Mont Blanc ztratil pár desítek centimetrů
Paříž/Annecy /AKTUALIZOVÁNO/- Alpský štít Mont Blanc měří podle nejnovějších údajů 4810,45 metru.
Paříž/Annecy /AKTUALIZOVÁNO/- Alpský štít Mont Blanc měří podle nejnovějších údajů 4810,45 metru.
Praha – Dvě jednoaktovky, Kouzelná noc a Na širém moři, původem polského dramatika, prozaika a karikaturisty Slawomira Mrožka ve čtvrtek představí v premiéře komorní scéna pražského Divadla na Fidlovačce. Pod jednotným názvem Kouzelná noc je se Zuzanou Vejvodovou, kterou známe jako Libušku ze seriálu Novy Ulice, Otakarem Brouskem mladším, Václavem Svobodou a Pavlem Nečasem nastudoval režisér Juraj Deák.
Plzeň - Kromě dvojnásobného zastoupení v mužské házenkářské reprezentaci (Roman Bečvář a Petr Linhart) se v minulém týdnu zúčastnil stejný počet hráčů extraligové Plzně také akce s českým juniorským výběrem.
Zlín - Bohatá tradice ani historie nechybí. Ovšem stejně jako dnes i v minulosti se ve Zlíně dralo do povědomí veřejnosti jen velmi ztěžka. Náročné podmínky panují doposud a změna je v nedohlednu. Ragby v Baťově městě však v tomto roce oslavilo 65. výročí založení klubu.
Most – Ač věkem ještě dorostenec, v druhé lize dospělých už nasázel šest gólů. Nikdo z jeho vrstevníků se takovou bilancí nemůže pochlubit. Přesto fotbalista Mostu Jakub Hora Českou republiku na kvalifikačním turnaji reprezentovat nebude. Zůstal jen mezi náhradníky.
Rozvadov – Desítky lidí, cestujících linkovými autobusy z České republiky a do tuzemska prověřovala v noci ze středy na čtvrtek na hraničním přechodu v Rozvadově Cizinecká policie ČR. Kromě autobusů kontrolovali policisté také některé cestující v automobilech.
Kopřivnice - Projekt Motýlek, který se snaží o začlenění handicapovaných do společnosti, se stejně jako v minulých letech, uskuteční druhý listopadový víkend.
Kralupy /ROZHOVOR/ - Profesionální bojovník Luboš Šuda absolvoval o víkendu na Slovenku zřejmě svůj poslední zápas ve stylu K-1, což je označení pro nesmlouvavé souboje v ringu mezi bojovníky bez rozdílu vah a stylů.
Kutná Hora - Práce výtvarníka Josefa Hnízdila se představují po patnácti letech znovu v kutnohorské Galerii Felixe Jeneweina. Jeho obrazy a plastiky můžete zhlédnout v Jeneweinově galerii od 4. do 29. listopadu.
Třinec, Hrčava – V Třinci se v pátek 6. listopadu uskuteční tradiční Gajdyfest. Sál restaurace Zobawa na pomezí hutnického města a Vendryně bude od 19 hodin patřit zvukům dud a gajd z Čech, Moravy, Slezska a Slovenska.
Hustopeče - Prostory evangelického kostela v Hustopečích zaplnil charismatický hlas Ireny Budweiserové. Svou nádherou podtrhl dušičkový čas listopadového večera. Sólistka v doprovodu vynikajících jazzových muzikantů zazpívala repertoár složený převážně ze spirituálů a gospelů.
Hüttnau, Podbořany - Cyklokrosař získal během týdne dvě 1. místa, jedno 2. a jedno čtvrté.
Kolín - Jmenuje se Michal Peroutka, je mu 20 let a studuje Mediální a komunikační studie - Jazykovou a literární kulturu na Univerzitě Hradec Králové. Jeho cílem je vychovávat mladé skauty.
Kladruby – O třináct kilogramů lehčí, ale o mnoho zážitků bohatší se v úterý odpoledne vrátila do Kladrub Hana Ulrichová, která byla uplynulých více než 150 dní na pěší pouti do jednoho z nejvýznamnějších poutních míst katolické církve, do španělského Santiaga de Compostela.
Mladá Boleslav – Automobilová posádka Tlusťák – Škaloud má za sebou skvělou sezonu.
