Rozumíte fotbalu? Sledujte kvízové otázky a vyhrajte pivo XIII.
Východní Čechy - Mistrovství světa ve fotbale v Brazílii je v plném proudu a je bezpochyby největší sportovní akcí léta.
Východní Čechy - Mistrovství světa ve fotbale v Brazílii je v plném proudu a je bezpochyby největší sportovní akcí léta.
Zaječice, Padula - Při vyprávění o první světové válce nelze nezmínit vznik československých legií v Rusku, Francii a Itálii.
Jablonec n. N. - Lezeckou stěnu v jabloneckém Makaku navštěvují o prázdninách rodiče s dětmi i tábory.
Plzeň – Zdálo by se, že dvaadvacetiletý fotograf Tomáš Binter o sobě dal poprvé výrazně vědět loni, když získal ocenění Czech Press Photo.
České Budějovice, Normandie – Oslavy Dne D, vylodění spojenců v Normandii, konané letos 6. června, již utichly. A tak se nyní můžete vypravit na francouzské pláže i vy, abyste se dotkli historických událostí a vzdali hold hrdinům, kteří umírali ve válce s nacismem.
Brno – Starobylé město Amiens patří k architektonickým klenotům nejen Francie, ale celého světa. Stojí v něm světoznámá gotická katedrála Notre-Dame, zapsaná na seznam světového děditství Unesco. V minulých dnech do ní zavítala i skupinka českých sportovců.
Krásná Lípa - Hotovo. Trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení Martina Sáblíková pojede prestižní cyklistický závod v okolí Krásné Lípy.
Krásná Lípa - Trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení potvrdila, že pojede prestižní cyklistický závod v okolí Krásné Lípy.
Valtice – Třídenní zábavu v rytmu elektronické hudby či reggae nabízí Electribe 2014 – festival, který se koná od pátku v parku valtického zámku. Pořadatelé lákají na desítky dýdžejů a kapely. Vyžití najdou také děti. Na místě vystoupí dva interpreti z Břeclavi, hrají pod uměleckými jmény Sayko a Milhouse.
České Budějovice, Normandie – Oslavy Dne D, vylodění spojenců v Normandii, konané letos 6. června, již utichly. A tak se nyní můžete vypravit na francouzské pláže i vy, abyste se dotkli historických událostí a vzdali hold hrdinům, kteří umírali ve válce s nacismem.
Evropané příliš neholdují pohybu a Francouzi se z této tendence nijak nevymykají. Přes varování zdravotníků je tento trend zvláště znepokojivý u mladých lidí, kteří vysedávají u počítačů. Píše o tom francouzský deník Le Monde.
Východní Čechy /RECENZE/ - Marie Antoinetta měla v USA premiéru v roce 2012, autorem je David Adjmi.
Východní Čechy - Mistrovství světa ve fotbale v Brazílii je v plném proudu a je bezpochyby největší sportovní akcí léta.
Východní Čechy - Mistrovství světa ve fotbale v Brazílii je v plném proudu a je bezpochyby největší sportovní akcí léta.
Porto Alegre - Proč nás kritizujete? Přece jsme postoupili! S takovým vyjádřením přišel naštvaný Per Mertesacker. Německo porazilo Alžírsko 2:1, jenže až po prodloužení, což novináři a experti na západ od Česka rozebírají do teď. Podle hráče Arsenalu byl pondělní zápas nesmírně těžký, protože v této fázi šampionátu nehrají žádné karnevalové soubory.
S batohy na zádech strávili Matyáš a Markéta Bachovi, kteří mají dobrodružství v krvi, na cestách 11 dní.
Bern - O víkendu pokračoval Světový pohár Xterra ve Švýcarsku a na start se postavily i dvě české reprezentantky. Helena Erbenová byla tradičně žhavou kandidátkou na stupně vítězů, ale papírové předpoklady tentokrát nenaplnila.
Brasília - Doma ho přirovnávají k legendě Patricku Vieirovi. Smělé? Ani ne. Teď zase ukázal, že chvála je na místě. Paul Pogba byl tím, kdo Francii nasměroval k postupu do čtvrtfinále mistrovství světa. Ač druhý nejmladší na hřišti, dal gól a jeho tým porazil Nigérii 2:0.
