Hustopeče – Žije v Anglii a že je potomek habánů odvlečených v šestnáctém století z jižní Moravy do Turecka, zjistil až v dospělosti. Nyní je v Hustopečích, kde se účastní začínajícího setkání habánů z celého světa. Jde o slavnost 480. výročí příchodu Jakuba Huttera do Hustopečí.
Zdice - Historici ze Zdic na Berounsku představili v Army muzeu novinku, a to obrněný transportér OT 64 Skot vyrobený pro československou armádu. „Jedná se o provedení radiostanice, která byla využívaná pro spojení jednotek a spojení štábu," uvedl za zdické muzeum Ivan Herák.
Paříž - Francouzská policie dopadla na jihu země člena mezinárodního lupičského gangu, který vešel do povědomí pod názvem Růžoví panteři a který se specializuje na krádeže šperků. Sedmačtyřicetiletý Zoran Tomović uprchl 14. května z vězení ve švýcarském Lausanne, francouzské úřady ale dnes informovaly, že 20 po zuby ozbrojených policistů vtrhlo v pondělí do jedné vily ve městě Bedarrides v Provence na jihu země a Tomoviče tam zatkli.
Karlovarský kraj /ANIMACE/ - Jsou to dávné a zasuté vzpomínky. Ale i dnes, 21. srpna 2013, se i po pětačtyřiceti letech připomínají. I když okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy vnímají námi oslovení krajští politici různě.
Pardubice – Účastníky projektu nazvaného „Let´s build Europe together" (Budujme Evropu společně) přijal v sídle Pardubického kraje radní pro sociální oblast a neziskový sektor Pavel Šotola.
Karlovy Vary – Cenu Masise – Pohár Grandhotelu Pupp (dostih II. kategorie, 1.200 m, 90.000 Kč), první z důležitých testů výkonnosti dvouletých v aktuální sezóně, vyhrála před sedmi lety česká rodačka Fanega s Janem Rájou v sedle. Někdejší žokejský šampión sedlal i letos koně s vysokými šancemi a opět slavil úspěch. Hnědka Lužnice byla ze všech startujících, mezi kterými si hned šest benjamínků odbylo svůj životní debut, účastnicí nejzkušenější.
Ne náhodou září Paříž na vrcholku celosvětového žebříčku návštěvnosti měst. Vy jste ještě krásku nad Seinou nepoznali? Dechberoucí Eiffelova věž, romantické procházky v úzkých uličkách, most se zámky lásky a další zamilovaná místa… Jó, romantici tu mají pré!
Liberec - Být principálem cirkusu může na první pohled vypadat jako jedno z nejromantičtějších povolání. Realita je ovšem jiná a pro život s cirkusem se musí člověk narodit.
Záhřeb - S pasem soustátí Srbsko a Černá Hora, které zaniklo v roce 2006, se neúspěšně pokusila odjet na dovolenou do Chorvatska jistá Srbka. Cestovní dokument jí přitom podle agentury DPA vydalo před čtyřmi lety, tedy již v době neexistence zmíněné země, srbské velvyslanectví ve Francii, kde žena dlouhodobě žije.
Ostrava – Doma jsou stoprocentní. Hokejisté Vítkovic v úterý zvládli před 1520 diváky i čtvrtý přípravný zápas na vlastním ledě. Po Košicích, výběru Francie a Zlínu porazili také brněnskou Kometu 3:1.
Mikulov – Už v pátek odstartuje v Mikulově další festival Eurotrialog s neobyčejně pestrou nabídkou hudby mimo střední proud. Ke stálicím a zároveň také největším lákadlům dvoudenní mezinárodní přehlídky v tamním amfiteátru patří alternativní rocková kapela Už jsme doma. Její charismatický frontman Miroslav Wanek se do Mikulova těší.
Hlučín - Pro nezasvěcené je to překvapení: v nenápadné bílé vilce na předměstí Hlučína sídlí něco, co nikde jinde nemají. Jde o jediné česko - německé internetové rádio na světě HalloRadio Hultschin, které je projektem německé menšiny a které poslouchají lidé mimo jiné v Německu, Francii či v Rusku.
Praha - Celková cena za nákup elektrozařízení klesne, ale poplatky za recyklaci elektroodpadu tím nekončí. Poplatek bude dále účtován, ale nebude viditelný na účtence. Recyklační poplatky slouží k financování ekologické likvidace nebezpečného elektroodpadu. Ke změně došlo 13. srpna. Recyklační poplatek zůstane schován v ceně výrobku skrytě bez vyčíslení jeho výše na účtence.
