Žluté Ferrari z Bredy zmizí
Replika atraktivního vozu F40 propůjčila jméno i zdejší kavárně. Nyní obchodní centrum Breda&Weinstein musí opustit, pravděpodobně pomocí jeřábu.
Replika atraktivního vozu F40 propůjčila jméno i zdejší kavárně. Nyní obchodní centrum Breda&Weinstein musí opustit, pravděpodobně pomocí jeřábu.
Litvínov - Zatím jsou suverénní. Hokejisté mistrovského Litvínova zdolali ve třetím duelu ve skupině Ligy mistrů francouzský Grenoble 6:4 a v nejrychlejší možné době si zajistili postup do prvního kola play-off.
Liberec - Nedá se tu bydlet, nedá se tu dýchat, být na zahradě, otevírat okna na tom všem se shodují obyvatelé v okolí závodu Oleo Chemical v Liberci Rochlici. Areál nyní provozuje společnost Temperatior, které Oleo továrnu pronajala, aby se tak stáhla do pozadí, než se vyřeší její vlastní problémy komu Oleo patří. Společníci jsou rozhádaní a navzájem se obviňují z tunelování. Navíc je Oleo Chemical propojené i se jménem lobbisty Ivo Rittigem, který měl spolu s dalšími vyvést z Olea 20 milionů korun. Hlavní líčení má proběhnout v listopadu.
Berlín - Poslední prázdninový víkend přinese významné komplikace řidičům, kteří se budou vracet do Česka přes Německo a Rakousko. V obou zemích se očekává hustý provoz na dálnicích a podle tamních autoklubů se budou tvořit kolony zejména ve směru na sever.
Trutnov - Trenér Petr Kapitulčin a kadetka Kary Trutnov Anna Rylichová se podíleli na titulu mistra starého kontinentu v portugalském Matosinhos.
Vřeskovice - Dva týdny v obci pomáhali dobrovolníci zastupující pět zemí.
Karlovy Vary – Triatlonová tsunami. Ta již podesáté po dva dny naplno udeřila v srdci lázeňského města v Karlových Varech. Velkolepá triatlonová show pod názvem Carlsbad International School CITY TRIATHLON Karlovy Vary 2015 tak oslavila jubilejní desáté narozeniny, a to ve velkém stylu. Nejen o tom jsme si povídali v exkluzivním rozhovoru Deníku s ředitelem této akce Vladimírem Malým.
Liberec - Lidé z okolí továrny na bionaftu v Liberci Rochlici si stěžují na nesnesitelný zápach z výroby. Pochází z mrtvých zvířat.
Havlíčkův Brod – Dvanáct studentů Letní žurnalistické školy se vypravilo na prohlídku do havlíčkobrodského pivovaru Rebel, aby prohloubili své znalosti o tradičním českém nápoji a odhalili kouzlo jeho přípravy.
Brno /ROZHOVOR/ – Stejně jako celý klub stojí i on na prahu další éry. Nový vedoucí družstva basketbalových Žabin Petr Bažík povede tým do sezony, ve které brněnský celek po devatenácti letech nebude účinkovat v prestižní Eurolize. „Nemělo smysl v ní zase prohrávat o čtyřicet bodů," vysvětluje odstoupení ze soutěže devětadvacetiletý Bažík, který za sebou má zkušenosti z pozice generálního manažera v prvoligovém celku Noem Arch Brno.
Dnešice – Sobota patřila ve Dnešicích oslavám. Letošní rok uplynulo 900 let od první písemné zmínky o obci.
Trutnov - Přesně za týden se na trutnovském fotbalovém stadionu odehraje nevšední přátelské utkání.
Trutnov - Přesně za týden se na trutnovském fotbalovém stadionu odehraje nevšední přátelské utkání.
Paříž - Dvě moderní francouzské vojenské lodě Mistral, které mělo původně získat Rusko, koupí nejspíš Egypt. S odvoláním na zdroje blízké jednání mezi Paříží a Káhirou to dnes uvedla agentura AP.
