Děri z domova měly hlubockou Kuki arénu jen pro sebe
Hluboká nad Vltavou – Mladá generace amatérských hokejistů nemyslí jen na sebe, naopak jde ostatním příkladem. Nejen sportovcům…
Hluboká nad Vltavou – Mladá generace amatérských hokejistů nemyslí jen na sebe, naopak jde ostatním příkladem. Nejen sportovcům…
Milostín – Ve Spojených státech amerických, Velké Británii, Německu a dalších zemích, i v celé naší republice udělají letos radost valentýnská přání z Milostína. Letos mají datum třetího až čtrnáctého února.
Praha /VIDEO/ - Smíchovský klub Futurum zažije v neděli 16. února pořádně divokou jízdu. Po sedmnácti letech se k nám totiž vrací metalově punková americká kapela M.O.D., neboli Method Of Destruction, vedená skvělým showmanem Billy Milanem.
Plzeň /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Že to bude minimálně jeden z nejlepších koncertů měsíce února, není pochyb. Kapela Pipes and Pints si na tuzemské scéně vydobyla neotřesitelné renomé a 14. února se vrátí do klubu Divadlo pod lampou.
Krasnaja Poljana - Historicky první olympijský závod ve skocích na lyžích žen vyhrála na hrách v Soči Carina Vogtová z Německa. Na druhém místě skončila Daniela Iraschková-Stolzová z Rakouska, třetí byla Coline Mattelová z Francie.
Lanškroun – V Domě dětí a mládeže Damián působí dvě dobrovolnice za zahraničí: Francouzka Zoé Fouquet a Španělka Arou Aljama Barba. Evropská dobrovolná služba umožňuje mladým lidem z EU strávit až rok dobrovolnou prací v zahraničí.
Mšeno, Horky – Porotu prestižní kulinářské soutěže cukrářka z horecké školy okouzlila koláčem Tarte Tatin, který se loni naučila ve Francii.
Litomyšl – Záplaty v hlavní roli. Tak by se dala charakterizovat výstava Cesty litomyšlského patchworku, která je až do 13. dubna k vidění v městské galerii v domě U Rytířů.
Jičín – Unikátní snímek ze sbírky Regionálního muzea a galerie v Jičíně zachycuje slavnostní odhalení desky legionáře Josefa Kroupy na budově Domu Palackého (Sokolovna), které se konalo dne 14. září 1930.
Nový Bor /FOTO/ - Na trávníku v Boru se v přípravném utkání objevili tři Broschinští. Za Doubí otec a trenér Jan se synem Lukášem, za Novoborské pak obránce a kapitán Jan „Bróša" mladší.
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ – Čelní představitelé českého elitního vojenského útvaru, jehož kvalita je vysoce ceněna dokonce i u podobných jednotek v USA, Velké Británii či Francii zavítali v pondělí 10. února do Uherského Hradiště.
Santo Domingo - Ruská antivirová firma Kasperky Lab odhalila hackerskou skupinu, která od roku 2007 až do minulého týdne napadla víc než 380 počítačových serverů ve 31 zemích. Členové skupiny, kteří pocházejí z nejmenované hispánské země, se údajně zabývali špionáží a soustředili se na vládní počítače a servery energetických a ropných společností. Společnost Kaspersky Lab to dnes oznámila na programátorském kongresu v Dominikánské republice.
Jablonec n. N. - Po šestitýdenní zimní přípravě stojí družstva mužů a starších dorostenců ELP Jablonec před zahájením jarní části druhé ligy. Vstupují do ní muži ze třetího místa a dorostenci dokonce z místa druhého. Oba týmy však pouze s jednobodovou ztrátou na lídry svých soutěží.
Bamako – Skupinu pracovníků Mezinárodního výboru Červeného kříže (MVČK), kteří zmizeli na severu Mali, unesli islamisté. Oznámila to dnes agentura AFP s odvoláním s odvoláním na představitele Hnutí pro jedinečnost a džihád v západní Africe (MUJAO).
