Zájemců o rekvalifikace ubývá
Krouna/Bojanov - Zájemců o rekvalifikační kurzy v krounské škole podle jejího ředitele Josefa Kyncla mírně ubývá.
Krouna/Bojanov - Zájemců o rekvalifikační kurzy v krounské škole podle jejího ředitele Josefa Kyncla mírně ubývá.
Uherské Hradiště - Atmosféru Vánoc si přiblížili formou společného malování děti a jejich rodiče. Zástupci Galerie Slováckého muzea v Uherském Hradišti pro ně totiž připravili na sobotu 8. prosince „výtvarné“ odpoledne na téma nadcházejících svátků.
Zlín - Zlínská házená se může pochlubit dalším úspěchem. Třebaže v interlize první tým bojuje o záchranu, vychovala další talent v podobě Petry Růčkové, jež se na podzim premiérově představila v seniorském reprezentačním dresu.
Kladno- S blížícími se Vánocemi mohou zájemci o výtvarné umění učinit radost sobě i svým blízkým. V galerii vinárny Ateliér se koná prodejní výstava komorních grafik, zčásti pocházejí z dílny kladenského tiskaře Zdeňka Šímy, dílem jsou pracemi jeho přátel výtvarníků.
Dolní Bojanovice - Obrazy, kované předměty, fotografie, výšivky a výtvarné práce dětí. To všechno bude od této neděle do neděle šestnáctného prosince k vidění v sále u bývalé mateřské školy v Dolních Bojanovicích.
Ostrava - Studenti ostravské umělecké školy podpořili děti nemocné cystickou fibrózou. S nadšením vytvořili díla, která vydražili v ostravském hotelu Atom. Výtěžek pošlou občanskému sdružení Klub nemocných cystickou fibrózou.
Havlíčkova Borová - Památník Karla Havlíčka Borovského v Havlíčkově Borové zahrnulo letos do svých cest po republice 2,5 tisíce lidí. Zhruba stejně jich přišlo navíc ještě do infocentra a knihovny.
OSTRAVA - Studenti ostravské umělecké školy potřetí podpoří děti nemocné cystickou fibrózou. S nadšením vytvořili díla, která včera večer vydražili v ostravském hotelu Atom. Výtěžek pošlou občanskému sdružení Klub nemocných cystickou fibrózou.
LIBEREC - Nové logo si nadělila ke svým pátým narozeninám Dětská televize Liberec. Usměvavou modrou obrazovku vystřídala během čtvrteční oslavy zvědavá oční bulva.
NÁCHOD - V Galerii výtvarného umění – v zámecké jízdárně započal během pátečního podvečera již čtyřiadvacátý ročník Náchodského výtvarného podzimu. Smyslem této akce je nalézt, vybrat, představit a výstavami uvést do podvědomí veřejnosti nejznámější osobnosti výtvarnické obce, spojené především s Náchodskem, Broumovskem a také Trutnovskem.
BŘECLAV - Malbu, grafiku, keramiku i fotografie si mohou prohlédnout návštěvníci na tradiční výstavě členů Sdružení břeclavských výtvarníků.
KARLOVICE – Art galerie Penzion představuje až do poloviny ledna fotografie Lucie Chrástkové z Uherského Brodu a šperky Ivety Strnadové z Vrbna pod Pradědem.
KARVINÁ - Město ji vybuduje na své náklady, obyvatelé zvolnění aut uvítají s nadšením
PRAHA - Jiří Slíva je nejen známý autor humorných ilustrací a kreslených vtipů, ale také básník, tvůrce aforismů a jiných humorných nápadů. Kromě toho býval i bubeník, který hrával už v šedesátých letech v Činoherním klubu s Vodňanským a Skoumalem a nyní je jako kytarista členem výtvarnické skupiny Grafičanka.
PRAHA - Přinejmenším dva vynikající obrazy české meziválečné avantgardy aspirují tuto neděli na vysoké příčky aukčních rekordů v ČR. Aukční den obrazů, soch, české a světové grafiky pořádají na pražském Žofíně–Slovanském ostrově Aukční síň Vltavín a Aukční Galerie Kodl.
NÁCHOD - Bez jednoho roku čtvrtstoletí se pořádá přehlídka tvorby výtvarníků regionu – Náchodský výtvarný podzim. Ten bude v pátek 30. listopadu v 17 hodin zahájen slavnostní vernisáží v zámecké jízdárně Galerie výtvarného umění v Náchodě.