Mladá Boleslav - Soutěžní automobilová posádka Antonín Tlusťák - Jan Škaloud měla skvělou sezonu.
Pardubice - Plnicí stanice stála dopravní podnik přes 30 milionů korun, dalších 105 milionů vozidla
Blanensko - Na Blanensku posílají na výměnné pobyty žáky ze stále více škol. V dorozumívání vítězí angličtina.
Vsetín - Dětské folklorní soubory Vsacánek a předškolní Malý Vsacánek ze Vsetína letos slaví významná jubilea. Starší soubor má za sebou 50 let působení, mladší o dvacet roků méně.
Pardubice - Novou plnicí stanici na stlačený zemní plyn za více než třicet milionů může nyní využívat sedm zbrusů nových autobusů. Tyto vozy budou pro Dopravní podnik města Pardubic (DPmP) znamenat velkou úsporu na projetém palivu.
Paříž – Advokáti filmového režiséra Romana Polanského, který čeká ve vazbě ve Švýcarsku na vydání do USA kvůli dávnému údajnému znásilnění, podají v pondělí novou žádost o jeho prozatímní propuštění. Oznámil tov sobotuv Paříži Hervé Temime, který je jedním z obhájců.
Moskva - Rusko stále uvažuje o nákupu francouzské obojživelné válečné lodi třídy Mistral ve snaze modernizovat své vojenské námořnictvo.
KOMENTÁŘ - Druhého listopadu nám kalendář jako každý rok ohlašuje svátek Památky zesnulých. Chodíme na hřbitov a na hrobě zemřelých rozžíháme svíčky, zdobíme rovy květinami a věnci.
Liberecký kraj - Novou výrobní linku na plnění sudů pivem pořídila firma Hols pro svůj Pivovar Liberec – Vratislavice, jak zní nový oficiální název vratislavického závodu. Pivovaru totiž přibyly nové zakázky, především do Německa a Francie. Stávající výrobní linka by na ně nestačila.
Paříž - Luxusní záchodky a sprcha na nic. Koberec v přepočtu za 2,5 milionu korun a květiny za dvojnásobek. K tomu třeba ještě jídlo, které bylo tak drahé, že jedna porce prý vyšla na cenu pěti obvyklých.
Brno - Když si navlékal dres libera, protihráči si na něj posměšně ukazovali. Vždyť kapitán brněnských volejbalistů Martin Hroch je ode vždycky blokař.
Luhačovice - Sledovat v kuse tři dny a dvě noci kultovní seriál Simpsonovi, poslechnout si stálici české hudební scény Davida Kollera, či si potřást rukou s Fantomasem. To vše a ještě mnohem víc nabízí čtvrtý ročník hudebně divadelního festivalu s názvem Sokolka žije! Už od čtvrtka 5. listopadu až do soboty baví návštěvníky v největších moravských lázních Luhačovice.
Liberec /FOTOGALERIE/ - Novou výrobní linku na plnění sudů pivem pořídila firma Hols pro svůj Pivovar Liberec – Vratislavice, jak zní nový oficiální název vratislavického závodu. Pivovaru totiž přibyly nové zakázky, především do Německa a Francie. Stávající výrobní linka by na ně nestačila.
Plzeň /FOTO/ - O kvalitách Petra Štochla v házenkářské brance asi nikdo nepochybuje. Ne nadarmo je už více než deset let členem reprezentačního družstva a chytá bundesligu za Füchse Berlín. A právě v Německu se mu nedávno naskytla unikátní příležitost, absolvoval trénink s hokejisty Eisbärenu Berlín.
Luhačovice - Sledovat vkuse tři dny a dvě noci kultovní seriál Simpsonovi, poslechnout si stálici české hudební scény Davida Kollera, či si potřást rukou s Fantomasem. To vše a ještě mnohem víc nabídne čtvrtý ročník hudebně divadelního festivalu s názvem Sokolka žije!
Praha - České volejbalisty čeká na mistrovství světa Bulharsko, Čína a Francie.
Přerov -Létání ve vysokohorském terénu, které je součástí přípravy na náročnou misi ISAF v Afghánistánu, absolvují v těchto dnech na cvičení Mountain Flight ve Francii vojáci z přerovské vrtulníkové základny. Cvičení na letecké základně Saillagouse začalo tento týden a potrvá až do 9. listopadu.
