OSTRAVA - Sympozium prostorových forem Ostrava 2007, kterého se zúčastnili umělci z Česka, Ukrajiny a Slovenska, v pátek skončilo. Pozvaní sochaři a kováři čtrnáct dnů tvořili nové umělecké skvosty, které by posléze měly ozdobit ulice a parky Ostravy.
OSTRAVA - Sympozium prostorových forem Ostrava 2007, kterého se zúčastnili umělci z Česka, Ukrajiny a Slovenska, dnes končí. Pozvaní sochaři a kováři čtrnáct dnů tvořili nové umělecké skvosty, které by posléze měly ozdobit ulice a parky Ostravy.
ŽABOVŘESKY NAD OHŘÍ - Devětadvacetiletý Jiří Seman se může dál věnovat všem aktivitám, které mu dělají v životě radost. Oddychl si také, že může znovu bez problémů do obchodů, na poštu, nebo do banky.
KARLOVY VARY -Popovídat si s člověkem, který obeplul svět v plachetnici, se nepoštěstí každý den. Zvláště pokud cestu absolvoval v kopii plachetniceze šestnáctého století.
PRAHA - Skvělý výkon Craiga Bellamyho zajistil fotbalistům Walesu překvapivě vysokou výhru 5:2 na hřišti Slovenska. Útočník West Hamu se o to zasloužil dvěma zásahy a další branky vymyslel přihrávkami. Slovenští fotbalisté, za které se dvakrát prosadil Mintál, tak přišli o šanci postoupit na mistrovství Evropy.
TRNOVANY - Nedaleko Litoměřic v obci Trnovany roste originální projekt konopného domu. Jeho autorem je Petr Žáček z Litoměřicka. Při několikaleté stavbě tohoto solitéru si již zažil množství problémů od snah stavebního úřadu dům zbořit, přes odsouzení za nepatrné překročení limitu THC ve stavebním materiálu, až po časté krádeže technického konopí, které pěstuje právě jako surovinu pro výstavbu domu.
PAŘÍŽ - Široký okruh favoritů má probíhající světový šampionát ragbystů, který se v těchto dnech odehrává ve Francii. Nový mistr bude korunován na pařížském stadionu St. Denis 20. října.
PLZEŇ - Představení rumunského souboru Teatrul National Cluj–Napoca a klauniáda francouzského mima amerického původu Gulka včea zahájily mezinárodní festival Divadlo v Plzni.
HRADEC KRÁLOVÉ - V občanském kalendáři dnes nacházíme francouzské jméno Denisa. Jeho počátky sahají až do starého Řecka, kde uctívali Dionýsa, slavného boha vína. Denisa má tedy mnoho společného s vínem.
PRAHA - Šest let od teroristických útoků z 11. září se v ČR ozývá kritika protiteroristické politiky vlád. Stěžují si hlavně zástupci bezpečnostních agentur nebo cestovního ruchu. Stát je podle nich nedostatečně informuje o tom, jaká rizika hrozí a jak se mají chovat.
KAMENICKÝ ŠENOV - Maturitní práce absolventa Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské Vojtěcha Starosty s názvem „Ruce“ získala první místo na prestižní čtvrté mezinárodní výstavě Glas Preis v německém Rheinbachu.
TÁBOR/MĚŠICE - Desítky lidí přivedla v neděli odpoledne do měšického zámku přednáška z kuchyně Českého institutu mezinárodního setkání. Tentokrát do přednáškové místnosti zavítal Pavel Velev, ředitel zlínské Nadace Tomáše Bati. Hovořil o Baťově systému řízení.
JIŽNÍ ČECHY - Cestovní kanceláře už začaly s prodejem zimních zájezdů. Zájezdy prodávané na první chvíli, takzvané First minute, mohou nyní lidé pořídit zhruba s desetiprocentní slevou oproti katalogové ceně.
NOVÝ JIČÍN – V barokním duchu se v sobotu nesla XIV. Slavnost města Nového Jičína ve spolupráci s partnerským německým Ludwigburgem. Ve slavnostním průvodu okolo Masarykova náměstí tak nechyběl nepřehlédnutelný alegorický vůz tažený traktorem, jenž nesl příznačný název Kvetoucí baroko.
