Kladno – S cílem uhájit druhou příčku tabulky odjedou v neděli divizní fotbalisté do hlavního města, kde budou ve 13.30 hodin soupeřem v tabulce třetímu Meteoru, který na ně ztrácí před posledním letošním kolem dva body.
Vsetín – Ostře se k teroristickému útoku ve francouzském hlavním městě Paříži, ale i na adresu Evropské unie vyjádřil v sobotu večer také poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Petr Kořenek.
Přerov – Je to trochu paradox. Přestože je Přerov významným železničním uzlem a křižovatkou cest, moderní soupravy společnosti RegioJet dorazily na nástupiště zdejšího nádraží poněkud se zpožděním. A to až po Olomouci a Hranicích. Cestující z Přerova budou moci poprvé využít služeb nového dopravce 13. prosince.
Francie, Olomouc – Sto dvacet osm lidí zemřelo při útocích, jejichž terčem se stalo hlavní město Francie. Další asi stovka je zraněná. K pařížským útokům se přihlásila teroristický organizace Islámský stát, která na videu hrozí, že Francouzi nikdy nebudou žít v míru.
Praha - V Praze je několik tisíc domácností, které nejsou připojeny ke splaškové kanalizaci. Jde o téměř procento obyvatel Prahy, řekla novinářům radní pro infrastrukturu Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice). Metropole do stavby kanalizací a čistíren odpadních vod každý rok investuje stovky milionů, vybudování zbylých částí kanalizační sítě vyjde na více než půl miliardy korun.
Paříž - Klíčovou roli při reakcích na teroristické útoky v Paříži hrají internetové sociální sítě. Pařížané je například používají ke sdílení soustrasti, na síti Twitter pak lidé prostřednictvím hashtagu #PorteOuverte (Otevřené dveře) nabízeli ve svých domovech útočiště těm, kteří se ve francouzském hlavním městě ocitli v úzkých. Hashtagy #PrayForParis (Modlete se za Paříž) a #ParisAttacks (Pařížké útoky) zase slouží k vyjadřování solidarity, píše list Financial Times.
Praha - Ministr obrany Martin Stropnický získal podporu vedení pražského ANO jako kandidát na jeho předsedu. Novinářům to řekl v pátek po více než pětihodinovém jednání předsednictva se zastupitelským klubem ANO v hlavním městě a celostátním vedením hnutí. Stropnického navrhl šéf ANO Andrej Babiš, sám z jednání odcházel spokojený s tím, že Praha jeho kandidáta podpořila.
Praha - Ministr obrany Martin Stropnický získal podporu vedení pražského ANO jako kandidát na jeho předsedu. Novinářům to řekl po více než pětihodinovém jednání předsednictva se zastupitelským klubem ANO v hlavním městě a celostátním vedením hnutí. Stropnického navrhl šéf ANO Andrej Babiš, sám z jednání odcházel spokojený s tím, že Praha jeho kandidáta podpořila. Podle Stropnického by stálo za pokus obnovit v Praze koalici s ČSSD a Trojkoalicí.
Madrid – Madridská radnice zakázala kvůli vysokému stupni znečištění ovzduší parkovat v centru města lidem, kteří v metropoli nebydlí. Snížila také rychlostní limity na hlavních příjezdových komunikacích, informovala dnes agentura AP.
Praha - V hlavním městě se v den státního svátku 17. listopadu konají skoro dvě desítky oficiálně ohlášených demonstrací. Vyplývá to z přehledu, který je dostupný na webu hlavního města. Mnoho z nich se ale netýká přímo událostí listopadu 1989 nebo 1939. Akce svolávají odpůrci a obhájci migrace, podporovatelé a kritici prezidenta Miloše Zemana a ohlášený je i protest proti vicepremiérovi a ministru financí Andreji Babišovi (ANO).
Praha - Situace v hlavním městě Praze je stále nepříznivá. Tak vyhodnotil magistrát situaci v oblasti závislostí na návykových látkách za minulý rok. Z dokumentu například vyplývá, že roste počet mládeže, která má opakované zkušenosti s alkoholem, tabákovými výrobky a s konopnými látkami. A zhoršuje se i celková sociální situace uživatelů návykových látek, kteří jsou z velké části bez práce a stále více jich je i bez domova.