Porto Alegre - Konec byl blízko, třásli jsme se o postup. Přesně to napsali v Německu, když hodnotili výkon Müllera a spol v osmifinále. Jeden z favoritů mistrovství světa měl problémy - nečekaně už proti Alžírsku. Reakce? Trenér Joachim Löw odmítl kritiku svých svěřenců…
Porto Alegre - Jen pár hodin po vyřazení v osmifinále mistrovství světa s Francií oznámil trenér nigerijských fotbalistů Stephen Keshi svou rezignaci. Nyní chce být s rodinou a hledat novou výzvu. Tou by mohlo být angažmá u reprezentace Jihoafrické republiky, s níž je spojován.
Paříž – Francouzská policie dnes zadržela bývalého prezidenta Nicolase Sarkozyho, aby ho vyslechla v případu vyšetřování korupční a odposlechové kauzy. Zadržení může ve Francii trvat 24 hodin s možností jednoho prodloužení. Podobný krok vůči bývalé hlavě státu je podle médií bezpříkladný od začátku takzvané páté republiky ve Francii v roce 1958.
Havlíčkova Borová – Bylo jen několik dní před Vánoci, když 10. prosince 1914 přišel v tehdejší Borové na svět stejnojmenný syn hostinského Josefa Stránského.
Brusel – Belgický sexklub nesmí mít v názvu iniciály DSK, které jsou v širokém povědomí spojovány s bývalým šéfem Mezinárodního měnového fondu (MMF) Dominiquem Straussem-Kahnem. Podle agentury Belga o tom v pondělí rozhodl soud v belgickém Tournai.
Plzeň – S batohy na zádech strávili Matyáš a Markéta Bachovi, kteří mají dobrodružství v krvi, na cestách 11 dní.
Brasília - Už je z toho obehraná písnička. Prohrají a zlobí se na rozhodčí - skoro po každém zápase na mistrovství světa slyšíte stížnosti na muže s píšťalkou. Dalším z řady trenérů, kteří na fotbalovém mistrovství světa kritizují rozhodčí, je kouč Nigerie Stephen Keshi.
Brasília - Byla to dřina s úlevou a radostí na konci. Fotbalisté Francie se stali dalším čtvrtfinalistou mistrovství světa. V pondělním zápase porazili Nigérii 2:0 díky dobrému závěru. Africký tým, který favoritovi zatápěl, nedosáhl na historický úspěch, když prohrál i své třetí osmifinále.
Humpolec – Ondřej Machek z Humpolce v současné době studuje dva vysokoškolské obory, a navíc se věnuje náročnému zaměstnání.
Horšovský Týn – Pionýrská skupina Stopaři z Horšovského Týna letos slaví jubilejních dvacet let činnosti a při této příležitosti uspořádala retrospektivní výstavu.
Vatikán – Nový španělský král Felipe VI. a jeho choť dnes zavítali do Vatikánu, kde je v rámci jejich první zahraniční cesty přijal na soukromé audienci papež František. Felipe a Letizia se naposledy s papežem viděli před rokem, kdy se zúčastnili slavnostní inaugurace Františkova nástupu do čela římskokatolické církve.
Brasília - Je to turnaj, který baví. Fotbalový svátek stále drží pozici jednoho z nejútočnějších šampionátů v novodobé historii a zatím vůbec nejofenzivnějšího turnaje hraného současným systémem. Přestože do jeho konce zbývá dvanáct utkání, už po polovině osmifinálových duelů padlo stejně branek jako na celém předchozím mistrovství.
Cheb - Tisíce diváků nejen na chebském náměstí Krále Jiřího, ale i v ulicích. Tak vypadal letošní 21. ročník Mezinárodního festivalu mládežnických orchestrů FIJO. Potlesk vystupujícím kapelníkům se rozléhal po celém městě. Nejexotičtější kapelou byla rozhodně ta z Mexika, která do Česka zavítala poprvé.
Brazílie – Fotbalové mistrovství světa v Brazílii dospělo do svých osmifinálových bojů. První vyřazovací duel obstarala domácí Brazílie, které se do cesty postavil výborný tým Chile.
Praha – Měl by soudní exekutor z Chebu vykonávat exekuci třeba ve Valašském Meziříčí? O jejich místní příslušnost se zřejmě ještě povede ostrý názorový střet. Přestože sama Exekutorská komora ČR před měsícem deklarovala, že takzvanou teritorialitu soudních vykonavatelů podporuje, v jejích řadách vznikla platforma, která se proti takovému principu staví.
Střední a východní Morava /ROZHOVOR/ - Jeho vizím vděčí obyvatelé Starého Města za to, že se z areálu někdejšího cukrovaru nestala chátrající skládka. Ba právě naopak. Místo, kde se před stoletím podnikalo ve velkém, znovu ožívá. Ale areál firmy KOVOSTEEL Recycling už dávno není jen místem, kam se vozí sběr.