JIŽNÍ ČECHY - Cestovní kanceláře už začaly s prodejem zimních zájezdů. Zájezdy prodávané na první chvíli, takzvané First minute, mohou nyní lidé pořídit zhruba s desetiprocentní slevou oproti katalogové ceně.
DOVER, BLANSKO - České plavkyni Yvettě Hlaváčové se nepodařil sobotní pokus o dosažení absolutního rekordu v přeplavání kanálu La Manche. Hlaváčová doplavala z Anglie do Francie v čase 7 hodin a 53 minut a zůstala tak 28 minut za svým loňským časem.
BERLÍN - Zřejmě největší teroristické útoky na evropské půdě připravovala skupina islámských atentátníků v Evropě. Dodávkami naloženými stovkami kilogramů výbušnin chtěli zabíjet už 15. září.
VYSOČINA - Staletá tradice pěstování přadného lnu na Vysočině končí. Zemědělcům se plodinu nevyplácí pěstovat. I zpracovatelé mají víceméně zato, že tuzemský len je na konečné.
PRAHA/BRATISLAVA - Jednu z posledních nadějí jak oživit sen o historicky prvním postupu mezi evropskou fotbalovou elitu mají slovenští fotbalisté v zítřejším utkání proti Irsku.
PAŘÍŽ, PRAHA - Svět šišatého míče našel dnes na 44 dnů středobod světového dění pod Eifellovou věží v Paříži. Pro milovníky tvrdého sportu začal opravdový svátek. Mistrovství světa v rugby. A celá Francie je díky tomu na nohou. Domácí reprezentace totiž patří mezi největší favority turnaje.
Ve své velkolepé historické fresce Křesťané vypráví světoznámý prozaik Max Gallo nejen o počátcích zrodu křesťanské Francie, ale vlastně i o úsvitu moderní evropské civilizace.
HRADEC KRÁLOVÉ - Toto světově rozšířené jméno je latinského původu a neznamená nic menšího než „královna“. Patronkou dnešního dne je mučednice Regina, která se narodila ve 3. století v Alise-ste-Reine ve Francii.
FRÝDEK-MÍSTEK - Dvaatřicetiletá fotografka Yvresse z Frýdku-Místku fotografuje teprve tři roky, ale už dnes má více než pětitisícovou sbírku svých fotografií a vystavuje na různých internetových portálech.
BLANSKO - La Manche versus Hlaváčová. Třetí rok po sobě se plavovlasá plavkyně z Blanska utká s legendární úžinou mezi Anglií a Francií. Podaří se Hlaváčové letos vyrvat z náruče zrádných proudů, vln a mořské vody rekordní čas a přeplavat kanál nejrychleji ze všech?
VYSKYTNÁ NAD JIHLAVOU - Svým očím nevěří řidiči, kteří si při jízdě kolem skládky u Vyskytné nad Jihlavou všimnou obřího supa. Sedává na stromech či při krmení na hromadě kostí. Ty mu přivážejí ošetřovatelé z jihlavské zoo.
ŠUMPERK - Tu větu řekl jen jakoby mimochodem. Tisková konference šumperského hokejového klubu bylave středuv plném proudu: řešily se výsledky v přípravě, rozjezd klubové internetové televize či příchod posil.
OLOMOUC - Letní sezona spolu s prázdninami skončila a cestovní kanceláře začaly prodávat zimní zájezdy, spojené především s lyžováním. Podle Asociace českých cestovních kanceláří a agentur zůstává pro zimní zájezdy nejoblíbenější zemí Rakousko.
ROUDNICE NAD LABEM - Do startu závodu odtikávají poslední vteřiny. Napjatý David Vršecký túruje svoji buggyru. Start! Dvanáct tisíc koní dá v cuku letu pětitunový tahač do pohybu.
VYŠKOV - Díky svému povolání se Vyškovan Pavel Otevřel dostává na místa a setkává se s osobnostmi, o kterých se „obyčejným lidem“ ani nesní. Jako kameraman České televize procestoval celý svět.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Krasobruslař BK České Budějovice Petr Bidař si minulý týden na svazových prověrkách vysloužil nominaci na dva závody Grand Prix juniorů. Ten první se pojede v Rumunsku, kam Bidař odlétá už ve středu.