Praha – Desetina seniorů v pražských domovech důchodců trpěla podvýživou. Vyplývá to z průzkumu ministerstva zdravotnictví provedeném na více než 800 lidech v letech 2008 až 2011, který cituje Zpráva o zdraví obyvatel hlavního města Prahy. V Praze žilo ke konci roku 2013 přes 225.000 seniorů, to je téměř pětina obyvatel metropole.
Praha - Spolupráce pokračuje. To ve čtvrtek uvedla k vazbám strážníků z hlavního města a Českého národního registru dárců kostní dřeně vedoucí kanceláře ředitele Městské policie Praha Irena Seifertová. „Celkem do registru vstoupilo již 80 strážníků z Prahy," konstatovala s tím, že jde o lidi připravené následovat svého kolegu z Prahy 5 Svatopluka Houště, dlouholetého dárce krve, který již v roce 2008 daroval i kostní dřeň a pomohl tím k záchraně lidského života.
Kroměříž – Člen AK Asics Kroměříž Jiří Homoláč vybojoval bronzovou příčku v 5. ročníku Běhu přes Motolské jamky. Homoláč dosáhl v 8 kilometrů dlouhém krosovém závodu s celkovým převýšením 200 metrů, času 25:53.
Praha - Průměrná cena benzinu v Praze v uplynulém týdnu opět klesla, cena nafty se nezměnila. Natural 95 zlevnil od minulé středy o 18 haléřů na průměrných 30,38 Kč/l, přesto je nejdražší v celé ČR. Průměrná cena nafty stagnovala na 29,70 Kč/l. Vyplývá to z informací společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.
Moskva – Nové testy DNA, provedené na žádost pravoslavné církve, potvrdily pravost ostatků posledního cara Mikuláše II. a jeho manželky. Oznámili to dnes ruští vyšetřovatelé. Potvrzení pravosti ostatků přibližuje možnost, že celá carská rodina, kterou v roce 1918 postříleli bolševici, bude nakonec společně pochována v jedné hrobce, i s předpokládanými ostatky careviče Alexeje a princezny Marie. Ty se totiž našly až v roce 2007.
Praha - Vedení hlavního města chce zakázat vjezd kamionů nad 12 tun do města uvnitř Pražského okruhu. Omezení by nemělo platit pro dopravní obsluhu, výjimky jí budou udělovat městské části. Novinářům to ve středu řekl náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD), podle něj ale s plánem zatím nesouhlasí policie. Musí s ní proto dál jednat a termín zákazu zatím není jasný.
Pro všechny je to mimořádný okamžik – vaše dítě či vnouče šlo letos do první třídy. Určitě jste si ho vyfotili! A u této příležitosti pro vás připravil Deník novou fotosoutěž – Prvňáček Deníku.
Hrotovice – Na Pražany umí. Druholigoví volejbalisté Sport v hotelu Hrotovice přivítali ve dvojutkání 9. a 10. kola na domácí palubovce celek z hlavního města TJ Praga.
Praha - Hlavní město na návrh radnic od dubna příštího roku zakáže podomní prodej. Navíc zavede regulaci prodeje z lodí na vltavských nábřežích a upraví místa pro konání farmářských trhů. Vyplývá to z novely tržního řádu, kterou schválila rada města. Usnesení se týká mimo jiné i dalšího setrvání prodejních stánků na Václavském náměstí, kolem kterých se v uplynulých letech vedly bouřlivé debaty.
Praha - Praha nechá opravit Brusnický potok v Jelením příkopě u Pražského hradu. Práce provedou Lesy hlavního města a magistrát za ně zaplatí zhruba tři miliony korun. Novináři to zjistili z materiálu, který v úterý schválili pražští radní. Práce jsou rozděleny do tří etap. Kvůli neshodě magistrátních odborů památkové péče a odboru zeleně a kanceláře prezidenta ohledně jedné z nich budou provedeny zatím jen dvě.
Praha /ROZHOVOR/ - Pražané mohou kvůli krize na magistrátu přijít o peníze na sport. „Pražská koalice se může snadno rozpadnout, ale při dobré vůli se dá zachránit," říká odvolaná radní Hana Nováková. „Byla by obrovská škoda, kdyby kvůli krizi na magistrátu Pražané přišli o peníze na sport," dodává. Pro letošní rok bylo totiž na sport připraveno půl miliardy korun.