Praha - Ve zcela odlišné náladě než před rokem odletí v pátek na veslařské mistrovství světa skifařka Miroslava Knapková. Zatímco loni se úřadující olympijské vítězce i kvůli zdravotním problémům příliš nedařilo, letos je také s ohledem na vydařenou závěrečnou přípravu maximálně spokojená. Čtyřiatřicetiletá česká reprezentantka věří, že bude schopna bojovat o medaile a ve francouzském Aiguebelette rozšíří svoji sbírku úspěchů.
Hodonín – Drtiči znovu potvrdili, že se jim na Senici v letní přípravě dlouhodobě daří. Hodonínští hokejisté zdolali účastníka první slovenské ligy i v odvetě, když na ledě Dukly zvítězili 4:3. Hosté po většinu času vedli, ale domácí se hlavně díky hattricku útočníka Lukáše Péka dlouho drželi na dostřel. Nakonec ale Jihomoravané těsnou výhru uhájili.
Praha, Brno - Ve zcela odlišné náladě než před rokem odletí v pátek na veslařské mistrovství světa brněnská skifařka Miroslava Knapková. Zatímco loni se úřadující olympijské vítězce i kvůli zdravotním problémům příliš nedařilo, letos je také s ohledem na vydařenou závěrečnou přípravu maximálně spokojená. Čtyřiatřicetiletá česká reprezentantka věří, že bude schopna bojovat o medaile a ve francouzském Aiguebelette rozšíří svoji sbírku úspěchů.
Karlovy Vary - Výstavy koček v Lidovém domě v Karlových Varech Staré Roli se již staly tradicí. Také letos připravili členové pořádajícího Klubu koček Karlovy Vary na víkend 29. a 30. srpna zážitek nejen pro milovníky koček a připravují 38. a 39. mezinárodní výstavu, pořádanou pod záštitou primátora.
Přibyslav – Speciální třída pro postižené a moderní výuka cizích jazyků.
Paříž - Čtyři mrtvé a tři těžce zraněné si dnes vyžádala střelba na severu Francie. Mezi oběťmi je žena s půlročním dítětem a muž, kteří byli příslušníky jedné rodiny. Mezi zraněnými jsou střelec, tříleté dítě a strážník. Další policista svým zraněním podlehl po převozu na jednotky intenzivní péče. Podle prvních výsledků vyšetřování šlo patrně o vyřizování účtů v zóně obývané lidmi bez trvalého pobytu, uvedl francouzský regionální deník Courrier Picard. Podle agentury AP jde o romský tábor.
Libáň – Nastal čas představit vám dramaturgii dvou originálních koncertů, které uzavírají letošní jubilejní 15. ročník hudebního festivalu Foerstrovy dny v Libáni.
Paříž - Eurozóna potřebuje mít svůj vlastní rozpočet, aby mohla investovat a pracovat na sbližování fiskální a sociální politiky členských států. Řekl to dnes francouzský prezident François Hollande. Na Francii teď je, aby společně s Německem předložila návrhy, které povedou k reformě eurozóny, řekl šéf Elysejského paláce na každoročním setkání francouzských velvyslanců v Paříži.
Pardubice – V Pardubickém letním kině Pernštejn bude dnes od devíti hodin večer k vidění zcela zdarma Kouzlo měsíčního světu. Režie: Woody Allen.
Kutná Hora - Téměř dva týdny bude Kutná Hora žít ve francouzském stylu. Včerejším slavnostním zahájením totiž začal dlouho očekávaný festival Dny francouzské kultury.
Karlovy Vary – Správně si pro další díl Evropského poháru v rámci Carlsbad International School City Triathlonu 2015 ITU Karlovy Vary načasovali formu pro závod v Karlových Varech především triatlonisté Francie.
Olomouc /ANKETA/ – Zhruba po roce od zahájení výstavby se blíží otevření Nákupního parku Bělidla v Olomouci. V bývalém průmyslovém areálu v Pavlovické ulici vyrostly obchody s parkovištěm, práci zde má najít přes padesát lidí. Naopak místní obchodníci se připravují na odliv zákazníků a obávají se o budoucnost.
Berlín - Všechny země Evropské unie musejí dodržovat minimální standardy pro zajištění potřeb běženců, kteří v těchto dnech do Evropy přicházejí. Vyzvala k tomu dnes německá kancléřka Angela Merkelová, která o problematice večer jednala s francouzským prezidentem Françoisem Hollandem. Merkelová s Hollandem se shodli, že odpovědnost za řešení současné situace nemůže převzít jediný stát, ale že azylová politika musí být společná pro všechny unijní země.