Praha /SOUTĚŽ, VIDEO/ - Smíchovský klub Futurum zažije v neděli 16. února pořádně divokou jízdu. Po sedmnácti letech se k nám totiž vrací metalově punková americká kapela M.O.D., neboli Method Of Destruction, vedená skvělým showmanem Billy Milanem.
Soči - Perfektní výkon. Ondřej Moravec z Letohradu vybojoval stříbro ve stíhacím závodě na 12,5 kilometru na olympijských hrách a získal pro český biatlon po sobotní bronzu Jaroslava Soukupa ve sprintu druhou medaili v Soči.
Londýn/Madrid - Britská telekomunikační skupina Vodafone učinila nabídku na převzetí největšího španělského provozovatele kabelového připojení Ono. Agentuře Reuters to sdělily zdroje obeznámené se záležitostí. Hodnota španělského podniku by podle zdrojů mohla činit nejméně sedm miliard eur (192,8 miliardy Kč). Vodafone a Ono se ke zprávám odmítly vyjádřit.
Břeclavsko - Zatímco některé manželské páry vyhlíží teplejší dny například s vidinou výletů na kole, Miloslav Skoupý z Tvrdonic i s manželkou se těší na navléknutí do historických šatů. Jsou členy skupiny scénického šermu Fidentia et Honor (Odvaha a čest pozn. red.). Jedním z jejich dřívějších názvů byly Šílené veverky. Skupina se v těchto dnech připravuje na novou sezonu.
Plzeň - Že to bude minimálně jeden z nejlepších koncertů měsíce února, není pochyb. Kapela Pipes and Pints si na tuzemské scéně vydobyla neotřesitelné renomé a 14. února se vrátí do klubu Divadlo pod lampou.
Paříž - Novináři třetího největšího francouzského deníku Libération reagovali s podrážděním na překvapivý plán vlastníků změnit s problémy se potýkající list na něco na způsob "sociální sítě". Informovala o tom dnes agentura AFP.
Paříž - Lukáš Krpálek zahájil novou sezonu druhým místem na prestižním turnaji série Grand Slam v Paříži. Přestože v lednu kvůli problémům se zády a kolenem musel omezit trénink, dokázal v kategorii do 100 kilogramů dojít až do finále a byl blízko obhajobě loňského triumfu.
Rakovník - Sice nám už počasí v minulém týdnu alespoň trochu předvedlo, jak má vypadat zima, ale nezvykle teplý leden, kdy se probouzeli medvědi ze zimního spánku, mohl také ovlivnit chování ptactva.
Nice /VIDEO/ - V jižní Francii dnes vykolejil výletní vlak s turisty spojující Nice s francouzskými Alpami. Podle informací serveru Nice-Matin při nehodě, která se stala na špatně přístupném úseku trati, zahynuly dvě ženy, jedna je podle už potvrzených zpráv Ruska, totožnost druhé zatím potvrzena není. Podle posledních zpráv je tato druhá oběť z oblasti Nice. Při nehodě se také zranilo devět osob a jedna z nich je ve vážném stavu.
Rakovník – Sice nám už počasí v minulém týdnu alespoň trochu předvedlo, jak má vypadat zima, ale nezvykle teplý leden, kdy se probouzeli medvědi ze zimního spánku, mohl také ovlivnit chování ptactva.
Plzeň - Zahájením výstavy přední plzeňské malířky, kreslířky, ale i dětské básnířky a designérky Dany Raunerové vstoupilo Pivovarské muzeum v Plzni do své pětapadesáté sezony.
Ve vědeckém světě je uznáváno 23 druhů krokodýlů. V zoo na jihu Čech chybí už jen jeden z nich. Zdejší kolekce těchto zvířat je nejrozmanitější v Evropě.
