
Pilsner Fest letos propojí pivovar s náměstím
Plzeň – Do Plzně přijede Divokej Bill, No Name, Xindl X, Monkey Business či Michal Hrůza.
Plzeň – Do Plzně přijede Divokej Bill, No Name, Xindl X, Monkey Business či Michal Hrůza.
Praha - Zábradlí, na kterých se bílá střídá s červenou, lemují mnoho pražských ulic. V budoucnu by se jejich počet však mohl snížit. Institut plánování a rozvoje hlavního města (IPR) nedávno dokončil seznam nepotřebných zábradlí k odstranění. A přestože někde barevné trubky nezmizí, jejich pruhů se taková výjimka týkat nemusí.
Praha - Od pátku až do neděle se v Praze koná metodické cvičení krizové připravenosti nazvané Pražská 155, na které se sjelo 14 tříčlenných posádek výjezdových skupin zdravotnických záchranářů z celé republiky a ze Slovenska. Tradicí této akce, která vstupuje již do čtvrtého ročníku, že, že nejde o bodovací soutěž; jejím cílem není najít vítěze, ale napomoci výměně zkušeností a umožnit účastníkům vyzkoušet si nasazení v situacích, jaké rozhodně nezažívají každý den.
Rokycany - Rokycanský sextet vytvořil v hlavním městě rekord dráhy a porazil Slavoj Praha 5:3
Praha - Když se řekne tunel Blanka, téměř každý si nyní představí kromě díry v zemi i pořádnou díru v rozpočtu hlavního města. I když je obtížné ukázat na jednoho viníka, který je zodpovědný za to, že se cena celého komplexu včetně napojení na Strahovský tunel vyšplhala na astronomických 43 miliard, jedno je jisté: vedení Prahy dohled nad stavbou nezvládlo.
Praha - Vedení Prahy chystá výběrové řízení na ředitele příspěvkové organizace Muzeum hlavního města Prahy, které spravuje mostecké věže a zámek Ctěnice, a na šéfa Divadla Minor. Vyplývá to z jednání magistrátního výboru pro kulturu. Oba posty jsou přitom obsazené. Ředitelkou muzea je 15 let Zuzana Strnadová, Minor vede od roku 1998 Zdeněk Pecháček. Město nedávno vyměnilo ředitelku Botanické zahrady.
Praha /INFOGRAFIKA/ - Historický okamžik se přiblížil, provoz tunelového komplexu Blanka bude v sobotu 19. září konečně zahájen. Na propady půdy, soudní pře či navlhlé kabely jako kdyby se u historicky nejdražšího projektu v dějinách Prahy v tu chvíli zapomnělo. Jenže jak náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek k chystanému otevření řekl: „Blanka je jako čerstvě narozené dítě, bude se teprve učit chodit, což bude provázet klopýtání."
Praha /INFOGRAFIKA/ - Historický okamžik se přiblížil, provoz tunelového komplexu Blanka bude zítra konečně zahájen. Na propady půdy, soudní pře či navlhlé kabely jako kdyby se u historicky nejdražšího projektu v dějinách Prahy v tu chvíli zapomnělo. Jenže jak náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek k chystanému otevření řekl: „Blanka je jako čerstvě narozené dítě, bude se teprve učit chodit, což bude provázet klopýtání."
Praha - Vlastník opencard, společnost eMoneyServices (EMS) vyzvala Prahu, aby ukončila provoz karty. Důvodem jsou dluhy a údajná neschopnost hlavního města se o provoz opencard postarat. Píše se to v prohlášení firmy, které mají novináři k dispozici. Firma rovněž zaslala všem zastupitelům dopis, ve kterém je seznamuje s problémy, které karta má.
Boskovice – Přes tři stovky diváků si v neděli našly cestu do Boskovic, kde zhlédly velmi atraktivní souboj druhého kola Ligy malého fotbalu mezi dosud neporaženými celky. Toto přízvisko si ponechala pouze hostující Praha, která zvítězila nad Blanskem 6:3.
Kutná Hora – Reprezentativní výstava nazvaná Skromnost i majestát, Dějiny a kultura Středočeského kraje byla slavnostně zahájena v čínském městě Chengdu, které je zároveň hlavním městem čínské provincie Sichuan. I když je nyní tato expozice instalována na druhé straně světa, je v ní patrný odkaz Kutné Hory. Připravila ji totiž Galerie Středočeského kraje pod vedením vedoucího kurátora Richarda Druryho. Jejího architektonického řešení se ujal Michal Krejčík.
Kolín – V neděli 30. srpna vyrazila přes Dubaj do nepálského hlavního města Káthmandú expedice Manaslu 2015. Desítka českých horolezců se pokusí zdolat himalájskou osmitisícovku a osmou nejvyšší horu světa a členem výpravy je také člen horolezeckého oddílu Lokomotivy Kolín a Sokola Velký Osek Petr Kejklíček.