Valašské Klobouky – Více než pět tisíc návštěvníků zavítalo tento víkend na patnáctý ročník Valašského kumštování. To letošní začalo již ve středu, kdy se do Valašských Klobouk sjeli řezbáři, sochaři, malíři keramici a další výtvarníci, kteří vytvářeli a zkrášlovali svými díly Dolní náměstí.
Vratislavice nad Nisou – Vratislavický pivovar Konrad slaví 15 let. O víkendu uspořádal nejen pro své příznivce již tradiční slavnosti, kterým přálo i počasí.
Mnichov/Augsburg - Poslední nadějí na splnění jejich touhy po dítěti je pro mnoho německých bezdětných párů cesta do ciziny – kvůli získání vajíčka. Dárcovství vajíček pro umělé oplodnění je totiž v Německu na rozdíl od dárcovství spermatu zakázané.
Ústí n. L. - Tanečník Michal Richter končí první ročník Obchodní akademie a jako jediný se probojoval do skupiny svérázných tanečníků break dance do Prahy. Survivals, tak se jmenuje skupina několika sólistů, kteří na hudbu ukazují na soutěžích fantastický pohyb a skvělou fyzickou přípravu. Všichni jsou amatéři, ale tanci věnují veškerý volný čas.
Radomyšl – Válečný pilot a skaut Jan Matějka se narodil 15. května 1918 v domě č.p. 81 v Radomyšli, kde také navštěvoval základní školu a aktivně se zapojil do Sokola. Po vychození základní školy nastoupil do měšťanské školy ve Strakonicích a tam se shodou okolností dostal ke skautingu, pro který zahořel celým svým srdcem.
Mikulov – Jen tak si zabrnkat? Ne. Do města pod Pálavou se sjedou špičkoví hudebníci z řady zemí světa. Kytarový festival Mikulov patří již více než dvě desetiletí k nejvýznamnějším akcím svého druhu nejen v České republice, ale i v celém středoevropském prostoru. Alespoň to tvrdí pořadatelé. Jeho 28. ročník v Mikulově začne v neděli a potrvá do 5. července.
Most - Zlatí Černí andělé opouštějí mostecké hnízdo. Dvojnásobné české šampionky přišly po obhajobě titulu o další oporu. Po jedné z nejlepších střelkyň házenkářské interligy Haně Martinkové míří do zahraničí i slovenská reprezentantka Petra Beňušková.
Rio de Janeiro - Podle šéfa FIFA Seppa Blattera bude po premiéře na světovém šampionátu v Brazílii technologie hlídající, zda míč přešel brankovou čáru, poprvé použita také na mistrovství Evropy 2016. Evropská fotbalová unie UEFA jeho slova nicméně korigovala s tím, že nasazení systému na šampionátu ve Francii ještě není jisté.
Břeclavsko - Břeclavský deník se ptal fotbalových osobností v regionu, jak je zaujalo letošní mistrovství světa. O překvapení turnaje měli jasno
Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Fotbalisté Třebše mají za sebou premiérovou sezonu v I. A třídě. Obstáli? „S devátým místem spokojeni být nemůžeme," má jasno trenér Petr Mrkvička.
Sarajevským atentátem na rakousko – uherského následníka trůnu Františka Ferdinanda d´Este 28. června 1914 vypukla I. světová válka. Již 28. července 1914 vypovědělo Rakousko-Uhersko válku Srbsku, 1. srpna Německo Rusku, 3. srpna Německo Francii… Během jednoho měsíce bylo vypovězeno 19 válek.
Brasília - Nigerijští fotbalisté bojkotovali kvůli sporům o prémie za úspěchy na mistrovství světa čtvrteční trénink. Hráči se neshodli s vedením ohledně peněz, které by měli dostat za postup do osmifinále, v němž se v pondělí utkají s Francií.
Stará Paka – Již pátým rokem se Masarykova ZŠ ve Staré Pace pod vedením učitele Marka Štumpfa účastnila celostátní soutěže PaySecCup.
Táborsko - Poslední den školy jsme zaznamenali v 6. A ZŠ na Školním náměstí v Sezimově Ústí, jejíž třídní učitelkou je Petra Kukačková.
Nymburk – Česká reprezentace rychlostních kanoistů odjela do Francie, kde se koná mistrovství Evropy juniorů a borců do třiadvaceti let. V této výpravě odcestovali také nymburští rodáci.