Plzeň - Fotografie, které jsou do konce ledna k vidění v bývalém depu v Doudlevcích, ukazují běžný život Plzeňanů, a to včetně těch ne úplně příjemných událostí.
Praha - Daňové úniky velkého rozsahu odhalili detektivové pražské hospodářské kriminálky společně s celníky a pracovníky finančního úřadu. O úspěšném završení snažení táhnoucího se od loňského roku v úterý společně informovali Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie, Ivana Kurková z Celního úřadu pro hlavní město Prahu a mluvčí Finančního úřadu pro hlavní město Prahu Miroslava Bardonková.
Praha /ROZHOVOR/ - Pražané mohou kvůli krize na magistrátu přijít o peníze na sport. „Pražská koalice se může snadno rozpadnout, ale při dobré vůli se dá zachránit," říká odvolaná radní Hana Nováková. „Byla by obrovská škoda, kdyby kvůli krizi na magistrátu Pražané přišli o peníze na sport," dodává. Pro letošní rok bylo totiž na sport připraveno půl miliardy korun.
Hradec Králové - Ohlédnutí: Studentka Mezinárodních rozvojových studií na Univerzitě Palackého v Olomouci Daniela Příborská z Hradce Králové se zúčastnila zahraniční exkurze v Moldavsku.
Praha - V úterý musí být Trojkoalici navráceny dříve odejmuté kompetence: Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy a územní plán. Pokud toto radní za ANO a ČSSD neodsouhlasí, pak hrozí definitivní krach koaličních rozhovorů. Upozorňuje na to přinejmenším část Trojkoalice, respektive Strana zelených (SZ). Výše uvedeným ultimativním požadavkem podmiňuje pokračování jednání.
Praha - V úterý musí být Trojkoalici navráceny dříve odejmuté kompetence: Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy a územní plán. Pokud toto radní za ANO a ČSSD neodsouhlasí, pak hrozí definitivní krach koaličních rozhovorů. Upozorňuje na to přinejmenším část Trojkoalice, respektive Strana zelených (SZ). Výše uvedeným ultimativním požadavkem podmiňuje pokračování jednání.
Praha - Nezaměstnanost v Praze v říjnu opět klesla, a to o 0,1 procentního bodu na 4,3 procenta. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Úřad práce ČR. Lidí bez práce ubylo v hlavním městě 1289 na celkových 37.876. Dále naopak rostla nabídka práce, volných míst přibylo 988 na 14.196. Ještě výraznější byl meziroční pokles nezaměstnanosti, loni v říjnu činil podíl nezaměstnaných v Praze 5,1 procenta.
Praha - Praha 2 navrhuje přejmenovat část Bezručových sadů po bratrech Čapkových. Park leží na rozhraní dvou městských částí, změna by se týkala jen oblasti před Slovenskou ulicí. O záměru informovala mluvčí městské části Martina Klapalová. Změnu názvu musí schválit ještě rada hlavního města.
Praha - O očistu metropolí před zimou se ve stejný den současně budou snažit městští strážníci v Praze i v Brně. V úterý od 9 do 14 hodin vyrazí do ulic svých měst, aby v rámci Akce Jehla odklízeli pozůstatky po narkomanech: nejen použité jehly a injekční stříkačky, ale další odhozený infekční materiál.
Praha - Turistů v Praze v létě meziročně přibylo. Služeb místních ubytovacích zařízení využilo ve třetím čtvrtletí o 8,9 procenta více lidí než o rok dříve a současně v nich strávili o 10,7 procenta více nocí. Zájem o Prahu přitom vzrostl hlavně ze strany Čechů. Vyplynulo to ze zveřejněných informací Českého statistického úřadu (ČSÚ).
Praha - Muzeum hlavního města Prahy bude sbírkové předměty zkoumat novým rentgenem. Zařízení včetně počítače pro zobrazení snímku koupí za 2,7 milionu korun. Média to zjistila z věstníku veřejných zakázek. Muzeum hlavního města spravuje kromě budovy na Florenci také Müllerovu a Rotmayerovu vilu, Podskalskou celnici, zámek Ctěnice a část pražských věží.
