Postup. Ale na poslední chvíli
Brno - České tenistky porazily ve Fed Cupu Slovensko, teď čekají na losbaráže.
Brno - České tenistky porazily ve Fed Cupu Slovensko, teď čekají na losbaráže.
Val d´Isere– Americký lyžař Bode Miller kraloval nedělnímu závodu ve Val d'Isere.
Svět - Ruské tenistky potvrdily roli favoritek a postoupily do semifinále Fed Cupu.
Trutnov - K přestupu z trutnovského atletického oddílu do královédvorského se rozhodl veteránský běžec VÁCLAV ŠEJBL. „K tomuto kroku mě dohnalo nekorektní jednání trutnovského oddílu,“ sdělil krátce na vysvětlenou třiašedesátiletý atlet.
Sydney– Enge obsadil v dalších závodech seriálu A1 Grand Prix osmnácté a patnáctémísto.
SERIÁL - Pro mne to bylo především setkání se šťastnými dospělými lidmi, kteří prošli čtyři lety těžko vyslovitelného utrpení a přežili. Také seznámení s novým jazykem, kterému jsem se učil praxí.
Paříž -Francouzského prezidenta bude na oficiálních návštěvách doprovázetzpěvačka a bývalá modelka Carla Bruniová. V sobotu před polednem se s níNicolas Sarkozy oženil.
Ostrava - Sedm let před pádem Bastily, v roce 1782, vydal důstojník francouzské armády Choderlos de Laclos román Nebezpečné známosti, který označil za sbírku skutečných dopisů žijících osob.
Ruhpolding - Poslední zlaté medaile zmistrovství světa juniorů vbiatlonu zůstaly vpořadatelské zemi.
Vinohrady - O začátcích, budoucnosti i češtině mluví Sandra Le Dréanová, basketbalistka USK.
Manušice - Loňská sezona byla pro Anetu Brabcovou a Petra Plecháče úspěšná.
Paříž - Když Nicolas Sarkozy do prezidentského úřadu před osmi měsíci nastupoval, vypadalo to, že ho lidé nikdy nepřestanou milovat. Dnes mu věří jen tolik Francouzů jako Chirakovi vdobě největších stávek.
Znojmo - Plavec Tomáš Melichárek zlomil národní rekord na pětikilometrové trati. Stalo se tak o uplynulém víkendu v pardubickém bazénu, kde se konalo mezinárodní Mistrovství České republiky v dálkovém plavání. Do města perníku se sjelo sto třicet plavců z Maďarska, Švýcarska, Francie, Itálie, Slovenska a Slovinska.
Karlovy vary - V kategorii mládež vyhrála Mistrovství republiky v Praze
Massongex, Janské Lázně/ Zlatou medaili vúvodním kole Evropského poháru ve skialpinismu ve švýcarském Massongex vybojovala pro Českou republiku Karolína Grohová.
KARLOVARSKÝ KRAJ - Úspěch v tanci
Litoměřice - Ústecký Michal Čupr, hájící barvy šermířského oddílu Slavoje Litoměřice se představil na turnaji Světového poháru v kordu juniorů ve švýcarské Basileji.
KARLOVY VARY - Tanečnice a souběžně studentka Prvního českého gymnázia Karlovy Vary Lenka Návorková má za sebou další úspěch na soutěži.
České Budějovice - Netradiční prostory kavárny a přilehlého sálu U Koněspřežky (Piaristická ulice číslo 22) si zvolili organizátoři letošního benefičního folkového koncertu jako místo jeho konání.
Rakovník/ Rakovnická knihovna nabízí čtenářům téměř 90 000 titulů knih, CD a DVD. Zdaleka však není jen pouhou půjčovnou, její aktivity jsou daleko širší
Karviná - Národní tým juniorů ČR se připravuje na dubnovou kvalifikaci o ME ve Francii.
Karviná - Národní tým juniorů ČR se připravuje na dubnovou kvalifikaci o ME ve Francii.
PLZEŇ - 380 exemplářů budíků představujících vývoj sériové výroby od konce druhé poloviny 19. století až do současnosti se nyní nachází v Domu historie Přešticka (DHP) v Přešticích.
Prostějov - Plastový předmět zapíchnutý v krůtě, s jehož původem si minulý týden nevěděla rady ani žena z Prostějova, která její maso upekla, ani místní veterináři a hygienici, je indikátor propečení drůbeže. Přišli na to odborníci ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI).
Brno, Vranov nad Dyjí - Barokní zámek ve Vranově nad Dyjí definitivně patří státu. Rozhodl otom Ústavní soud. Odmítl tak stížnost devatenácti potomků šlechtického rodu Stadnických, kteří jej, ale také lesy a polnosti vokolí, chtěli dostat zpět.
Brno/Vranov nad Dyjí - Barokní zámek ve Vranově nad Dyjí definitivně patří státu. Rozhodl o tom Ústavní soud. Odmítl tak stížnost devatenácti potomků šlechtického rodu Stadnických, kteří jej, ale také lesy a polnosti v okolí, chtěli dostat zpět. Potomci rodu, kteří žijí v Polsku, Belgii, Francii nebo Jihoafrické republice chtěli u Ústavního soudu zvrátit předchozí verdikty Nejvyššího, brněnského krajského a znojemského okresního soudu.