Havířov – Prvoligoví hokejisté AZ Havířov mají za sebou další splněný bod přípravného programu. Ten z minulého týdne pro ně představoval herní blok s vyvrcholením na turnaji v ostravské Porubě.
Mikulov – Už v pátek odstartuje v Mikulově další festival Eurotrialog s neobyčejně pestrou nabídkou hudby mimo střední proud. Ke stálicím a zároveň také největším lákadlům dvoudenní mezinárodní přehlídky v tamním amfiteátru patří alternativní rocková kapela Už jsme doma. Její charismatický frontman Miroslav Wanek se do Mikulova těší.
Praha - Celková cena za nákup elektrozařízení klesne, ale poplatky za recyklaci elektroodpadu tím nekončí. Poplatek bude dále účtován, ale nebude viditelný na účtence. Recyklační poplatky slouží k financování ekologické likvidace nebezpečného elektroodpadu. Ke změně došlo 13. srpna. Recyklační poplatek zůstane schován v ceně výrobku skrytě bez vyčíslení jeho výše na účtence.
Atény - Řecký ministr financí Jannis Sturnaras podle agentury Reuters odvolal privatizátora státní loterie OPAP, která byla odprodána česko-řecké investiční skupině Emma Delta. Ve společnosti působí český investor Jiří Šmejc.
Brno – Obcházeli poutě a lidové zábavy, chodili po městech a hráli za několik drobných od kolemjdoucích. Nikdy je však lidé nepovažovali za žebráky. Již počtvrté do Brna zavítají flašinetáři z různých zemí Evropy. V ulicích zahrají šansony i lidové písně.
Geraardsbergen - Český cyklista Zdeněk Štybar vyhrál díky triumfu v závěrečné etapě Eneco Tour. Dvojnásobný mistr světa v cyklokrosu si v nizozemsko-belgickém závodu elitního seriálu World Tour připsal největší úspěch v kariéře od přechodu na silnici.
Boskovice, Brno - Zlaté medaile ze světových šampionátů už domů vozí skoro pravidelně. Hokejista Patrik Šebek už před lety přesedlal z nožů na kolečka a daří se mu. Boskovický rodák přidal další světové zlato v červenci ve Spojených státech, pak si ještě „odskočil" pro bronz na Světové hry do Kolumbie.
Praha - Už zítra v neděli večer začíná mezinárodní přehlídka nového cirkusu a divadla Letní Letná. Koná se už podesáté. A jak název říká, zase na Letné. Festival, který každoročně přivádí téměř 30 tisíc diváků, letos začne ve velkém stylu - zdarma přístupným představením, při němž pod režijní taktovkou Rosti Nováka spojí své tvořivé síly téměř všichni přední zástupci nového cirkusu u nás.
Bordeaux – Francie zažila letos v létě několik prudkých bouří s kroupami, které nadělaly starosti pěstitelům vína. Kvůli poničeným hroznům tak při sklizni hrozí vysoké ztráty a některá malá vinařství nepřízeň počasí možná zcela zruinuje. Platí to i pro regiony, kde se tradičně vyrábí vína té nejvyšší kvality – třeba pro Bordeaux.
Praha – Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná zahájí dnes večer jednorázové společné představení předních domácích souborů tohoto žánru. Zájemci je uvidí zdarma na prostranství mezi Kramářovou vilou a Hanavským pavilonem.
Praha - Na 520 miliard korun ročně vyčíslili odborníci ztráty z nezdravého životního stylu Češek a Čechů. Jde o výdaje na léčbu chronických nepřenosných nemocí a ztráty HDP kvůli pracovní neschopnosti. Data zveřejnil Státní zdravotní ústav (SZÚ) s tím, že až 80 procentům těchto nemocí lze předejít ozdravěním životního stylu.
Hodonín - Bez českého klubu, zato s pěticí celků přihlášených do evropských pohárů se uskuteční sedmý ročník Slováckého poháru. Kvalitně obsazený házenkářský turnaj startuje v Hodoníně ve středu 21. srpna, maraton skončí v neděli 25. srpna.
Praha – Vedení konzervativní iniciativy D.O.S.T. předalo dnes své protestní nóty francouzské, americké a britské ambasádě, a to kvůli jejich podpoře festivalu Prague Pride. Přehlídka přibližuje život gayů, leseb, bisexuálů a transsexuálů. Francii konzervativci kritizovali pak ještě za postup tamní policie proti odpůrcům sňatků homosexuálů. Před jejím velvyslanectvím se kvůli tomu sešli znovu ještě večer. Na protestní shromáždění dorazilo asi 40 lidí.