Praha - Pohonné hmoty v Praze i v uplynulém týdnu mírně zlevňovaly. Od minulé středy klesla průměrná cena benzinu Natural 95 o 13 haléřů na 32,13 koruny za litr. Naftu natankují motoristé v hlavním městě za průměrných 30,32 koruny za litr, což je o pět haléřů méně než před týdnem. Vyplývá to z informací společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.
Ouagadougou – Elitní bezpečnostní složky podporující svrženého autoritářského prezidenta Blaise Compaorého dnes v Burkině Faso rozpustily dosavadní státní instituce a do čela země prozatímně jmenovaly svého generála Gilberta Diendérého. Tato jednotka také uzavřela hranici a vyhlásila zákaz nočního vycházení. Zemi má do nových voleb vést národní rada pro demokracii, v jejímž čele bude právě Diendéré. V hlavním městě bylo dnes slyšet střelbu, svět situaci v Burkině Faso sleduje se znepokojením. Francouzský prezident François Hollande situaci označil za převrat a vyzval k obnově dosavadních institucí.
Tržní ceny nových bytů v Praze ve druhém čtvrtletí vzrostly meziročně o 5,5 procenta. Jde o největší meziroční růst od prvního čtvrtletí roku 2009, vyplývá z aktualizovaných dat, která zveřejnil Český statistický úřad.
Praha - Praze zkolaboval systém vydávání karet opencard. Jak dlouho bude výpadek trvat, není jasné. Web je totiž navázán na stránky pražského magistrátu, které ve středu zkolabovaly. Příčiny výpadku zatím magistrát nezná, řekl mluvčí města Vít Hofman. Internetové stránky Prahy byly letos nefunkční již několikrát, naposledy na konci srpna.
Praha - Po otevření pražského tunelového komplexu Blanka lze očekávat dočasná omezení provozu v tunelu, ale i dopravní komplikace v Holešovičkách a na Vítězném náměstí, řekl ve středu na tiskové konferenci primátorčin náměstek Petr Dolínek (ČSSD). Blanka je jako čerstvě narozené dítě, bude se teprve učit chodit, což bude provázet klopýtání. Řidiči i Pražané musí mít trpělivost, uvedl náměstek. Tunel se otevře po několikaletých odkladech v sobotu odpoledne.
Jičín - Jičín má za sebou jubilejní pětadvacátý ročník festivalu Jičín – město pohádky s podtitulem Ať žijí pohádky.
Pro všechny je to mimořádný okamžik – vaše dítě či vnouče šlo letos do první třídy. Určitě jste si ho vyfotili! A u této příležitosti pro vás připravil Deník novou fotosoutěž – Prvňáček Deníku.
Praha - Pomník maršála Radeckého se na pražském Malostranském náměstí pravděpodobně neobnoví. Vrátit by se na náměstí ale mohla kašna. Ve středu to řekl náměstek primátorky Matěj Stropnický (SZ). Začátek rekonstrukce město plánuje na rok 2017. V témže roce by měla být ukončena smlouva s nájemcem parkoviště, které zde je nyní.
Developer Central Group začal prodávat více než 230 bytů, které staví ve dvou projektech v Praze Holešovicích a Břevnově. Dokončeny budou letos, informoval mluvčí společnosti Milan Jankovský. Do konce roku chce firma uvést na trh 700 nových bytů. Pět největších developerů tak podle zjištění ČTK začne letos v hlavním městě prodávat 1700 nových bytů.
Peking - Výrobci nábytku, petrochemických produktů, automobilů a elektroniky v čínském hlavním městě Pekingu začnou od října platit poplatky za vypouštění těkavých organických látek (VOC), jež jsou zdrojem znečištění ovzduší. Informovala o tom oficiální tisková agentura Nová Čína.
Praha – České aerolinie obnoví koncem roku spojení mezi Prahou a arménským hlavním městem Jerevanem. Linka bude ale v provozu jen omezenou dobu, a to během vánočních a novoročních svátků od 13. prosince 2015 do 16. ledna 2016, sdělil mluvčí aerolinek Daniel Šabík. Linku společnost zrušila koncem loňského roku z ekonomických důvodů.
Praha - Praha nechá aktualizovat zhruba rok starý odhad ceny fotbalového stadionu Ďolíček a až poté bude odbor majetku s majitelem stadionu jednat dále o prodeji. Schválil to v úterý magistrátní výbor pro majetek. Podle náměstka primátorky Matěje Stropnického (SZ/Trojkoalice) by se měla na jednáních podílet i městská část Praha 10, na jejímž území stadion leží a která původně chtěla stadion vyměnit za sousední pozemek a doplatek.