NYMBURK - Jako velmi povedenou akci hodnotí ředitel Hálkova divadla Miroslav Fišer středeční vernisáž legendární české zpěvačky Evy Pilarové. Ta přijela do nymburského divadla uvést výstavu svých výtvarných prací.
PRAHA - Mzdy Pražanů vzrostly průměrně o 6,6 procenta na 26 521 korun. Stále tak patří k nejbohatším v republice. A příští rok platy v metropoli ještě stoupnou. Analytikové očekávají jejich růst ve všech profesích o šest až osm procent. Důvod k oslavám ale přesto není. Flashová grafika uvnitř článku !!!
CHRUDIM - Ve čtvrtek 22. listopadu byla zahájena společná výstava malířů Jiřího Brázdy, Hany Čápové a Ivana Baboráka. Prodejní výstava obrazů a grafiky v síni Divadla Karla Pippicha je působivě doplněna precizní a půvabnou keramikou Jaroslavy Brázdové. Vernisáž naplnila výstavní síň po okraj a mezi vzácnými hosty byl i starosta města Chrudimě Jan Čechlovský a místostarosta Pavel Kobetič.
PARDUBICE - Výstava v pardubické galerii v Domě U Jonáše představí návštěvníkům první moderní směr - symbolismus. Bude na ní k vidění téměř 200 grafik Rudolfa Adámka, Františka Bílka, Felixe Jeneweina, Františka Koblihy, Jana Konůpka, Vojtěcha Preissiga, Maxe Švabinského, Josefa Váchala či Jana Zrzavého. Výstava začala 27. listopadu a potrvá do 10. února. Řekla to Šárka Zahálková z Východočeské galerie.
ZLÍNSKÝ KRAJ - Firmy se drží tradic a jako každoročně v tuto dobu připravují novoroční přání. I ve věku elektronické komunikace jsou zasílána především poštou.
ZLÍNSKÝ KRAJ - Firmy se drží tradic a jako každoročně v tuto dobu připravují novoroční přání. I ve věku elektronické komunikace jsou zasílána především poštou.
ZLÍNSKÝ KRAJ - Firmy se drží tradic a jako každoročně v tuto dobu připravují novoroční přání. I ve věku elektronické komunikace jsou zasílána především poštou.
ZLÍNSKÝ KRAJ - Firmy se drží tradic a jako každoročně v tuto dobu připravují novoroční přání. I ve věku elektronické komunikace jsou zasílána především poštou.
HAVÍŘOV - V Galerii Spirála byla v úterý slavnostně zahájena výstava kreseb, maleb a grafiky akademické malířky Anny Georgiadu, pokračovatelce slavného výtvarnického jména Treuchlů.
BRNO - S přilbou, s kolem a bez nehod. Tak by mohly vypadat výlety brněnských cyklistů do deseti let. O jejich bezpečí by se mělo postarat nad dvě stě kilometrů cyklostezek a značených tras, které chce město Brno v příštích letech vybudovat. Výdaje na jejich vytvoření by měly spolknout sto sedmdesát milionů korun.
VYŠKOV - Podle Jany Havlíkové je na každém druhu umělecké tvorby něco fascinujícího.
ZLÍN - Programátor Martin Horčička z Jirkova na Ústecku se rozhodl otevřít pobočku webdesignerské firmy ve Zlíně. Tvorbě stránek a grafice se věnuje od školních let. K nápadu přesunout část podnikání do Zlína ho přivedli sami zákazníci.
ZLÍN - Programátor Martin Horčička z Jirkova na Ústecku se rozhodl otevřít pobočku webdesignerské firmy ve Zlíně. Tvorbě stránek a grafice se věnuje od školních let. K nápadu přesunout část podnikání do Zlína ho přivedli sami zákazníci.
SVITAVY - V neděli přijelo do Bílého domu na tradiční regionální sběratelskou burzu několik desítek sběratelů. Nabízeli, prodávali, kupovali a vyměňovali především známky, další materiál včetně pohlednic, dopisnic, obálek, razítek, filatelistických pomůcek a knih.
CHRUDIM - Chrudimská beseda připravila předvánoční prodejní výstavu obrazů, grafiky a keramiky výjimečných autorů. Hana Čápová, Jaroslava Brázdová, Jiří Brázda a Ivan Baborák vystavují v Divadle Karla Pippicha své umění.
ZLÍN - Fotografie, grafiku, filmy, animace, 3D design, hudbu a moderní technologie představí organizátoři letošního pátého ročníku multimediálního festivalu Mixer, který se od dnešního dne koná ve Zlíně. Prezentace začala dnes velkolepou ohnivou show před zlínskou alternativou a potrvá do pátku 23. listopadu.