Vsetín - Unikátní seskupení G8 Transglobal se představí vsetínskému publiku tento pátek vmalém sále Domu kultury. Ve skupině figurují profesionální muzikanti nejen zČeské republiky, ale také zNěmecka, USA, Francie, Afriky a Španělska. Název G8 značí, kromě parodie na osmičku nejvyspělejších zemí světa, také počet členů kapely.
Hradec Králové - Skvělé druhé místo přivezl ze Světového poháru v Tbilisi reprezentační judista PAVEL PETŘIKOV. Člen hradeckého PSK se však na turnaji zranil a nad jeho dalšími starty visí otazník.
Pardubice - Známí herci Vilma Cibulková a Milan Kňažko podali v pardubické premiéře divadelního představení Picasso strhující výkony
Opava - Začala zpívat na ulici. Dnes si její texty broukáme sami. V létě se jí narodila dcera, ale radost z koncertů pokračuje. Řeč je o charismatické zpěvačce Radůze, která se představí opavskému publiku. Koncert začíná 13. února v devatenáct hodin v kině Mír.
Komentář - Zatímco milotický zámek pro mě byl už od dětství symbolem celého regionu, že je nějaký zámek i ve Bzenci, jsem dlouho vůbec nevěděl.
Pardubice - Známí herci Vilma Cibulková a Milan Kňažko podali v pardubické premiéře divadelního představení Picasso strhující výkony
Trutnov - Od 11. hodin jste měli možnost pokládat otázky známým českým musherům J. Vondrákovi a R. Havrdovi, kteří se nedávno zúčastnili závodu psích spřežení ve Francii. Online skončil ve 12. hodin!
Balkánská dechovka už roky otvírá brány Flédy, na festivalech z ní lidé šílí a je slyšet i ve filmech. Psal se rok 1994 a Patrice Chéreau natočil strhující historický film Královna Margot. Příběh podle Dumase líčící dění kolem bartolomějské noci. Hudbu k této čistě francouzské události složil Goran Bregovič pro svůj balkánský orchestr. A výborně.
Heřmanice - V Heřmanicích, kde je starostkou rok a pár dní, žije od roku 1977. Má 49 let, je vdova a matka čtyř dětí. Původním povoláním je úřednice.
Lillehammer - Házenkářský svět zná nové mistry Evropy. Poprvé vhistorii se zkontinentálního titulu radují reprezentanti Dánska.
Synonyma odrůdy mohou být: Tramín, Tramín kořenný, Gewürztraminer, Roter Traminer, Traminer, Savagnin rosé, Gentil rosé, Piros tramini, Traminac crveni, Traminac mirisavi, Uva aminea. Tradičními oblastmi pěstování jsou Francie, Německo, Rakousko, Slovinsko, Itálie, Maďarsko, Rumunsko, Slovensko. U nás zaujímají plochy tři procenta výsadeb.
Lillehammer– Ve finále mistrovství Evropy házenkářů vnorském Lillehammeru na sebe narazí týmy Chorvatska aDánska.
Lillehammer - České házenkářky nastoupí ve vyřazovacích bojích kvalifikace o účast na mistrovství Evropy 2008 proti Švédsku.
Treviso - Hned z úvodního startu na mistrovství světa v cyklokrosu v italském Trevisu si Česká republika odnesla cenný kov. V závodě juniorů se z bronzu radoval Lubomír Petruš.
Vídeň - Předsedové evropských krajně pravicových stran vpátek oznámili, že plánují vytvoření celoevropské nacionalistické strany.
Most - Budoucnost dlouhodobě podmáčeného bývalého krematoria vMostě není stále vyřešena.
DISKUSE - Na stránkách Hranického týdne se již delší dobu vede diskuze o Zámeckém klubu. Jelikož se o hranickou kulturu - zejména místní alternativní hudební scénu - již několik let aktivně zajímám a troufám si říct, že jsem se do značné míry také podílel na jejím formování a přežívání, rád bych se k tématu také vyjádřil.
Kraj - O jednadvacet procent klesl v uplynulém týdnu počet lidí z Moravskoslezského kraje, kteří bojují s rýmou, kašlem a dalšími akutními infekcemi dýchacích cest.
Ostrava - O jednadvacet procent klesl v uplynulém týdnu počet lidí z Moravskoslezského kraje, kteří bojují s rýmou, kašlem a dalšími akutními infekcemi dýchacích cest.
Praha - Česká volejbalová federace se uchází o organizaci mistrovství Evropy vroce 2011.
Zlín - Nejlepší český orientační běžec Michal Smola nesmí do Olomouce. Anejen do hanácké metropole, ale ani do Jeseníků a do prostoru Drahanské vrchoviny. Toto nařízení však platí pro další české reprezentanty a špičky domácí akademické reprezentace.
Pardubice - Zimní mistrovství České republiky v dálkovém plavání bude rozděleno na dvě části
Hlinsko - Ovíkendu se pojede vitalském Trevisu MS vcyklokrosu. Blízko kúčasti měl ihlinecký Lukáš Příhoda, ale po nadějných výsledcích vzávěru roku mu vlednu „odešla“ forma.
Znojmo - Nakyslý pach octa ze Znojma volně vyprchává. Stejně jako výroba, při které sto třicet let kvasila nezbytná kuchyňská přísada. Znojemský ocet je definitivně minulostí, dělníci rozebírají ještě poslední obří dřevěné sudy, známé jako ocetnice. Ty poté poslední provozovatel octárny odveze do Francie, kde v nich budou dál vyrábět ovocný ocet.