Praha - Od úterý začaly vlaky zastavovat u nového nástupiště na nádraží v Hostivaři. Pro cestující se tak změní příchod k vlakům a odchod. Cestujícím začíná sloužit i nový podchod a odbavovací prostory v blízkosti autobusových a tramvajových zastávek Nádraží Hostivař. Zkrátí se tak docházková vzdálenost mezi vlaky a linkami hromadné dopravy.
Praha - Nesoupeřit navzájem ve snaze za každou cenu ukázat, která posádka sanitky je lepší než ostatní a která třeba ještě lepší, ale nabídnout příležitost k vzájemné výměně zkušeností - a přispět tak k tomu, aby dobří mohli být všichni; třeba i tím, že účastníci nebudou vlastní chyby skrývat, ale přiznají je. A rovněž napomoci tomu, aby společně dokázali nejen vytvořit akceschopný tým v případě potřeby, ale i dobrou partu.
Praha - Praha 1 povolila obnovu památkově chráněné Staroměstské tržnice ve vnitrobloku nedaleko Můstku. Měla by se vrátit k původnímu uspořádání velké haly s hlavní a příčnou lodí. Původní tržnice pochází z roku 1897, teď je původní konstrukce zakrytá a uvnitř je supermarket a další drobné obchody.
Praha - Kamera, klapka a jede se! Praha už zase táhne filmaře na svá zákoutí. Letos bude hlavní město svědkem ještě dvou zahraničních velkofilmů. Na podzim se zde bude natáčet pátý díl upíří ságy Underworld: Next Generation a snímek The Zookeeper's Wife.
Praha - Kamera, klapka a jede se! Praha už zase táhne filmaře na svá zákoutí. Letos bude hlavní město svědkem ještě dvou zahraničních velkofilmů. Na podzim se zde bude natáčet pátý díl upíří ságy Underworld: Next Generation a snímek The Zookeeper's Wife.
Praha - Ministerstvo práce chystá snížení doplatku na bydlení lidem, kteří žijí v ubytovnách. Náklady na bydlení, podle nichž se dávka vypočítává, by tam neměly nově překročit 70 procent úředně stanovených nákladů za byt. Dosud to bylo 90 procent. Resort s tím počítá v návrhu novely o hmotné nouzi. Ruší v něm i souhlas obcí s přidělováním dávek. Platforma pro sociální bydlení chystané krácení dávky kritizuje. Podle ní majitelé ubytoven ceny nesníží, lidé tak budou muset střechu nad hlavou zaplatit z peněz na jídlo.
Plzeň – Návštěvníci Západočeské galerie v Plzni mají ještě do neděle 20. září poslední příležitost vidět fascinující maorské portréty od Gottfrieda Lindauera. Za týden se vrací na Nový Zéland.
Praha - Používání pásů a dětských autosedaček. To bylo hlavní zaměření rozsáhlé celoevropské dopravní akce koordinované mezinárodní organizací Tispol, do níž se v uplynulém týdnu zapojili i čeští policisté. V hlavním městě se kontrolám po dva dny věnovalo celkem 189 dopravních a pořádkových policistů, kteří zkontrolovali 3202 vozidel, připomněl v pondělí Jan Daněk z ředitelství pražské policie.
Praha - Příjmy Česka z příjezdového cestovního ruchu stouply v prvním pololetí o pět procent na 69,5 miliardy korun. Vyplývá to ze statistiky platební bilance České národní banky (ČNB), na kterou dnes upozornila agentura CzechTourism. Zvýšení příjmů souvisí s růstem zahraničních návštěvníků, kterých do ČR přijelo za prvních šest měsíců roku o desetinu víc - celkem 12,4 milionu.
Praha - Červená, žlutá a k tomu černá, šedá nebo bílá. Takovou barevnou kombinaci má mít oblečení, které shání hlavní město pro svoji reprezentaci na zimní olympiádě dětí a mládeže. Za 105 kompletních sad oblečení je metropole ochotna zaplatit 493 tisíc korun. VII. zimní olympiádu dětí a mládeže v lednu příštího roku pořádá Ústecký kraj.
Praha /ROZHOVOR/ - Po studeném týdnu přišlo s víkendem konečně babí léto a pro mnoho Pražanů to byla ideální příležitost vyrazit na vinobraní za prvním burčákem. Nebylo přitom nutné zamířit až na Moravu, i v hlavním městě se totiž konala řada slavností spojených s vínem. Jednu z nejdelších tradicí má trojské vinobraní, které se v prostorách severního nádvoří Trojského zámku konalo pod patronací místní radnice už po sedmnácté.