HOŘICE - V místním muzeu byly vyhlášeny osobnosti města.
CHRUDIM - Dne21.listopadu se vNové výstavní síni vChrudimi bude konat vernisáž výstavy grafiky Bohuslava Reynka (1892-1971) zfondů uměleckých sbírek Památníku národního písemnictví.
HAVÍŘOV - Ve vestibulu havířovské Městské knihovny v Šrámkově ulici je do konce listopadu výstava návrhů logotypů města Havířova.
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Galerie Slováckého muzea v Uherském Hradišti už dávno nepatří jen dospělým. Část objektu je vyčleněna pro potřeby nejmenších. Důkazem, že výstavní prostory se mohou změnit v tvůrčí ateliér, byla i akce, která se před několika dny uskutečnila v dětském ateliéru galerie.
ZNOJMO - Žánrové karikatury z meziválečného Znojma ale i symbolistní obrazy budou moci od pátku zhlédnout návštěvníci Domu umění. Jihomoravské muzeum připravilo retrospektivní výstavu významného představitele meziválečného znojemského výtvarného života Oskara Pafky. V takovém rozsahu se veřejnosti představí vůbec poprvé.
ŠUMPERK - Město čte na festivalu jeho knihu, Jiří Suchý městu na oplátkuve středuzazpíval, zahrál divadlo a představil soubor svých grafik a kreseb.
HAVÍŘOV - VKulturním domě Leoše Janáčka vHavířově byla slavnostně zahájená výstava malíře, sochaře a grafika Jiřího Sibinského. Expozice je průřezem z třicetileté práce výtvarníka z Václavovic.
KVASICE - Kytička vzpomínek, Ohlédnutí, Slova šeptaná po větru, Ukřižované srdce a Hledání světla. Tak zní názvy básnických sbírek, jejichž autorem je Petr Klapil z Kvasic.
VÝCHODNÍ ČECHY - Na horách se objevil již první sníh, který vábí především běžkaře. Ti, kdo se vydávají do nejvyšších českých hor, mohou si zpestřit výlet i návštěvou Krkonošského muzea v Jilemnici.
CHRUDIM/HR. TÝNEC -Rozměrné oleje od známých světových autorů, monumentální sochy. Ale také fotografie, grafika nebo drobná keramika. Že je svět umění neuveřitelně pestrý, o tom se mohou kdykoliv přesvědčit i návštěvníci chrudimské Galerie ART.
VÝCHODNÍ ČECHY - Na horách se objevil již první sníh, který vábí především běžkaře. Ti, kdo se vydávají do nejvyšších českých hor, mohou si zpestřit výlet i návštěvou Krkonošského muzea v Jilemnici.
PROSTĚJOV - Vlastnoručně vyrobené meče, radlice, nože a svícny přilákaly do prostějovského ekocentra Iris desítky milovníků kovářské zručnosti a řemesla. Prohlédnout si mohli výrobky z železa a mědi, mnozí se nechali inspirovat a přijali pozvání přímo do dílny mistrů kovářů.
ZDICE - Práce žáků Základní umělecké školy Václava Talicha v Berouně
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Nastávající českobudějovičtí rodiče o pozvání na slavnostní obřad vítání občánků nakonec nepřijdou. Rada města totiž na svém posledním zasedání přehodnotila svůj záměr a rozhodla o tom, že tradici nezruší.
LITOMĚŘICE - V Litoměřicích byl zahájen IV. ročník festivalu grafiky, kresby a fotografie Máchovy Litoměřice.
MOST - Školáci dali dospělým lekci. Většina hřišť v Mostě nevyhovuje základním potřebám dětí. Na tomto závěru se shodl po dvouměsíčním výzkumu pětičlenný tým talentovaných žáků Základní umělecké školy F. L. Gassmanna.
PRAHA - FLASHOVÁ GRAFIKA UVNITŘ ČLÁNKU ! ! ! - Krást auta v hlavním městě bude od příštího roku těžší. Radary a kamerové systémy se propojí s evidencí odcizených vozidel a projet pod nimi bude znamenat, že se to za pár vteřin dozví i policejní hlídka. Ta se ihned může vydat stíhat podezřelé vozidlo.
RYCHNOV NAD KNĚŽNOU - Ftaláty ve zdravotnictví jsou v současné době hodně diskutovanou otázkou. Rychnovská nemocnice už dva roky používá zdravotnický materiál z měkčeného PVC pouze od renomovaných firem, které na své výrobky mají odpovídající certifikáty.