Málaga - Byl hlavním smolařem na Tour de France, ale Vuelta mu zatím svědčí. Peter Sagan vyhrál v hromadném spurtu třetí etapu - slovenský cyklista si tak připsal první triumf na Grand Tour po dvou letech. Červený trikot lídra udržel vítěz nedělní etapy Esteban Chaves z Kolumbie.
Přerov – Druhá bitva o Hanou je tady. Sice opět ještě v rámci přípravy na novou sezonu, nicméně již první letošní souboj hokejistů Přerova s Prostějovem nabídl nevšední a vyhecovanou podívanou. Potyčky, krev, ale hlavně šest gólu v bráně Jestřábů, kterou poprvé hájila velká letní posila – Luboš Horčička.
Praha - Letní dřina se pomalu chýlí ke konci a biatlonistka Veronika Vítková doufá, že se tvrdá příprava promítne do zimy. Čtvrtá žena uplynulého ročníku Světového poháru v přípravě nic zásadně neměnila, nyní už se těší na sníh.
Karlovy Vary - Správně pro Karlovy Vary rozhodně načasovaly formu Francouzky Audrey Merleová a Leonie Periaultová. Na stupních vítězů je v Karlových Varech doplnila stříbrná Němka Sieburgerová. Evropský pohár mužů přinesl běžecké drama a strhující finiš Auréliena Lebruna, který v posledním 2,5 kilometrovém okruhu nechal za zády Jorgena Gundersena a Matthewa Bakera.
/ROZHOVOR/ Po Zuzaně Beranové se v diplomatických službách už půl roku uplatňuje další opavská rodačka. Výtvarnice Iva Mrázková se v lednu stala honorární konzulkou ČR v Lucembursku.
Paříž – Francouzský prezident François Hollande dnes udělil Řád čestné legie třem Američanům a Britovi, kteří v pátek zneškodnili ozbrojeného střelce v rychlovlaku z Amsterodamu do Paříže. Pětadvacetiletý útočník zranil dva lidi.
Praha – V pražském Černínském paláci se v pondělí na každoroční poradě sejdou čeští velvyslanci. Desítky diplomatů a pozvaní hosté budou mluvit o bezpečnostních, zahraničněpolitických, unijních i ekonomických tématech.
Radonín - Většina z nás si ještě pamatuje legendární Hry bez hranic, které v 90. letech minulého století dokázaly k televizním obrazovkám připoutat statisíce diváků a které spočívaly v zápolení týmů z celé Evropy v netradičních disciplínách. Jedny se tehdy dokonce konaly i v Třebíči, kde týmy z Československa, Itálie, Portugalska, Francie a dalších zemí bojovaly na tamním koupališti Polanka.
Paříž – Dva lidé v neděli nepřežili mohutnou bouřku v departementu Hérault na jihu Francie. Bouřky rovněž ochromily železniční dopravu v celém kraji, informovala agentura AFP.
Lille – Advokátka Maročana, který v pátek útočil v rychlovlaku z Amsterodamu do Paříže, tvrdí, že muž neplánoval teroristickou akci, nýbrž pouze loupež, aby se „zasytil". Zbraň, automatickou pušku typu kalašnikov, prý nalezl v tašce schované v parku poblíž nádraží v Bruselu, kde přespával spolu s dalšími bezdomovci. Vyšetřovatele ale obhajoba nepřesvědčila, napsala dnes agentura AFP.
Zažít Vietnam znamená žít jako místní. Nastupovat do jedoucího autobusu, smlouvat na tržišti nebo vidět pozůstatek zdrcující války.
Praha - Opatření k řešení problému migrace musejí evropské země přijímat společně. Ke zvládnutí nynější migrační vlny je třeba společný evropský přístup. V Praze to dnes před společným jednáním řekli ministři zahraničí ČR a Francie Lubomír Zaorálek (ČSSD) a Laurent Fabius. Podle šéfa české diplomacie má Česko velký zájem na udržení schengenského režimu.