Východní Čechy - Letošní srpen byl druhý nejteplejší od počátku měření v pražském Klementinu v roce 1775. Podle Českého meteorologického ústavu ho překonal pouze srpen v roce 1807.
Česká Lípa - Florbalový gólman z Ruska: „Uvědomil jsem si, že potřebuji změnu, novou výzvu."
Východní Čechy - Letošní srpen byl druhý nejteplejší od počátku měření v pražském Klementinu v roce 1775. Podle Českého meteorologického ústavu ho překonal pouze srpen v roce 1807.
Nizozemí – Školní rok sice ještě ani pořádně nezačal, jistému holandskému kantorovi ale už ruply nervy. Když před třídou plnou dětí v hlavním městě Amsterodam zjistil, že jeden z žáků leží s hlavou v dlaních na lavici a podřimuje, chytil ho neuvěřitelný amok.
Plzeň – Západočeská metropole je prvním místem v Evropě, kde je možné vidět práce fenomenální japonské kaligrafičky Shōko Kanazawa.
Praha - V Praze na konci června žilo 1,262.612 lidí. Za pololetí jich přibylo víc než 3500 hlavně kvůli stěhování cizinců do metropole. K tomu se narodilo o 740 lidí víc, než zemřelo. Nárůst počtu obyvatel hlavního města byl ale jen zhruba poloviční než za loňské první pololetí. Vyplývá to z údajů, které v pátek zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
Brno – Tak, jak končili poslední dvě sezony, uzavírají i tu letošní. A baseballisté brněnských Draků si přejí i stejné rozuzlení extraligového finále. Pokud v něm potřetí v řadě porazí pražskou Kotlářku, získají jubilejní dvacátý titul. Série na tři vítězná utkání začíná v sobotu a v neděli na stadionu v Komárově vždy hodinu po poledni. „Finále nikdy neomrzí. Na vrchol se už moc těšíme. Tentokrát to bude ještě napínavější," vyhlíží brněnská opora Martin Schneider.
Praha - Taxikařením v hlavním městě i v okolí metropole se podle zjištění kriminalistů z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Jih živí 44letý Petr Michael Z., který by správně vůbec neměl usednout za volant. Udělený zákaz řízení ale nerespektuje - stejně jako za pouhý cár papíru, který pro jeho život mnoho neznamená, zřejmě považoval i rozhodnutí o nástupu do vězení.
Praha - Hlavní město vypíše zakázku na zajištění služeb elektronické komunikace mezi magistrátem, radnicemi a městskou policií. Cena zakázky správy sítě je stanovena na asi 100 milionů korun. Vypsání zakázky ve čtvrtek schválili pražští zastupitelé. Teď má Praha podepsány smlouvy se třemi dodavateli, platnost smluv končí 8. srpna 2016. Nová smlouva má platit od 8. srpna a podepsána bude na čtyři roky.
Plzeň/Praha – Českého reprezentanta a kapitána plzeňské Viktorie Davida Limberského čeká velké vysvětlování, opletačky s policií a velmi pravděpodobně i soud.
Plzeň – Belgické město Mons, jež je společně s Plzní nositelem titulu Evropské hlavní město kultury 2015, plní od čtvrtka až do soboty prostory DEPO2015.
Praha - Praha nestíhá přípravy jednotlivých akcí souvisejících s titulem evropského hlavního města sportu na rok 2016. „Nemáme koncept, záměr, prostě nic, město nic nedělá a hrozí kolosální ostuda," řekl na čtvrtečním jednání zastupitelů v rámci interpelací opoziční zastupitel Petr Bříza (bezp.). Titul evropského města sportu získala Praha v loňském roce a akce mají započít od 1. ledna 2016.
Hustopeče - Mezi základní znaky finského vzdělávání patří důvěra, spolupráce, pružnost, rozmanitost, rovnost a spravedlnost. S takovými poznatky přijela z Finska učitelka chemie a biologie na hustopečském gymnáziu Jarmila Čeperová. Přednosti finského školství poznávala Hustopečanka o prázdninách v hlavním městě Severní Karélie v Joensuu.
Sarajevo, hlavní město Bosny a Hercegoviny, město s velkou historickou tradicí přivítalo nejlepší mladé zápasníky z celého světa. Konalo se zde Mistrovství světa kadetů v zápase. Světová elita poměřila své síly v zápase řecko-římském a volném stylu. Každá země může na světový šampionát vyslat pouze jednoho svého nejlepšího zápasníka v dané váhové kategorii.
Praha - Dva úlovky zaznamenaly během úterka při dohledu nad rizikovými místy v centru metropole kriminalistky z takzvaného kapsa týmu I. obvodu pražské policie. Oba zadržení kapesní zloději jsou známými firmami, připomněl ve středu Tomáš Hulan z policejního ředitelství.