Karviná - Hledání pokladů – i tak by se dala pojmenovat kratochvíle muže z Karviné. Pro Aleše Hrubého se pod slovem poklad skrývá vše, co je nějak spojeno s první i druhou světovou válkou. O válečnou historii se velice zajímá i díky svém praotci, který ve válce bojoval.
Kladno - Vtabulce sice lépe postavení, avšak s větším počtem porážeknež jejich rival, půjdou do středečního utkání extraligy volejbalisté Kladna.V prvním letošnímstředočeském derby jim bude soupeřem Příbram, která se v dosavadním průběhu nejvyšší soutěže ocitla na kolenou pouze jednou.
Paříž – K úhrnné pokutě přes 720.000 eur (kolem 18,9 milionu korun) odsoudil dnes pařížský soud scientologické organizace a některé jejich členy působící ve Francii za podvodné vyloudění velkých finančních částek od jejich členů.
Kralupy -Porážku po osmi kolech na body, proražený bubínek v pravém uchu a několik zhmožděnin si odnesl ze sobotního utkání ve Francii profesionální bojovník Luboš Šuda.
Vzít lahvinku do ruky a vyrazit do pařížských ulic. Zahraniční turisté spojují noční zábavus popíjením alkoholu na veřejnosti.Mnohdy alenetuší, jaká pravidla si tato země nastavila a že svým nevinným jednáním hrubě porušují její zákony.
Olomouc/Hranice - S úctou a hrdostí vzpomíná na svého otce, plukovníka generálního štábu Vladimíra Taláška stejnojmenný syn, který dodnes žije v jeho rodných Hranicích.
Šumperk - Neobvyklým případem se zabývá šumperský okresní soud. Čtyřicetiletý František Střítežský ze Šumperska byl v roce 1998 soudně prohlášen za mrtvého.
Šumperk - Neobvyklým případem se zabývá šumperský okresní soud. Čtyřicetiletý František Střítežský ze Šumperska byl v roce 1998 soudně prohlášen za mrtvého. Čtyři roky předtím, přesně 23. července 1994, totiž zmizel beze stopy, žádné zprávy o něm neměla jeho manželka, která byla v době jeho zmizení těhotná a ani jeho rodiče.
Paříž - V mnoha ulicích desítek francouzských měst platí zejména v nočních hodinách zákaz pití alkoholu na veřejnosti a další obce se chtějí přidat.
Litoměřice /FOTOGALERIE/ - Most generála Františka Chábery. Takové jméno možná ponese nový most přes Labe u Litoměřic, který je zhruba měsíc a půl před dokončením.
Rychnovsko - „Často zaznívá ve společnosti názor, že mladé lidi a děti historie našeho národa nezajímá,“ uvádí k státního svátku 28. října ředitel projektu Jeden svět na školách Karel Strachota. Je přesvědčen, že to není chyba mládeže.
Jedni je milují, druzí je nemohou ani cítit. Řeč je o olivách. Traduje se, že mnoho lidí jim přijde na chuť až s věkem. Přitom jsou tak zdravé.
Klatovsko - programy kin v regionu do 1. listopadu.
Přibyslav - Na římskokatolickou faru musela v pátek večer poslat sommeliérka Olga Sabanová zájemce o košt vína.
Nezamyslice /AKTUALIZOVÁNO - VIDEO/- Píseň „Škoda lásky“ zahájila v sobotu odpoledne slavnostní setkání u příležitosti odhalení pamětní desky na hrobu kapitána letectva Ludvíka Krále, který odpočívá na hřbitově v Nezamyslicích.
Pardubice - V pardubickém skateparku se v sobotu konal adrenalinový závod Freestyle Scootering
Praha - Světové automobilky představují na autosalonech stále častěji vozy na elektrický pohon a oznamují, kdy zahájí jejich sériovou výrobu.
Maďarsko - Maďarské extremistické Hnutí za lepší Maďarsko (Jobbik) v Budapešti založilo spolu se čtyřmi dalšími nacionalistickými stranami z Itálie, Francie, Švédska a Belgie jednotný Spolek evropských národních hnutí, napsala v sobotu agentura AP.