Kutná Hora – Kutnohorská římskokatolická farnost se rozhodla odmítnout dotaci ve výši 153 milionů korun, která byla projektu na rekonstrukci interiéru chrámu sv. Barbory s názvem Kámen a světlo přidělena Evropskou unií v roce 2012.
Paříž - Francouzský soud musel propustit z vazby podezřelého z vraždy kvůli procedurální chybě, kterou překvapivě způsobil rozbitý fax. Francouzská ministryně spravedlnosti Christiane Taubiraová se dnes vyjádřila pro vyšetření případu, který podle ní může mít vážné následky.
Hradec Králové – Český tým Křenek Motorsport letos vstoupí do své třetí sezony v evropském šampionátu cestovních vozů FIA ETCC. Vítězný tým z loňské sezony, bude i letos nasazovat dva vozy kategorie S2000 BMW 320si.
Zlín – Pokud to zlínské házenkářky s postupem do play off myslí vážně, v dnešním duelu 15. kola na půdě posledního Písku (od 15 hodin) musejí vyhrát. Zvláště když Jihočešky v interligovém ročníku nezískaly ani bod.
Kutná Hora - Kutnohorská římskokatolická farnost se rozhodla odmítnout dotaci ve výši 153 milionů korun, která byla projektu na rekonstrukci interiéru chrámu sv. Barbory s názvem Kámen a světlo přidělena Evropskou unií v roce 2012.
Žďár nad Sázavou - Devět výher do Pekingu. Lada Štěpánková, Zuzana Holéczyová, Lucie Kopicová a Kateřina Gregarová, čtyřlístek studentek žďárského gymnázia se díky čtyřem vítězstvím v krajském kole a dalším pěti na republikovém šampionátu středních škol ve streetballe, basketbale tří proti třem na jeden koš, kvalifikovaly na květnové mistrovství světa do Pekingu.
Ženeva /ANIMACE/ - Evropská organizace pro jaderný výzkum (CERN) hodlá na pomezí Francie a Švýcarska postavit podzemní prstencový tunel o obvodové délce 80 až 100 kilometrů pro další urychlovač částic. Příští týden se má začít pracovat na studii proveditelnosti, informovala dnes agentura AFP.
Brno – Zdolat na domácím hřišti madridský Rivas, jiná cesta už patrně do vyřazovací části Euroligy pro basketbalistky brněnského Imosu nevede. Středeční porážka 53:76 ve francouzském Montpellier totiž svěřenkám trenéra Jana Bobrovského cestu do play off opět znesnadnila.
Výstava Yana Zoritchaka v ostravské MA´MA Club Gallery
Ledeč nad Sázavou - Před více než 60 lety vznikl v Ledči nad Sázavou národní podnik Kovofiniš, který coby monopolní dodavatel zásoboval svými zařízeními a přípravky pro povrchové úpravy všechny státy tehdejší RVHP. Po roce 1989 však přišla krize, která vedla k rozpadu podniku v rámci privatizace. Jediným českým výrobcem aplikačních zařízení nakonec zůstala společnost EST +, a. s., pokračovatel někdejší divize stříkací techniky. Ta je dnes opět lídrem na českém trhu a letos chce významně posílit pozice také v zahraničí.
Martinik. Malinký ostrůvek, který by se se svými 1 130 kilometry čtverečními čtyřikrát vešel do Zlínského kraje. Je jen o něco málo menší než území Velkého Londýna. S hlavním městem Fort-de-France je součástí souostroví Malých Antil.
Praha /VIDEO/ - Hajlování a rasově motivované slovní výpady proti jednomu z cestujících - a následně útoky vůči ženám, které se hanobeného cizince zastaly. To v pražském metru předváděl dosud neznámý muž, po kterém pátrají kriminalisté zabývající se extremismem společně s policisty z Vysočan.