Velké Losiny - Na Šumpersko se o víkendu sjedou více než dvě desítky flašinetářů ze sedmi zemí. V dobovém oblečení se představí se svými netradičními historickými nástroji na Pekařovské pouti i v ruční papírně ve Velkých Losinách. Stěžejní část jejich setkání se odehraje v sobotu v Pekařově. Tamní pouť doprovodí i zvuk nového zvonu, který bude zavěšen do věže kaple. Právě Pekařov má k flašinetům mimořádný vztah. V osadě se vyráběly již před druhou světovou válkou.
Brno – Věkem je od sebe dělilo pět let, v počtu členů jejich armád přes šestadvacet tisíc. Již devatenáctý rok si Brňané připomínají vítězství jejich vojska nad švédskou přesilou v třicetileté válce. Letos dny oslav vyšly právě na výročí narození dvou proti sobě stojících vojevůdců.
Šumperk – Folklorní soubory z Mexika, Indonésie, Senegalu, Arménie, Kazachstánu, Ukrajiny, Francie, Polska či sousedního Slovenska představují tento týden kulturu a tradice svých zemí na Mezinárodním folklorním festivalu v Šumperku.
Jinín – Sám jezdil motokrosové mistrovství světa, nyní se Jan Froněk prezentuje jako úspěšný motokrosový trenér. Před dvěma lety přivedl dalšího Jihočecha Martina Michka k bronzu v mistrovství světa třídy MX3, další bronz si do své trenérské mošničky zasunul o víkendu. Mladičkého Petra Poláka dokoučoval k bronzu ve třídě 65 ccm na juniorském mistrovství světa v Jiníně.
Varšava - Ve věku 83 let ve čtvrtek zemřel polský dramatik, spisovatel a kreslíř Slawomir Mroźek, který svého času odsoudil okupaci Československa sovětskou armádou a dalšími armádami někdejší Varšavské smlouvy z roku 1968. Informovalo o tom francouzské a polské vydavatelství, která produkovala jeho díla.
Kutná Hora - /ROZHOVOR/ Před pěti lety se rozhodla jedna dáma navázat na minulost a začala pořádat v Kutné Hoře Mezinárodní závod historických vozidel do vrchu Kaňk. Začátky nebyly jednoduché, ale dnes v pořadí pátý ročník INT VETERAN RALLYE KUTNÁ HORA& SRPNOVÉ HODOVÁNÍ patří mezi největší akce v Kutné Hoře. Startovní pole je rok od roku zajímavější a program bohatší. O tom, co se chystá na víkend 17. -18. 8. 2013 v Kutné Hoře hovořila ředitelka závodu Andrea Güttlerová.
Brno – Věkem je od sebe dělilo pět let, v počtu členů jejich armád přes šestadvacet tisíc. Již devatenáctý rok si Brňané připomínají vítězství jejich vojska nad švédskou přesilou v třicetileté válce. Letos dny oslav vyšly právě na výročí narození dvou proti sobě stojících vojevůdců.
Calais, Brno - Devatenáctiletá Brňanka Aneta Lokajová se stala šestou českou plavkyní, která zdolala kanál La Manche. Dokázala to ve středu v čase 10 hodin a 27 minu. Rychlejší byly z českých plavkyň pouze Yvetta Hlaváčová a Lenka Štěrbová.
Varšava - Ve věku 83 let dnes zemřel polský dramatik, spisovatel a kreslíř Slawomir Mroźek, který svého času odsoudil okupaci Československa sovětskou armádou a dalšími armádami někdejší Varšavské smlouvy z roku 1968. Informovalo o tom francouzské a polské vydavatelství, která produkovala jeho díla.
Bamako - Prezidentské volby v Mali vyhrál někdejší ministerský předseda Ibrahim Boubacar Keita. Potvrdila to dnes tamní vláda, podle níž favorit hlasování získal v druhém kole 77,61 procenta hlasů. Keitův soupeř, bývalý ministr financí Soumaila Cissé uznal již v pondělí porážku. Informovala o tom agentura Reuters.
Praha /ABeCeDa povolání a koníčků/ - Prázdninové povídání Deníku: Lidé dnes opět začínají oceňovat poctivé hodinářské řemeslo ukryté v mechanických hodinkách, říká hodinář Martin Brož z Prahy.
Česká Lípa - Na první pohled určitě romantické povolání si vybral Jaromír Joo. Být principálem cirkusu se může zdát na první pohled jako jedno z nejromantičtějších zaměstnání.