Praha – Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná v neděli láká děti i dospělé na odpolední open air koncert Kašpárek na valníku, který je projektem kapely Kašpárek v rohlíku. Na rodiny se zaměří i představení Bianco britského souboru NoFit State Circus, který je letos považován za hlavní hvězdu přehlídky. Tak jako v sobotu i v neděli se uskuteční další unikátní Večer s Ctiborem Turbou čili studijní projekce filmových záznamů divadelních projektů tohoto mezinárodně uznávaného českého divadelníka.
Praha – Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná v neděli láká děti i dospělé na odpolední open air koncert Kašpárek na valníku, který je projektem kapely Kašpárek v rohlíku. Na rodiny se zaměří i představení Bianco britského souboru NoFit State Circus, který je letos považován za hlavní hvězdu přehlídky. Tak jako v sobotu i v neděli se uskuteční další unikátní Večer s Ctiborem Turbou čili studijní projekce filmových záznamů divadelních projektů tohoto mezinárodně uznávaného českého divadelníka.
Kladno – Těšily se na zájezd do Francie. Místo toho zůstaly doma. Čtyřiačtyřicetiletá žena z Kladenska nyní oznámila policistům, že si společně se svými kamarádkami objednala u cestovní agentury z Brandýsu nad Labem – Staré Boleslavi třídenní zájezd do země galského kohouta. Zájezd byl ale počátkem letošního července cestovní agenturou zrušen z důvodů nenaplnění kapacity. Peníze za něj však do dnešního dne nevrátila.
Trevír - Mistr světa a lídr průběžného pořadí Sébastien Ogier z Francie zvýšil své vedení v Německé rallye. Asfaltovým tratím v okolí Trevíru vládne i po druhé etapě tým Volkswagen, jehož jezdcům patří první tři místa.
Madrid - Počet turistů ve Španělsku za sedm měsíců letošního roku stoupl na rekord a rekordní byl i v samotném červenci. Zahraniční návštěvníky láká do Španělska slabé euro a obavy o bezpečnost v dalších oblíbených přímořských rezortech, jako Tunisko. Španělsko je třetí největší turistickou destinací na světě.
Paříž, Amsterodam – Z toalety vychází muž s automatickou zbraní. Někdo se ho snaží přemoct, ale nedaří se mu to. Pasažéři uslyší zlověstný zvuk nabíjení zásobníku. V tu chvíli se ozývá: „Spencere na něj!"
Grenoble, Litvínov - To je premiéra. Litvínovští hokejisté vysokou výhrou 4:1 vstoupili do obnovené Ligy mistrů. Na úvod zničili franouzský Grenoble.
Matosinhos- České basketbalové kadetky do 16 let si na mistrovství Evropy zahrají o medaile. Po výhře 60:56 nad Maďarskem postoupily do semifinále, ve kterém vyzvou Itálii. Svěřenkyně trenéra Richarda Fouska si zároveň zajistily postup na mistrovství světa do 17 let.
Praha - V prvním pololetí se v Česku prodalo 981 nových traktorů, zatímco za celý loňský rok to bylo 2453 strojů. Sdělil to ředitel sekretariátu Asociace zemědělské a lesnické techniky (A.ZeT) Dušan Benža. V pololetí se také prodalo 88 kombajnů, což zhruba odpovídá loňským prodejům, kdy si zákazníci za celý rok pořídili 166 nových strojů, vyplývá z údajů Sdružení dovozců zemědělské techniky a A.ZeT.
Paříž - Bývalý předseda francouzské krajně pravicové Národní fronty (FN) Jean-Marie Le Pen dnes odmítl, že se chystá založit novou politickou stranu. Své příznivce naopak vyzval, aby ve FN zůstali a snažili se ji změnit zevnitř, informovala agentura AFP. Národní fronta, kterou vede Le Penova dcera Marine, svého zakladatele ve čtvrtek kvůli opakovaným antisemitským výrokům vyloučila ze svých řad.
Lille – Přistěhovalci dnes pronikli do nákladního vlaku mířícího tunelem pod Lamanšským průlivem do Británie. Souprava byla zastavena a běženci byli vráceni na francouzské území. Provoz v tunelu byl kvůli tomuto dopolednímu incidentu zpomalen, informovaly agentury.