Praha /VIDEO/ - Hajlování a rasově motivované slovní výpady proti jednomu z cestujících - a následně útoky vůči ženám, které se hanobeného cizince zastaly. To v pražském metru předváděl dosud neznámý muž, po kterém pátrají kriminalisté zabývající se extremismem společně s policisty z Vysočan.
Děčín - Český reprezentant ve skikrosu Tomáš Kraus se chystá na své druhé zimní olympijské hry, i když mu letos bude už 40 let. Poslední dva závody světového poháru před sportovním svátkem v Soči ale děčínskému rodákovi tolik nevyšly, po sedmi závodech se exmistr světa a celkový vítěz Světového poháru nachází až na 23. místě.
Orlickoústecko – Zatímco svět sleduje už několik týdnů stav Michaela Schumachera, který se vážně zranil při lyžování ve Francii, podobně tragické nehody se nevyhýbají ani českým horám. V Dolní Moravě se v uplynulých dvou týdnech staly dvě.
Brest (Francie)/Praha - V rodné Francii ho příliš neznají, ale v Německu i v ČR je představitel Vinnetoua Pierre Brice, který oslaví 6. února pětaosmdesátiny, velkou filmovou hvězdou. Ve Francii v 60. letech kvůli podobě s Alainem Delonem o mnoho rolí nezavadil, a tak když dostal nabídku na náčelníka Apačů z německých indiánek, nebylo co řešit. První film s Vinnetouem natočil Brice v roce 1962 a poslední, jedenáctý, v roce 1998.
Montpellier, Brno - Basketbalistky IMOSu Brno prohrály v 11. kole Evropské ligy ve Francii s Montpellierem 53:76. Ze tří posledních utkání, které vesměs odehrály na soupeřových hřištích, české vicemistryně nevytěžily ani jedno vítězství a vidina postupu do play off se jim dva zápasy před koncem základní části soutěže znovu vzdálila.
Praha – Prodej nových osobních aut v lednu stoupl meziročně o 13 procent na 13.638 vozů. To je nejlepší výsledek za tento měsíc v posledních nejméně deseti letech. Uvedl to dnes Svaz dovozců automobilů.
Hradec Králové – Cyklisté královéhradecké stáje Bauknecht Author jsou v plné přípravě na novou sezonu. V polovině ledna se sešla nová sestava týmu na soustředění, které muselo operativně změnit svou podobu. Místo tradičních běžek v Krkonoších sedli závodníci rovnou na kola v domácím prostředí.
Brno – Sedmičku lidé považují za šťastné číslo. Basketbalistky brněnského Imosu doufají, že ve středu od osmi hodin večer to bude platit i v případě jejich duelu s Montpellierem. Případné vítězství totiž natáhne sérii euroligových porážek francouzského celku právě na číslo sedm.
Orlickoústecko – Zatímco svět sleduje už několik týdnů stav Michaela Schumachera, který se vážně zranil při lyžování ve Francii, podobně tragické nehody se nevyhýbají ani českým horám. V Dolní Moravě se v uplynulých dvou týdnech staly dvě.
Nový Bor - Účastník krajského fotbalového přeboru od Máchova jezera vyhrál ve svém prvním přátelském zápase 2:1.
Dvůr Králové - Vzdělávání není jenom školství. Propojit široké spektrum institucí, které na poli formálního a neformálního vzdělávání, včetně volnočasových aktivit působí, si dává za úkol projekt Město vzdělanosti. Jedním ze čtyř zapojených míst je Dvůr Králové.
Berlín - Největší německá země Bavorsko bude brzy potřebovat elektřinu z české jaderné elektrárny Temelín, pokud se nepodaří urychleně vybudovat vedení vysokého napětí, které by na jih Německa dopravilo elektřinu z větrných elektráren na severu země. Dnes na to upozornil německý deník Die Welt. Zdroje v Bavorsku totiž nedokážou nahradit výpadek jaderné elektrárny Grafenrheinfeld, kterou tato spolková země odstaví v příštím roce.