Praha - Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) vítá návrh, aby se novým předsedou pražského ANO stal ministr obrany Martin Stropnický. Považuje jej za silnou a zkušenou osobnost, řekla primátorka. Ministra obrany hodlá do funkce šéfa pražské buňky navrhnout předseda hnutí Andrej Babiš. Mimořádný volební sněm se uskuteční 14. listopadu. Členové ANO v hlavním městě budou vybírat nové vedení poté, co v říjnu z funkce předsedkyně rezignovala Radmila Kleslová.
Počet dostupných nových bytů v Praze na konci září meziročně klesl o 8,6 procenta, aktuálně jich je zhruba 6400. Nejvíce z nich se nabízí v městských částech Praha 9, 5 a 10. Vyplývá to ze zveřejněné analýzy společností Skanska Reality, Ekospol a Trigema.
Praha /ROZHOVOR/ - Naslouchat odborným podnětům Hospodářské komory České republiky musí především vláda, která prostředí a podmínky pro podnikání vytváří. Tvrdí to v rozhovoru pro Pražský deník ředitel Úřadu Hospodářské komory hlavního města Prahy Zdeněk Kovář.
Praha – Menších obchodníků s potravinami v Česku nadále ubývá, za uplynulých osm let se jejich počet snížil o více než pětinu. Na konci letošního září bylo v republice 3763 malých a středních firem podnikajících v oblasti maloobchodu s potravinami, přičemž v roce 2007 v tomto oboru podnikalo 4729 subjektů. Vyplývá to z dnes zveřejněné analýzy dat portálu www.informaceofirmach.cz, který obsahuje údaje o podnikatelských subjektech z ČR a Slovenska.
Santiago de Chile - Zemětřesení o síle 6,8 stupně Richterovy škály dnes zasáhlo střední část Chile asi 300 kilometrů severně od hlavního města. Žádné škody ani oběti zatím nebyly hlášeny a nebylo ani vydáno varování před vlnou cunami, informovala agentura AP.
Praha - V Puchmajerově ulici v Jinonicích je od středy 4. listopadu veřejnosti opět otevřen sběrný dvůr. Zařízení je otevřeno shodně s ostatními sběrnými dvory v metropoli, ve všední dny od 8.30 do 17 hodin (v době platnosti letního času do 18 hodin), v sobotu od 8.30 do 15 hodin. V neděli a ve svátky je sběrný dvůr uzavřen.
Praha /ROZHOVOR/ - Naslouchat odborným podnětům Hospodářské komory České republiky musí především vláda, která prostředí a podmínky pro podnikání vytváří. Tvrdí to v rozhovoru pro Pražský deník ředitel Úřadu Hospodářské komory hlavního města Prahy Zdeněk Kovář.
Praha - Počet dostupných nových bytů v Praze na konci září meziročně klesl o 8,6 procenta, aktuálně jich je zhruba 6400. Nejvíce z nich se nabízí v městských částech Praha 9, 5 a 10. Vyplývá to ze zveřejněné analýzy společností Skanska Reality, Ekospol a Trigema.
Praha - Finanční úřad pro hlavní město Prahu uložil Nemocnici Na Homolce pokutu téměř tři miliardy korun. Sankci nemocnice čelí za to, že obcházela zákon o veřejných zakázkách tím, že si pořizovala veškerý zdravotnický materiál přes svoji dceřinou společnost Holte Medical. Vedení nemocnice se proti pokutě odvolalo, sankce podle ředitele ohrožuje existenci zařízení.
Praha - Šéf hnutí ANO Andrej Babiš chce, aby se novým předsedou pražské organizace ANO stal ministr obrany Martin Stropnický. Hodlá to osobně navrhnout 14. listopadu na mimořádném sněmu organizace, řekl v pátek vicepremiér v pořadu Interview ČT24. Členové ANO v hlavním městě budou vybírat nové vedení poté, co v říjnu oznámila rezignaci na předsedkyni Radmila Kleslová.
Praha - Šéf hnutí ANO Andrej Babiš chce, aby se novým předsedou pražské organizace ANO stal ministr obrany Martin Stropnický. Hodlá to osobně navrhnout 14. listopadu na mimořádném sněmu organizace, řekl dnes vicepremiér v pořadu Interview ČT24. Členové ANO v hlavním městě budou vybírat nové vedení poté, co v říjnu oznámila rezignaci na předsedkyni Radmila Kleslová.