draků, který začal se stavbou kádru na nadcházející ročník, v němž byl měl patřit k hlavním favoritům soutěže.
Příbram – Dlouhé chvíle očekávání skončily. Otázky, jako: kolik přijde diváků, bude je bavit doprovodný program a užijí si zápas sedmnáctiletých fotbalistek, byly zodpovězeny. Kladně.
Rotava – Strojírenská firma PBS Technics v Rotavě na Sokolovsku, která do celého světa vyváží mobilní protipovodňové zábrany, zmodernizovala a rozšířila výrobu. Díky významné investici se tak PBS zvyšuje produkce.
Plzeň – I když její gól proti Francii neznamenal bodový zisk, bude si ho fotbalistka Viktorie Plzeň Gabriela Šlajsová pamatovat celý život. V 53. minutě se dostala v šestnáctce Francie k míči, šikovně si ho zpracovala a poslala balon nekompromisně do sítě.
Praha - Na pražské DAMU ve středu začíná 24. ročník studentského divadelního festivalu Zlomvaz. Potrvá do 6. května a diváci uvidí více než 20 představení divadelních škol z ČR, Slovenska, Polska, Německa, Maďarska a Francie. Doprovodný program pak nabídne diskuse o představeních nebo hudební vystoupení.
Plzeň – Porážka 1:2 s Francií v úvodním zápasu mistrovství Evropy žen do 17 let trenéra českého celku Karla Radu mrzela, přesto pro výkon svého týmu našel slova uznání.
Když jsem zjistila, že na postu ředitele České TV se se nic nezměnilo, zarmoutila jsem se. Těšila jsem se na změnu neutěšeného stavu. Jak ve sklabě pořadů tak v citlivosti výběru. Zklamal mě i kanál „art".
Přeštice – Výsledek 1:4 je pro Španělky příliš krutý. Fotbalistky z jihu Evropy byly první poločas lepší než mistryně Evropy Němky. Úvodní čtyřicetiminutovku úterního zápasu mistrovství Evropy žen do 17 let vyhrál v Přešticích německý výběr 1:0.
Tradiční prvomájové průvody francouzských odborářů se zvrhly v násilnosti. Při střetech v Paříži bylo zraněno šest policistů. Maskovaní mladí muži tam házeli na pořádkové síly zápalné lahve. Policie odpověděla slzným plynem. Jednotlivé odborové svazy se rozcházejí v podpoře prezidentských kandidátů a přibývá hlasů, které nechtějí Macrona ani Le Penovou.
Plzeň - Fotbalistky České republiky podlehly v Plzni v zahajovacím zápase mistrovství Evropy žen do 17 let celku Francie 1:2 a zkomplikovaly si tak cestu za postupem do semifinále.
Německá automobilka se rozhodla překonat rekord v tažení nejtěžšího letadla. A povedlo se jí to, s naftovým Cayennem překonala dosud nejlepší počin z roku 2013 o 115 tun.
Symbolické rozdělení roku na dvě části – v první lidé vydělávají na pokrytí výdajů státních a veřejných institucí a až v té druhé na sebe – letos nastane o čtyři dny dříve než loni. Důvodem je růst české ekonomiky.
VIDEO / Breakdance tancuje od svých čtrnácti let a od té doby se mu naplno věnuje. Jakub Tománek se s taneční skupinou Hollywood Star Crew účastní soutěží v Česku, ale i v zahraničí, kde sklízí úspěchy. Mimo to učí tanečnímu umění i malé děti v hranické sokolovně a mimo soutěže vystupuje na různých akcích.
Plzeň – Patří k nejzkušenější hráčkám českého týmu. Útočnice pražské Sparty Andrea Stašková si zahrála už na loňském mistrovství Evropy do 17 let, nastupuje za ženy v první lize a okusila i atmosféru ženské Ligy mistrů.
Poslední dubnový školní den byla Základní škola Frýdecká v Havířově plná gejš, samurajů, karatistů, Pokemonů a dalších postaviček typických pro Zemi vycházejícího slunce neboli Japonsko.
S kapitánským céčkem vedl hokejisty České republiky v závěrečném duelu Carlson Hockey Games proti Rusku odchovanec píseckého hokeje Jan Kovář. Dal důležitý gól na 3:2, v penaltovém rozstřelu pak sice svůj pokus neproměnil, ale porážka 3:4 po nájezdech mu na náladě ubrat nemohla. Jeho tým se totiž stal celkovým vítězem turnaje a Jihočech figuruje v nominaci pro světový šampionát ve Francii a Německu.
Ústí nad Orlicí - Třicítka studentů prvních a druhých ročníků si zpříjemnila začátek pětidenním poznávacím zájezdem po Francii a Anglii. Za doprovodu vyučujících Michaely Krčálové a Elišky Částkové absolvovali nejprve návštěvu francouzské metropole Paříže, většinu pobytu pak strávili na britských ostrovech.
České Budějovice – S kapitánským céčkem vedl hokejisty České republiky v závěrečném duelu Carlson Hockey Games proti Rusku odchovanec píseckého hokeje Jan Kovář. Dal důležitý gól na 3:2, v penaltovém rozstřelu pak sice svůj pokus neproměnil, ale porážka 3:4 po nájezdech mu na náladě ubrat nemohla. Jeho tým se totiž stal celkovým vítězem turnaje a Jihočech figuruje v nominaci pro světový šampionát ve Francii a Německu.
Plzeň - Do zahajovacího zápasu fotbalového mistrovství Evropy žen do 17 let zbývají už jen hodiny. Pořádající tým České republiky ladí formu na svého soupeře z Francie v Plzni na hřišti Sokola Černice.
/VIDEO/ Otec 39letého Karima Cheurfiho, který na pařížském bulváru Champs-Elysées tento měsíc zastřelil francouzského policistu, byl zadržen. Opilý a s nožem vyhrožoval strážníkům na policejní stanici na pařížském předměstí Noisy-le-Grand.
Děčín – Světový rekord v chůzi na slackline drží jedenadvacetiletý Danny Menšík z Prahy. Rozhodl se vydat i do Děčína, kam ho přilákala tradiční akce Adrenalin Challenge v rámci děčínských květnových slavností. Dannyho do Děčína pozvali na oblíbenou adrenalinovou akci známí.
ROZHOVOR / Zajímavá zkušenost, ale rok stačilo. Tak se dají shrnout pocity volejbalisty a zlínského odchovance Adama Bartoše po působení v polském klubu Bílsko-Bělá. Smlouvu už neprodloužil.